Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Avicularia válasza tecsu (#89) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem kevés légitársaság van kitiltva Európából, nem hinném, hogy a wizzair ezeknél rosszabb lenne.[link]
Persze nem védem őket, de rengetegszer repültem velük különösebb probléma nélkül.

(#102) Hopkins95 válasza jerry311 (#64) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jogos :DD

(#97) Tikakukac +1

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#103) Tian66 válasza tecsu (#89) üzenetére


Tian66
senior tag

Nem mentél még Ryanairrel... :)
Wizzel sincs igazán baj. Pár órát ki lehet bírni. Voltam már az Emiratesszel is, de az egy másik kategória. Persze árban is.

[ Szerkesztve ]

(#104) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

"Soha nem adnám fel poggyászként"
- Jó, akkor te majd nem repülsz.

(#105) t72killer válasza Tian66 (#103) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Persze árban is." - nagyon attól függ, hova mész. A tipikus "melósjáratok", Bp-London, Bp-Párizs, stb olcsók, de szeretnék pl hasonló árban nyáron görögbe-törökbe menni - ott gyorsan rájönnek, hogy drágábban is elkelnek a jegyek:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#106) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A sok iszlámbarom robbantgatásai miatt érthető hogy szigorítani akarnak, ami egy repülőnél ahol több100 utas van és nincs kiszállás menet közben, pláne érthető, de egy félmilkás notit nem szívesen adnék fel csomagként, hogy kilophassák belőle a rakodómunkások, aztán persze szarnak-bajnak nincs gazdája, lehet rohangálni a pénzem után. Oké, hogy majd egyszer valaki nagy kegyesen kifizeti, de a rajta levő adataimat is? És a kamatok? Ne az én számlámra húzzák az időt!

(#107) #20691712 válasza Dr. X (#8) üzenetére


#20691712
törölt tag

Az is szomoru hogy ezt elhiszed, de a legszomorubb, hogy meg meg is magyarazod.

(#108) Fionn válasza rottenbull (#95) üzenetére


Fionn
tag

Arra, hogy nem olvastad el a kerdést. Mi lenne ha...

(#109) Dr. Akula válasza Dr. X (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És bomba csak laptopban lehet, vagy mondjuk cipőben is?

(#110) t72killer válasza Dr. Akula (#106) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre csak a külön perkált biztosítás az, ami egyáltalán bármit fizet csomagból történt lopás esetén, de itt is kíváncsi lennék konkrét sztorikra. +nekem a célországban lényegesen többet ér egy lapos, mint maga a hardver/extra kár az új laposért való rohangálás (+100%, hogy olyanjuk nem lesz)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111) Dr. Akula válasza t72killer (#110) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Na úgy meg pláne nem bíznám tolvajok kezére, hogy mégcsak ki se fizetik. De mégha kifizetnék, akkor is kiesett idő míg a pénzt megkapom, addig se tudom használni, a rajta lévő adataimat hogy pótolják? Nyilván sehogy. Szóval kukába nem akarom dobni, mert ez így kb. annyit ér.

(#112) JanR


JanR
addikt

Márá az sem oké, hogy múltkor 2 napra rá kaptam meg a csomagom, mert "véletlenül" másik repülőre rakták. Rohadt kellemetlen volt 2 napig 1 ruhába járni. Na most ugye legtöbbet munka miatt utazok és egy ilyen esemény miatt - ha a laptopom nem lenne nálam időben - eléggé meg lennék lőve, szóval ez az egész úgy baromság ahogy van.

Olyanra is volt már példa, hogy reggel mentem, éjjel jöttem - egy hátizsákkal (benne laptop és egyéb céges dolgok). Na most ilyen esetben is csomagba kéne rakni? Mi lesz a következő? A mobilt is csomagba kell rakni? Na meg arról nem is beszélve, hogy a céges gépeink nem olcsó kategória, pedig még csak nem Apple termékek. Így biztos nem adnám fel csomagként.

(#113) rottenbull válasza Tikakukac (#97) üzenetére


rottenbull
senior tag

Kristalygomb tudoskent neked tunik nagynak az arcod. A kovetkezo ilyen cikk majd a mi lenne, ha Trump falat epittettne az EU kore es a tagorszagokkal fizettetne meg cimu fejezet lesz. Azt koveti majd a mi lenne, ha a UK a Holdra koltozne es szazmillio dollar lenne a repjegy Londonba, stb.
Nem vagyok muszlim es nem elek sem a kozel keleten sem eszak afrikaban, igy barmennyire is szeretned, sajnos nem erint a dolog.

(#114) rottenbull válasza Formaster (#99) üzenetére


rottenbull
senior tag

Es te a kozel keleten vagy afrikaban laksz ?

(#115) L4D1K


L4D1K
őstag

Vicc az egész..

Szóval tegyünk tisztába pár dolgot:

Más reptereken nem tudom miként dolgoznak, de a Budapestin minden telefonnál nagyobb elektronikai eszközt, beleértve fotó obit vázat, vérnyomás mérőt etc...magyarán bármi a benne lévő elektronika miatt épp elég összetett rtg képet ad, külön világítanak, illetve robbanóanyag keresővel is vizsgálnak. már jó másfél két éve. Jah.

A hype azért van mert Szomáliában átment egy laptopba szerelt bomba. Arról persze nem szólnak a hírek, hogy a teljes ellenőrzést kikerülve, belső ember vitte be.

Egy 15ös laptopba simán belefér annyi anyag, ami leviszi egy gép oldalát. Láttam. Az külön öröm, hogy közben még a gépen is dolgozhatsz. Nem értem a hsz-eket, amúgy, egy működő gépbe minek tenne vki plusz időzítőt :D

A laptop illetve más nagy aksis gép feladása eleve érdekes, annak tudatában, hogy a Li-Ion akkukat nagyon nem szeretik a légitársaságok csak úgy feladatni .

Egy pokolgéphez 20 éve nem kell kábel meg áram forrás etc... vegyi alapú időzítőket már a szerb háborúban is használtak. :))

# ANTAL Tuning #

(#116) #96302336


#96302336
törölt tag

Ezért sem repülünk az USÁ-ba. Ha ennyire el akarják szigetelni magukat, és begubózni a saját rettegéseikbe, akkor csinálják. EU-ban nincs ilyen korlát, és sok más nem EU irányban sem. Ha meg lesz, megyünk hajóval. Az lehet hogy lassú, de nem fogsz lezuhanni, max lerészegedni többször is :D
Nagy Britanniába ,meg el lehet jutni vonattal, autóval, kerékpárral kecskeháton is. Bp-Párizs repülőn, onnan meg TGV-n.

[ Szerkesztve ]

(#117) #74018560


#74018560
törölt tag

Tehát iPad-et fel lehetne vinni, de egy MacBook Air-t már nem. Logic rulz.

[ Szerkesztve ]

(#118) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ha nem lehet, nem vinném fel. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#119) Graphics válasza nemlehet (#74) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A mondatod első fele után a reakcióm lehetne parasztos.
A hozzáállásom és a véleményem lehet az enyém, még ha az neked gyökér is.

Olvasd el mit írtam, aztán gyökerezz le: " Ha ez konkrétan veszélyes lehet , akkor szűrjék."

Kösz.

Kicsit kiforgattad a mondandómat, nem? :U

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#120) bencze


bencze
senior tag

Sajnos mindig is voltak és lesznek elmebetegek. Ha nem repülőn akkor vonaton fognak robbantani, nem mindegy? Az milyen amikor egy bőrönd cucc felrobban az első vagonban amikor épp csak 150el megy a vonat (netán 300al)?
Illúzió ezeket a dolgokat elkerülni. A kiváltó okokat kell kezelni, összehúzni a világot az elzárás, szétszórás helyett úgy fizikailag mint társadalmilag, persze attól még marad idióta csak hátha kicsit kevesebb...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#121) Tian66 válasza t72killer (#105) üzenetére


Tian66
senior tag

Persze nagyban függ az uticéltól. Én Dubaiból mentem Mumbaiba és megkérték az árát. A380-as volt és nagyon kényelmes. :)

(#122) haxiboy válasza dugo_ (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

:R Jó olvasmány volt :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#123) himpike


himpike
aktív tag

Ott kezdődik a probléma hogy irtózatos mennyiségű dolgot lopnak el a reptereken ha csomagként utazik. A notebookok felét kb ellopják szarabb helyeken. Sokra nem mész a csomagbiztosítással se mert a károd már megvan ha eltűnik. A biztosító se azonnal fogja kifizetni így melózni se tudsz átmenetileg. Aki fix helyekre utazik annak nincs akkora gondja, max lesz 2 gépe és elintézi felhővel de aki mindenfelé jár annak ez se megoldás. Vegyen magánrepülőt :DDD

(#124) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

"bombaként robbant a hír"

Szvsz, van amivel viccelünk és van amivel nem. :/

(#125) #96302336 válasza himpike (#123) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pontosan. A csomag olyan rizikós, hiába van extra fóliázás és biztosítás, egyrészt, ahogy bánnak mások cuccaival, már az felháborító, másodszor semmi biztosíték nincs arra sem, hogy ne lopják ki az ott dolgozók a csomag tartalmát. A fóliázás ellenére sem. Sőt, talán még extra figyelem felhívás, hogy lehet ebben érték lapul!
Nem kell menni az USÁ-ba. Ennyi. A hülyék országa amúgy is...

(#126) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Még szerencse, hogy erre a bullshit terrorizmus szövegre bármilyen "biztonsági intézkedést" be lehet hozni...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#127) 7s26c


7s26c
senior tag

akkor viszek tabletet :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#128) benedekco


benedekco
addikt

csomag kezelés
Angol anyag.

re: (#124) lugosi
Mindennel viccelhetünk, a hogyan nem mindegy. Perpill ez teljesen oké.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#129) Tikakukac válasza rottenbull (#113) üzenetére


Tikakukac
titán

Miért szeretném, hogy téged érintsen? Pihenjünk inkább ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130) Graphics válasza 7s26c (#127) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kb jah :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#131) t72killer válasza rottenbull (#113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondj egy példát terrormajréztatás-témakörben, amikor az USA-ból indult idiotizmus nem terjedt el az egész "fejlett" világban:F?

Bár tényleg el tudom képzelni, hogy a nem-túl agyament európai országok ezt már nem veszik át.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#132) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Fényképező, videokamera felvihető?
Egyébként szerintem is baromság. Hány olyan alkalomról is tudunk, amikor valaki egy ilyen elektronikai kütyüt álcázott bombának? Ja, és azt az utastérben robbantotta fel? Nekem úgy rémlik, hogy a legutóbbi esetekben (pl. orosz gép) a csomagtérben robbant a bomba.

(#133) t72killer válasza <Adamsky> (#132) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyetlen eset volt, Szomáliában (...) vmi nevenincs légitársasággal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#134) moleculez


moleculez
veterán

Engem az érdekelne, hogy pl az ivóvíz hálózat őrzését is ilyen ütemben szigorítják? Csak mert ha azt megtámadják (méreg és/vagy vírus) akkor mehet a fejvakarás.
Amúgy valahol a fenti kommentekből kivonatolva, hihetetlen, hogyan változott a repülés élményből tortúrává. Sajnos nekem az előbbiben nem volt részem, csak idősebbektől tudom, hogy volt.
Amúgy terrorista szemmel nézve, a legkevésbé költséghatékony megoldás. Robbantok az előtérben, több áldozat, nulla ellenőrzés a legtöbb reptéren.
Magát a repcsit leszedni inkább erőfitogtatás a terrorszervezet felől, hogy komolyan vegyék őket, hogy egy ilyet is le tudnak vezényelni. Erre manapság nincs szükség, az IS mindent felvállal, amihez közé sincs azt is. Szóval hiába durrantana el egy gépet egy feltörekvő/szakadár csoport ha az CIA, IS magára vállalja, övék a "hírnév".

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#135) #96302336 válasza t72killer (#133) üzenetére


#96302336
törölt tag

És, ráadásként nem is repülhetnek az ottani légitársaságok az EU területére.

(#136) azbest válasza Dr. Akula (#106) üzenetére


azbest
félisten

"de a rajta levő adataimat is?"

Jó ha tudod, simán elkobozhatják hivatalosan is a laptopodat. Esetleg meg is semmisíthetik. Usa-ba menet különösen. Ha utazni szeretnél, akkor csak olyan választásod van, hogy mégy vagy nem mégy. Ha mégy, akkor semmi garancia nincs arra, hogy beengednek / lecsuknak / visszfordítanak és hogy a csomagodat megkapod / lemásolják vagy megsemmisítik az adataidat.

[ Szerkesztve ]

(#137) Avicularia válasza moleculez (#134) üzenetére


Avicularia
veterán

Thaiföldön a Phuket-i reptéren 2015 végén már csak úgy tudtál bemenni az előcsarnokba ahol várakozni kell, hogy minden csomagot egyből a bejáratnál átvilágítanak és leragasztanak. Majdnem olyan mintha becsekkolnál, de csak az előcsarnokba mész be. Nem tudom az okát, valszeg robbantottak a váróban előtte. Utána vakartam a fejem, hogy most ki lehet-e nyitni a kézipoggyászt, mert abban volt útlevél meg iratok.

(#138) t72killer válasza azbest (#136) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásképp borzasztó nehéz bármilyen jogorvoslattal élni. Hirtelenjében dunsztom nincs, hol tudnám jogosulatlan baromkodásért/károkozásért feljelenteni a gép másik oldalán lévő emberszabásút.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#139) wildpig


wildpig
tag

Egyszer vittem havernak egy xbox 360-at. Úgy szedtek ki a sorból mint annak a rendje. Szerintem csak simán meg kéne tanítani a reptéri átvilágító személyzetnek hogy hogyan néz ki egy számtech kütyü a röntgen alatt. Nem értek a bombákhoz, de nehogy már úgy meglehessen építeni, hogy minden alkatrésze egy belső hardver kinézetének feleljen meg.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#140) Avicularia válasza wildpig (#139) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez is érdekes, hogy mire ugranak. Egyszer pár éve lelopták itt svédben mindkét magyar rendszámomat a kocsiról. Nem volt mit tenni, haza kellett menni repülővel és csináltatni egy pár újat. Visszafelé Ferihegyen minden papírt bekészítettem, hogy biztos rákérdeznek majd a magyar rendőrök, akik ott állnak a a röntgennél, hogy mégis mi ez a pár rendszám, meg hova viszem, de pont senki nem foglalkozott vele, lesz@rták magasról.
Igaz az nem bomba, de azért bűncselekményhez kapcsolódhat, egy pár rendszámmal utazni repülőn.

(#141) ceia


ceia
őstag

Bár még sosem utaztam repülővel, és elég valószínű, hogy nem is fogok, jó tudni, hogy legalább nálunk ilyen sokan szakértői a repülési biztonságnak. Én nem vinnék notit a gépre, mert nincs is, de ha lenne sem, inkább bámulnék ki az ablakon, mert olyat nem lát mindenki nem mindennap, de még életében sem. Azért kiváncsi lennék, ha az itt hőzöngők közül kéne valakinek egy repülőtér biztonsági főnökének lenni, bevállalná-e a szabad laptopot a gépre, százak halálának és saját részre pár év börtön lehetősége mellett.. Nem a pont a laptopokról van itt szó. Kell valamennyire szabályozni. Valahol meg kell húzni a határokat. Vagy jobb lenne, ha mindenki mindent vihetne? Akik ezt eldöntötték, így látták jónak. Biztos nem felelőtlen kamaszok voltak, vagy ami mégrosszabb, informatikusok ;) Na és most hol van a sokat ajnározott felhő? Nem vesznek el az adataid, ha feltöltöd a felhőbe. Majd a célállomáson letöltöd. De viheted pendriveon is, vagy hdd-n. Nem is kell mindig dolgozni, lehet pihenni, zenét hallgatni, filmet nézni, vagy ne adj isten élvezni a repülést? Én azt tenném és nem túl őszintén sajnálom azokat, akiknek ez csak nyűg. Megjegyzem, a testüregi motozást sokkal felháborítóbbnak tartom, van már egy ideje röntgen. :U

A szavazás állását nevetségesnek tartom. Tipikus magyar hozzáállás: Amíg nincs baj, addig nincs veszély.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#142) Avicularia válasza ceia (#141) üzenetére


Avicularia
veterán

Magamból kiindulva max az első repülésen bámulnál ki az ablakon, utána már elég unalmas, mivel nem sok látnivaló akad.
Illetve azt értsd meg, hogy nem a repülőn van szükség a laptopra, hanem a célállomáson használná az ember az ott tartózkodása alatt. Ráadásul eddig pont tiltva volt a laptop illetve egyéb elektronikai eszközök feladott poggyászba betétele az akksik miatt, amit manapság nem sok légitársaság hajlandó fuvarozni.
Szintén említve volt, hogy a reptéri lopások, illetve a csomagokkal való bánásmód miatt értelmes ember soha nem rakná a laptopját, tabletjét a feladott poggyászba.

[ Szerkesztve ]

(#143) Hopkins95 válasza ceia (#141) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hidd el, én februárban repültem először életemben, de kb. 20 perc után már nem olyan érdekes. Nem lehetett látni semmit, a felhők fölé emelkedtünk, olyan összefüggő volt alattad az egész, mintha tej lenne.

Nekünk csak alig másfél órás utunk volt Párizsba, így elvoltam a telefonnal, de egy 6- 8 órás úton azért már el tudnám viselni, ha nálam a laptop is.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#144) t72killer válasza ceia (#141) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ugye megvan, hogy a mai világban milliók utaznak üzleti ügyben, akiknek a célállomáson egy ép, nem összetört, nem ellopott laptoppal kell megjelenni? Nem mindenki olajsejk, egy szimpla diák, aki konferenciára utazik ki, kapásból ebbe a kategóriába tartozik. (tudom, csórisztánban nem szokás a diákokat küldeni, Bp-től párszáz km-re már igen)

Ha biztonságis lennék, nem ilyen hülyeséggekkel foglalkoznék, hanem a felderítés hatékonyságát fokoznám. holnap a műlábakat, babakocsikat, melltartókat tiltod le???

"Majd a célállomáson letöltöd." - mire?? Necces céges adatokat vendéggépre?? :W Te is netkávézóból szoktál bankolni:Y?

Amúgy többször elhangzott már, hogy az akár amerikába is engedett 100mL-nyi "folyadékkal" alkalmasint komplett New York-ot kísértetvárossá lehet változtatni, de ha nincs is a haveri körben É-Koreai vegyi/biofegyver-raktáros, 100mL-nyi sima kénsavval-sósavval bőven elég nagy kárt tudsz okozni a gépen (ajtó kinyit?), vagy sacc/kb ököllel is kizúzhatsz egy ablakot. Az idióta EMBERT kell lekapcsolni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#145) Csori72


Csori72
aktív tag

ügyes kis arab terrorista ebbe is belepumpál annyi c4et, h kilyukad a gép. pedig 4" sincs a kijelző.

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#146) t72killer válasza Csori72 (#145) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Beszerzel egy note 7-est (ha vki még nem cserélte be), abba pumpálni se kell semmit :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#147) Csori72 válasza t72killer (#146) üzenetére


Csori72
aktív tag

legalább most lesz 1 jó piaca :DD

..:: 1+TTTTT ::..

(#148) 7s26c válasza t72killer (#146) üzenetére


7s26c
senior tag

:D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#149) Avicularia válasza t72killer (#144) üzenetére


Avicularia
veterán

És ahogy írtam a 100ml az 1liter mivel 10x100ml-t vihetsz fel a gépre kézipoggyászban. Én inkább e miatt aggódnék.

(#150) wildpig válasza t72killer (#146) üzenetére


wildpig
tag

A februári budapest-london wizzair repülésemen külön bemondták felszállás előtt hogy a note 7 tulajok kapcsolják ki teljesen a telefont, a többiek meg váltsanak repülő üzemmódra. :DDD
Hangosan felnevettem, de csak egyedül :))

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.