Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Precorus válasza fogtunder (#24) üzenetére


Precorus
tag

Nem kell a födémet okolni, ugrással a 2. decoról sem tudtam lapossal többet, mint 140.
Amivel semmi bajom, egész eddig powerlin-on 20 jött át, kicsit rosszabb pinggel. Szóval maga a rendszer oké, csak valahová hirtelen eltűnt a teljesítmény egy része.
(#25) Cifu
A kábelt talán kihúzod, az oké. De ez nálunk 2 embernek kell állandóan, ha másik 2 tesó itthon van, akkor 4. A maradék eszköz(telefonok, tabletem, laptopom) pedig elvannak wifin. Amiből egy eszköz csak a ház felét fedi le. Sehogy sem jössz ki olcsóbban (a mi esetünkben) kábellel, csak ha nem nézel mást, mint az asztalimat, meg a szolgáltató által biztosított router+modem kombót(egy eszközt kaptunk csomagváltással).

A ház másik feléhez kell egy AP mindenképpen. És ezeknek még mindig van 2 gbit portja, tehát simán lehet kihúzni dedikált vezetéket a 2.-nak, ha úgy alakul.

És a kábelezésbe egyébként mit számoltál bele? Mert én ezt csak leraktam, 5p beállítás, és működött. Nekem kapásból semmim nem volt vezetékezéshez, mint írtam, csak a kábel a szobámig + a krimpelő 8 rugó lett volna. És ha akartunk volna egy ap-t a ház ezen részére is, az megint 15-20 ezer. Én ebben a helyzetben ugyan ott voltam, mint egy mesh-el, amit csak lerakok.

Eddig az alu vezetéken érkező powerlin-al sem volt gond, a mesh meg csak jobb mindenben (lol 42-50ms, 2MB/s volt azon, mesh-el 40-46ms, és eddig volt 10MB/s. Ezt keresem most, hogy hová tűnt. )

Az nem vitás, hogy a kábel mindig jobb lesz. Csak nem mindig megoldható :R

(#26) Reggie0

kül-kisvárosi rész, 1 szomszéd gyér wifijét lehet fogni, tuti van szabad csatorna. Viszont annyira fapados az M4, hogy nem találtam még hol lehet ezt megadni neki. Bár, talán nem is kerestem. Ez mondjuk egy elég nagy hátrány, hogy az előző tplinkhez képest...gyér a beállítási lehetőségek tárháza :(

szerk.: átrendeztem kicsit a gép helyzetét az íróasztalon, konkrétan a másik oldalt van. Lehet visszarakom, el tudom képzelni hogy pont valami vasat talál el a jel, ami nagyban rontja a sávszélt.

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.