Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shing


Shing
őstag

Meg sem izzad a proci így 8 év után... azért ami anno csúcs hardvert volt az még most is megmutatja, hogy mit tud. Amíg tart ez a konzolgeneráció addig tuti, hogy elég lesz egy ilyen CPU, de lehet hogy még tovább is.

(#2) Thusor


Thusor
őstag

Nekem egy duál Intel Xeon X5650-em van 48 GB és egy Nvidia GT 1030 társaságában. Nem vagyok egy nagy játékos, inkább munkára és egy filmezésre megy a gép. De azért néha egy-egy Starcraft, Diablo 3, WOT befigyel, szépen elviszi. Öröm látni hogy a processzor egy GTX 1060-at is ki tud simán hajtani, anélkül hogy elfogyna a CPU-ban az erő.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Csak 7 szálat használ a Far Cry 5?! :Y Arra tippeltem volna, mind a 12 szál kap majd terhelést.

(#4) Mokó


Mokó
aktív tag

"Öröm látni hogy a processzor egy GTX 1060-at is ki tud simán hajtani, anélkül hogy elfogyna a CPU-ban az erő."Hát igen,soha nem várnám el töle és mégis.HT-t letiltva is kb ugyanennyi az FPS.

(#5) Thusor válasza Mokó (#4) üzenetére


Thusor
őstag

Még régebben kérdeztem itt a prohardver fórumán, hogy a szakik szerint mi a felső határa a processzornak egy GPU tekintetében. Mindenki arra voksolt, hogy GTX 1050TI maximum. Ezért lepődtem meg a 1060-on. Megnéznék egy GTX1070 vagy 1080-at is vele hogy abból mit tud kihozni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#6) Mokó válasza Thusor (#5) üzenetére


Mokó
aktív tag

Fellövöm az OC-t még cseppet szerintem valahol 1070 körül már határeset...tudjátok mi lessz még érdekes?Veszem a fáradtságot és belerakom a leggyagyibb i7 920-at.Egy ezresbe az is elviszi gond nélkül!

szerk;jah meg az alap GTX 670 teszt is jön de most játszom :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Mokó válasza Mokó (#6) üzenetére


Mokó
aktív tag

LOL a kutyus összeszedi a pénzt mi komoly

(#8) Gdi válasza Thusor (#5) üzenetére


Gdi
senior tag

X5680-at megnézem majd 1070-nel (és 760-nal).

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#9) Mokó válasza Gdi (#8) üzenetére


Mokó
aktív tag

itt 4-en ment a proci az emlitett 5680-nak..szoval tul lő rajta.

(#10) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

AC Origins alatt megnézném mit tud a proci így tuningolva, mert nálam az X5660-nal 3,07GHz-en valami borzalmasan futott. 50-70% körüli CPU használat mind a 12 szálon, az FPS pedig benyal 25 köré... :W
Ami azért elég vicces, mert Bf1 64 fős conquest meccsben simán van ~60-80FPS-em.

[ Szerkesztve ]

(#11) Thusor válasza Yézi (#10) üzenetére


Thusor
őstag

Ugyanúgy GTX 1060-ad van? GPU milyen terheltségen van amikor 12 CPU szálon beesik 25 FPS-re? Mert 50-70% CPU terheltség nem jelent CPU limitet a GPU-hoz.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#12) Yézi válasza Thusor (#11) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

HD 7950 van mellette, de teljesen mindegy, hogy 720p minimum vagy 1080p medium-high grafikán van, sűrűbb területeknél, akció dúsabb jeleneteknél a 25 körüli FPS-t verdesi, GPU használat pedig szépen leesik.

(#13) Thusor válasza Yézi (#12) üzenetére


Thusor
őstag

AMD-t hasonlítasz Nvidia kártyához. Ráadásul teljesen más generációk. Ég és föld a kettő. Egyáltalán nem mindegy, mint ahogy azt írod. Ott a te esetedben tuti nem a CPU a limitáló, hanem a GPU-d bír csak ennyit. A GPU használat valószínűleg azért esik le mert eléri a max terhelést és visszavesz a kártya a túlmelegedés ellen. Mint amikor a CPU esetében a throttling fellép.

Na meg az AC Origins se tudom mennyire van optimalizálva. Ez játék függő is....

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#14) Yézi válasza Thusor (#13) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Azért szép is lenne ha 720p minimum grafikán 25FPS-t bírna a 7950.. ;]
Alapból egy nem túl jól optimalizált, és brutális CPU igényű játékról van szó. Ha 1080p Med-High beállításon beesik az FPS akkor oké, mondhatjuk hogy a kártya miatt van. De ebből adódóan logikus, hogyha leveszem 720p minimum grafikára akkor növekednie kellene az FPS-nek, itt viszont ez maximum a kültéri területeknél figyelhető meg, a sűrűbb, városi részeknél, ahol nagy a tömeg ugyan úgy a 25FPS-t verdesi.
Ez a videó jól szemlélteti, hogy mennyire CPU igényes játék.

(#15) Thusor válasza Yézi (#14) üzenetére


Thusor
őstag

Igen a videón szépen látszik, hogy 100% a CPU. De a te esetedben nem ezt írtad. Azt írtad, hogy 50-70% a CPU használat és úgy esik be nálad a 25 FPS-re. GPU-t nem írtad hogy mennyi ilyenkor, de erős a gyanúm, hogy 100%. Ezért írtam, hogy a GPU-d ennyit bír ilyen optimalizált játék mellett. Ha sokkal erősebb lenne a CPU-d se hiszem, hogy sokkal többet hozna FPS-ben. Ha CPU-d 50-70% között ingadozik akkor nem hinném, hogy a processzor a gyenge a rendszerben.

A videón amit linkeltél ott is jól látszik, hogy még a 1080TI esetében is van olyan rész ahol hozza akár a 99%-os terhelést Ultra high 1080p-n. Ezek után nem hinném, hogy ha a 7950-ed még ha minimumra is teszed akkor sokkal jobbnak kellene lennie mint amit írsz. 1080TI esetében is látni a videón olyat ahol ultra high beállításon csak átlag 65 FPS-t produkál.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#16) Mokó


Mokó
aktív tag

AC originsről csak annyit ha van rosszul optimalizált játék,akkor az az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.