Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) 7s26c válasza wildpig (#150) üzenetére


7s26c
senior tag

Komolyan?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#152) wildpig válasza ceia (#141) üzenetére


wildpig
tag

Nagyon hamar unalmassá válik a repülés. Persze még a huszadik alkalommal is gyönyörködik az ember 5 percig, de aztán alig várja a megérkezést. Sötétben pedig maga a kínszenvedés ülni egy zümmögő csőben.

7s26c: igen, nem poénból írtam. Tényleg bemondták.

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#153) Avicularia válasza 7s26c (#151) üzenetére


Avicularia
veterán

Malmö-Budapesten is bemondták múltkor, én is vigyorogtam, hogy mennyire jó reklám is ez a samsungnak :D

(#154) Tian66 válasza wildpig (#152) üzenetére


Tian66
senior tag

Igen, a fel és leszállás még mindig érdekes, az sok tizedik után is, de maga az út nem túl ingergazdag. Ha hosszú, több órás, akkor tényleg jó valamivel elütni az időt. Akár egy mobil vagy egy könyv is elég. Így nem gáz ha a lapos nincs kéznél. De ha a célállomáson szükség van rá de megsérült/eltűnt akkor nincs bocsánat. Azzal nem lehet mit kezdeni. Sokat repülök és még semmim se lett oda, de értékes cuccot nem is tettem eddig a feladottba. Szóval vannak problémák ezzel az új szabállyal.

(#155) 7s26c válasza Avicularia (#153) üzenetére


7s26c
senior tag

Ők cseszték el..

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#156) Alchemist


Alchemist
addikt

[link]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#157) Avicularia válasza Alchemist (#156) üzenetére


Avicularia
veterán

Egyébként kíváncsi vagyok a dolog kivitelezésére. Hol nézik meg, hogy a kézipoggyászban nincs laptop? A biztonsági ellenőrzésen, vagy a beszálláskor?

(#158) Loha válasza bencze (#120) üzenetére


Loha
veterán

Repülőgépek burkolata 1-2 cm vastag alumínium, és az utastér nagy magasságban túlnyomás alá van helyezve mint egy lufi, a többit rakd össze magnak...

[ Szerkesztve ]

(#159) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

a cégek listája megvan valahol?... mert én évek óta Norwegian Airlines-szal közlekedek. és már a múltkor is kivettek a sorból, mert "nagynak" vélte a Shield tabletem.... aztán közölte, többet ne...
azért pár óra repülést had b..zak már el úgy, ahogy nekem jól esik....

szerk
megvan. nem téma :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#160) dabadab válasza Loha (#158) üzenetére


dabadab
titán

Azért a dolog nem ilyen egyszerű, egy sima robbanás ugyan üthet egy kisebb lyukat a burkolaton (igazából ez sem túl egyszerű, mert ehhez is eléggé egy helyre kell koncentrálni a robbanás erejét, ami egy simán felrobbanó laptopnál nem nagyon fog menni), de ez pont olyan, amit a repülőgépeknek gond nélkül ki kell bírniuk (a "kell" jelen esetben azt jelenti, hogy ez előírás ahhoz, hogy megkapják a típusengedélyt), nem véletlenül van bennük mindenféle merevítőborda.

Az utasokat persze nyilván rosszul érinti az, ha hirtelen a 10 km magasan található oxigénből kell gazdálkodniuk, de egyrészt ott vannak az oxigénmaszkok másrészt meg ilyenkor a pilóta leviszi 3000 méter tájára a gépet.

Szóval egy ilyen robbantásnál a legnagyobb pusztítást maga a robbanás okozza, a repülőgép szinte biztosan átvészeli a kárt (volt már pár ilyen eset, a mostani tiltást pl. a D3 159-es elleni merénylet ihlette - ott csak maga a merénylő halt bele a robbanásba).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#161) bambano válasza dabadab (#160) üzenetére


bambano
titán

viszont ha nem nyomásra optimalizálod a bombát, hanem gyújtásra, és felgyújtod a rakteret, abból lehet nagyobb baj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#162) kromatika


kromatika
veterán

A notit eddig is ki keltet venni a táskából és át világították minden esetben.Akkor ez most miért?Hát ez elég gáz.Elég sokat utazok,és nem szívesen adnám fel bőröndbe a notim. Tényleg vannak tolvajok a csomag kezelők között?

[ Szerkesztve ]

(#163) wildpig válasza kromatika (#162) üzenetére


wildpig
tag

Hallani eltűnésekről. Egy ismerősöm ismerősének (lol) a fényképezője tűnt el a feladott poggyászból. Ezért árulnak már fóliát külön erre a célra. Körbe tekered a bőröndöt, és le kell vágni hogy ki lehessen nyitni.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#164) ceia


ceia
őstag

Oké, értem, a felhőkön egy idő után már nincs mit nézni :D De ha csomagként nem viszik el biztonságosan a laptopot, akkor ez itt inkább a baj. Ennyi pénzért már elvárható lenne. Értem azt is, hogy vizes palackban, vagy másban is lehetne veszélyes anyag.. De valahol el kell kezdeni a tiltást, és egy laptop egész nagyocska és bonyolult struktúra, amin nehéz észrevenni bármit, ha ügyes a terrorista. Talán tényleg az lenne jó ötlet, hogy kapcsoltassák be még a földön, ha működik, kicsi a valószínűsége, hogy bomba.

        it's more fun to compute

(#165) Tin válasza ceia (#164) üzenetére


Tin
veterán

nem bántásból, cimbora, de olvasd már el legalább ezt a cikket, kérlek.

a légiforgalom elég nagy. van, aki végigutazza fél ázsiát úgy, hogy reptér-tárgyal-reptér-tárgyal, és vagy hotelben alszik, vagy a gépen, és elég sok üzleti utas van, aki mondjuk egy 8-10-12 órás úton csinálna mást is a felhők bámulásán kívül. annyi még alvásból is sok.

balesetek, karasztrófák meg mindenhol történhetnek. az, hogy az utasokat szívatod a végletekig, nem fogja megoldani a problémát. attól, hogy nem lehet felvinni 1 decinél többet, még robbantanak gépet, vagy elterelik. vagy kilövik a földről. a végén mégsem utazhat mindenki pucéran, csomag nélkül, mert akkor meg a pilóta fogja nekivezetni a gépet a hegynek... és jééé, ilyen is volt már.

szerinted ha bevonulna az usa "rendesen", mennyi ideig tartana kiirtani az ISIS-t? 5 napig? vagy az EU országokban felszámolni a radikálisokat, akik közül a legtöbbet ráadásul figyelt a rendőrség? így jobb, mert az emberek félnek, és az olyanok, mint te, az első szóra belemennek bármilyen hülyeségbe, ha a biztonságról van szó.

ha tudsz angolul, tanulságos (és élvezetes)

[ Szerkesztve ]

(#166) dabadab válasza ceia (#164) üzenetére


dabadab
titán

"De valahol el kell kezdeni a tiltást"

A tiltás eddig is volt, robbanóanyagot eddig sem szabadott repülőre vinni.
A laptopos hülyéskedés meg erősen pótcselekvésnek néz ki, pont úgy, mint a baromkodás a 100 ml-nyi folyadékkal vagy a körömvágóollók kitiltása. Security theater.

A "valahol el kell kezdeni" az már önmagában elég erős indikációja annak, hogy fogalmatlanságról van szó.
Kockázatokat kell mérlegelni, normálisan.

DRM is theft

(#167) tecsu válasza Avicularia (#101) üzenetére


tecsu
addikt

Természetesen nem egy szuahéli légitársasághoz, hanem a többi fejlett társadalmak légitársaságaihoz hasonlítottam.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#168) #96302336 válasza Tin (#165) üzenetére


#96302336
törölt tag

+1

(#169) Avicularia válasza tecsu (#167) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezt írtad Azért a Wizz Airnél bármi jobb.
A bármiben benne van minden, nem kell utólag belemagyarázni azt ami nincs ott :)

(#170) Rodi 4.80 válasza Tin (#165) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Végre valaki leírta a lényeget.

A terroristák ott ülnek a döntéshozó helyeken a legmagasabb szinteken, csúcspozíciókban.

Nézz körül!!! Minden a korrupcióról és a lopásról szól, a népeket meg kell félemlíteni, ha az nem működik akkor népirtás ilyen-olyan eszközzel.

(#171) tecsu válasza Avicularia (#169) üzenetére


tecsu
addikt

Hát pont ezért ne magyarázz bele. ;)
Bármi, ami nekünk számításba jöhet. Nem nagy dicsőség egy ilyennél jobbnak lenni:

:))
De ha az EU lejjebb adná a sztandardot, a Wizz elérné a kéen látható a szintet is...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#172) t72killer válasza Loha (#158) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt egy ütősebb szatmári szilvapálesz kimarja:DDD

Apropó, nemrég téma volt, hogy többtucatnyi amreikai reptérbiztonságis volt IÁ szimpatizáns. Izé, akkor miért is nekem kell minden útnál levenni a cipőmet+nadrágszíjamat?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#173) Avicularia válasza tecsu (#171) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem kell megpróbálni kidumálni, hogy hülyeséget írtál. Részemről befejeztem.

(#174) Peter13


Peter13
senior tag

Sorry, de én is azokhoz csatlakozom, akik szerint ez egy agyatlan marhaság. A lényeget már összeírták, de röviden:
1) Minden ilyen rendelkezés nem az utast, hanem a gépet védi, mert az drága. Ha az ember lenne a lényeg, az összes nagyobb közlekedési csomóponton hasonló szigorítások lennének (Waterloo station, hétfőn reggel nyolckor, valaki? De akármelyik "Tube station" a reggeli csúcsban szintén többszörösét hozza bármelyik géphez képest). Nehogy már tényleg azt higgyük, hogy itt az utasok védelme a tét :U .
2) Tavaly volt szerencsém 50+ alkalommal utazni, London-Edinburgh vonalon. Kabinbőröndben elfér 3 nap váltás ruha plusz céges laptop. Ha nincs feladott poggyász, akár fél órával is hamarabb kijöhetek, mindkét végén. Bocs, de nekem ez számít, és nem adom fel a kézibőröndöt, ha nem muszáj (lopásveszélytől-törésveszétől függetlenül, ami szintén nem esti mese, sajnos)
3) Kárt tenni a gépben ezer meg egy módon lehet, sajnos. Engem viszont cseppet sem vigasztal ha a csomagtérben robban a feladott "szeretetcsomag", mert utána szerintem ugyanúgy Szent Péter lesz a következő állomás (nem tudok Dabadab kollégával egyetérteni: annyi C4 (de akár még akár TNT is, ami aztán igazán nem mai gyerek), amennyi egy laptopba ide-oda befér, az bizony kinyitja a gépet mint egy konzervet. Zárt tér, több gránátnyi (!) hirtelen plusz nyomás, valahova mennie kell...)
4) Az "el kell kezdeni valahol" meg...most komolyan, mióta hurcolnak az emberek nagyobb mennyiségben laptopokat? Úgy 10 éve? Eddig nem fájt?... :N

Remélem nem vezetik be ezt a hülyeséget szélesebb körben. Nyilván nem sokat tudok ellene tenni, ha igen, de attól még nem szeretni szabad, ugye?...

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#175) Ribi válasza wildpig (#163) üzenetére


Ribi
nagyúr

És szerinted nem lesz egy éles tárgy amivel kivágják a fóliát?
Aztán azt mondják nem ők voltak szevasz.
Ismerősnek az egész poggyászát akarták lenyúlni. Egy véletlen szerencse, hogy mégis megkerült.

Szerintem is vicc, hogy nem viheted fel a notit. Mint már leírták ez a nem tudunk mit kitalálni, inkább cseszegetjük az utasokat látszat intézkedéssel... :W

(#176) bambano válasza Peter13 (#174) üzenetére


bambano
titán

"nem tudok Dabadab kollégával egyetérteni: annyi C4 (de akár még akár TNT is, ami aztán igazán nem mai gyerek), amennyi egy laptopba ide-oda befér, az bizony kinyitja a gépet mint egy konzervet": szerintem Dabadab nem azt mondta, hogy nem lehet kinyitni a gépet, hanem azt, hogy ettől nem esik le.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#177) wildpig válasza Ribi (#175) üzenetére


wildpig
tag

Ha nagyon belemegy az ember és nem egy boxer alsót nyúltak le, rendőrségi kérésre kiadják annak a kamerának a felvételét, amelyik azt rögzítette amint feladták a poggyászt, ép fóliával. Nem az a lényege a fóliának hogy nem lehet leszedni. Hanem ha a feladás és felvétel között történt valami, akkor mehetsz egyből reklamálni.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#178) flash- válasza Avicularia (#25) üzenetére


flash-
veterán

akkor fejlödött a dolog

de biztos hogy nem motozzák!:) valamit félrenéztél:)

csak rendőr motozhat,senki más nem

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#179) #41133696 válasza Tin (#3) üzenetére


#41133696
törölt tag

Annyit hozzátennék, hogy 50 évvel ezelőtt volt Concorde (azaz hangsebesség feletti utazás is), ma az sincs, és Még csak nem is törekednek rá, hogy legyen, jó az a 10-12 órás repülőút kontinens között, amikor feleannyi is lehetne... (van amikor rövidebb, de mindegy melyik irányban repülünk).

Néha az az érzésem az egészet az óceánjáró lobbi nyomatja, mert ott minden kényelem megvan, és bár sokkal lassabb, de egyrészt van a hajón orvosi személyzet, akár komplett műtő is s ha infarktust kap az ember jobbak az esélyei mint 10 000 méter magasban egy 1000-rel repülő csőben. Aztán trombózis veszély sincs, és Még laptopot is lehet felvinni, bevásárlóközpontok, úszómedence minden van :)

(#180) wildpig válasza flash- (#178) üzenetére


wildpig
tag

De. Engem és a barátnőmet is motoztak már meg, miután bejelzett (tévesen) a kapu. Sima reptéri dolgozók.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#181) joey04 válasza xmaas (#47) üzenetére


joey04
titán

A repülőtéren minden melóst (még a gép személyzetét is!) az utasokéval egyenértékű vizsgálatnak kell alávetni, ha a szigorított védelmi területre belépnek. Szóval de, ők is át vannak vizsgálva. Hozzáteszem ez BEFELÉ történik. Hogy ne lopjanak, meg ha már loptak, akkor kifelé lebuknak-e, az teljesen más hatáskörbe tartozik, azzal kapcsolatban csak az a biztos, hogy vannak erre irányúló ellenőrzések is, hogy mennyire sikeres az passz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#182) gege547 válasza joey04 (#181) üzenetére


gege547
tag

Szerintem ugyan annyira mint egyéb helyeken. Ha egy laptopot el akarsz lopni akkor kettő kell mert a szekusnak adni kell egyet. Ennyi :D .
Amúgy a tiltás szerintem baromság. Főleg hogy kategorikusan laptopra van a tiltás. Eszerint egy surface book ugyan akkora min egy acer predator laptop. Normálisabb lenne ha belső térfogatra szűrnének bár akkor a beléptetősöknek ki kéne tudni számolni egy téglatest térfogatát... Már megint ezek az irreális matematikai elvárások amunkaerő piacon... Ebben a tiltásban benne lennék ha a légitársaság garanciát vállalna a csomag és tartalma meglétére és sérülésmentességére. Ha eltűnik, késik vagy baja van azonnal visszatérítik a az árát és a járulékos károkat is. Az adtok üzleti értékét ha meg úszik miatta egy üzlet akkor annak díjját valamint az egész összeg 25%-át mint fájdalmi díj.

(#183) aelod


aelod
veterán

Az lenne a legjobb ha csekkolásnál mindenkit leszedálnának ketaminnal és nem székek hanem ágyak lennének ahova lekötözik az embert a repülőút alatt.

(#182) gege547
Ha eltűnik, késik vagy baja van azonnal visszatérítik a az árát és a járulékos károkat is. Az adtok üzleti értékét ha meg úszik miatta egy üzlet akkor annak díjját valamint az egész összeg 25%-át mint fájdalmi díj.

Aham, a mesékben maximum...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#184) Pötyi válasza aelod (#183) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem azért, mert mese, hanem azért, mert ha rákényszerítenek arra, hogy kiadd a felügyeleted alól, akkor azért cserébe úgy érzi a halandó ember igazságérzete, hogy _jár_ valami cserébe.

Rákényszerítenek, hogy alkalmat adjak a rakodóknak arra, hogy ellophassák/összetörhessék a csomagtérbe feladott poggyászban? (Mert erre kábé hatezer konkrét esetet tudunk felsorolni.) Akkor igenis vállaljanak érte kőkemény anyagi felelősséget a légitársaságok! Valamit valamiért, ugyebár.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#185) Hiftu válasza aelod (#183) üzenetére


Hiftu
senior tag

Ágyak? Tizesével összekötöznék az embereket és beraknák a lehetö legkisebb helyre. Igy 5x annyi utast tudnának elvinni.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#186) Hiftu válasza Pötyi (#184) üzenetére


Hiftu
senior tag

A légitársaság és a repterek elkezdenek egymásra mutogatni, hogy ki a felelös éa hova fordulj panasszal. A rendörségnek bizonyítania kellene, hogy az adott országban történt a lopás. Máris egyszerű ráfogni a másik reptérre. Stb...

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#187) aelod válasza Pötyi (#184) üzenetére


aelod
veterán

A parkolótársaság vállal felelősséget ha ellopják a kocsid egy fizetett parkolóhelyről?
Nem. Itt sem fognak. Vagy a posta, nem egy esetben nem érkezett meg a csomag a címzetthez. Reklamálsz és azt a választ kapod, hogy nem ajánlott küldemény volt. Ja értem akkor mindjárt el kell lopni...

Ha valaki lyukat akar ütni 10km magasan egy gépen az megoldja. Laptop ide vagy oda. Amúgy én is abszurdnak tartom ezt, hogy 500-1000 $-os készülékeket rugdossanak a csomagkezelők.

(#185) Hiftu

Az "ágy" alatt ezt értettem. Elfekvőt :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#188) kromatika válasza flash- (#178) üzenetére


kromatika
veterán

De hogy is nem motozhatnak.Engem már többször is motoztak mikor tévesen jelzett az átvilágító kapunál.Sőt Kolumbiában minden esetben motoznak,sőt kutyával is minden esetben szagláztatnak.

(#189) t72killer válasza bambano (#176) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy 17"-os lapos alsóhangon 3 liter. még ha laptopalkatrészek meghagyásával is töltik meg, 1 kiló (!) minőségi krumplistészta kényelmesen elfér benne. Az meg akkorát nyit a konzervdobozon, hogy nincs az a szentpéter, aki repülve tartja, tegyék akárhová...

Nem mondom, ügyes röntgenes kiszúrja, ha berhelték a lapost, de akkor miért is nem a személyi becsekkolásnál ülő szúrja ki, miért épp a bőröndös:F? Amúgy továbbra is tartom az elméletem, hogy 10x100mL (!, eddig a topicig nem is tudtam a 10db-os tételről) "fogkrémmel" vígan és dalolva meg lehet szabadulni alár több ajtótól is.

#174: "1) Minden ilyen rendelkezés nem az utast, hanem a gépet védi, mert az drága. " - pontosan. Ezenkívül a gépeken "drága emberek" (politikusok, üzletemberek) szoktak alkalmasint utazni, akiknek az élete valami véletlen folytán még egy demokráciában is többet ér mint az Average Joe-é.

#177: hogy bizonyítod be, hogy nem boxeralsó, hanem egy 2000$-os fotóscucc hiányzik a lefóliázott csomagból?? Nekem a német(!) DHL szállítás közben lopott ki egy grafkarit a feladott csomagomból, nem voltak hajlandók fizetni, sőt letagadták az egészet, hiába a súlyveszteség:Y

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#190) Gdi


Gdi
senior tag

A problémát a gyökerénél kell megszüntetni:
Nem kell embert engedni a repülőgépre.

Van lábuk, sétáljanak :D

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#191) Avicularia válasza flash- (#178) üzenetére


Avicularia
veterán

Ahogy írtam, asszonynak pacemakere van, amiről van is egy kártyája, amit megmutat az ott lévő személyzetnek és nem megy át a biztonsági kapun. E miatt minden alkalommal motozzák és kenetet vesznek több helyről róla. Ezt sima reptéri személyzet végezte bárhol ahol eddig megfordultunk.
Problémásabb, hogy ráteszi a cuccait a szalagra és míg átmegy elviszik félre motozni. Közben átmegy a röntgenen a táskája és utána ott áll a szalag végén és bárki aki utána jön simán el tudná venni tabletjét telefonját, bármit a táskából. Persze elég hülyeség lenne befelé lopni valakinek, de megtörtént már nemegyszer.

(#192) nemlehet válasza aelod (#187) üzenetére


nemlehet
őstag

A parkolótársaságok alkalmazottai is járnak végig és törik fel a parkoló autókat?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#193) rottenbull válasza t72killer (#131) üzenetére


rottenbull
senior tag

Az osszesnek at kellene venni ezt a nyolc-tiz orszagra vonatkozo szigoritast, es akkor nem lenne a gyerekeknek paraja, hogy majd " normalis " orszagok ellen is bevezetik.

(#194) Pötyi válasza aelod (#187) üzenetére


Pötyi
őstag

De könyörgöm, a kocsis parkolós példa azért nem passzol ide, mert a repülőgépen eddig felvihetted magaddal az utastérbe a személyi poggyászodban azt, amit féltettél a csomagtérbe feladni. Mostantól meg nem. Most éljük át a változást és látjuk, érezzük a veszélyeit, a hátrányos következményeit. Ezért szólalunk fel még most, az elején, amikor a bevezető szakaszt éljük át. Nem hagyjuk birkaként a vágóhídra terelni magunkat. Eddig volt választásod, mégpedig az, hogy felvitted a személyi poggyászba, most meg megfosztanak ettől a lehetőségtől.

Van, akinek már az is kiverte a biztosítékot, amikor 911 után bugyira-melltartóra vetkőztették a sorban állva, úgy, hogy ott állt mögötte még száz ember. Szégyenlős volt, nehezen élte meg. Szóval ennek rohadtul nem így, nem erről kéne szólnia. A biztonsági intézkedések bőven elérték és meghaladták azt a határt, amit sokan elviselnek. A demagógia-indoklás a legszebb az egészben: "Azért vizsgáljuk át a végbeled tartalmát is, mert mindez a te biztonságod érdekedben történik, paraszt"

Bakker, én már azt se bánnám, ha lezuhannánk egyszer, legalább postolnék egy búcsúszelfit, miközben súlytalanul lebegnék a kabinban, csak ne legyen ez a valóban zavaró vizsgálat!

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#195) Misi1979


Misi1979
őstag

Nekem már kapcsoltatták a laptopom - legelőször talán egy belföldi járaton, 2007 körül. Meg is lepődtem rajta, tudtam, hogy van ilyen, de pont nem belföldin vártam volna.

Para volt, mert a becsekkolás előtti időt is netezgetéssel töltöttem el és a töltőjét nem a kézipoggyászba tettem, szóval kb 4-5% akkuidő maradt a gépben, ha jól emlékszem. Egy Dell D630 volt, optibayben is akkuval:)

(nem csak engem szivattak a bekapcsolásosdival egyébként, kb minden második laptopot be kellett üzemelni)

Legutóbbi ilyen JFK-n volt tavalyelőtt, Bécs felé. Mivel jópár éve macbookot használok, így nem érint ez a bekapcsolás-mizéria, mivel kb egyfolytában sleepben van a gép, csak felnyitom és kész.

Egy sztori rémlik, még régről, egy francia csaj full bepánikolt, mert nem kapcsolt be a kis fehér Sony-ja és persze nem volt kéznél a töltője. Azt tudom, hogy kérdezgették a gépről és úgy engedték csak tovább, hogy meg kellett mutatnia, hogy hova kell dugni a töltőjét és asszem a telefonjában volt a gépről (bekapcsolva) pár fotó.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#196) Avicularia válasza Misi1979 (#195) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem is kapcsoltak már be laptopot Malmöi reptéren, de nem kellett bebootolnia, csak arra volt kíváncsi az ember, hogy bekapcsol-e.

(#197) t72killer válasza rottenbull (#193) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem értem a logikát... Attól, hogy ma egy lista alapján bannolnak, mi a garancia arra, hogy holnap nem jönnek rá, h Brüsszelben 10x több tenorista lakik, mint Rijádban, Dubaiban és Isztambulban együttvéve, és vezetik be általánosan ezt a baromságot?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#198) rottenbull válasza t72killer (#197) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ennek a bannak inkabb politikai nyomasgyakorlas az oka, mintsem a terrorizmustol valo felelem.
Ha el akarnak kapni a terroristakat, azt mar regen megtettek volna.
Ezert nem is hinnem, hogy nagyon terjedne, max meg a nemetek hozzacsapodnak a masik kettohoz.

(#199) aelod válasza nemlehet (#192) üzenetére


aelod
veterán

Cinkostársként igen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#200) t72killer válasza rottenbull (#198) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan, politikai nyomásgyakorlás: csak épp nem a nevezett országokra, hanem a saját választókra, akiknek a belpolitikai svindlikről, elszálló államadósságról az "állandó terrorveszélyre" terelik a figyelmét.

Németek - akkor európában szted kik nem?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#201) Béééla


Béééla
őstag

Hihetetlen... Akkor a f*szért röntgenezik át a felvitt kézipoggyászt és kukkantanak be hátul ha felmerül a gyanúja bárminek is?

Bélabá

(#202) $p@rr0w válasza Tikakukac (#14) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Legalább valaki megértette miről van szó.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#203) 7s26c


7s26c
senior tag

most már akkor se vinnék ha szépen kérnének :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#204) MongolZ válasza Loha (#158) üzenetére


MongolZ
addikt

Mármint millimétert akartál írni, ugye?

(#205) azbest válasza joey04 (#181) üzenetére


azbest
félisten

2010-ben volt balhé, amikor a BP reptéri dolgozókat befelé testüreg motozásnak is alávetették. Valami tanusítványt elvesztett a trehányság miatt a reptér és az ilyen túlkompenzálással próbálták visszaszerezni a megbízható plecsnit. Volt is belőle balhé.

[ Szerkesztve ]

(#206) tecsu válasza MongolZ (#204) üzenetére


tecsu
addikt

Ráadásul mellébeszélt.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#207) t72killer válasza azbest (#205) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyalásban verhetetlenek vagyunk...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#208) Loha válasza MongolZ (#204) üzenetére


Loha
veterán

Igen, pár milliméter vastag alumínium.

(#160) dabadab: Sokkal nagyobb baj is lehetett volna, ha a robbantás nem 4300 m magasan, hanem utazó magasságon történik.

Explosion blows hole in plane over Somalia

[ Szerkesztve ]

(#209) K6000


K6000
tag

Notebookot? És miért pont azt? Netbookot lehet? Vagy már az is notebooknak számít? És mi van a tabletekkel? Nekem Transformers-em van billentyűzettel (dokkoló) akkor az most minek számít? Vagy tabletet sem lehet majd felvinni? És akkor mi lesz a telefonokkal? Nekem Padfone 2 telefonom van az dokkolóval tablet vagy telefon?
Ááááá tiltsuk ki a telefonokat is sőt semmiféle elektronikát ne lehessen felvinni a repülőre se így se úgy, sőt sehova sem. Ja és a kikapcsolás mi ér? A telefont is kikapcsoltatják. Kérdezem az embertől maga szerint most ez a kikapcsolt Padfone 2 nem működik? Mire a válasz: tisztában van vele, hogy ettől a telefon még nagyon is üzemel de ez a szabály. És tudják hogy egy csomó telefonnak nem lehet kivenni az akkumulátorát.
Ennyi.
Ez nem a biztonságról szól és ezzel mindenki tisztában van...

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#210) joey04 válasza azbest (#205) üzenetére


joey04
titán

Testüreg motozást csak orvos végezhet. A balhé amire te gondolsz, az volt amit a pilóták csináltak, de ők sem testüreg motozást említettek, hanem a stílust és az alaposságot nehezményezték. Ha másról olvastál, az bullshit. Az alaposság részéhez pedig annyit, hogy a technológiában részletesen le van írva, hogy a nemi szervek előtti és körüli részt hogy kell átvizsgálni. Nem túlkompenzálás volt, szimplán jobban odafigyeltek arra, hogy amit eddig is csinálni kellett volna, azt valóban végrehajtsák az emberek, hiszen pontosan ezen vizsgálatok elmaradása miatt ugrott a plecsni... Ha nem úgy csinálja, érkezik a lecseszés a Supervisortól helyben, és/vagy a kamerán keresztül figyelő rendőrség által. Megsúgom mára plecsni elvétel nélkül is sokkal szigorúbb szintre jutott az a bizonyos technológia, morgolódnak is érte a dolgozók.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#211) kromatika válasza bambano (#49) üzenetére


kromatika
veterán

"minek felrobbantani egy repülőt, mikor egy banki rendszer felborítása nagyobb hisztit okoz? "Azért mert egy repülő felrobbantása, sokkal sokkolóbb,és nagyobb riadalmat keltő hír a világban.

(#212) nemlehet válasza kromatika (#211) üzenetére


nemlehet
őstag

Erre azért nem vennék mérget. Postabankos pánik az egész sokkoló volt. Most gondolj bele egy nagyobb bankot 1-2 napra ellehetetlenítenek, majd minden létező felületen terjesztik a dezinformációt, hogy tönkrementek. Én nagy összeggel fogadnék rá, hogy annak a banknak annyi lenne...
Aztán még évekig arról szólna sajtó, hogy ez hogy történhetett, meg ilyen-olyan hacker támadás.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#213) t72killer válasza nemlehet (#212) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reméljük ez lesz a jövő. Színes papírdarabokat elveszíteni kisebb gond, mint egy idejekorán elveszített közeli hozzátartozó sírját látogatni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#214) kromatika válasza nemlehet (#212) üzenetére


kromatika
veterán

Igen az sem kicsi hír.De a teroristák szemszögéből nézve,ha fel robbantanak egy repülőgépet,már az nap, természetesen az egész világ tud róla.

[ Szerkesztve ]

(#215) dabadab válasza kromatika (#211) üzenetére


dabadab
titán

Illetve az sem elhanyagolható tény, hogy egy repülőt felrobbantani alapvetően nem egy nagy vaszisztdasz (kell hozzá egy adag robbanóanyag, ennyi), addig a banki rendszereknél bármi komoly galiba okozása az ... hát messze nem triviális.

DRM is theft

(#216) kromatika válasza dabadab (#215) üzenetére


kromatika
veterán

:K

(#217) gergejly


gergejly
aktív tag

Hát ez aztán pompás ötlet.

Mi olyan terrorcselekményt lehet indítani egy laptopról, amit egy 7 collos tabletről nem?

(#218) Alchemist válasza aelod (#183) üzenetére


Alchemist
addikt

Az Ötödik elem-ben az űrrepülőn voltak fekvőhelyek és altatás. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#219) Alchemist


Alchemist
addikt

Végülis ha ez a trend folytatódik, az üzleti utak nagyrészét kiváltják majd netes távmegoldásokkal.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#220) Ribi válasza Alchemist (#219) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valahogy az az érzésem, hogy a biznisz klásszosokkal nem szívóznak.
Csak a hozzánk hasonló "közparasztokat" csesztetik. :U

[ Szerkesztve ]

(#221) dabadab válasza Ribi (#220) üzenetére


dabadab
titán

De, a business class ez ellen nem véd.

DRM is theft

(#222) Alchemist válasza dabadab (#221) üzenetére


Alchemist
addikt

Talán csak a saját/céges jet véd ellene.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#223) joey04 válasza gergejly (#217) üzenetére


joey04
titán

Egy 13-15" stb méretű laptopot komolyabb belsővel sokkal könnyebben és észrevétlenebbül át lehet alakítani robbanószerkezetté, mint egy kis tabot.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.