Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) tobal válasza Sanyix (#18) üzenetére


tobal
tag

Nekem is 20 napom van egy évben, mint ahogy sok más embernek is. Mégse gyilkolja le mindenki a fél várost :). Igazad van, nem te tehetsz róla, hogy csak 20 szabadnapod van egy évben, sőt még arról sem, hogy szinte semmit nem kapsz a munkádért... mint mondtam, a legtöbb ember így van ezzel. Ebből kell kihozni a legtöbbet.
Az, hogy fejben dől el minden, nem azt jelenti, hogy te arra gondolsz, hogy most körbeutazod a világot, és akkor egyből hív a főnök, hogy "Figyelj már, van egy fölösleges jegyem egy világkörüli útra, nem kell? Olyan szép papírra nyomtatták, nincs szívem kidobni." Bár állítólag elegendő akaraterővel még ez is előfordulhat :). A lényeg inkább az, hogy igaz, hogy napi 8-9 órát el kell töltened melóval (amit amúgy még élvezhetsz is, ha úgy állsz hozzá...), meg aludni is nyilván kell, de a maradék idődet saját belátásod szerint töltöd el. Ha ez alatt ki akarsz kapcsolódni, akkor az alatt az idő alatt csak arra kell koncentrálni, semmi másra.
Nem látok a fejedbe, úgyhogy elnézésedet kérem, ha nem így van, de ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy a szabaidődben is azon jár az agyad, hogy "milyen szar volt ez a mai nap", "már megint nincs időm pihenni", "de hülye a főnök", stb. Nincs ebben semmi rendkívüli, az esetek többségében én is így vagyok ezzel, meg mindenki, aki fogyasztói társadalomban él. De mindenkinek megvan rá a lehetősége, hogy ne idegeskedjen. A gondolat még szabad, bár sajnos 1984 egyre közeledik, ha értitek mire gondolok :). Na de ez egy másik téma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.