Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tetsuo válasza #00137984 (#143) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

És éppen jó lenne a kettőt összevetni.

(#152) #00137984 válasza Tetsuo (#151) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az általános képminőségre gyakorolt hatását emeltem ki és nem érdekelt a 24P lejátszás, mivel akadásokkal filmnézés közben hosszú évek óta nem találkoztam. Volt réges régen néha ilyen gondom az AMD videókártya driver frissitések után, de akkor a játék és a benchmark futtatás közben is akadt minden. Visszatelepitettem a régebbi drivert és minden helyreállt megint.

(#153) Sinesol válasza Exodius (#147) üzenetére


Sinesol
veterán

Lg 27UD69P
4K 27” Ips.

(#154) ceia


ceia
őstag

Ha jól tudom, az olcsóbb IPS-ek sem 8 bitesek, hanem 6bit+FRC, szóval színvisszaadás terén ugyanazt tudják, mint a TN panelek, fizikailag csak 262144 színt tudnak megjeleníteni. Valós 24 bites képhez még mindig a VA a legolcsóbb választás.
Engem egyáltalán nem érdekel a 2k, 4k. 8k, végtelen k. Jobb híján full HD a terv, még az sincs egyelőre. Jobban tetszett a DVI, mint ezek az új csatlakozók. Jó a 60Hz, de a 75-nek még örülnék. Válaszidőben legalább 5ms. Fekete káva, sarkos, nem kerekített. Mondjuk ez nehéz ügy, kerekítés mánia van mindenhol. Lásd már a win10 ablakok is. (legalább mégrondább lesz) Emelhetős talp. Alapnak kéne lennie. Vagy ha nem olyan, legalább azt a négy vacak furatot rátenni, hogy megoldhassuk magunk. Márkát illetően Acer és AOC kizárt, a buta nevük miatt. Nem akarom ezeket a logókat látni az orrom előtt. Az Acer fogkrém névnek néz ki, az AOC pedig mintha cirill betűkkel lenne az, hogy LOSZ. :D

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#155) SunMount3r válasza ceia (#154) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mit értesz "olcsóbb IPS"-en?
Ha jól tudom, az olcsóbb IPS-ek sem 8 bitesek, hanem 6bit+FRC, szóval színvisszaadás terén ugyanazt tudják, mint a TN panelek, fizikailag csak 262144 színt tudnak megjeleníteni.

Azért elég kemény lenne, ha ez a sokat szajkózott fölénye az IPS színhűségének, csak egy törpe urban legend lenne...

(#156) Synthwave válasza Exodius (#139) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ki állított ilyet? Ettől még nem válik érvénytelenné a TN javulása.

tl;dr: 10 éves paneleket hasonlítgatni az újakhoz nincs túl sok értelme. Amit akkor látott TN, messze elmarad a jobbféle újabbaktól.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#157) Kansas válasza SunMount3r (#155) üzenetére


Kansas
addikt

Sajnos több 6 bit+FRC-s IPS(és VA) panel van, mint 8 bites TN, de attól még az túlzás, hogy az olcsóbbak közül mind az lenne.
Ha van némi mákod, tftcentral megmondja, bár a legújabbak gyakran hiányoznak az adatbázisából

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#158) sasa134


sasa134
addikt

Nagyon kellett egy már egy ilyen cikk, köszönet érte!

Avanti Roma

(#159) kolopele


kolopele
nagyúr

Az LCD monitorok óta nincs értelme szemkárosító hatásokról beszélni, legyen az 1440x900- as, 19" - os, vagy a csillagos ég. A szem attól fárad el ha megállás nélkül bámulja az ember órákon át, főleg ha játszik és nem pislog, ilyenkor kialakul a száraz szem szindróma egy idő után., ezért is ajánlott a műkönny használata. A sokáig tartó monitor vagy tv nézés felbontás és méret különbség nélkül is kifárasztja a szemet, erre kell vigyázni mindössze. Ami valóban szemkárosító azok a képcsöves tévék voltak, főleg amelyek 50HZ - en üzemeltek (100 HZ esetén már megszűnt a vibrálás), LCD esetében már az 50 HZ sem probléma, mivel teljesen más elven működnek mint a régi tévék, monitorok. 60 HZ - nél ( 60 fps)magasabb képfrissítés meg inkább csak az e-sportot űzőknek lehet igazán érdekes, koca multisok max. pszichésen érzékelik, vagy arra fogják hogy már megint lelőtték azok, akik már évek óta ebből élnek, de akkor is csak azért mert nekik legalább 144 fps - ük volt :)

[ Szerkesztve ]

(#160) Komplikato válasza kolopele (#159) üzenetére


Komplikato
veterán

Viszont olyan monitortól, aminek villogó háttérvilágítás van, sok ember kap fejfájást, egy ismerősöm is bevásárolt IPS monitort, mert az jó, utána nekem sírt, hogy szarul van 20 perc után tőle. Utána lett nézetve, hát persze, hogy ilyen volt ez is. Cserélte másik modellre, azóta boldog. Nem a szemet rongálja, a szemideget. A kék fény meg mindenféle egyébb dolgokat okoz, többek között álmatlanságot.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#161) kolopele válasza Komplikato (#160) üzenetére


kolopele
nagyúr

A PWM szabályzású monitorok kerülendőek, de szerencsére ezek már kikoptak egy ideje, szóval aki új monitort vesz kicsi az esélye hogy ilyet vegyen, de ennek utána is lehet nézni. Az enyém mentes az ilyen dolgoktól:
[link]

(#162) Komplikato válasza kolopele (#161) üzenetére


Komplikato
veterán

De pont az új gamer monitoroknál van ilyen ki-be kapcsolható funkció, ami gyártók szerint csökkenti az utánhúzás effektet.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#163) kolopele válasza Komplikato (#162) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az után húzás effekt most hogy jön ide? A kék fény meg a villódzás nem erről szólnak.

(#164) Kansas válasza kolopele (#163) üzenetére


Kansas
addikt

Motion blur reduction feature. A cikk 3. oldalán is szó van róla.
Villogást kelt ott, ahol korábban nem volt. ;]
"
Blur Reduction use a strobe backlight synchronized to the refresh rate, in order to bypass most of the response limitations of the LCD panel.
The backlight is turned off while waiting for pixel transitions (unseen by human eyes), and the backlight is strobed only on fully-refreshed LCD frames (seen by human eyes). The strobes can be shorter than pixel transitions, bypassing the LCD panel’s GtG pixel response speed barrier.
"

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#165) kolopele válasza Kansas (#164) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké, látom. Viszont az érdekes hogy amikor a Low Blue Light - ot aktivizálom a szememnek sokkal rosszabb lesz a kép, azaz nem rosszabb, csak fényesebb, ilyenkor rendesen feltolja automatikusan a fényerőt meg a contrastot, nem beszélve ha még rátolom a teljes dinamikatartományt is az nVidia menüben. Számomra ez sokkal kellemetlenebb mint egy custom beállítás, ráadásul a fekete szín árnyalat sem működik ebben az esetben játékoknál.

(#166) Kansas válasza kolopele (#165) üzenetére


Kansas
addikt

Az valami ASUS specifikus dolog lehet, az én Samsung-omon ha bekapcsolom az "Eye saver mode"-ot, inkább visszavesz a fényerőből, és kissé fakóbb és sárgásabb lesz a kép.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#167) Komplikato


Komplikato
veterán

Azért ez tök jó, nagy nehezen beállítod a fényerőt, kontrasztot, hogy jó legyen a kép, szemed se follyon ki, esetleg a szineket ... Utána bekapcsolsz valami funkciót ami elbarmolja ezeket, meg a szinhőmérséklet beállításokat. Nice. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#168) dqdb válasza kolopele (#161) üzenetére


dqdb
nagyúr

Aztán a gamer monitora mellé vesz RGB-s gamer billentyűzetet, és helló ismét villogás, gyorsan fáradó szem. Csak most már nem szemből kapja a PWM-es áldást, hanem az erre érzékenyebb periferiális látómezőben fog a billentyűzete 100-200 Hz-en vibrálni.

Ahol fényerőt vagy fényt kell szabályozni, ott a gyártók szívesen nyúlnak a legolcsóbb PWM-es megoldások felé.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#169) kolopele válasza dqdb (#168) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kizárólag kontrollerrel játszom, se gamer egér, se gamer billentyűzet :)

(#170) kolopele válasza Kansas (#166) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt nem tudom, de így működik. Mondjuk ahogyan én beállítottam az teljesen rendben van, ezért sem foglalkoztam vele.
Komplikato, a fenti neked is válasz. A monitoroknak az automata beállítások terén van egy elképzelésük, ami nem biztos hogy mindenkinek megfelel, így marad a custom. Egy jó monitor ebben az esetben sem villódzik meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#171) fecke78


fecke78
senior tag

Mondhatok ti bármit is a lové a legfontosabb ....

(#172) kolopele


kolopele
nagyúr

Csak egy érdekesség, 2017 - es cikk, és emlékszem mondta ezt ( még ha nem is ezekkel a szavakkal) a szemorvosom is már amikor rákérdeztem:
"És ha már itt tartunk, fontos megjegyezni, hogy az olyan marketingszövegek, mint "szemkímélő üzemmód" meg "villódzásmentes technológia" sem érdemes felülni - előbbit már az operációs rendszerek is megoldják, utóbbi meg már hosszú évek óta egyáltalán nem is létező probléma."

(#173) _drk válasza kolopele (#172) üzenetére


_drk
őstag

Szerintem nem teljesen hülyeség. Elvileg a kék világítást lehet vele redukálni, ami biztos nem tesz jót a szemnek.
Nekem Asus-om van, abban is van külön kapcsoló 4 fokozattal eye care néven. Ha sokat dolgoznék, biztos bekapcsolnám, már csak a placebó miatt is.

(#174) #00137984


#00137984
törölt tag

Flicker Free tulajdonsága a monitornak hasznos tud lenni, de a szemkimélő képmód inkább zavaró és amúgy is ki-be kapcsolható. A színbeállitásokat teljesen elrontja, ezért eddig egy monitoron sem láttam nagyon az értelmét... :F

[ Szerkesztve ]

(#175) Tetsuo válasza #00137984 (#174) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Persze, hogy elrontja, hiszen csökkenti a kéket.

(#176) Kansas válasza _drk (#173) üzenetére


Kansas
addikt

A kék világítás témakörének semmi köze a szemhez. A cirkadián(alvás-ébrenléti) ritmusba(tehát az agyba) kavar be, kísérletekkel jól szemléltethető módon, pl. kamionsofőr nem/később alszik el a volánnál, ha világít egy kék lámpa a kabinban/műszerfalon.
De igen, sajnos ennek a legzavaróbb a hatása(mármint a kímélő üzemmódnak), szerintem teljesen elszabja a képet...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#177) #00137984 válasza Tetsuo (#175) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ez akkor megint egy értelmetlen tulajdonsága a monitoroknak, aminek a marketingen kivül nyilván anyagi vonzata is van, de nem is érdemes használni. Inkább még több monitorbemenetre fordithatnák az erőforrásaikat.

[ Szerkesztve ]

(#178) nexplo válasza #00137984 (#177) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem pl éjszaka amikor oda kell ülnöm a géphez még egy két fontos levelet elküldeni igenis jól jön a szemkímélő mód. A kék fény és a fényerő csökkentésével eléri hogy nem vakulok meg a pár perc alatt amennyit odaülök és nem "pattan" ki a szemem mintha felébrednék, hanem nyugodtabban le tudok feküdni. Ameddig fiatal koromban tojtam a lefekvésre és csak játszani használtam a gépet én sem vettem észre ezt a funkciót. Ahogy idősebb lettem és már inkább 95% munka 5% szórakozás a gépnél az arány azóta igenis jól jön. Plussz pénzt nem hiszem hogy ölnek bele a gyártók mert annyi hogy egy színprofilt elneveznek valaminek. Tényleg hasznos dolog akinek fontos a nyugodt alvás főleg éjszaka. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#179) SunMount3r válasza nexplo (#178) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha csak ennyi időre kell és csak ezért, akkor biztos vannak erre különféle ingyenes programok is, amiknek annyi a dolga, hogy egy billentyű lenyomására (vagy akár időzítve, pl. minden este fél 11 után automatikusan) leveszik a fényerőt amire beállítottad, ha végzel akkor egy másikra meg stanby-ba küldik a monitor-t. Most gondoltam bele, mert éjszaka nekem is jól jönne néha az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#180) nexplo válasza SunMount3r (#179) üzenetére


nexplo
őstag

Felesleges erre program amikor csak kattintok a kijelzőn egy gombot. Pl hétvégén amikor éjszaka is fenn vagyok nem is nyomkodom. Akkor lehet dorbézolni :)
Szinte minden monitorban van már ilyen, csak mindenhol máshogy hívják.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#181) SunMount3r válasza nexplo (#180) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ez az, hogy szerintem nem minden monitor-ban van ilyen dedikált "gyors gomb" külön csak erre, főleg a régebbiek esetén. Az én notebook kijelzőmön pl. biztos nincs ilyen. :D Nekem pl. akkor egy ilyen progi-val kell megoldani.

(#182) Tikakukac válasza nexplo (#180) üzenetére


Tikakukac
titán

A funkció szinte minden monitorban megvan valamilyen módon. Az más kérdés, hogy ezt hogyan éred el. Nekem a monitoron gombok sincsenek, ergo erős bukta. Húgom monitorján joystick van, ott sem 1 katt. A progi és dedikált billzet gomb ezerszer biztosabb és valóban széleskörű megoldás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#183) Kansas


Kansas
addikt

Windows 10-ben a "night light" funkció gyárilag benne van, időzíthető és még a mértéke is állítható: éjszakai üzemmód
Hol itt a gond?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#184) Tikakukac válasza Kansas (#183) üzenetére


Tikakukac
titán

Paraméterezhetősége nulla. Kell egy éjszakára kalibrált profil. Én ezeket váltogatom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#185) Kansas válasza Tikakukac (#184) üzenetére


Kansas
addikt

Pontosan mit akarsz rajta paraméterezni?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#186) Tikakukac válasza Kansas (#185) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan azokat, amiket a sima színprofilomban is :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#187) BiP válasza Sinesol (#35) üzenetére


BiP
nagyúr

Igény az volna rá. Az elütéseken felül tudok keveredni, viszont hiába van szépen összeszedve, az anyag, részletes a téma kifejtése, de néhol olyan suta vagy magyartalan a megfogalmazás, hogy nehéz kibogozni, mire is gondolt a költő.
pl. 1. oldal 2.fele: hüvelyk-hüvelyk-hüvelyk. Pedig ott a coll, inch, máris változatosabb.
2. oldal utolsó bekezdés: most akkor ki kivel van? Előbbi előbbije, előbbi utóbbija ...

(#101) nexplo: Nem csak neked. De én úgy vettem, hogy ez valami poénos kifejezés akart lenni.

(#141) Sinesol: Ha nem is 8K, de IPS/VA 4K 120Hz 32"-nak igencsak örülnék. Jövőre talán lesz belőle valami, de nincs nagy mozgolódás ezen a téren.

(#188) Kansas válasza Tikakukac (#186) üzenetére


Kansas
addikt

Azaz?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#189) Tikakukac válasza Kansas (#188) üzenetére


Tikakukac
titán

Összes szín, kontraszt, fényerő, fehéregyensúly.

Most akkor így előrébb vagy? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#190) Kansas válasza Tikakukac (#189) üzenetére


Kansas
addikt

Valamennyivel...
Azt mondd még meg, azon túl, hogy elégedett vagy, mert te állítottad be, mivel tud a te beállításod végeredménye többet, mint a beépített(Windows-ba vagy monitorba) "night light" verzió?
Kérdem ezt úgy, hogy én mindegyiket rühellem, mert én a semleges színbeállítást szeretem monitoron(olvasólámpánál inkább a meleg fehéret, íróasztalnál munkához kifejezetten a hideg fehéret), az a sárgaság amit a kékfény-mentesítés okoz, számomra kifejezetten taszító... ergo soha nem kapcsolom be.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#191) _drk válasza Kansas (#190) üzenetére


_drk
őstag

Egy emailt megírni nem mindegy? Excelben/Wordben dolgozni...
Az alapszíneket látni, tehát hibát véteni nehéz.
Filmnél,játéknál már egyértelmű kikapcsolja az ember, mert ott meg számít a látvány.

(#192) Exodius


Exodius
őstag

Azt valaki leírná, hogy válaszidő szempontjából a VA miért kullog az IPS mögött? Kb. egyenlőnek kéne lennie. De a gamer VA-monitorok már tudnak 1 körül teljesíteni. Betekintési szög is tök baromság. Jó ha 5-10 fokkal lehet szarabb egy VA-panel egy IPS-hez képest de ott is hozza a 180 fokot. Színek szempontjából is erősen rámászott a VA az IPS-re. Röpködnek a 95-110%-ok elég szépen mindkettőnél. Színtér-lefedettségi összehasonlításokat tud valaki, számra pontosan, hogy mekkora az a hátrány.
De a kontraszt....oda berakhattatok volna 3-4 kacsacsőrt is, mert a VA konkrétan legyalulja a másik két típust a sárgaföldig. Konkrétan a VA 3000-4000 körüli értékei úgy hatnak, mintha OLED lenne az IPS meg TN szánalmasan gyalázatos max. 1200-as kontrasztjához képest. Ez pedig....hát elég markáns.
Szóval ezek alapján a VA a legjobb paneltípus, mert amikben gyengébb, azokban nem sokkal gyengébb, viszont amiben meg erősebb, abban sokkal. És ez az utolsó mondat a lényeg.

(#193) MeszesKPT válasza Exodius (#192) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Egyelőre nincsen egy mindenek felett. Van például munka, amihez nem VA a megfelelő.

(#194) snecy20 válasza Exodius (#192) üzenetére


snecy20
veterán

Én még mindig, és továbbra is az IPS-t mondanám az univerzális paneltípusnak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#195) Kansas válasza snecy20 (#194) üzenetére


Kansas
addikt

Én is, ha jobb lenne a kontrasztaránya és nem lenne az a nyavalyás IPS glow, ami 24"+ monitoroknál számomra felettébb zavaró. Kicsiknél annyira nem vészes, ott eléggé oldalról kall nézni hogy feltűnő legyen(ennyit a fantasztikus betekintési szögekről), de nagyoknál szemből is megkapja azt a jellemző gyöngyházhatású effektet...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#196) Ribi válasza Tikakukac (#186) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem keveritek kicsit az éjszakai/olvasásái módot a "sötét szoba" profillal?
Asus monitoromban van külön sötét szoba mód meg külön olvasási profil.
Sötét szoba módban minden sötétebb, olvasásiban meg ugye sokkal sárgább az egész.
Szemre szerintem nagyon nem tudod beállítani a szemkímélő-olvasási módot, mert azzal el kell rontani a semleges szinprofilt, különben szimplán sötét szoba profilt állítasz be. De az nem szemkímélő. És nincs közük egymáshoz igazából.

[ Szerkesztve ]

(#197) Tikakukac válasza Kansas (#190) üzenetére


Tikakukac
titán

Bzdmeg, komolyan. Szerinted mivel tud többet egy teljesen egyedi profil amit koloriméterrel csiszolsz a te szemedhez és felhasználásodhoz valamint a szobádhoz és környezetéhez fényes nappal és este? Ez tényleg kérdés? Pont annyival tud többet, hogy a nekem tetsző módon van minden eltekerve, nem a Win dönti el, hogy na, akkor most ez ilyen lesz és kész, mert ez az esti mód. Ez ilyen Apple tempó.

Ribi: Nem keverjük. Ha már részben ezzel is foglalkozom, hadd tudjam már mit csinálok ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#198) Ribi válasza Tikakukac (#197) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kevesebb kéket raktál bele?
Vagy csak sötét szobára állítottad be magadnak, hogy úgy jól legyen a kép?

(#199) Tikakukac válasza Ribi (#198) üzenetére


Tikakukac
titán

Mind a kettő. Mivel eléggé kéz a kézben járnak, így nyilván le kellett húzni fényerőt, kéket jó sokat, de utána meg bőven kellett színkorrekciózni, hogy ha 10 percre keltenek fel egy kép miatt vagy bármi másra, akkor tudjam mi a tök van előttem, ne egy 70 éves barna világháborús fénykép legyen minden.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#200) Kansas válasza Tikakukac (#199) üzenetére


Kansas
addikt

Magyarul mondva kompromisszumokat kötsz, és kilyukadsz egy "közös lónak turros a háta" végeredménynél, ami se nem színhelyes, se nem szemkímélő, csak mert "nehogy már a Win mondja meg.". Szíved joga.
Azért azt nem gondolod, ugye, hogy a monitor és OS gyártók csak úgy hasra csapva találják ki, hogy kéne kinézzen a "night light"/szemkímélő színprofil, és nem kérdeznek meg nálad picit jobban hozzáértőket?
Másrészt aki engem 10 percre kelt fel, azt úgy elküldöm a fészkes fenébe, hogy többet nem próbálkozik - igaz én már évek óta nem csinálok készenléti munkát, nem véletlenül.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.