Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MongolZ


MongolZ
addikt

Köszi a tesztet, nagyon alapos :)

Dícséretes, hogy egy 1,5 GHz-en járó Haswell(-E) is elég hozzá, ugyanakkor emiatt óriási csalódás, hogy az AMD procijai meg CPU limitesek. Van erre valami magyarázat?

[ Szerkesztve ]

(#2) davidsone


davidsone
addikt

Ez IGEN! rendesen ki lett vesézve :)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#3) alfamate89


alfamate89
tag

Apró észrevétel, hogy g2358 -at írtatok g3258 helyett a 3. oldalon. :U

(#4) Tengo


Tengo
aktív tag

Csak nekem tűnik túl gyengének az AMD szereplése a tesztekben? Más oldalakon Fury és 970 is szerepelt a tesztekben és a 970 jobban szerepelt (FHD, WQHD) 4K-ban már jobban stimmel az erősorrend, de magas beállításon is játszhatatlan 1 kártyával. Nagyon remélem, hogy az AMD driverek gyorsítani fognak rajta. A teszt meg brutálisan részletes :R .

[ Szerkesztve ]

(#5) eszterencs válasza alfamate89 (#3) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Sasszem! :R Javítva, köszi.

(#6) LLKobe


LLKobe
veterán

Nekem hiányzik a 390 / 970 széria a tesztből, illetve a Vram használatra is kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#7) Kasya válasza LLKobe (#6) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, ezt en is hianyolom. :K

(#8) Z_A_P válasza Kasya (#7) üzenetére


Z_A_P
addikt

High-tol felfele mehetett volna elsimitas maxon...

OK

(#9) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Jó lett a teszt!
Szerintem egy vicc ahogy a komolyabb vasakat is megfekteti ez a game,annyira
azért nem nagy szám a grafika.
És csak egy single kampányról beszélünk még csak nem is multi :F
A BF4 single kampány az szép volt megjelenítésre de ez a mosott textúráival minden csak nem szép-inkább fura. :)

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#10) #52815360 válasza Kasya (#7) üzenetére


#52815360
törölt tag

970 = 780ti
390 = 290x + 10%

(#11) gyiku


gyiku
nagyúr

fury, fury x hol van? :F

hüllő

(#12) Televan74 válasza gyiku (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nincs nekik! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) Gainka


Gainka
őstag

Javult annyit a grafika hogy, ennyivel nagyobb gépigénye van?

(#14) gyiku válasza Televan74 (#12) üzenetére


gyiku
nagyúr

hat de igy? vegigtesztelnek mindent, zoldeknel aktualis flagship megvan, amd vonalon a parja meg nincs?

hüllő

(#15) rudi válasza gyiku (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne viccelj már, így is bőven erőn felül teljesítettünk. Kellene még egyszer-kétszer ennyi olvasó meg támogató ahhoz, hogy egy embert rá lehessen állítani arra, hogy egész hónapban csak játékokat mérjen minden létező felállásban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Sanya


Sanya
nagyúr

Nagyon jó kis összeírás, de a gépemnek megfelelő (geforce gt 740, intel pentium g3258) értékeket én sehol sem találom. (mobil 2 magos, core i7 azért hozza az intel pentium teljesítményét nem?)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) Puma K válasza LLKobe (#6) üzenetére


Puma K
veterán

Egy VRAM használatnak szánt oldal de akár egy grafikon szerintem is jó lett volna.

A játék maga meg hiányos szerintem, de biztos jó lehet így single is.
Majd később esetleg valami akcióban beszerzem bár az előd, egyjátékos módját sem játszottam ki... :U
Ezt is csak nagy ritkán tesztelgetés-benchmark esetén az FPS számok érdekelnek na meg ha frissítek VGA driver-t (352.86 :DDD ) ;]

Viszont az előző résznek a multija elég jó volt! :K
A jégcsákánnyal az előzőleg megsebesített majd összeeső és földön kúszó ellenfelet kifejezetten sikerélmény volt végleg hidegre tenni majd a körülötte rohangáló csapattársainak a fejébe beleállítani még egy kicsit a csákányt :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18) Peter13


Peter13
senior tag

WOW.
:R
Maximális respect, azért ezt nem kis munka lehetett kiméregetni (én tuti hogy már a felénél kardomba dőltem volna) :D

Viszont az nagyon meglepett hogy ennyire "igénytelen" a processzor erejére (vagy csak lehet, hogy ennyit erősödtek a procik). A régi laposban pl 2.1-re fogom vissza a 3612QM-et ESO alatt, és semmi hátránya nincs (ugyanez Rift és a SCII alatt is: mindenhol VGA limit van (GTX640M LE)). Lehet hogy más motorok is ennyire "érzéketlenek" a processzor sebességére, csak az a lényeg hogy legyen meg a négy magonc?

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#19) Csapoati válasza gyiku (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ejnye, csak a grafikonokat nézegetted, a teszt olvasása meg kimaradt? Ott van az ok a 6. oldalon.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) gyiku válasza rudi (#15) üzenetére


gyiku
nagyúr

ne ertsd felre, nem az elvegzett munkat becsmerlem. az full respect. de ha mar a 980ti bekerult, akkor hogy maradhatott ki a fury x? vagy ugy gondoltatok annak az ellenfele a 390x? nem hiszem.

ordit a teszt egy furyert, remelem sor kerul majd egy kesobbi updatre.

Csapoati: es tenyleg. de attol meg nincs.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#21) Csapoati válasza gyiku (#20) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jó lenne még egy csomó VGA a teszthez, de egyrészt ez nem kevés idő, másrészt meg ha nem kapnak, akkor honnan szerezzenek?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) #85552128 válasza gyiku (#20) üzenetére


#85552128
törölt tag

Gondolom nem küldött nekik sem az AMD/forgalmazó tesztkártyát vagy legalábbis nem "örökbe"...
Szégyellhetik is magukat, hogy pont ide nem jutott ( ;] )

Mondjuk amennyi aktuális és leendő tulaj van/lesz szerintem annyira nem érdekes, hogy van e Fury/Nano/X a tesztben (főleg, hogy ebben a játékban amúgy is szívna a VRAM miatt), a GTX 970 hiánya sokkal inkább fájó pont lehet.

[ Szerkesztve ]

(#23) Puma K válasza Csapoati (#21) üzenetére


Puma K
veterán

Azért egy ilyen ismert oldal mint a PH! szerintem tudna keríteni egyet pár nap erejéig, és nem csak egy játékhoz lehetne felhasználni, hanem írni egy tesztet, hogy a jelenlegi driver-ekkel és azóta szerzett pozitív és negatív tapasztalatokkal milyen jelenleg az a kártya.
Szerintem sokakat érdekelhet.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24) 04ahgy válasza gyiku (#11) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyszerű a képlet. 290X-en jól fut, amiből adódik, hogy a Fury szérián is. Írtam, hogy próbáltunk szerezni, és azt is, hogy nem sikerült.

(#20) gyiku: A címnek és a célnak a jelenlegi palettával is megfelel a teszt. Nem volt cél az összes kapható hardver szerepeltetése. Szerettem volna GTX 970-t és Fury-t, de nem jött össze. Attól még arra a választ megkapod, hogy fog-e rajta maxon futni a címszereplő játék.

(#22) Szaby59: Dettó. Nem volt épp, így is korábban kellett volna a cikknek megjelennie. A Titan X egyébként a zászlóshajó, nem a 980 Ti. De a Titan X tulajok sem lettek kielégítve és a régebbi Titan tulajok sem. Nagyon sokan nem fogják a konkrét VGA-jukat megtalálni, de azért a következtetés lehetősége mindenkinek adott. Tessék a korábbi teszteket is elolvasni, és összerakni a képet.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25) Chosen


Chosen
addikt

Elképesztően részletes és hasznos információkkal szolgáló teszt. :R Még sok ilyet a jövőben is. :)

(#26) #Morcosmedve válasza Csapoati (#21) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Gratula a türelemhez! Szép munka :R

Szerintem, ha Gyuri megkérdezi a Fury topikban, hogy valaki nem adná-e kölcsön, nem vesztene semmit, 970 ugyan ez az eset (nem rémlik a kérdés). De nem von le az érdemből, majd legközelebb.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#27) tomas51


tomas51
senior tag

Az SLI kimaradt!
Ha valakit érdekel, az én csatornámon van 970SLI Teszt a játékrol.

(#28) gyiku válasza #Morcosmedve (#26) üzenetére


gyiku
nagyúr

eleg szegyen, hogy a gyarto/nagykerek nem adnak kolcson egy hetre egy szakadt kartyat. nem is ertem hogy varjak igy az eladasok novekedeset...

hüllő

(#29) FLATRONW válasza MongolZ (#1) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez tényleg érdekes.
Ha nem tévedek, akkor így 1,5 GHz-en már gyengébb az Intel mag, mint a max órajelen üzemelő AMD mag.

(#30) rudi válasza gyiku (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

A hazai helyzet távolról sem ideális ám hardver szinten, ahogy másban sem. Országosan nagyságrendileg van úgy tíz darab megvásárolható Fury X, de ezzel talán túloztam is. Ezekből nagykeres kapcsolataink révén tudunk kérni kölcsönbe, de nem biztos (plána ilyen ritka és drága modellnél) hogy kapunk. Az AMD és a márkaképviseletek (amiből valóban magyar képviselete csak az Asusnak van), annyit tudnak tenni, hogy csendesen szorítanak, hogy kapjunk kártyát. Nvidia oldalon valamivel jobb a helyzet szerencsére. Aztán, ha megjön ez a plusz kártya, akkor Gyurinak plusz órákat jelent megcsinálni vele a tesztet, pedig már a következő, szintén meglehetősen érdekes (spoiler!: DX12-t nem csak nyomokban tartalmazó) anyagán dolgozna.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) 04ahgy válasza FLATRONW (#29) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Viszont más a parancsértelmező, a fordító, és a futószalag. Úgy tűnik, szerette a játékmotor. De az 1,5 GHz-es Intel mag bizony már kevés is lett, amikor csak két mag volt belőle aktív, ott vannak a rövid sávok a grafikonon.

Kiegészítettem azt az oldalt, hogy egyértelműbb legyen, hogy a 2c2t felel meg ennek (2 Cores 2 Threads - 2 mag, két szál).

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32) Yutani válasza gyiku (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Semmi ne tartson vissza téged jó nagyuram, hogy vegyél egy Fury-t és kölcsönadd időnként tesztre a prohardveres újságíróknak. :K Mi mindannyian nagyon hálásak lennénk neked nagylelkűségedért! :R

#tarcsad

(#33) gyiku válasza rudi (#30) üzenetére


gyiku
nagyúr

magyarul ott sem lesz fury? :U
ez egy olyan problema, amit orvosolni kell. ha a jelenlegi helyzetben senki nem ad kolcson egy kartyat tesztre, akkor esetleg be kell egyet szerezni. nyilvan penzbe kerul, de nem hinnem, hogy egy piacvezeto informatikai lapnak gondot jelent ez az egyszeri kiadas, amit aztan tobb tesztben is tud hasznalni. hw nelkul nehez tesztelni.

Yutani: aha, ok. veletlenel van egy x-em. de:
1. fc blokk van rajta, majd mindig leengem, leszerelem, visszaszerelem, feltoltom a rendszert;
2. amig kolcson van adva, addig mivel hasznalom a gepet?
3. nem volt olcso, az esetleges serulesert ki felel?
4. mas faszaval konnyu verni a csalant, ja.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#34) TTomax


TTomax
nagyúr

Nagyon részletes teszt lett,ritkán látni ilyesmit.Gratulálok,szép munka! :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#35) actival63


actival63
aktív tag

Jó kis teszt lett. Gratulálok! :R

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#36) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

A játékban lévő teszthelyszín kiválasztása egyáltalán nem volt szerencsés, gyakorlatilag a játék eleje a legkevésbé gépigényes, egyáltalán nem reprezentatív a későbbiekre. Geothermal Valley nevű nagy nyitott pályán kb. fele az fps és brutálisan cpu limites még nagyobb felbontáson is.

...

(#37) Yutani válasza gyiku (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem kölcsönadni és aztán nyavalyogni, az is könnyű, látjuk. :C

Ha csak önigazolás miatt hiányzik a tesztből a Fury, akkor nyugtasd meg magad, jó kártyát vettél, ami alig néhány embernek van az országban és örülj. Én azt tenném.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#38) Abu85 válasza Firestormhun (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sajnos a Geothermal Valley sem reprezentatív, mert az sem CPU-limites, hanem API-limites. A Nixxes azt ígérte, hogy megoldják egy későbbi patch-ben. Addig ez a pálya a Soviet Installation mellett ilyen marad, de ez nem a hardver hibája, hanem a szoftveré. Emiatt nem teszteltük ezt a két pályát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) rudi válasza gyiku (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Hogy lesz-e fury az attól függ, hogy az AMD-nél meg a partnereknél hogyan szorítanak nekünk, és milyen szerencsénk lesz ezúttal a potenciális forrásoknál. Elárulom, annyira nem tuti a dolog mint DiCaprio idei oscarja volt...

És igen, oldjuk a Fury X rendelkezésre állásának kérdését. Felmértük, hogy van belőle egy számjegyű megvásárolható a hazai piacon, néhány tucatnyi már megvásárolt, így hát az információ, hogy mit teljesít egy tesztben nem hordoz túl nagy súly abban a kérdésben, hogy "Milyen vasat rakjak a Rise of the Tomb Raider alá?". Nyilván egy új csúcsmodell vagy új technológia elemzésénél égetőbb kérdés, hogy elemezzük az AMD csúcsmodelljét is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) 04ahgy válasza Abu85 (#38) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A jövőbeli DX12 patch is segíthet, hiszen az meg hivatalból minimalizálja az API limitet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#41) gyiku válasza Yutani (#37) üzenetére


gyiku
nagyúr

mar miert is kellene kolcson adnom a sajat tulajdonombol barmit is? mi vagyok en, maltai szeretetszolgalat? ez egy kereskedelmi lap, a piacbol el, nem az adomanyokbol.

hüllő

(#42) Cifu válasza gyiku (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor talán megérted, hogy a nyavajgásod, mely szerint, Ó, jajj, nincs Fury (csak azért, mert neked meg van, be-be... :P ) micsoda szégyen és súlyosan szégyelje magát a PH! kb. legalább ennyire értelmetlen. Meg lett válaszolva 30 hsz.-esszel ez előtt, és még mindig ezen rugózol... :U

Nem sikerült szerezniük, pont, lépj tovább. Mindenki más megtette...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) stevve


stevve
nagyúr

Jól körül lett járva a játék :C Mindamellett, hogy itt-ott néha inkább harminchoz közelít az fps, egy nagyon sima játékélményt nyújt és örülök, hogy nem kell játszani helyszínenként a beállításokkal, hogy jól menjen.

(#44) rocket válasza rudi (#39) üzenetére


rocket
nagyúr

Sokkal erthetetlenebb a GTX970 hianya, raadasul ez mar a sokadik teszt amibol hianyzik a jelenlegi generacioban messze legnepszerubb (Magyarorszagon is) DVGA.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#45) gyiku válasza Cifu (#42) üzenetére


gyiku
nagyúr

valamit felreertettel. egy dolgot hianyolok, megpedig azt, hogy az egyik oldal csucskartyaja van, a masike meg nincs. rohadtul semmi koze hozza, hogy van-e nekem, vagy sem.

hüllő

(#46) rudi válasza rocket (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, a GTX 970 hiánya fájósabb. Dolgozunk még a játékspecifikus tesztek szerkezetén, lesz ez még csiszolva.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) Sanya válasza gyiku (#33) üzenetére


Sanya
nagyúr

a csalános rész oda-vissza érvényes :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48) rudi válasza gyiku (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Pont erre a kérdése kaptál kimerítő választ. Olvass csak vissza! Direkt megjelöltem neked az erre vonatkozó szövegrészeket szürkével.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Személy szerint kissé furcsállom, hogy a GTX 960 egyel feljebbi kategóriába került mint az R9 380 hisz, összességében az R9 380 gyorsabb mint a GTX 960.
Szóval szívesen láttam volna, hogy az 380-as mit tud maxon. (még akkor is ha ez a játék inkább a Geforcok területe)

A 390-es széria meg 1:1-ben átnevezetett,emelt órajelű 290 szóval nem értem hogy a hiánya miért "fájó" egyes embereknek.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#50) FLATRONW válasza 04ahgy (#31) üzenetére


FLATRONW
őstag

Természetesen egyértelmű volt, hogy 2 mag 1,5 GHz-en már kevés.
Még szerencse, hogy nincs a piacon olyan 2 magos CPU amelyik 3 GHz alatt van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.