Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kemotox


kemotox
addikt

Futurama!

(#2) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Űrkorszak :D
Amikor vagy 10 éve megkaptam a "P4"-esemet :DDD amiben egy 64bites sempron 3000+ virított, nagyon durván alázott mindent. Bár mindig is szúrta kicsit a szemem, hogy csak 1.8 ghz-es, a p4-esek meg milyen királyak, mert 3-3,5 ghz-esek. Persze sebességben a sempron volt a jobb, de sajnos az alaplapom miatt nem lehetett rajta csak 200 mhz-et emelni, mert nem volt feszültségemelés.
Én a windows7-et kicsit lomhának éreztem már rajta, viszont valami jóféle linux-szal meg xp-vel mai napig jól muzsikál, jó, hogy neked van mellette egy valamirevaló videókártya, mert a flash-el már meggyűlik a baja szegény masinának.

(#3) Joci10


Joci10
őstag

Nekem még megvan a régi San Diego-s 3700+-os procim. Az 250-es FSB mellett vitte a 2750MHz-et minimális feszültség-emeléssel (sokkal többet viszont nem). Ennek ellenére inkább váltottam a legkisebb 3800+-os A64 X2-re (ami alól most is ezt írom), mert az egymagos esetén volt jópár érezhető 'megakadás' is (még a Windows (XP) alatt is), míg a kétmagos esetén ez nem jött elő (tuning nélkül sem).
Ja, és nekem ABIT KN8-U lapom van, és ez bírja a teljesen különböző memóriamodulokat is (CSX és Kingmax 1-1GB mellett van egy A-Data 2*512MB páros is).

(#4) Mokó


Mokó
aktív tag

@kemotox:na valaki kitalálta az egyik kedvenc sorozatomra való utalást :DD

@Zoli0726:nos,most egy Northwood 3ghzes p4HT-ről ültem át erre a gépre,és nemcsak hogy érzésre
jobb,hanem a bencsek is aztmutatják hogy minden tekintetben alázza a p4-eket....(never again s 478,itt egy teszt celeron vs celeronD,és NW HT is van benne).Való igaz win7 kicsit lomha,de a 9600gt,nevezzük "sztáralkatrésznek" szépen felhuzza a gép használhatóságát,és ahogy mondod,legalább flash-t is megoldja.

@Joci10:jaja,azt nem is irtam hogy San Diego magos a 3500+,szépen megy,de 3ghz felett se
lessz elég a teljesitménye.....ééééééésssssssss ugy van ahogy mondod,egy 3800,vagy 4200+ - os
a64x2 lessz beszerezve előbb utóbb,amiről ha kész lessz a gép,egy bővebb,teljes értékű bemutatót
is "megkonfigurálok".

Még 1x kössz h elolvastátok :)

(#5) Alpi.


Alpi.
addikt

Basszus én meg csak most veszem észre, miféle teszteket toltál ! :O
Valahol van egy kupaktalanított 4200+-om. Előtúrom Neked és megy a csomagba. ;)
3 ghz fölött azért nem gyakran látni s939-et. Jellemzően azon a környéken vagy picivel alatta fulladnak ki a procik. Hővezetés javításával elég látványos pluszokat lehet nyerni. Egy-egy processzornak félelmetesen rossz a kontakt kupak alatt mára már. :(

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.