Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atom87


atom87
aktív tag

Üdv!

Nekem is tetszett személy szerint a Metallica koncert. Index.hu-n olvastam egy cikket, ami lehúzta őket, de személy szerint nekem és akikkel mentem barátok, mindegyikünknek tetszett.
A baj csak az volt, hogy hajnali négykor keltem, hogy Pécsről hazamenjek és elintézzek minden dolgomat az indulás előtt. Meg most nekem kellett vezetnem........... Kerek 24 órát voltam fent. :) De megérte!

Kawasaki z1000

(#2) z00li


z00li
senior tag

Jó kis koncertbeszámoló! :C Biztos állat volt! A Metallica nekem is az első zenekarok között volt, a mai napig bírom őket, bár a régi albumaikat én is jobban csípem. :K

(#3) Sethdobaloah válasza atom87 (#1) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

pontosan, az index tudósítója valami másik koncerten lehetett, mert amin én voltam az erősen odavert :)

...csak én vagyok helikopter?

(#4) riolobo válasza atom87 (#1) üzenetére


riolobo
tag

Magam is olvastam az index-féle lehúzást. Meglepett volna ha pont ott nem fikázzák le, erről ennyit.

(#5) rtom


rtom
senior tag

Egyetértek, szerintem is jó volt, bár biztosan elfogult vagyok :-) (ez volt az első Metallica koncertem 35 éves korom ellenére).

Én a bevilágító "tornyok" egyike alatt álldogáltam, a színpadból semmit sem láttam, de a kivetítők is jól közvetítték a látványt. Csak azt nem értettem, miért kell sokaknak a számok alatt mászkálni, tülekedni a tömegben, amikor a többség szerintem az élményre koncentrált volna, nem pedig arra, hogy egy-egy kultusz-szám alatt mikor lépnek a lábára. :(((

(#6) Mtt


Mtt
tag

Megint valami szántás szerű pályán fog játszani a válogatott :U de ha ott lettem volna én is szét rúgom a stadiont az tuti! :K

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#7) kidpepi


kidpepi
tag

Én is ott voltam, a "front of stage" elején. Nekem is első MetallicA koncertem volt. Kedvenc együttesem, úgyhogy nehéz nem elfogultan beszélni róluk. :) A banda szerintem a maximumot nyújtotta, James remekül ért a közönség lelkesítéséhez. A setlist nehezen lehetett volna jobb, bár az új számok helyett én is hallgattam volna inkább valami klasszikust, de hát ez mégis csak Death Magnetic turné. (az albumról egyébként a kedvenc számom a Suicide and Redemption, azt szívesen hallottam volna)
Viszont nem tudom szó nélkül hagyni a hangosíást... Ezt hogy? Egy ilyen tapasztalt, elvileg profikból álló csapat hogy ronthatja el ennyire? Ahol én álltam, ott a koncert elején mindent elnyomott a lábdob, és a basszgitár. Kirk szólóiból semmit nem lehetett hallani. Szerencsére közben állítgattak a hangzáson, és egyre jobb lett, de még a koncert végén sem volt az igazi.
Sok beszámolót, és véleményt olvastam, a hangosításra szinte mindenki panaszkodott.
De ezt leszámítva nagyon nagy élmény volt, legközelebb is megyek, de akkor a legelső sorra pályázok, és pengetőt is szerzek, ami most sajnos nem jött össze. :)

(#8) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Hello, mi a keverőpulttal egy vonalban álltunk úgy 20m-re tőle. Az első 30-45 percben nagyon szar volt a hangosítás. A mélypont az új album első száma volt, semmit nem lehetett az énekből hallani. Az ember azért elvárná, hogy tutin szóljon a koncer mindenhol. Tavaly Novarockon sokkal jobb volt a hangzás, pedig ott volt időjárás rendesen.

Laci

(#9) Robi BALBOA válasza riolobo (#4) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szia!

Jó kis élménybeszámoló. ;]

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy a jegyek mennyibe kerültek, mert legközelebb én is tiszteletemet szeretném tenni a koncertjükön. :DDD (jöhet pü-ben is)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Jól hangzik, bár az ilyen negatívumok, hogy nem hallom az éneket, vagy hangos a dob...
Hát ezek azért eléggé illúziórombóló dolgok, miután az ember mondjuk 11 évig hallgatja a stúdióalbumokat, ahol az ének dominál.
Igazából én is szeretem őket nagyon, de kb úgy vagyok velük, mint a Ganxtáékkal :K Imádtam a régi számaikat, de amit mostanában csinálnak az már ahhoz képest sajnos egy nulla.
Nekem egy unforgiven jelentett volna sokat és ha erre várok és nem játszák el, az még jobban rombolja az illúziót.
A one vagy a whom the bell az must. De ez Enter sandmant is vétek lett volna kihagyni. Vagy pl egy Whiskey in the Jar, ami tökéletes buli zene.
Ennek ellenére szerintem ha egy olyan országba jönnek, ahol 11 éve nem voltak, ott nem az új számokat kell nyomni, hanem azokat, amiket mindenki szeret.

(#11) ttower válasza kidpepi (#7) üzenetére


ttower
aktív tag

hangosításra csak a stadiont tudom felhozni. túl nyitott és kiment minden hang. nagyobb stadionokhoz volt állítva a cucc. az első négy hangoszlop nagy része vízszintesen szólt, ami egyszerűen elment a lelátók fölött, és csak a színpad aljára rakott mélyek maradtak bent. két éve prágában is voltam már metallica koncerten, és ott sokkal hangosabb/tisztább/szebb hangzása volt, tekintve hogy az egész stadion zárt volt (ülőhelyek fölött mindenhol a tető megfogta a hangot, illetve az ülőhelyek is sokkal magasabban voltak).

amúgy számlistára: decemben óta kint van a setlist. ;)

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#12) riolobo válasza ttower (#11) üzenetére


riolobo
tag

Metallicánál köztudott ,hogy hasraütésre eszközölnek változtatásokat a számlistában akár estéről-estére is, valamilyen oknál fogva Lars dönti el,hogy mit játszanak és a többiek ezt elfogadják. Anno mikor trujillot bevették asszem 2 hetet kapott,hogy megtanulja az összes dalt pont emiatt. Persze nyilván van egy gerinc ami relatíve ritkán változik(pl ez ,hogy a seek a finálé vagy pl,hogy a creeping death nyit,utána whom ,na ezek már régóta viszonylag így vannak), na meg persze vannak kötelező nóták(One,Master stb). Az,hogy én el tudtam volna képzelni jobb műsort is még eleve nem ejlenti azt,hogy ezzel más is így van. Ahol én voltam ott azért hellyel-közzel rendben volt a hangosítás is,tény,hogy lehetett volna jobb.

[ Szerkesztve ]

(#13) sith7


sith7
nagyúr

Eddig is fájt a szívem, hogy nem tudtam elmenni, de most már kicsináltál teljesen :W :O

(#14) Gorneck


Gorneck
titán

Irigykedem mindenkire aki ott volt... :)

Gorneck#1239

(#15) Kickass


Kickass
őstag

jo koncert volt ez, egy lemezbemutato turnen meg jo h jatszanak az uj albumrol is

a Puskas viszont tenyleg nem jo helyszin, akusztikailag sem, illetve a hangulatot is elegge visszafogta h a kozonseg fele ulni volt kenytelen
ettol fuggetlenul en vonaglo tomegre es pogo kozpontokra szamitottam ehhez kepest csak a videozo mobilok fenyaradatat veltem felfedezni

egy ket progosebb nota mint pl a Fuel vagy a St. Anger lehet alagyujtott volna a hangulatnak jobban de osszesegeben azert nem lehet ok a panaszra

es ami kifejezetten pozitiv volt a szervezesre abszolut semmi panasz nem lehet, mi olyan helyre kaptunk jegyet ami gyakorlatilag le van zarva (a rendszer hibaja miatt) de korrekt intezkedes utan meg korrektebb helyre ulhettunk be es ahogy lattam beleptetesnel se voltak nagy gondok :R (ekkora tomegnel meg a torlodas elkerulhetetlen) viszont a koncert utan a rendoroknek egy Budos nagy fekete pont a forgalomiranyitasba be kellett volna avatkozniuk mert mindenki ment amerre latott ezek meg alltak az utszelen a botjukkal es neztek bamban :(((

(#16) P00By


P00By
nagyúr

Sajnos nem tudtam elmenni! :(

(#17) riolobo válasza Robi BALBOA (#9) üzenetére


riolobo
tag

A küzdőtérre szóló jegy 13500 volt, itt voltunk mi. Volt egy kiemelt kis álló szektor közvetlen a színpad előtt, ide közel 20000. Az ülőjegyek ha jól emlékszem kb 10000 és 20000 között voltak attól függően,hogy mennyire van szemben a színpaddal.

[ Szerkesztve ]

(#18) enddav


enddav
aktív tag

Szvsz a Metallica még akkor volt jó, mikor az emtívíí is kúúl volt. Ez az 'új' már meg sem közelíti a régit..

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#19) ^Clown válasza atom87 (#1) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az a sz@ros index mindent lehúz, ők a királyok, akik mindenhez értenek. Anno a Guns koncertet is totál lehúzták, jól fel is húztam magam, pedig az is iszonyatosan nagy buli volt.

A Metallica örök élmény lehetett, nekem sajnos nem sikerült eljutnom. De majd legközelebb :)

(#20) blazsey2 válasza atom87 (#1) üzenetére


blazsey2
senior tag

Nagyon állat volt a koncert nekem nagyon tetszett :K
1993-as MTK stadionos koncertjükön voltam kint utoljára sajnos azóta vártam rá hogy újra élőben lássam őket.Megérte :)

PSN ID:blazseydr

(#21) mave13


mave13
őstag

Jó koncert volt.
Rammstein se volt rossz, de ez jobb volt.

Hangosítás nem volt a legjobb valóban, volt olyan szám, ahol csak a basszus hallatszott, meg egy-egy hiba becsúszott néha, főleg a dob nem stimmelt pár helyen.

Ahol én álltam, ott sajna semmi tombolás nem volt, mindenki állt, mint a cövek, és nézett. Kezek a magasban, meg minden, de nem volt rokkoncert hangulat.

Nagy élmény volt, megérte. Örülök, hogy az eső elmaradt.

Icewolf || kósza ||

(#22) lovilovi01


lovilovi01
csendes tag

A KONCERT nagyon állat volt bárki bármit mond.

Az érdeklődésről annyit, hogy én olyan helyen dolgozom, ahol árultunk rá jegyet, de az árusítás kezdete után( de10 óra) 25 perccel már nem kaptam kiemelt állójegyet...

Irigylem azoklat, akiknek jutott.

Az a baj hogy a tavalyi(?) acvillándc-re :DD se kaptam jegyet. Akkor tudtam meg, hogy jönnek, amikor valamelyik suttyó ker. tv bemondta, hogya 2. nap elfogyott az összes jegy :(

És tudjátok: AMEDDIG A FÖLD KEREK..............

[ Szerkesztve ]

(#23) kidpepi válasza lovilovi01 (#22) üzenetére


kidpepi
tag

Nekem se jutott kiemelt álló az első körben, így sima állót vettem. De kb. egy hónappal ezelőtt elkezdtek újra front of stage-et árulni, és még koncert előtt pár nappal is volt. Nem állandóan, de ha egy nap többször megnézte az ember, jó eséllyel talált. Így tudtam venni, és eladtam a sima állót.

(#24) riolobo


riolobo
tag

Hát kicsit én is sajnálom,hogy nem a kiemeltet vettem,azért teljesen jó volt ez így is. Ha netalántán olyan hamar jönnek újra ahogy Lars mondta tutira valami kiemelt szektorost veszek. Jó lenne egy újabb koncert jövőre,mondjuk a sport-arénában, ott a hangzás is tutira rendben lenne.

(#25) lovilovi01 válasza kidpepi (#23) üzenetére


lovilovi01
csendes tag

Azok csak külföldről visszadobott ott el nem adott jegyek sajna arra elég nehéz rácsapni

(#26) TOZ válasza lovilovi01 (#22) üzenetére


TOZ
addikt

Meg egy hete is lehetett venni F.O.S. jegyet, kis kapcsolattal.
Egy rakat iroda azt csinalta, hogy az elso 15 percben kinyomtatta a FOS jegyeket es ugy arulta tovabb, mar rendszeren kivul...

Amugy a hangositas borzaszto volt szeritem A basszus olyan szinten elnyomott mindent, hogy hihetetlen.

De ettol meg elo legendak es meg kell nezni oket, mindig, barmikor.

Lars ossze vissza utott, de szeretnek en 47 evesen ilyen osszevissza utni 2 oran keresztul...

(#27) Mr Potter


Mr Potter
tag

10éves koromban kaptam meg életem első cd-jét, ami egy Metallica válogatás album volt több lemezről összeszedve. ( Kill'Em All , Ride The Lighning , And Justice For All , Black )
Nagyon nagy hatással volt rám és most szerencsére sikerült kijutni.
19 leszek 1hónap múlva csak, hogy tisztázva legyen.
Volt szerencsém az utóbbi időben Limp Bizkit, Rammstein koncertekhez, amiket szintén nagyon élveztem, de ez más volt. Talán a korosodó emlékek miatt.
Eső se volt, úgyhogy minden adott volt egy jó szórakozáshoz.
Hozták a formájukat nagyon és mikor Lars a végén mondta, hogy " we will fucking see eachother" - legalábbis valami hasonlót, akkor ismét csak egy óriási pozitív hullám szaladt át rajtam. Várjuk vissza őket mihamarabb.

(#28) nyunyu válasza lovilovi01 (#22) üzenetére


nyunyu
félisten

Az a baj hogy a tavalyi(?) acvillándc-re se kaptam jegyet.:DD

Junius eleji Melylilara meg lehet jegyet kapni?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) szablya


szablya
tag

Rock n rollt nekünk, gyerünk, lázadóknak nem kell semmi más! Rock n rollt nekünk, érezd mindig lelkedben a lázt! Érezd mindig!

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#30) ruti


ruti
Közösségépítő

van egy lehalt topic a fórumban, utolsó hozzászólás a koncert bejelentésekor (2009. dec.) volt...nagyon sajnáltam, h nem éledt fel a koncetr közeledtével :(

nade itt ez a cikk, aminek nagyon örülök! :R
mondanom sem kell, ott voltam, a normál álló elején középen, ezért bátorkodom hozzászólni:

minden kritikát végigolvastam én is, és a tipikus magyar mentalitástól, a divatból minden lefikázásától én is felháborodtam (index, quart FÚJJ)
érdekes, hogy csak a cikkíróknak nem tetszett, minden hozzászóló imádta a bulit...

az ELŐZENEKAR(OK)-ról néhány szót:

Az 1. előzenekar a High On Fire volt, be se értem, de nem is érdekelt (ha doom, akkor Paradise Lost-nál alább nem szeretném adni...)
A 2. előzenekar viszont ász: VOLBEAT :C :C
Igaz, nem egy machine head, de én jobban is örültem nekik!
Dallamos, ráhangoló bulirock, van egyéniségük, full hallgatható, pont meta elé lett volna való.
Az elejére pont kijutottunk a TOI-TOI erdő fogságából, de sajna a fiúk nem kaptak rendes hangosítást, ezáltal nem mentek át a közönség számára. :((
Sajnálom őket, mert bazi nagy zenét nyomnak.
Aki rászán pár percet: YouTube - nem linkelek, mert minden számukat merem ajánlani (sadman, ness family :K , radio girl, still counting)

Azért amikor a Kisstadionban (1998) a Black Sabbath előtt a Pantera lépett fel, akkorát nem ütött, de PH értékítélet szerint "különösen ajánlott" ;)

A legutóbbi Metallica előtt ugye a Monster Magnet lépett fel. Őket akkor már jól ismertem, és a tömegből is többeket felpörgetett a tipikus m.f@cker amcsi rock&roll-juk.

Naszóval: VOLBEAT fog még jönni külön (meg ugye már volt is), jó fejek, ne hagyja ki senki.

még szólnék majd a főbandához is, remélem sikerül rövidebben :U

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#31) ruti


ruti
Közösségépítő

CSAK INFO:
metallica - megadeth - anthrax - slayer
azaz sonisphere festival júniusban

mindez 80 euro alatt, azaz 22.000 HUF alatt ha itthon veszed meg, állóhely

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#32) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Én is olvastam az index cikket, és többi fikázó irományt. Nehéz bármi okosat írni ezekre.
"Juj a lábdob, meg a hang, meg a szél, még toi-toi, meg a set list, meg a Lars, meg a Kirknek hogy volt kifestve a szeme, stb. ,stb..."
Arról mondjuk kevesen szólnak mostanság hogy ez az együttes közel 30 éve létezik!! És ez idő alatt mindent elértek amit el lehet érni! Ráadásul bármikor, bármit csináltak a csúcson voltak! Bármihez érnek, az arannyá válik! (lehet szidni az albumokat, meg korszakokat: de az egyikkel veszítenek (sicc!) x ezer rajongót, és egyben nyernek kétszer annyit is)
És nekik ez a legfontosabb.
Új fos album pl.? :) Több mint 40 ezer ember akar meghallgatni egy pontatlan, rosszul hangosított, gyenge set lisettel készülő csapatot? Ha-ha! :)

Ez a koncert minden élményt megadott nekünk!

Szerk: remélhetőleg a metallica sajtósai kevésbé böngészik eszes "újságíróink" feltűnési viszketeg írásait és management még kevésbé ad ezekre a véleményekre, a következő turné helyszíneinek felmérésekor.

(#33) Probber


Probber
őstag

Én is kint voltam haverokkal, Metallica élőben, f@sza volt. :K
Annak külön örültem, hogy főleg a régebbi nagy császár számaikat tolták és az új DM albumról is csak az ütősebbeket. Én voltam két éve Iron Maiden-en, akkor az a haverom is ott volt aki most Metallica-n is és a mostani koncert végén összenéztünk és megbeszéltük milyen volt az Iron-hoz képest. Nos, a tömeg kb. ugyan akkora lehetett (~40e ember), és ha a mostani Metallica 100%-os volt, akkor az Iron Maiden 110%. Így azt kell mondjam, hogy nekem mind a kettő totálisan tetszett, de valahogy a Maiden egy hangyányival professzionálisabbat alkotott számunkra. A Battery-t pedig nagyon hiányoltam. :(((

(#6) Mtt - teljesen le volt fedve a fű (bár igaz, úgy is biztos megsinlette némileg).

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#34) ntomka


ntomka
nagyúr

A bejegyzésedhez kb. annyit szólnék, hogy kb. a koncert fele helyett mást vártál... :)) Így én is megkérdem, amit te magadtól a végén: teljesült az álmod? Szerintem nem. :)
Ahhoz, hogy tízen-húszon sok éve szeretett bandától ne azt kapja az ember, amit várt, földindulásnak kell lennie, kb. Legalábbis annak, hogy rajong valaki egy zenekarért, annak okai vannak. :)

Személy szerint bementem a stadionba, szerencsére a Volbeat kezdete előtt és egy frenetikusat buliztam (már úgy egész este). Nagyon kíváncsi voltam rájuk, hisz miután megtudtam, hogy ők lesznek az előzenekar, utána jártam, kik is ők. Szerintem zseniális zenét nyomnak, és egyes számaikra még táncolni is lehetne, olyan igazi rock 'n' roll feelinges. :))

Aztán vártunk ugye a Metallicára, húzták az időt, ahogy illik, de az előadásuk egy percében sem csalódtam! Minden rendben volt. A számok, a felvezetések, a kevéske közönséghez szólás (ami tényleg lehetett volna több, de legalább volt). Sorolhatnám én is, hogy mit szerettem volna igazán hallani (a Battery pl. ilyen), de hogy mi helyett hallottam volna azokat, nem tudok mondani, hisz rajongóként nekem tényleg tetszik minden számuk! Jöhet bármi. Annyi, hogy van amelyik albumot többet hallgatom (az új Death Magnetic pl.), van amelyiket kevesebbet (St. Anger), de az élmény régóta váratott magára, hogy maguktól az előadóktól halhassam a kedvenceimet. És itt voltak, megkaptam, imádtam!
A hangszerelésükről meg annyit, hogy ez Metallica, ők ilyenek voltak mindig is. :)

A kritikákra meg: az indexes vacak cikket végig sem bírtam olvasni, mert elég kevés igazság van benne, és a nagy része felesleges pocskondiázás, nem pedig kritika, és akkor még finom voltam (minden elfogultságot félretéve). Hogy a kihangosítással probléma lett volna (a Metallica alatt), én nem tapasztaltam belőle semmit. Később beszéltem ülőhelyes emberrel, arrafelé visszhangzott nagyon, de hát tudjuk, hogy ez a stadion nem való tényleg koncertekre. :(

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#35) lovilovi01 válasza nyunyu (#28) üzenetére


lovilovi01
csendes tag

Azt mi nem áruljuk, de az fesztivál arra biztos be lehet jutni helyben vett jeggyel is.

(#36) ruti válasza ntomka (#34) üzenetére


ruti
Közösségépítő

naah, örülök hogy volbeat ügyben valakivel egyet beszélünk (-->#30) :C

a metaliica setlist-ről:
a cikkíróval ellentétben a creeping death-es nyitás abszolút váratlan volt számomra, mivel európában szerintem mindig az új számos blokkal nyitottak
viszont zágrábban vasárnap a bp-i re hajazott a setlist, ugyanígy kezdtek!
zágrábban volt battery :O , amit én is nagyon vártam volna bp-en

pénteken a koncerte menet a kocsiba belöktem néhány kedvencemet, azzal a körítéssel:
"na fiúk, ezeket úgysem nyomják el": motorbreath, dyers eve, frayed ends, orion, pulling teeth
erre belökték a frayed ends elejét átvezetésnek :K (megordíttatták a hordát)
majd a ráaásban kijöttek a motorbreath-el ! :K

ami hiányérzetem volt még a battery-n kívül: whiplash, és a load-ról bármi
tudom, nem lehet mindeki számára tökéletes setlist, nem is morgok
ÍGY VOLT JÓ ahogy volt :C

volt hogy kihagyták a programból az új albumról a day..never comes-ot, de itt szerencsére nyomták, és nekem az ütötte a legnagyobbat (a one és a master "mindenki nagy kedvence" után) :R

A cyanide alatti színpadképről azért még fogok érni, ha lesz időm

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#37) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Kicsit el vagyunk szállva magunktól. Kicsit nagyok az elvárásaink az együttessel szemben.
4 koncertjüket láttam élőben, és több tucatot videón. Kívűlről fújom az összes számukat. Az első koncert 14-15 itt a "keleti blokkban" még ütött. Ez meg egyszerűen "csak" fantasztikus volt! :)))
(Akinek meg baja volt, szerintem annak semmi sem jó.)

(#38) riolobo válasza ntomka (#34) üzenetére


riolobo
tag

Valóban egész más set-listet vártam ezt meg kell hagyni és valóban nem is volt számomra annyira jó mint amennyire vártam,nagyjából 10-est vártam,kb 8.5 lett. Persze tudom,hogy nem lehet mindenki kedvére tenni, sokan valszeg a load/reload nótákat hiányolták amelyekből egy darab se hangzott el, szóval a számlista nem a koncert negatívuma hanem az én személyes problémám volt :)) Amúgy a nagy kérdést azért nem is válaszoltam meg mert nem tudom egyértelműen megválaszolni,majd ha kicsit ülepedett az élmény.

Amúgy meg miért ne lehetne nagy az elvárásunk egy bandával szemben amit gyerekkorunk óta imádunk és végre megadatott a lehetőség,hogy élőben láthassuk/hallhassuk őket.

[ Szerkesztve ]

(#39) Ptech válasza riolobo (#38) üzenetére


Ptech
őstag

World Magnetic Tour, nem gondoltad, hogy egy új számot sem játszanak, ugye? Bár legalább a St Anger-t kihagyták.

(#40) ruti


ruti
Közösségépítő

KEDVCSINÁLÓ:
tudom, sok koncert DVD hozzáférhető így-úgy, és mindenkinek van kedvence,
meg a régi keleti blokkos koncerteknek mindig van saját atmoszférája,

DE
aki most fedezi fel a metallicát, és "heavy" neki a sad but true, vagy egyelőre súlyos a ride the lighning, a következő koncertfelvétel után garantáltan rajongó lesz:

YOUTUBE a barátod, nézz rá erre, megéri
franciaország / nimes / 2009. július 7-i koncert / a hivatalos DVD-ből számokra bontott HD minőségű videók fent vannak, a teljes koncert, bevonulástól a zárásig

brutál aréna, jó kameraállások, jó minőségű hang és kép

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#41) riolobo válasza Ptech (#39) üzenetére


riolobo
tag

Nem,nem gondoltam, csak sokallottam a 4-et. Az elhangzottakról egyébként csak a Cyanide-ot rühellem.

(#42) Ptech válasza riolobo (#41) üzenetére


Ptech
őstag

Mondjuk én is, azért észrevehetőbb volt, hogy a közönség nagy részének is inkább a régi számok ismerősek..

(#43) ruti válasza riolobo (#41) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a cyanide-ot szinte mindenhol játsszották az újak közül
nem volt rossz az elképzelés a F.O.S. első sorának arcába mászó kamera,
mégis csalódtam azon, amit a kivetítőn láttam!
(előrebocsátom: nem az irigység beszél belőlem, mert én hátrább voltam...)

a 60 méteres tömeg kb. fele rendben volt, oda valók voltak :R
a másik fele azonban gimis (vélhetően tornacipős) gyerekek, kordonon támaszkodó közömbös arcok, számokat nem is ismerő "nézők" sora

ez nem színház, hogy az első sorból lehet legjobban látni!

a "pit" a legelvakultabb fan-ok helye, az első sorban a szemkontaktust velük kell felvegye a zenekar, és oda-vissza csatolva kell átérezzék a hangulatot
a FOS elkordonozása abban segít az első 5 soron, hogy nem nehezedik rá a 30.000 fős tömeg tehetelensége, "csak" 3.000 emberé.
az élet-halál harc a zúzás közben talponmaradásért ezáltal a múlté lett, a kordonra préselődés megszűnt...

jó ez valahol, de akkor tényleg olyan emberek töltsék fel az első öt sort, aki betéve tudja a fellépők életét, és valódi rajongó. (a drágább jegy ezt nem szűri meg)

akinek nem inge, ne vegye magára.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#44) ntomka válasza ruti (#43) üzenetére


ntomka
nagyúr

+1

Annyit még, hogy akinek nem tetszik a Cyanide, valszeg kisebbségben van. A billboardon (ami a Metallica számára is inkább mérvadó, hisz főleg USA-ban adják el a legtöbb albumot) volt 1. is! És szubjektíven: szerintem nagyon is jó szám. Az új albumon egy számot tudok mondani, amit elrontottak szerintem: Unforgiven III. Az első kettő minden idők legjobb rockballadái között vannak nálam, de ez gyengus valóban. :( Persze hallgatható, de nem fog úgy bevonulni a zenetörténelembe...

(#38) riolobo: Kritikailag én tényleg csak a kevés interakciót tudom felhozni a közönséggel szemben. Mikor nézem a nagy USA-beli, stb., koncertjeiket, állandóan beszélnek a közönséghez, bevonják őket, stb. Itt ehhez képest kevéske volt. Látszott rajtuk, hogy úgy indultak neki, hogy munka, tudjuk le. Ehhez képest a végére kiült az arcukra: gyerekek, csak jó kis buli volt ez! :K

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#45) Robi BALBOA válasza riolobo (#17) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Köszi!
Ez még bőven belefér a keretbe! (na majd legközelebb!) ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#46) ruti válasza ntomka (#44) üzenetére


ruti
Közösségépítő

az unforgiven III tényleg lehúzott sokadik bőrnek tűnik :K

viszont az all nightmare long ami most ugye pesten kimaradt, helyette inkább a fekete albumról nyomtak eggyel több számot
szóval nemcsak a klippje miatt jó, hanem maga a szám is fejbemászó, én szeretem...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#47) Realradical


Realradical
őstag

A koncert frenetikus volt szerintem is, a hangulat nagyon ütött. Ahol én álltam ott akkora pogó volt, hogy volt akinek a cipője szállt el az égbe, kerestünk szemüveget is... :DDD
Elég régi motorosnak tartom magam és nekem a top 3 legjobb koncertbe bekerül a kis személyes listámon.

Az indexes idiótával meg nem kell foglalkozni, biztos kötelezően ki kellett mennie, mert valamiről írni kell ugye.
Valószínű inkább a Sugarbabes-re állt volna be inkább csápolni.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#48) riolobo válasza ntomka (#44) üzenetére


riolobo
tag

Egyet értek mert biztos,hogy nem véletelenül játszák majdnem mindig a cyanide-ot. Az új albumot egyébként nagyon is szeretem ,kár ,hogy pont a cyanide-ot nem nagyon bírom. Meg aztán nagyon úgy vettem észre(magam körül legalábbis), hogy közönség lelkesedése is igencsak visszaesett az új számok alatt. 3 egymás után már igencsak sok volt,jó fél óráig eltartott mer egyik se egy rövid nóta (hozzáteszem,hogy alapvetően szeretem mind a hármat). Ezek után a Sad But True -ahogy a cikkben is írtam- hatalmasat ütött. Na nekem ezek után nem kellett volna a Cyanide.Talán az irományomban kicsit sok a bajom de összességében én is nagyon jól éreztem magam és máig hatása alatt vagyok a koncertnek.

(#49) Met


Met
nagyúr

Nekem ez volt a harmadik koncertem (93 és 99 MTK pálya)
Nálam rendben volt minden csak kicsit sokan voltunk a FOS szektorban :)
Az, hogy Lars mellé üt és néha nem hallatszik az ének? Ettől élő a zene. Aki studió minőségű zenét akar az menjen valami tuctuc partira...

Egyedül azt sajnálom, hogy az Enter alatt ki kellett jönnöm mert kicsit rosszul lettem :D
99-ben végig bírtam, öregszem :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50) Kidus


Kidus
őstag

Ezen a turnen mar ketszer lattam oket.
Nekem is ok a nagy kedvencek, jol is toltak, viszont a hangositas itt sem volt sokkal jobb.
Marmint, a hosszukas szinpados, korbejatszos temanak az volt itt a hatranya, hogy hosszaban nagyon jol szolt, foleg kozepmagassagban, viszont a rovid oldalon se lent, se font nem volt jo, egyszeruen Kirk jatekat nem lehetett hallani, kb. ugyanaz, amirol ti beszeltek, bar ha jol tudom ott mashogy pakoltak ki a cuccot.

Maga a band viszont iszonyatosat zuzott mindketszer, a Master-nel orjongott a tomeg, sosem felejtem el :)

Lars meg egy pocs, ha tehetne, aranyba ontetne magat, ugy kopkodi a vizet a nepekre, mintha o tenne szivesseget, es ezzel egyutt meg el is lustult, belehibazik, vagy pontatlan stb....
Viszont (!) nezzetek meg a mexikoi dvd-t, youtube-on is fent van, ott azert o is alakitott rendesen. Minden poccre ott volt. A tobbiekkel egyutt.

Assuming Control

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.