Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Modderek, akik kisebb nagyobb átalakítást vállalnak:

Ramses07

Hogyan érdemes megadni a kérésedet a moddereknek?

Ha van konkrét elképzelésed arról, hogy mit szeretnél, azt igyekezz minél alaposabban leírni, ha van rá módod fotóval, rajzzal, 3D modellel illusztráld. Ezek alapján a modder fel tudja mérni, hogy nagyjából milyen anyagi és időbeli ráfordítással tudja kivitelezni a kérésedet.

Ha inkább csak azt tudod, hogy mennyit lennél hajlandó az átépítésre költeni, akkor add meg a moddernek a témát (például egy klánlogót és ahhoz illő színűre festett gépházat szeretnék tízezer forintból ). Ezek alapján a modder javaslatot tud tenni az átalakításra és annak várható idejére.

Modder vagy, aki jelentkezne munkára?

Egy személyes Logout blog bejegyzésben mutasd be magad. Írd le, hogy milyen témákban érzed otthon magad (pl. minimal mod, Sci-Fi, steampunk), milyen anyagokkal dolgozol (pl. fa, fém, plexi, műanyag), milyen technikákban vagy jártas (pl. airbrush festés, hegesztés, egyedi elektronika, mozgó elemek, CNC marás, vákuumformázás). Célszerű megmutatnod a korábbi alkotásaidat, leírni, hogy nagyjából mennyi idő alatt készültek el, és milyen költséggel tudsz hasonló munkát vállalni. Az elkészült blogbejegyzés linkjét küldd el a rudi(kukac)prohardver(pont)hu mailcímre, vagy privátban rudinak.

Hogyan célszerű továbblépni, ha már egymásra talált a moddoltató és a modder?

Erősen javasolt a szóbeli egyeztetés mellett egy megbízási szerződést (például ilyet) is írni. Minden átadott termékről és pénzösszegről érdemes listát és átvételi nyilatkozatot írni. Hasznos lehet annak tisztázása is (a megbízási szerződésben), hogy a modder milyen mértékben felel azért, ha egy alkatrész az átalakítás révén működésképtelenné válik.

Fontos: A Prohardver Informatikai Kft. mint a Prohardver lapcsalád (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, logout.hu, gamepod.hu) üzemeltetője az e topikban létrejött megbízások teljesítéséért vagy az ellenérték kifizetéséért felelősséget nem vállal, e tevékenységek a Prohardver Informatikai Kft. részvétele és ráhatása nélkül zajlanak.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

A szendvicsbe milyen konfig van?

(#3) DaveJr válasza AndrewTdi (#2) üzenetére


DaveJr
őstag

i7-E nutella hűtéssel:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#4) Matej


Matej
tag

Jó ötlet, le a kalappal.

MaTeJ

(#5) McSico válasza DaveJr (#3) üzenetére


McSico
senior tag

Jó oda a lekvár is. :D

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#6) csib41


csib41
aktív tag

Nagyszerű kezdeményezés, remélem látunk sok szép alkotást.

(#7) feco72 válasza rudi (#1) üzenetére


feco72
Modder

Ez így nagyon jól lett megoldva :C . Holnap szerintem készítem én is a blogomat.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#8) QbHead


QbHead
aktív tag

Érdemes moddoltatni egy Temal Take versa II-t? (plexi nélküli verzió)

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#9) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez a megfelelő fórum ház készíttetésére is?

(#10) feco72 válasza #06658560 (#9) üzenetére


feco72
Modder

Igen, biztos lesznek casecon-osok is.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#11) #06658560 válasza feco72 (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nagyszerű! Akkor már csak ki kell várnom a megfelelő személyt, s a megfelelő pénzkeretet. :)

Apropó, vízhűtéshez egyedi hőleadót gyártatni is itt lehet? kompresszoros hűtéssel foglalkozó feltűnhet itt? :)

(#12) oraihunter válasza QbHead (#8) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Bocsi :R ,de nem egy "Thermaltake Versa II" -re gondoltál?

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#13) QbHead válasza oraihunter (#12) üzenetére


QbHead
aktív tag

De igen :B csak mire eszembe jutott hogy egybe van már lejárt a szerkesztési idő még egy posztot meg nem akartam "ideszemetelni". :U

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#14) Egzee


Egzee
őstag

RIP Radikalmod... Jó kis brigád volt... Nekem is Versa II-m van, sajna nem lehetett kapni plexivel itthon, így én is ablakot akarok majd nyitni rá!

[ Szerkesztve ]

(#15) zolee5016


zolee5016
őstag

Mindenkinek sok sikert,aki nekifog,belevág egy modba...külön köszönet a besegítő embereknek,és Ramses -nek
Sok jó gép készülhet még a Veletech-ig legyen látnivaló ismét bőven ..... :R
Én valszeg kipontozódtam az idei versenyből

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#16) oraihunter válasza Egzee (#14) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"Nekem is Versa II-m van"
És nekem is. :K
Ezért szúrt szemet a Temal Take kiírás a 8-as hozzászólásban.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#17) Endreas


Endreas
tag

Jó ötlet!

Kérdezz.

(#18) Egzee válasza oraihunter (#16) üzenetére


Egzee
őstag

Nagyon jó választás volt ez a ház... Imádom! Nem ütköztem még értelmetlen helyzetbe miközben építgettem. Néha mondjuk berezonál, ami eléggé zavar...

(#19) oraihunter válasza Egzee (#18) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"Néha berezonál" Igen sajnos nekem is. Nagyon vékony lemezből készítették. Sajnos a merevítés nem lenne megoldás, mert gátolná a hozzáférhetőséget. Csak ha vastagabb volna a lemez az adna egy kis merevséget még neki. De ezért a pénzért amennyibe anno került ez egy rendkívül jó, és átgondolt ház, szerintem.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#20) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!

Én vállalok moddingolást, referenciám itt: [link]

Volt itt hirdetésem is a PH-n, sok kollégának készítettem házakat.

Megmondom mi a nagy helyzet.

Addig még csak-csak lehet döcögni, amíg hobbi szinten megy a dolog. Kis pénz, kis munka, de ha szereti az ember csinálni akkor jó.
Nálam ott akadt meg a dolog, hogy gondoltam komolyabb szintre emelem a dolgot és veszek gépeket. Hajlító gép, oszlopos fúró, fényező hely kialakítása, pisztolyok, hőlégfúvó, stb.
Na de ezeket már senki ne fizeti meg. Amikor mostanában is megkeresnek, hogy mennyiért fújom le a házukat, és azt merem mondani, hogy festéktől függően 25e Ft-től indul, akkor megáll a buli és megkapom, hogy ekkora lehúzást még nem láttak, mert ők a konyhában 2 flakon olcsó sprayével megcsinálják és 3000Ft-ből kész, akkor mi a 25000Ft nekem.
Na elárulom. Én és mások sem csak ráfújják a sprayit. Minden elemet csiszolni kell, majd alapozni, műanyagra műanyag alapozó, két réteg szín és két réteg lakk. Ez anyag árban mondjuk 10-15e Ft. És akkor 10e Ft-ért dolgozol 3 napot és nincs benne az eszköz és a hely.
Na ez a nagy helyzet, ezen kell elgondolkodni a mélyen tisztelt egyedi gépekre vágyó uraknak, hogy bizony pénzbe kerül.

Másik.
Mennyiért plexizem be a háza oldalát. Mondom 6000Ft-től indul attól függ milyen a ház (alu, acél) milyen színű plexit akar, milyen alakban kell kivágni. Erre jön, hogy 10000Ft a gyári plexis oldallap, megint lehúzom szegényt.
Egyet tisztázzunk. A modder nem tud és nem is akar versenyezni Kínával. A tömeg gyártott eszközök, berendezések jobbak, mint amit otthon kézzel készítesz és elárulom olcsóbb is.
Szóval ami boltban megkapható ne akarjuk kézzel elkészíttetni.

Megint másik.
Mennyit hirdettek itt egyedi házakat a PH-n 80e Ft-től 300e Ft-ig. És mi volt? Mi kerül ezen ennyibe, vérpistike 500Ft-ből megcsinálja.

Ennyi.

Sok sikert a kezdeményezéshez

Újabb gondolat.
Egy minőségi ház 30e Ft-től indul, alatt mind gagyi, hiába mondanak mást az eladók, tesztek. Olcsó anyagok, nem átgondolt elrendezés, sorja és bóvli megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#21) Egzee válasza oraihunter (#19) üzenetére


Egzee
őstag

Izomból rátépem a csavart, elkussol. Imádom az elrendezését egyébként. Porszűrők meg csodásak! Nem túl sűrű, könnyen üríthető. Még gondolkozom egyébként a tetejére 2 ventin, ahová a vizet lehetne tenni... Kicsit felmelegszik a felső hátsó része, tipikus alsótápos probléma, de lehet csak valami combosabb venti kéne oda...

(#22) ibmfan


ibmfan
tag

Sajnos nagyon időigényes jó alkotásokat csinálni, nekem is már annyi alap megfordult a kezeim között, amire "álmodoztam", csak napi 12-16 óra munka mellett nem könnyű időt szakítani rá :(

Egyelőre csak csorgatom a nyálamat...

[ Szerkesztve ]

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#23) oraihunter válasza Egzee (#21) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"Izomból rátépem a csavart, elkussol." Tegyél rá egy cserepes virágot, mondjuk egy 50kg-os pálmát szerintem az is elhallgattatja. ;)

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#24) Egzee válasza oraihunter (#23) üzenetére


Egzee
őstag

Neked is ezt ajánlom, csak locsolgasd is mellé ;) :D

(#25) jaja1981


jaja1981
addikt

Ha rezonál akkor kell rá rezgés csillapító, mert nem elég merev a lemez.
Bitumen lap jó, az elég nehéz. :)

(#26) csabi112 válasza jaja1981 (#20) üzenetére


csabi112
Modder

Teljesen igazad van! Jól megfogalmaztad az alapdolgok lényegét. A minőségi munkának ára van!
Egyébként örülök a kezdeményezésnek,jó az ötlet! Remélem lesz jó sok elégedett ügyfél.

A lényeg, szerintem a kitartás. Ha kigondoltunk valamit, vigyük is véghez!

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#27) oraihunter válasza Egzee (#24) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Én már rátettem volna, és cuki is volna ;) . De a párom úgy sem engedné. ;] Meg hát egy asztal alatt van, így meg nehéz volna megoldani.

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#28) jaja1981 válasza csabi112 (#26) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát igen. Én itt vagyok és szívesen meghallgatok bárkit.

Főleg egyedi dolgok kialakítása, leginkább fém megmunkálás a profilom és a fényezés.

Plexivel is elvagyok, de nem az erősségem.

(#29) Ramses07 válasza rudi (#1) üzenetére


Ramses07
Modder

:C :C Jó fórum indulás! ;)

zolee5016: Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

(#30) Vartanus


Vartanus
őstag

Üdv mindenkinek!:)

Köszönet lelkes és sikeres moddereinknek és a PH! csapatnak ezért a blogért :R :R

Nos nekem lenne is elképzelésem a Cooler Master Cosmos S házamat illetően. Már belekezdtem a moddolásba, de szükségem lenne segítségre a táptakaró/alsó merevítő vázszerkezet 3mm-es alu L profiljainak hegesztésében, ebben esetleg jártas segítőkész modder kollégától. Az ismerősöm aki eddig a hegesztésben segítségem volt, most a munkájában nagyon besokallt, így nem tud segíteni, ezért kérném segítségét egy hozzá értő embernek :R :B

Ha van itt a PH!-s csapatban ilyen modder, aki szívesen segítene azért nagyon hálás lennék és megköszönném. :)

Valami ilyesmi a helyzet, csak azóta kicsit módsítva:

A képeken pirossal jelölt részeken lenne szükség hegesztési varratokra, ha/és amennyiben ez megoldható (a ház 1mm vastag vázlemezeinek sérülése nélkül) persze.

Minden választ, és ötletet szívesen veszek, előre is megköszönve az esetleges segítséget :R :

Üdv: Vartanus

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#31) zolee5016 válasza Vartanus (#30) üzenetére


zolee5016
őstag

A hosszú párhuzamos elég merev...minek keresztbe a 2 elem??
Én is csináltam az S-embe egy ilyesmi tartót....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#32) Vartanus válasza zolee5016 (#31) üzenetére


Vartanus
őstag

A kereszt irányú stabilitás miatt. :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#33) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Remélem jó helyen vagyok:

Keresek moddert! :) Privátban lehet zaklatni.

(#34) zolee5016 válasza Vartanus (#32) üzenetére


zolee5016
őstag

szerintem felesleges akkor is..............
a profilokat lefordítod,rá meg úgyis teszel lemezt,gondolom..az ad elég stabilitást....
Az enyém ilyen
Cosmos S

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#35) Vartanus válasza zolee5016 (#34) üzenetére


Vartanus
őstag

Van aki cigifuggo en hegesztesfuggo es szeretnem :DD meg ha orultsegnek is tunik :DDD :))

Nagyon jo lesz/lett az S-ed. :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#36) zolee5016 válasza Vartanus (#35) üzenetére


zolee5016
őstag

:R
Az S már a múlté szétkaptam....
Most ez a napirendi mod.
.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#37) kikikirly válasza rudi (#1) üzenetére


kikikirly
senior tag

Szerbusz Ramszesz.Nekem lenne egy megbízásom számodra!Max 4 hét és lesz egy fehér-fekete NZXT Phantom 630 gépházam.Azon kéne egy két dolgot modosítani.Nem ilyen nuclear Waste szintű dologról van szó,csupán egy nagy plexi,egy kis gravír,némi festés.Budapesti vagy?mert én igen.Remélem még foglalkozol ilyesmivel.A határidő nem probléma,nagyon ráér a dolog,szóval nem foglak sürgetni,pontosan annyi idő lesz rá,amennyire szükséged van. :K

(#38) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Szerintetek egy Corsair Graphite 600T fekete házat érdemes lenne moddolni?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#39) feco72 válasza cyber86 (#38) üzenetére


feco72
Modder

Elég kellemes kinézete van, lehet rajta mit alakítani.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#40) cyber86 válasza feco72 (#39) üzenetére


cyber86
őstag

Hasonló moddolás mint amit ő csinált mennyibe lenne? [link]

szerk: mondjuk nálam főleg a lényeg még az lenne, hogy úgy kéne átalakítani, hogy a ventiknek ne legyen szélzaja főleg az első borzasztó na meg a vinyó rekesz helyett valami jobb megoldást csinálni amibe nem rezonál be a vinyó.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#41) feco72 válasza cyber86 (#40) üzenetére


feco72
Modder

Nem tudom, én egészen más stílusban utazom. Keresni kell olyat, aki efféléket rak össze.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#42) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok. Nem tudom jó helyen járok-e, de azért kérdezek.

1.[Ilyen vagy ehez hasonló] festékkel van valakinek tapasztalata? menynire fluoreszkálhat ez?

2. FractalDesign Core 1300/2300-hoz lehet kapni valahol ablakos oldallapot?

Ha nincs ilyen, akkor van aki vállalná egy ilyen oldallap elkészítését? Vagy inkább vegyek egy NZXT S340 et..?

Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.