Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sinesol válasza t72killer (#45) üzenetére


Sinesol
veterán

Van lehetőseg csomagbiztositasra, a fontos adatokat pedig minden esetben titkositani kell, nem csak repulon...habar lehet meg jobb, ha telora, flashdrivera lemented, azt meg gepre viszed...par perc az egesz.
Mondjuk nem tudom mennyire hatekonyak ezek a dolgok, de szerintem mar az is sokat dob a dolgokon, ha azt a "nemtudommilyenfantazianevű" poggyasz foliazast keri az ember, mivel ahhoz kapsz kódot is, lezarjak es azert viszonylag nehez egy rakodomunkasnak eredeti allapotaba visszaallitani, lehet inkabb otthagyja. Egy normalis minősegű kemeny bőrönd se art, abban azert relative nehezen törnek a dolgok.
Lehet csak szerencsem van, de lekopogom, eddig meg sosem volt gondom egy legitarsasaggal sem.

[ Szerkesztve ]

(#52) Polllen


Polllen
nagyúr

Nincs vele gondom, ha tudják garantálni, hogy a feladott gépem nem tűnik el, nem lesz baja.

Mondjuk az sem vigasztalna, ha a feladott csomagok között robbanna fel egy notinak álcázott bomba.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#53) schawo válasza Polllen (#52) üzenetére


schawo
titán

Garantálni azt tudják, hogyha elveszik, akkor kiskutya szemekkel bocsánatot kérnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54) t72killer válasza Sinesol (#51) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, köthetek rá jó pénzért, aztán a munka helyett hivogathatom őket + mehetek a világ végén új laptopot venni. "Normál", értéktárgy nélküli csomaggal eddig csak táska+babakocsitörésem volt, egyiket se volt hajlandó fizetni az easyjet.

#53: kb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55) Polllen válasza schawo (#53) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most igen, de ha nem vihetjük fel a gépre, akkor ez lesz a beugró nálam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56) schawo válasza Polllen (#55) üzenetére


schawo
titán

Akkor nem ugrasz be. :) EU-n kívülre marad az úszás. :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Csak egy érdekesség. Csomagtéri robbantás ellen már van megoldás.
[link]

(#58) Tikakukac válasza scdlsc (#57) üzenetére


Tikakukac
titán

A csomagtéri lopásra is kéne hasonló, ott az alkalmazottakat tenném be a pukkantóval egy ilyenbe.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59) t72killer válasza Tikakukac (#58) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A legtöbb e-book olvasó 6 inches kijelzővel bír és van jópár 7 inches tablet is, nem beszélve a phabletekről, vagy a nagyobb 5-5,5 inches telefonról. Szóval el lehet ütni az időt akkor is, ha valaki kütyü/net mániás. Dolgozni viszont nem lehet a gépen.

Személy szerint nem érint a dolog.

Amúgy a reptéren ott áll valaki az átvizsgálásnál és vonalzóval méregeti a tabletek kijelzőjét?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#61) noPublicFG válasza DithenS (#46) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Miért kéne nyomkodni? Bátran elfér a kabátom mellett a fej fölötti (zárható!) csomagtartóban.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#62) Fionn


Fionn
tag

szánalmasak.

1: raktérből éppen úgy lehet robbantani - ne legyen naív senki aki azt hiszi, hogy megvéd 1 vékony padló bármitől is.
2: csodálkoznak, hogy miért ők a világ retardáltjai
3: ez vallási+olaj háború semmi más
4: Azt ne feledjük, hogy a tiltás annyira értelmetlen, hogy ha a terrorista átszáll pl frankfurba (van esély erre azért) akkor máris viheti magával.

(#63) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Szerintem ez tiszta hülyeség!

Mikor februárban mentem Párizsba, nem mertem elvinni a 22000 mAh-ás powerbankemet sem, mert azt olvastam, hogy az XY-nál nagyobb külső akksikat elveszik. :(((
Sőt, a szaktársamtól hallottam, hogy előfordult olyan is, hogy valakinek elvették a telefontöltőjét is! Ez wtf?? :(( Nekem ezzel nem volt aztán gond szerencsére(Salzburgból mentem).

Amúgy hogy ha ez érvénybe lép, akkor tessék tájékoztatni a laptop- és tabletgyártókat is arról, hogy ez esetben ne promótálják úgy a termékeiket, hogy akár egy 8 órás repülőutat is kibír egy töltéssel... :K

Egyébként meg egy üzletember ez esetben hogy fog dolgozni a gépen? Akkor minek fizeti ki a "business class" felárat, ha még dolgozni vagy szórakozni sem tud a laptopján?! Kész röhej...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#64) jerry311 válasza Avicularia (#25) üzenetére


jerry311
nagyúr

5 perccel egy ilyen előtt kellett kibeleznem a Zippomat, mert a német tisztnek nem tetszett, hogy nem alszik ki magától mint egy normál öngyújtó. A benzinben tocsogó kezemmel összetapicskolt laptopra teljesen tiszta eredményt mutatott.

(#63) Hopkins95
Amúgy hogy ha ez érvénybe lép, akkor tessék tájékoztatni a laptop- és tabletgyártókat is arról, hogy ez esetben ne promótálják úgy a termékeiket, hogy akár egy 8 órás repülőutat is kibír egy töltéssel...

Pedig a csomagtérben biztosan kibír 8 órát egy töltéssel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#65) bencze


bencze
senior tag

Fő a biztonság. Meztelenül ülhessünk csak fel beöntés, hányatás majd fizikai testüregvizsgálat után.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#66) Polllen válasza schawo (#56) üzenetére


Polllen
nagyúr

Megyek hajóval!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#67) tecsu válasza flash- (#23) üzenetére


tecsu
addikt

de nem is gondolnám hogy egy reptéren lehetne a legeslegnagyobb pusztítást végezni..
gondoljunk csak bele mennyien vannak egy húsvét vagy karácsony előtti napokon plázába, vagy reggeli órákban a metróban... és ezeken a helyeken ugyebár nincs ellenőrzés
innentől kezdve ez a reptér védelmi dolog mint csak egy kirakat politika..

Pontosan, ez a lényeg. Az úgynevezett terrorveszély az egyik legnagyobb politikai ütőkártya.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#68) t72killer válasza tecsu (#67) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Illetve még a pénz: egy repülőgép baromi drága, +a megmurdelt utasokért is sokkal többet szoktak perkálni, mint egy normál közúti baleset áldozatáért. Így a tömegközlekedést lesz@rják. Főleg, hogy kb képtelenség lenne a repülésre rákényszerített kisdobos módszerekkel szűrni. Jelenjek meg folyadék nélkül(!!!), 2 órával beszállás előtt az utcai buszmegállóban???

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69) pereces


pereces
tag

Egy milliós nagyvárosi metró állomáson ahol a rush hour idején úgy állnak az emberek összepréselődve mint a heringek sokkal több áldozatot lenne képes produkálni bármelyik hülye terrorista. Ez a reptéri macera egyértelműen szopatás, főleg a 100 ml-es szabály amit valami amerikai hivatalnok két csík kokain szippantása között talált ki ( legyen 100 az szép kerek szám) aztán persze mindenki átvette ahogy ezt az újabb ötletet is

[ Szerkesztve ]

(#70) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szavazatok alapján kicsit értetlenül állok a válaszok előtt.

Én nem engednem , az fix. Ha ez konkrétan veszélyes lehet , akkor szűrjék.

Nem kell mindig dolgozni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71) tecsu válasza elefant (#44) üzenetére


tecsu
addikt

Én már egy angol - magyar útvonalon halálra unnám magam e-olvasó, tablet vagy laptop nélkül.
Az időigény és az adott kötöttségek miatt utálom a repülést. A reptéren szöszmötölés stb. mintha direkt csinálnák, hogy ne legyen kényelmes...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#72) t72killer válasza Graphics (#70) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nem kell mindig dolgozni" -nyilván nem azért viszem a fedélzetre a laptopot, hogy azalatt a 2 óra alatt megváltsam a világot, hanem azért, mert a célállomáson kell a gép. Nem az összetört/ellopott hardver ellenértéke, hanem a gép, úgy ahogy van. Cégen belül talán meg lehetne szervezni, hogy másik céges lapossal várjanak, de "külsősöknél" kell a VPN-es saját gép, pont.

Magánútnál már nem létfontosságú. Bár ezt is sikerült úgy Trumposan-Orbánosan bevezetni: ahogy bejelentették, azonnal érvényben volt. Ez a legújabb agymenés, hogy indulás előtt este még átnézed a híreket, szabályozásokat, de simán lehet hogy a reptéren egy b@rom politikus agyhólyagjából kipattant 5let miatt szívsz/lemaradsz a komplett befizetett nyaralásról. Eddig ehhez mega-vulkánkitörés vagy háború-kitörés kellett korábban (=évtizedenként 1x fordult elő), manapság hetenkénti hír...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#73) Angel1981 válasza tecsu (#71) üzenetére


Angel1981
veterán

Őőőőő............nyomtatott könyv, újság, magazin? :U

(#74) nemlehet válasza Graphics (#70) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez egy meglehetősen gyökér hozzáállás. Nem kell mindig dolgozni, de egy USA-ba tartó repülő út olyan hosszú, hogy az alatt bizony elég sok mindent meg lehet csinálni. Én pl nem tudok aludni ha nem fekszek (egyáltalán, ha fáradt vagyok akkor sem), szóval biztos inkább csinálnám az adminisztrációt, néznék filmet, sorozatot, stb...

Plusz akkor majd az lesz a következő, hogy a reptér 1 km-es körzetéből minden élelmiszert kitiltanak lévén 1 hónapig túléled kaja nélkül nem? Nem kell mindig enni... Aztán jön az ital, mert 48 órát simán túlélsz. Nem kell mindig inni. Aztán már ruha se, mert van fűtés nem? Nem kell túl öltözni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#75) t72killer válasza Angel1981 (#73) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2017-et írunk;) Nyomtatott sajtóterméket akkor fogok kézbe, amikor leviszem a szemétbe az újságformátumú hirdetéseket :DDD

#74: hozzátéve, hogy több amcsi légitársaság olyan kőkori gépeket üzemeltet, amiben nincs képernyő az üléseken, csak kb 10soronként egy CRT TV, adott b@romsággal. Emirates-en mondjuk el lehet lenni, civilizált 7" körüli képernyők vannak jó sok filmmel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#76) Sinesol válasza t72killer (#75) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak mert 2017 van, még el lehet olvasni egy könyvet/ magazint, a tartalom nem valtozik meg nyomtatàs közben. Bàrmelyik utcasarki boltban beszerezhető 2017-ben is, igazi csoda. :D

[ Szerkesztve ]

(#77) Pötyi


Pötyi
őstag

Én azt nem értem, hogy ezelőtt 5-10 évvel is voltak hasonló félelmek egy nagyobb műszaki cikk belsejébe, mondjuk egy laptop házába szerelt bombától. Épp ezért a biztonsági ellenőrzéskor bekapcsoltatták az adóalannyal a laptopját, hogy el-e indul-e? E? (Mert ha mondjuk az akksi, vagy a vinyó helyére volt bepakolva egy téglalap alakúra gyúrt plasztikbomba, akkor az a röntgengép képernyőjén se volt gyanús, mert téglalap alakú volt, amilyen alakúnak egy akksinak, vagy vinyónak lennie kell.) De ha plasztikbomba volt az akksi, vagy a vinyó helyén, akkor tuti nem indult el a windows a lapitopi bekapcsolásakor. Mondom, ez volt 5-10 éve. Ehez képest ez a mostani tiltás mi? Elfelejtették volna, hogy egy egyszerű bekapcsolás is lebuktatná a preparált lapitopit?

Valaki itt említette, hogy szerinte sok hely kell egy időzítőnek. Szerintem nem feltétlenül kell időzítő a bomba indításához. Indíthatják az utastérből rádiós távirányítással is a raktérben lévő bombát.

QNX is cool!

(#78) Formaster


Formaster
addikt

Ez az egész csak az eszement lehúzásra megy. Ha elegen beszállnak a buliba majd indul az értékbiztosított poggyász. A röntgen eddig is kiszűrte a robbanó anyagot. Egyszerűen látja az anyag struktúráját és jelez ha gyanús :W

(#79) Tikakukac válasza Pötyi (#77) üzenetére


Tikakukac
titán

Mint notista: egy nagyobb kasztnis gémer notiban 3 ODD helynyi cuccot ki lehet dobálni és bootlni meg működni fog a gép. Sajnos vagy nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80) TBMC


TBMC
addikt

egyszerűen kizártnak tartanám, hogy a gépemet a bőröndbe adjam fel, hiába a gondos csomagolás, esetleg ütésálló tok, akkor sem. :U
- picit feleslegesnekvérzem, de valahol biztos igazuk van...

markbellus.hu 

(#81) tecsu válasza Angel1981 (#73) üzenetére


tecsu
addikt

Igazad van, szeretem azokat, de nem praktikusak utazáshoz egyáltalán. Egy könyvet sajnálok ilyen tortúrának kitenni.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#82) Avicularia válasza Graphics (#70) üzenetére


Avicularia
veterán

Én kurv@ra elő sem veszem az 1 óra 30-40 perces repülőút alatt, miért is tenném, de otthon szeretném használni. Ezért nem fogok külön feladott poggyászt venni a repülőjegy esetleges 3x-4x-es áráért. Ráadásul nem is tenném bele, hogy ellopják vagy összetörjék.
Remélem Európába nem jön be ez a baromság.
Ráadásul említve volt a 100 ml-es korlát, de abból tízet lehet felvinni a fedélzetre kézipoggyászban, ami már 1 liter. Ebből szvsz elég szép bombát lehet eszkábálni, mégsem zavar senkit. De egy nyomorult ebook olvasó már terrorgyanús :U

(#83) Avicularia válasza t72killer (#75) üzenetére


Avicularia
veterán

Emirates jó kis légitársaság. Muszlim létükre korlátlan ingyenes piálással és ilyen szórakoztatóközponttal.
Mondjuk ez egy Airbus A380 volt, de a Boeing 777-ben sem sokkal rosszabb.

(#84) Solten válasza TBMC (#80) üzenetére


Solten
addikt

[link]

Saor Alba

(#85) t72killer válasza Avicularia (#83) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaja, nagyon tuti:R Jó kaja+sok film, kényelmes ülések. A sok szerencsétlen sz@rrágó fapados után az ember nem is gondolja, h így is lehet repülni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#86) Avicularia válasza t72killer (#85) üzenetére


Avicularia
veterán

Hát igen, amikor az istállóban kell várni Ferihegyen többek között a wizzairnél is, ahol nem lehet sehova leülni, az kiakasztó. Januárban már azt hittem elbontották, de csak a nagy hideg miatt gondolom nem akartak forradalmat a repülőtéren és nem ott kellett várni. Március elején viszont megint oda kellett bemenni és várakozni :( :(((
Mondjuk a jegyár is kicsit más, most pld. 99 sek-ért vettem Malmö-Budapestet, az 3.1K huf. Nem tudom otthon vonattal meddig lehet ennyiből elmenni, de itt konkrétan drágább busszal kimenni a reptérre, mint hazarepülni Budapestre :D

[ Szerkesztve ]

(#87) macilaci78 válasza Dr. X (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most egy laptop térfogata kell valami hatásos szarsághoz. 100 ml illékony vegyi/biológiai fegyver is lehet huncut, és ez elfér egy mobil testében is. Ugyan, hagyjuk már, aki ártani akar másnak, az megtalálja a módját. Persze, ne könnyítsük meg a dolgát, de az ártó szándék ellehetetlenítése ugyanúgy ellehetetleníti az egész tevékenységet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#88) Armahun


Armahun
addikt

A csomag átvilágító berendezések mire jók ha erre nem?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#89) tecsu válasza Avicularia (#86) üzenetére


tecsu
addikt

Azért a Wizz Airnél bármi jobb. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#90) bambano válasza Avicularia (#86) üzenetére


bambano
titán

Debrecen-Pest intercity másodosztály alapdíj 4485 forint, plusz gyorsvonati pótjegy és helyjegy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#91) Tikakukac válasza Avicularia (#86) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyiből diákkal éppen hazajutok Pestről Nyíregy mellé :B

Azon röhögök mai napig, hogy lemértük mi juttat hamarabb el: repcsi Dublinba vagy a busz vasiba és onnan kocsival haza. Mondanom sem kell, már megvolt a sör a kezemben a reptéren mire elvben hazaérkeznék :DDD Vonat+busz kombó még rosszabb, szerintem azzal már eljutok bőven a világ végére is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Ez tényleg cask szívatás ! Egy jó minőségű robbanóanyag elég a 7colos tab is . Rátapasztva az ablakra visz mindent ! :W

(#93) tecsu


tecsu
addikt

Azért Budapesten is van jobb utazási lehetőség, mondjuk a Kempinskiből vagy a Gundelből indulva. :))

[Autó]
Társalgó 1.
Társalgó 2.
Első osztály

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#94) azbest válasza Tin (#3) üzenetére


azbest
félisten

megvan amikor az Ötödik Elemben utaznak? Minden utast szedálnak induláskor ;]

(#95) rottenbull


rottenbull
senior tag

Hogy mire kommentel itt az arcok nagy resze, arrol lovesem sincs. Europaikent nem erint a korlatozas es nem is igazan erdekel.

(#96) bambano válasza azbest (#94) üzenetére


bambano
titán

látok kis különbséget a máv ic helyjegy meg a világjegy között :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#97) Tikakukac válasza rottenbull (#95) üzenetére


Tikakukac
titán

Majd mikor átveszik a baromságot itt is, akkor érdekelni fog és majd lesz lövésed meg arcod neked is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98) Tin válasza azbest (#94) üzenetére


Tin
veterán

a jó öreg Korben Dallas biztos nem hagyná, hogy elvegyék a laptopját :D

(#99) Formaster válasza rottenbull (#95) üzenetére


Formaster
addikt

UK is európa.

(#100) ANOka


ANOka
őstag

Olyan választási lehetőség a szavazatok között miért nincs, hogy "nem érdekel, mivel nem szoktam repülőgéppel utazni"?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.