Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egyre nagyobb a res a gyarto szerinti elmeleti es a gyakorlati teljesitmeny kozott. En az AC-t is csak budget/value szinten leptem meg egy black friday soran, ugy hogy nem is vartam el a dobozra irt erteket (es nem is kaptam meg, pedig nem tul nagy szam szerepelt rajta). Jo lenne egy mesh szeru dolog, de szerintem megelegszek 1-2 olcsobb repeaterrel. Nagyobb AC-re, vagy AX-re total felesleges lepnem, ahogy ezt mesh-t is skippelem, amig ilyen irrealisan van arazva.

Kivancsi lennek egy statisztikara, hogy milyen aranyban vannak jelen az otthonokban a kulonbozo WLAN technologiak. Nem csodalkoznek, ha a legtobb helyen meg mindig a 150-es vagy 300-as 2.4GHz-es alaprouterek dolgoznanak.

Mire az AX meg a mesh elterjedne, talan mar kivaltja az 5G.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Tazsam01 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Tazsam01
tag

Én a legolcsóbb fellelhető meshre beruháztam (deco e4) és nem bántam meg. Igaz csak 100as de a 3 szépen beszórja a 120 m2-t +a kertet és yt videókhoz bőven elég. Ég és föld ahhoz képest amit ackkel és repeaterekkel tudtam megoldani, nem utolsó sorban olcsóbb is mint amit a korábbi megoldásokra elköltöttem.

(#3) Reggie0 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

5G ugyan miert valtana ki, amikor sokkal dragabb? Par gigas csomagokat adnak ezrekert.

(#4) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Drágán mérik, de még mindig olcsóbb, mint bekábelezni egy házat. Köszönöm a tesztet!

(#5) Tigerclaw válasza Reggie0 (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem a jelenlegi allapotra, de meg csak nem is Magyarorszagra gondoltam. Ugy harangoztak be az 5G-t, ami alkalmas lehet arra, hogy levaltsa a ma szokasos ISP + otthoni halozatot, vagyis hogy minden otthoni cuccod 5G-n logjon.

Ritkan, de vannak mar haladobb szemleletu mobilnet csomagok is. Nekem pl. 6k-ert van 100GB net. Ha csak nekem kellene a csaladbol, talan fel is mondanam a vezetekes netemet. Remelhetoleg az 5G kiepitese utan meg jobb lesz a helyzet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Cifu válasza Reggie0 (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jövő időben beszélt. Illetve nem mindegy, mire kell a Wifi. Ha csak a telefonon való Facebookozásra, Youtube-ozásra, stb., akkor simán lehet, hogy a mobilneten reszponzívabb minden, mert a Wifin nagyobb a késleltetés (ezért félrevezető a teszteknél csak sávszélességet mérni).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Cifu válasza MeszesKPT (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Biztos vagy te ebben? Heveny kétségeim vannak afelől, hogy ennyi pénzből ne lehetne kulturáltan egy Cat6A vagy Cat7 kábelt kihúzni egy átlagos lakásban.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Duree


Duree
veterán

Hát eléggé szomorú, hogy egy családi házba nincs LAN.

duree54

(#9) Tigerclaw válasza Duree (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ahhoz a legtobb hazban furkalni kell, sot vesni, csovezni, visszajavitani ha rendesen meg akarja csinalni. De kozben kell a wifi is a telefon, tablet, notebookok es meg par dolog miatt. A wifi meg legtobbszor onalloan eleg, mert keves kesleltetes fuggo szolgaltatas van. Koztes megoldas, hogy csak a legfontosabban kabelezik le, mondjuk PC es NAS kozott, es ott is csak lengoben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) #16820480 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez erősen felhasználástól függ azért. Most a napokban szedtem le a Halo Master Chief Collection-t Windows Store alól, azzal egycsapásra el is ment volna a 100 giga adatkeret :)
Ha mondjuk neten nézel videókat, filmeket, sorozatokat jobb minőségben, vagy játszol online fiókkal, akkor az ilyen 100 gigás csomagok is pillanatok alatt elpörögnek. Emlékszem amikor korábban volt ilyen, hogy a (vezetékes) szolgáltató irreálisan magas használat miatt felfüggesztett szerződéseket. Azzal a hírrel kapcsolatban valami havi 250 gigás adatforgalom rémlik, de hát manapság már az sem olyan elképesztően sok :N

(#11) fogtunder válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


fogtunder
nagyúr

rendes helyeken 4-5 évente tisztasági festés van. egy falhoronymarót egy napra kb 6-7K kibérelni, a gipsz nem drága, nagy tételben a LAN kábel se, ez inkább lustaság kérdése. konkrétan a kábelezés olcsóbb, mint kifizetni egy dedikált backhaul csatornás Mesh rendszer felárát az olcsóbb megoldásokhoz képest. én mielőtt beköltöztünk volna, behúzattam a kábeleket mindenhová, igaz, hogy aránylag ritkán használom ki a sávszélességet, de amikor nagy mennyiségű adatot kell mozgatni a szerverre, vagy a szerverről, akkor nagyon jól jön, plusz ez egy biztos pont, a WiFi meg esetleges tud lenni a mai napig. ezzel a konkrét rendszerrel amúgy az a legnagyobb baj, hogy már Synology árban mérik, az a szoftver pedig azért jelentősen jobb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#12) Tigerclaw válasza fogtunder (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egy falhoronymaro meg egy jobb ipari porszivoval is akkora port csinal, amit hetekig torolgethetsz, es ezt minden szobaban, butorokat kipakolni, huzogatni. Ennyit biztos nem er meg a tobbsegnek. Ha uj epites, akkor mas a helyzet.

A mesh meg egyszeruen draga.

A nagyon nagy tobbsegnek nincs egyikre se szuksege. Jellemoen egy N-es vagy AC-s router van, neha kiegeszitve egy repeaterrel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Tazsam01 válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


Tazsam01
tag

Amíg nem kell nagy sávszél csak wifivel akarsz fedni a mobilok és okoseszközök miatt addig nem drága egyáltalán.

(#14) fogtunder válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezért kell festésnél megcsinálni, akkor úgyis dzsuvás minden, fóliázni kell, meg utána takarítani. de egyébként el lehet vinni laminált padló szegélye mögött is. új építésnél is azt látom amúgy, hogy soha nem kábelezeik be a házat, mert az építtető spórolni akar, a vevőnek meg gyakran fogalma sincs róla, hogy erre szüksége lesz majd egyszer.
családi házról volt szó, ott azért annyira nem ritka a 100+ nm, vasbeton födémmel, ott már a hajadra kenheted a repeatert, kell a kábel legalább a két szint között. nálam is sokáig két N300-as AP volt, de egyrészt néha már akadoztak a 1080p Youtube streamek is, ha nem csak egy eszköz ment egyszerre, másrészt már elegem volt az SSID váltásokból. és annyira drága se volt, így, hogy van kábeles backhaul, 200nm-et megoldottam 65K-ból, 220-350Mbps közötti sávszél van az egész házban, bár gyanítom, hogy lenne több is, csak a klienseim nem elég gyorsak hozzá.
egyébként abban nem értünk egyet, hogy kevés embernek van erre szüksége, mert pont arra van szükségük, hogy legyen rendes WiFi lefedettségük, miközben nem kell komolyabb konfigurációt végezni. pont ezt nyújtja a Mesh, a Telekomnál is elég jól megy a saját szettjük és lakásokba is viszik őket.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#15) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ez a mesh rendszer nem azoknak való, akiknek igényük van a kábeles hálózat nyújtotta előnyökre. Tízből (inkább húszból) egy háztartás, amelyiknek ez nem felel meg. A maradék 19 csak wifit akar mindenhol a házban meg a kertben, erkélyen, kész. Nem érdekli hány megabit, backhaul, wifi 6, usb. Megveszi, saját maga be tudja állítani (úgy-ahogy de működik) és kész! Na erre való.
Ahol már kábelezni kell, meg a tulajnak igénye van rá, nem lesz ilyen rendszer, mert harmadpénzből összerak egy iparibbat.

(#16) fogtunder válasza Krugszvele (#15) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mit lehet harmadpénzből kihozni, ami tudja ezeket a sebességeket? lemaradtam valamiről és áresés volt a vállalati AP-k piacán?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17) Krugszvele válasza fogtunder (#16) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Igazad van, ilyen sebességígérete egyik ipari AP-nek sincsen. Viszont, ha már kábelezel, akkor nem is kell sebesség, mert amihez kell - az kábelen lesz. A kábelezéssel együtt viszont jóval drágább lesz a komplett rendszer, mint ez a mesh hálózat. Csak a kettő nem összehasonlítható. Mindenkinek magának kell megtalálni az igényének és tudásszintjének megfelelő rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#18) fogtunder válasza Krugszvele (#17) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mondom, nagyon sokáig elvoltam úgy, hogy majd minden kábelen lógott és nem nagyon kellett az erős Wifi, aztán valahogy egyre több lett a mobileszköz itthon, meg a streaminghez szükséges sávszélesség is ment fel, belső hálón már bizonyos 1080p anyagok is akadoztak, úgyhogy fejleszteni kellett.
két opció volt, az első, hogy megyek az Ubiquity/TP-Link EAP vonalon, de árban ezek se voltak olcsóak és az emeleten kábeleznem is kellett volna (mondjuk gipszkartonon kellett volna lejönni, nem nagy szám, de az egész padlást át kellett volna pakolni hozzá), a funkciók nagy részét meg ki se használnám itthoni körülmények között. éppen akciós volt a TP-Link Deco M4, kb két EAP245 és egy vezérlő árából kihoztam 4db-ot, úgyhogy ezzel mentem végül és teljesen jól működik így, hogy van kábeles backhaul.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19) Precorus válasza Cifu (#7) üzenetére


Precorus
tag

Nem biztos hogy a pénz mindent megold. Nekem 40m cat5e, krimpelő 8-9k volt, most emellé kellett volna új router, meg egy AP.
És nem is ez volt a nagyobbik gond, hanem hogy nem az enyém a ház. Apa meg nem akart fúrást(jogosan), mert van egy felesleges coax csőben, annak helyére mehet az utp. Viszont régi a coax, akkor kábelezzük át az egészet ha már ott tartunk, akkor szakember, akkor elpakolni mindenhonnan (néhol a dobozok előtt egész nagy kupi van), ami 5év múlva sem lesz meg.
Inkább vettem 35ért két deco m4-et, egymásra rálátnak, meg az egyik a gépemre. Se fúrás, se vezetékelés, csak leraktam őket.

Persze, a vezetékes jobb lenne. De ez már jobb a powerline-nál, ami volt(alu van a falban... ).
A 200Mbit/s-ből simán átjött 100. Most mondjuk valamiért csak 20-30 jön át, passzolom hogy miért, még nem álltam neki felderíteni :W :O

Könyvtár == Old-school Netflix

(#20) fogtunder válasza Precorus (#19) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha kettőt kell ugrania, simán leesik ennyire az átvitel a dedikált backhaul csatorna hiánya miatt

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21) Precorus válasza fogtunder (#20) üzenetére


Precorus
tag

De wot, lol stb. mikor összeraktam, még speedtest is simán írta a 100Mbitet. Azért mertem leírni, hogy volt, torrenten is láttam hogy 10MB jön le, ill. pár másik patcher is írt 10-14MB-ot.
Tudtommal egyébként M4-ben van backhaul, rejtett wifi is látszik.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#22) Reggie0 válasza Precorus (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

A wifivel az a baj, hogy az a nehany szaz/esetleg gigabit az osszes eszkozre van egyszerre es az sem mindegy, hogy az eszkozok ralatnak-e egymasra vagy nem. Ha nem latjak egymast ugy meg nagyobb a savszel veszteseg az interferencia miatt.

[ Szerkesztve ]

(#23) Precorus válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Precorus
tag

1. deco m4 gigabit a modemről(tarr kft, wifi is),
2. deco m4 rálát az 1.-re, max két ajtó van közöttük
a gépem a 2. M4 felett van, egy kicsit arrébb, de másik szint.

Persze, nyílván nem a wifi az 1. amit választottam volna, hanem az UTP. Viszont mint leírtam, az nálunk a közeljövőben nem volt opció. A kérdés inkább az, hogy a sebesség ami az elején megvolt, közben hová lett :DDD

Könyvtár == Old-school Netflix

(#24) fogtunder válasza Precorus (#21) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tuti, hogy nem, csak két antennája van. ennyi pénzért senki nem ad dedikált backhault, még az M5-ben sincs, csak M9-től felfelé.

födémen keresztül meg pláne nincs értelme csodálkozni a teljesítményen. nekem fél éve ugyanazokat a sebességeket tudják.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25) Cifu válasza Precorus (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hogy nem a tiéd a ház/lakás, az egy dolog, ezzel nyilván nehéz mit kezdeni, ahogy azzal is, milyenek az állapotok. De onnan indultunk, hogy adott árért biztos, hogy megoldható kábelezés is.

De a sávszélesség mellett (ismét) a folyamatos válaszidő is tényező. Ebben pedig egy full-duplex rendszer (kábel) versus half-duplex rendszer (wifi) összevetését tekintve fix egyesre vehető a vége...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) Reggie0 válasza Precorus (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nyilvanvalo volt h egymasra ralatnak :) En arra gondoltam, hogy mobiltelo/laptop is megy arra a halozatra, amit csak az 1. vagy csak a 2. M4 lat. Vagy esetleg szomszednak is van wifije azon a frekvencian, amit csak az egyik M4-rol lathato.

[ Szerkesztve ]

(#27) Precorus válasza fogtunder (#24) üzenetére


Precorus
tag

Nem kell a födémet okolni, ugrással a 2. decoról sem tudtam lapossal többet, mint 140.
Amivel semmi bajom, egész eddig powerlin-on 20 jött át, kicsit rosszabb pinggel. Szóval maga a rendszer oké, csak valahová hirtelen eltűnt a teljesítmény egy része.
(#25) Cifu
A kábelt talán kihúzod, az oké. De ez nálunk 2 embernek kell állandóan, ha másik 2 tesó itthon van, akkor 4. A maradék eszköz(telefonok, tabletem, laptopom) pedig elvannak wifin. Amiből egy eszköz csak a ház felét fedi le. Sehogy sem jössz ki olcsóbban (a mi esetünkben) kábellel, csak ha nem nézel mást, mint az asztalimat, meg a szolgáltató által biztosított router+modem kombót(egy eszközt kaptunk csomagváltással).

A ház másik feléhez kell egy AP mindenképpen. És ezeknek még mindig van 2 gbit portja, tehát simán lehet kihúzni dedikált vezetéket a 2.-nak, ha úgy alakul.

És a kábelezésbe egyébként mit számoltál bele? Mert én ezt csak leraktam, 5p beállítás, és működött. Nekem kapásból semmim nem volt vezetékezéshez, mint írtam, csak a kábel a szobámig + a krimpelő 8 rugó lett volna. És ha akartunk volna egy ap-t a ház ezen részére is, az megint 15-20 ezer. Én ebben a helyzetben ugyan ott voltam, mint egy mesh-el, amit csak lerakok.

Eddig az alu vezetéken érkező powerlin-al sem volt gond, a mesh meg csak jobb mindenben (lol 42-50ms, 2MB/s volt azon, mesh-el 40-46ms, és eddig volt 10MB/s. Ezt keresem most, hogy hová tűnt. )

Az nem vitás, hogy a kábel mindig jobb lesz. Csak nem mindig megoldható :R

(#26) Reggie0

kül-kisvárosi rész, 1 szomszéd gyér wifijét lehet fogni, tuti van szabad csatorna. Viszont annyira fapados az M4, hogy nem találtam még hol lehet ezt megadni neki. Bár, talán nem is kerestem. Ez mondjuk egy elég nagy hátrány, hogy az előző tplinkhez képest...gyér a beállítási lehetőségek tárháza :(

szerk.: átrendeztem kicsit a gép helyzetét az íróasztalon, konkrétan a másik oldalt van. Lehet visszarakom, el tudom képzelni hogy pont valami vasat talál el a jel, ami nagyban rontja a sávszélt.

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#28) Precorus válasza Precorus (#27) üzenetére


Precorus
tag

Eszembe jutott, hogy valamikor leszedtem a rendes drivert és hagytam a win-t felrakni amilyet akar, mert nem volt hajlandó csatlakozni a hálózatra(míg telefon stb. igen).
Most visszaraktam a rendes drivert, és láss csodát:

Könyvtár == Old-school Netflix

(#29) MaCS_70 válasza MeszesKPT (#4) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az mest iz így érzi jól magát, ha a backhaul kábelen megy. A mesh előnye nem az, hogy kiváltaná a kábelt, hanem ez egységes hálózatkezelés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) Tazsam01


Tazsam01
tag

Én azt látom, hogy akiknek van otthon mesh azok élvezik akiknek nincs azok bizonygatják, hogy miért rossz. 😀

(#31) Tigerclaw válasza Tazsam01 (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem nincs, es elhiszem hogy jo, csak egyszeruen tul draganak tartom es nekem teljesen felesleges is lenne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) Precorus válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


Precorus
tag

Szerintem szituációfüggő. nekünk 90-akárhány nm családi ház, 2 "élő" szint, van egy -1, garázs, szuterin, stb. Jelenleg középső szinten 2 oldalt 2 deco M4, 35 volt a csomag. Ekkora lefedettséget kábellel, kábel nélkül nem tudom hogy lehetne 1 eszközzel kihozni, vagy valami nagyon erős kell (középre, de akkor is valahol kábel, kábelcsatorna, plafonra fúrkálni, stb), vagy 2 eszköz. Akkor pedig már ugyan ott vagy, mint amennyiért vettem az M4-et.

Amit nem szoktak rászámolni, az a ráfordított időd. Ezt leraktam, 5p és ment. A kábelezéssel mennyit vesződsz? AP beállítás? (persze, 1 ember igényéért(nekem) lehetett volna kábelezni, csak irreális a ráfordítás-nyereség aránya.)

Amit (#9)-ben írtál, az a helyzet nálunk is. Igazából senkinek sem szükség a kábel....Majd ha egyszer ki lesz szedve az alu, akkor végigverem hogy a szobákba legyen UTP.

Szerintem itt azért mennek "ellene", mert itt sokaknak van plex, médiaszerver, NAS, stb.
(Ha nekünk lenne, nappaliban lenne a NAS, a tv/router/első M4 mellett, tehát megint nem különösebben lenne gáz a vezetékesség)

Átlagembernek a NAS, stb. nem különösebben kell, telefon/tablet/laptop, menjen a yt/fb, és kb. kifújt(ezt látom én is anyán/apán, rokonokon). Ez az egész házban jó minőségben, erre a MESH a legjobb.

Ellenfele ugye a rendes switch-ap lenne, de ki csinálja meg? Ha nem értesz hozzá, a szakértő kijön megcsinálja, meg a wired backhaul, festés-takarítás-romelbontás, sok idő+pénz.

Úgy már olcsóbb lesz a mesh :K

Könyvtár == Old-school Netflix

(#33) Duree válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Duree
veterán

Mivel én vezetékes telefont nem használok így a lan kábelt annak a helyére húztuk be, és az emeleten és a földszinten is van egy TP-Link router 8 ezerért, illetve a padláson a Digi routere. Az egész házban maximális a wifi jel és nem 150 ezerbe került.

duree54

(#34) Tigerclaw válasza Precorus (#32) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez egyertelmu. Mindenkinek mas az igenye. Hogy a hazban hol mekkora savszelesseg kell neki, van-e NAS-a, ha van komoly NAS-e, ki akarja-e szolgalni teljesen, milyen az internetkapcsolata. Anno Telekomoskent azt lattam, ugy 2 eve videken, hogy kvazi AC/AX-s router nincs, sokan azt hasznaljak amit a szolgaltato ad, vagy ha van sajat (is), akkor az jellemzoen 2.4GHz 150Mbps verzio.

Ez pont ugyanaz, mint hogy egy PH-s geeknek teljesen mas gepe van, mint egy atlagembernek. Az utobbi nem ert hozza, nem latja hogy hol tart a technologia, de emiatt nem is hianyzik neki. Ha meg bemegy a boltba, hogy nincs wifi a haz masik vegeben, a boltos ad neki egy olcsobb 150-300-as repeatert.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) Reggie0 válasza Tazsam01 (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

En meg sehol sem latom, hogy barki azt mondta volna, hogy rossz.

(#36) parkasz


parkasz
senior tag

Hát a kábelezéshez csak annyit, hogy frissen festett házban ha én egy falvésős ötlettel a feleségem elé állnék, egy csatlakozóval kevesebbem lenne :D
Amúgy most tervezek mesh hálózatot kialakítani. Melyik gyártó cucca éri meg legikább?
Nem, nem vagyok sebességőrült.
Kábel a fenti ok miatt kiesik.
Jó lenne ha bővíthető 3-4 darababosra.
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#37) fogtunder válasza parkasz (#36) üzenetére


fogtunder
nagyúr

több kérdés is felmerül. routerként is használnád, vagy csak AP üzem lenne? hol lenne elhelyezve a fő egység, meg lehet oldani, hogy csillagpontosan a többi rá tudjon csatlakozni, vagy lenne olyan pont, ahol közvetve "ugrania" kell az adatnak?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38) parkasz válasza fogtunder (#37) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!
Előre is köszi a segítséget!
A tuti az lenne ha ki tudná váltani a routert is. Kezdi feladni a a harcot az asus n66u-m a tp-link jelerősítőről nem is beszélve. :)
A földszinten lenne a fő egység, az emeleten a lépcsőnél még egy és a terasz melletti műhelyben is egy.
A csillagpontos csatlakozás szerintem simán menne.
Persze ha az AP üzemmódos megoldas a jobb, arra is vevő vagyok.
A stabilitás a fő szempont.

(#39) fogtunder válasza parkasz (#38) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért kérdeztem, mert az általam is használt TP-Link Deco M4-nek van szerintem a legjobb ár/érték aránya, de routerként nagyon limitált, erre annyira nem javaslom. szóval ha azért bírja még az N66U, akkor az bőven jobb. AP-ként én viszont teljesen elégedett vagyok vele, ha nem kell ugrania az adatnak, akkor kábel nélkül is teljesen vállalható sebességeket produkál.
a Deco család amúgy kompatibilis egymással, lehet keverni a típusokat is a hálózaton belül.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40) Elemental


Elemental
addikt

Ez a mesh telepítés hogy néz ki? Veszek teszem azt egy három szettes csomagot, és a ház különböző pontjain csatlakoztatom őket utp-vel, ami egy összefüggő wifi lefedettséget ad? Automatikusan mindig a közelebbi, erősebb jelű ap-hez kapcsolódik?
Nálam minden szobában ott az utp, wifi csak a telefonoknak kell, meg a robotporszívónak kell. Jelenleg asus rt-n18u van használatban, ami teljesen jó, a routertől legtávolabbi ponton is 20Mb/s a kapcsolat a telefonnal, mondjuk ha a robotporszívó ott takarít, akkor már nem érem el.

(#41) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

ennyiért 2db Synology MR2200ac jobb vétel.

(#42) Reggie0 válasza Elemental (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

UTP sem feltetlenul kell hozza, akar egy AP-hoz is eleg, ha ralatnak egymasra.

[ Szerkesztve ]

(#43) ilor14 válasza Elemental (#40) üzenetére


ilor14
tag

Igen az az egyik lényege, hogy mindig a legerősebb jelű AP-hoz kapcsolódjon az eszközöd.
Vezetéknélküli backhaul is van, viszont a vezetékes azért sokkal stabilabb és gyorsabb, nem veszi el a sávszélességet a wifitől.

(#44) BiP válasza Duree (#33) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem is hasonló, csak már kivettem a 2. routert (az volt TP-link WR1043ND, ment sógorhoz, neki jobban kellett a 2. router az emeletre), de így kb. 90%-os a lefedettség. Földszint, emelet, alul garázs/szuterén.
A fürdőben meg az emeleti wc-ben már gyenge/nincs wifi, nem halok bele.
A földszinten Asus RT-U18N-es router, bazi erős jellel, igaz, nincs 5G.

Igazából azon gondolkodom, hogy a kábellel összekötött mesh miben más, mint a kábellel összekötött 2 router (vagy 1 router +1 AP). Miben tud többet nyújtani? Van-e érdemi különbség?
Vagy csak annyi, hogy könnyebben konfigolható, beüzemelhető?
Vagy több eszköznél jön ki igazán az előnye? (pl. ahol 4 eszköz adja a lefedettséget)

(#14) fogtunder: Én is kábelpárti vagyok, de engem is nehéz lenne rávenni, hogy végigvéssem a falat a plusz kábelek miatt. Ha meg úgy csináltatom meg mással, egy vagyon. Nem beszélve a vele járó kosszal, ami azért jóval több, mint ami egy sima tisztasági festéssel jár.
Aztán persze valakinek ez sima liba, én zsigerből nem szeretem a lakásfelújítással, építkezéssel járó koszolásokat, munkákat, így ahol lehet, kerülöm is.

[ Szerkesztve ]

(#45) MaCS_70 válasza BiP (#44) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Igazából azon gondolkodom, hogy a kábellel összekötött mesh miben más, mint a kábellel összekötött 2 router (vagy 1 router +1 AP). Miben tud többet nyújtani? Van-e érdemi különbség?"

Pont ez a lényeg, hogy a mesh egységes, tulajdonképpen menedzselt, barangolható hálózatot hoz létre. A simán külön-külön AP-ok között pedig Neked kell váltogatnod, értelemszerűen nem kieséses váltással.

Sokan hiszik, hogy ezt azonos SSID-kkel is elérhetik, ami szimplán csak egy tévhit.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46) BiP válasza MaCS_70 (#45) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi, főleg erre voltam kíváncsi.

(#47) fogtunder válasza BiP (#44) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szeretni én se szeretem, de ha muszáj, akkor már inkább megcsinálom rendesen. szépen el kell tervezni, ki kell találni, mi hogy legyen, aztán megcsinálni. ha már csiszolni, glettelni kell, akkor teljesen mindegy, az a finom por úgyis ott lesz mindenhol és egy falhoronymaró porszívóval annyira hatalmas retket nem csinál. plusz tényleg egy csomó helyen el lehet vinni, laminált padló szegélye alatt, álmennyezetben, tetőtérben gipszkarton alatt, amihez nem kell vésni se.
de ugye én mikor költözés előtt átkábeleztük kompletten a házat, mert kókány meló volt és régi is, akkor rakattam be mindenhova UTP-t is, mert hátha kelleni fog egyszer. elhiszem, hogy nem indokolt mindenkinél, de nálam nagy az adatforgalom a belső hálón, a szerver és a kliensek között meg szeretem a fix sávszélességet és nem akarom a WiFi-re bízni a dolgot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#48) Reggie0 válasza MaCS_70 (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

"A simán külön-külön AP-ok között pedig Neked kell váltogatnod, értelemszerűen nem kieséses váltással."

Ezt nem csak a mesh tudja, sot nem attol fugg, kieses pedig minden valtasnal van.

[ Szerkesztve ]

(#49) BiP válasza fogtunder (#47) üzenetére


BiP
nagyúr

Költözésnél, felújításnál tiszta sor, akkor érdemes meglépni, és lehetőleg távlatokban gondolkodva bekábelezni a házat. _Csak_ wifire vagy szinte csak wifire alapozni balgaság.
De egy meglévő, belakott házhoz már csak nehezebben nyúl az ember ilyen miatt, akkor általában már győz a kényelem.
Nekem mázlim volt, az előző tulaj bekábelezte a szobákat cat5e-vel, átmegy rajta a gigabit, így nekem már csak a padlásra kellett felhúznom (oda tettem a nast).

[ Szerkesztve ]

(#50) MaCS_70 válasza Reggie0 (#48) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ráadásul hülyeséget írtam: a sima AP-s megoldásnál kieséses a váltás.

Van még elvben a WDS, de én abból jól működőt még nem láttam. Elvben azonos chipsetek között működnie kell, de ahol én láttam, ott konkrétan azonos típusú és szériájú (TP-Link) routerek között is inkább csak bukdácsolt, mint ment.

A nevezéktan nagy kérdése, hogy mit hívünk menedzselt hálózatnak. Az általam tanultak alapján a mesh menedzselt hálózat, de na kell, azt is el tudom magyarázni, hogy miért nem az.
A lényeg, hogy a mesh a legolcsóbb, ténylegesen jól működő, hézagmentes barangolást (seamless roaming -- van jobb magyar fordítás?) biztosító, több AP-os, egységesnek mutatkozó rendszer.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#51) MaCS_70 válasza BiP (#49) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azzal ugye tisztában vagy, hogy a HDD-k egyik legnagyobb ellensége a meleg?

Ergo padlástérbe (ahol eleve nem ajánlott semmilyen elektronikus eszközt üzemeltetni) nagyon nem jó ötlet NAS-t telepíteni!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52) BiP válasza MaCS_70 (#51) üzenetére


BiP
nagyúr

Tudom, de nem tudtam jobb megoldást. Régen az egyik emeleti szobában volt, (kertes ház) de nem volt igazán jó helye. Így került fel a padlásra. Így ebben a hőségben 5 fokkal melegebbek a vinyók, mintha lent lennének, 50fok alatt tudom tartani őket. Télen meg jóval hűvösebbek, ott meg ugye a hideg a gond, de ott sem megy 20 fok alá.
Még agyalok, hogyan tudnám ésszerűen megoldani máshogy.

(#53) fogtunder válasza BiP (#52) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nálam a lépcsőforduló alá van berakva a szerver.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#54) BiP válasza fogtunder (#53) üzenetére


BiP
nagyúr

Jó neked. Nálam betonból van a lépcső, így ez kizárva. Még az említett vésős kábelezés is kizárt :(
Meg ráadásul a ház tök a másik végében jön be a net, és a router is ott van, szóval méterben is messze van.
De a garázsba levinni nem lenne lehetetlen, bár oda is valahogy le kéne jutni a földszintről.

[ Szerkesztve ]

(#55) fogtunder válasza BiP (#54) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem is betonból van. csak megfelelő méretű fúró és szár kérdése a dolog, pláne, ha elég egy kábelt levinni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#56) MaCS_70 válasza BiP (#52) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez azért nem vészes. Nálam volt már bőven 60 fok fölött is a hőmérséklet a tető alatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57) glugi


glugi
aktív tag

Azt sem szabad elfelejteni, hogy ha az ember saját magának nem tudja megoldani, akkor a "szakik" azért elég húzós árat el tudnak kérni dolgokért. Villanyszerelők kiállásonként 8000-8500 nettót is simán elkérnek (Pest megye) + az anyag! Szóval az, hogy csak fúrni kell ide-oda, 16-os csővel kiállni és hasonló tényleg nem bonyolult dolgok, nos simán belekerül egy alap mesh árába akár. Nem beszélve utána glett, festés, stb.

Saját tapasztalat ez, most építkezem. Szerencsére ezeket magamnak meg tudtam csinálni és persze könnyebb, mint lakottan/felújítás során. Többet agyaltam azon, hogy hova s hogyan kerüljön majd a router+NAS+PoE switch+szünetmentes+hogyan csövezzem össze a szobákat, padlást, kamerák, leendő garázs felé, eleve hol jöjjön majd be az optika, coax elosztások, stb, nem kell soroljam...mint azon, hogy milyen színűek legyenek a falak, padló :D

Monolit vasbeton födém és lépcső van, ezért lehet hogy bepróbálok én is egy mesh-t majd, wired backhaul opcióval persze.

(#58) BiP válasza glugi (#57) üzenetére


BiP
nagyúr

mihez használsz coax-ot?

Többet agyaltam azon, .....mint azon, hogy milyen színűek legyenek a falak, padló
Nem csodálom. Ezt 1x kell megcsinálni, jól átgondolva, mert utólag hozzányúlni rémálom.
Míg egy falfestést kb. bármikor lehet eszközölni minden bontás nélkül.

(#59) MaCS_70 válasza BiP (#58) üzenetére


MaCS_70
félisten

A fél ország koaxon lóg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#60) glugi válasza BiP (#58) üzenetére


glugi
aktív tag

Digi lesz és úgy tudom, hogy a modemig 1 szál optika jön be, majd a modemből megy ki a coax a tv(k) felé.

Igen, utólag valóban rémálom lehet, pár éve felújítás során szintén tapasztalat. Ezért is agyaltam sokat, skiccek, fórumok, stb.
Igazából engem nem zavar, ha nincs a porta minden cm²-én egyenletes sebességű net (WiFi), sőt, ha a hálóban alig van, az sem baj. A lépcső alatt lesz a központ (router, modem, NAS), az meg ahogy írtam, vasbeton, így inkább a nappali a kérdéses jel szempontjából. Illetve a mesh tetszik, ez a seamless roaming, majd a leendő garázs, kert felé főleg. Szívtam én is eleget mindenféle AP, repeater és társaival. Illetve még azt kell majd megoldani, hogy egy 4G modemet kivezessek a lépcső alól a routertől.

(#61) BiP válasza glugi (#60) üzenetére


BiP
nagyúr

Valóban. Évek óta nincs tévém, elfelejtettem,hogy a modem meg a tévé között lehet coax, és emiatt kellhet azt is körbehúzni. (pedig előtte volt digitévénk, az is coaxos volt, ugyanúgy optikáról)

[ Szerkesztve ]

(#62) Reggie0 válasza MaCS_70 (#50) üzenetére


Reggie0
félisten

Mesh meg keves hozza,kel 801.11R. Ha azt a kliens nem tamogatja, vagy a meshes apk, akkor ugy is lesz egy parszaz ms-os akadas. Viszont a seamless roaming a kulcselosztas es elore szamolas miatt nagyobb biztonsagi kockazatot jelent.

Ha csak azonos neven vannak az AP-k az is csak egy fel masodperces szakadast okoz,igazabol eszre sem veszed a hetkoznapi netezesnel. Ha voip telefonalsz vagy vudeozol, akkor fel fog tunni, de azzal meg a maszkalas nem gyakori. Szoval tul sok energiabefektetest azert nem er meg ezt hangolgatni.

(#63) MaCS_70 válasza Reggie0 (#62) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az "azonos néven vannak az AP-k" hálózati szervezés nélkül semmit sem ér. Ártani viszon t könnyedén árthat. Személyes tapasztalat részemről és szakmai vélemény gyakorló profiktól.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64) Reggie0 válasza MaCS_70 (#63) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mas kerdes, most csak a kieses merteket hasonlitgatjuk.

(#65) MaCS_70 válasza Reggie0 (#64) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez jelenleg egy szinte filozófiai kérdés is.

Éppen egy váltás közepén vagyunk, amikor egy eddig áhított, a SOHO-ban újnak számító szolgáltatás kezd kiforrottá és megfizethetővé válni. Azaz: a seamless roamingot biztosító mesh már valós vásárlási célpont.

Kérdés, hogy mire kell otthon, és mennyire seamless ez a seamless. Mi a fontos: a beavatkozás nélküli váltás vagy az, hogy ez észrevétlen legyen? Lehet-e egy rövid kihagyás a beszélgetésben (AP-váltás nélkül is van, sőt, simán telefonon is) vagy röccenés a videóban. (Amikor százezrek hisztiznek a telefonjukon tapasztalható "mikrolag"-ok miatt... :W )

A másik oldalról meg egy 2-3000 Ft-tal olcsóbb készüléket már ne ajánljunk, mert 3-5 évre az már durván nagy árkülönbség...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66) Stanley-B. válasza BiP (#52) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem önmagában a + 5 fok lesz a gond, hanem a nagyon eltérő hőmérséklet váltakozása télen és nyáron. Nem ideális hosszútávon.

(#67) MaCS_70 válasza Stanley-B. (#66) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem a gyors hőmérsékletváltozás okoz csak érdemi problémát.

A napi talán, az éves nemigen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68) Duree válasza BiP (#44) üzenetére


Duree
veterán

Én egyáltalán nem szeretem a mesh hálózatot mert igen drága és csak annyi az előnye, hogy a nem hozzáértő is tudja konfigurálni, ezért kiad 150 ezer forintot.

duree54

(#69) MaCS_70 válasza Duree (#68) üzenetére


MaCS_70
félisten

"csak annyi az előnye, hogy a nem hozzáértő is tudja konfigurálni"

Ez ugye konkrétan nem igaz. Sőt, konkrétan hatalmas tárgybeli tévedés.

Az áruk is megy szépen lefelé (már régen nem kell hatjegyű összeg egy használható alaprendszerhez), de az árnak mi köze van ahhoz, hogy valakinek tetszik-e egy technológia???

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70) fogtunder válasza Duree (#68) üzenetére


fogtunder
nagyúr

u wut m8?

vagyunk azért egy páran, akik 50nm-nél nagyobb ingatlanban töltjük a mindennapjainkat és nem akarjuk repeaterekkel megoldani a lefedettséget, plusz közben szeretnénk azt is, ha nem manuálisan kellene átrugdalni a klienseket az éppen legjobb sávszélességet adó AP-ra.
mutassál már nekem olyan megoldást, amit akárki fel tud úgy konfigurálni, hogy legyen rendes roaming és jelentősen olcsóbb adott számú AP esetén.
és nem a kínálat tetejét kell nézni, már vagy tízszer le lett írva, hogy ha nem kell dedikált backhaul csatorna, akkor vannak jóval olcsóbb megoldások is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71) Duree válasza MaCS_70 (#69) üzenetére


Duree
veterán

Csak annyi köze hozzá , hogy nem mindenki keres havonta 1 millát, és amit akar azt megvesz.

duree54

(#72) Duree válasza fogtunder (#70) üzenetére


Duree
veterán

Kedves barátom, az én házam 300nm és 3db routerrel tökéletes lefedettség van a pincében és az emeleten is és nem kell kiadni 100 ezreket. Az asztali gépek LANról mennek minden más wi-fi-ről, és láss csodát az egész 20 ezerből meg volt.A többi meg nem érdekel.

duree54

(#73) fogtunder válasza Duree (#72) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ügyes vagy, jár a simi. Csak két dolgot mondj meg, miért ismételgeted ezt a százezres mantrát, illetve, hogy milyen routerből veszel 3db-ot 20K-ért?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#74) MaCS_70 válasza Duree (#71) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez hülyeség.

Kevered a "tetszik" és a "potenciális vásárlója vagyok" fogalmakat.

Ez itt egy technikai fórum. Az egyes műszaki megoldásokkal kapcsolatos tapasztalatokról, azok előnyeiről, hátrányairól, titkairól szól.

Senkit nem kényszerít vásárlásra. És szerintem jó is lenne, ha így maradna, és a "szar mert drága" jellegű értékbecslési módszertan a továbbiakban is a fórumon kívül maradna.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75) Reggie0 válasza Duree (#72) üzenetére


Reggie0
félisten

Tokeletes 5mbitet osszehozni mindenhol valoban nem nehez :)

(#76) Duree válasza fogtunder (#73) üzenetére


Duree
veterán

TP link és csak 2db mert a Digi ad egyet.

duree54

(#77) Duree válasza MaCS_70 (#74) üzenetére


Duree
veterán

Tényleg na ezt nem tudtam, köszönöm tanár úr, csak így tovább szórd az észt.

duree54

(#78) Duree válasza Reggie0 (#75) üzenetére


Duree
veterán

Ezt miböl gondolod ez lesajnálás nekem nem jön be, 100mbit mindenhol. Ha nem hiszed az meg nem érdekel.

duree54

(#79) fogtunder válasza Duree (#76) üzenetére


fogtunder
nagyúr

OK, kettőből nulla dologra sikerült választ adni :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#80) Reggie0 válasza Duree (#78) üzenetére


Reggie0
félisten

100mbit az meg hiheto is. Viszont en a csodakban nem hiszek, 20 ezer forintbol nem lehet nagy es jo halozatot epiteni. Vagy nagyot lehet vagy jot.

(#81) Duree válasza fogtunder (#79) üzenetére


Duree
veterán

Igazán nem értem minek kötözködsz, ki vagy te, egy isten vagy egy értelmetlen lény szerű?
Sajnos minden fórumon akad egy ilyen akinek az a kielégülése , hogy beleköt mindíg valakibe. Áldásom rád legyen neked jó, részemről befejeztem ezt az értelmetlen eszme cserét. Van nekem jobb dolgom is.

duree54

(#82) fogtunder válasza Duree (#81) üzenetére


fogtunder
nagyúr

És minden topikban van legalább egy ember, aki elkezd hülyeségeket írni, aztán ha kezd erre rájönni, akkor besértődik és azt mondja, hogy van jobb dolga :DDD

I hate morning people. And mornings. And People.

(#83) MaCS_70 válasza Duree (#81) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor tisztán objektív alapon, nem személyeskedve:

Ezt írtad: "Én egyáltalán nem szeretem a mesh hálózatot mert igen drága és csak annyi az előnye, hogy a nem hozzáértő is tudja konfigurálni, ezért kiad 150 ezer forintot."

A meshnek ugye egészen tényszerűen az egyik legnagyobb előnye az, hogy egységes hálózatot alkot, a seamless roaming lehetőségével. Ezt kihagyni, és a nem hozzáértő általi konfigurálás lehetőségét egyedüli előnynek beállítani erős tájékozatlanságot bizonyít.

Az pedig, hogy egy mesh hálózatért 150 forintt kellene kiadni, bődületesen erős csúsztatás.

"az én házam 300nm és 3db routerrel tökéletes lefedettség van a pincében és az emeleten is és nem kell kiadni 100 ezreket."

Tehát már százezrekről van szó, nem elég a 150ezer. (Bár tudom, hivatalosan ez is százezrek, de köznyelvileg még nem.)

Nem mondom, hogy kizárt egy szolgáltatói eszközből + két nagyon fapados, nagyon olcsó routerből összehozni egy működő wifis lefedettséget, de azért rohadtul nem ez a jellemző. Ha pedig tényleg annyira szerencsések a körülmények, hogy ez működik, akkor bizony a legolcsóbb meshkészlet is működne, 35e Ft alatt, illetve, ha teljes msh megoldást akarsz (hiszen a szolgáltatói eszköz ebben nem vehet részt) 48e Ft-ért.

Szóval a lényeg, hogy a meshnek más, baromi jelentős előnye is van a konfigurálás könnyűségén túl, és a Te esetedben nem 150e, pláne nem százezrek, hanem 33-48e Ft lenne a megfelelő, a házad nagy részére / a teljes házadra jó mesh-megoldás.

MaCS, a tanár út

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84) Obyboy


Obyboy
addikt

Sziasztok! Van két Asus AC-66U_B1 routerem.
Az egyiken (R1) PPPOE csatlakoztam a telekom hálózatára, a másikat (R2) pedig vezetéknélkül AiMesh kapcsolattal bevontam a hálózatba (menüben 5GHz-en keresztüli csatlakozást ír). A belső wifi hálózat 2,4 GHz és 5 GHz szépen dolgozik mindkét routeren. Az R1 routeren bekapcsoltam a 2,4GHz-s vendég wifi hálózatot (erre szeretem felcsatlakoztatni a smart eszközöket) viszont úgy tapasztalom, hogy az R2 router nem sugározza a vendég hálózatot (azaz ha a ennek a hatósugarában vagyok akkor a belső hálózat mindkét SSID-jét megfelelő erősséggel látom viszont a vendég hálózaté nagyon gyenge vagy már nem is látszik)
A kérdésem az lenne, hogy a Mesh hálózat képes-e a vendég hálózatot is továbbítani a belső hálózat mellett? Ha igen akkor ezt külön be kell állítanom valahol vagy én rontottam el valamit a hálózat felkonfigurálás során? :F
Előre is köszi. :R

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#85) Localmatador válasza Obyboy (#84) üzenetére


Localmatador
tag

Én is kíváncsi lennék a válaszra, mert ugyanez a helyzet nálam is, pár napon belül érkezik meg a 2. Asus routerem, de a használati mód tök ugyanaz lesz bővítés után. Pont a földszinten gyenge jelenleg a vendég wifi jele, ahova kerül majd az új mesh node.
Nálam lesz LAN kábel a két router közti backhaul céljára, de nem hiszem, hogy ezen múlna a vendég wifi működése. Nálad melyik frekin van beállítva? Nálam perpill csak a 2,4 GHz-re.

[ Szerkesztve ]

(#86) Obyboy válasza Localmatador (#85) üzenetére


Obyboy
addikt

A jobb lefedettség érdekében összekötöttem kábellel a két routert. De a vendég hálózat így sem jelent meg az R2 hatósugarában. :( Remélem egy szoftverfrissítés majd segít rajta. Most annyi megoldást találtam, hogy a hozzáférési pont elszigetelt beállítását engedélyezem. Nekem is 2,4-en megy a vendég hálózat.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#87) Localmatador válasza Obyboy (#86) üzenetére


Localmatador
tag

Megjött a második routerem (RT-AC58U_V3), összeraktam a Mesh-t. Kábeles összeköttetés a két router között - vendég hálót sajnos nem továbbítja a fő eszköz (RT-AC66U_B1). Ez van.
Viszont a 2,4 és 5 GHz normál SSID-s hálózatok állati jók lettek az egész lakásban. A mobil eszközökben el is kezdtem kitörölgetni a 2,4- es hozzáféréseket, olyan frankó erős mindenütt az 5 GHz. A 150 Mb-es bejövő net sehol nem megy 120 alá.
Összességében elégedett vagyok. A vendég wifin úgyis csak a gyerekeim lógnak (intranet, NAS stb. nuku és sávszélességet is levettem), meg a hozzánk jövő vendégeknek is ezt szoktuk megadni.

[ Szerkesztve ]

(#88) koala69


koala69
tag

Sziasztok, segitseget szeretnek kerni router vasarlas elott....
egy kis mesh halozatot szeretnek kialakitani, ezt a set-et neztem ki
ket egyseghez etherneten vinnem a netet, a harmadik a wifi-n osztozna. --- Szamomra az is kerdes, hogy ebben a set-ben levo eszkozok tudnak ugy routerkent mukodni, hogy a szolgaltato jelenlegi eszkozet bridge modba teszem, es az authentikaciot vmelyik vegezne a szolgaltato fele? Ot kotnem ossze a masikkal kabelen?!
Illetve az amelyik wifi-n kapcsolodna a masikokhoz, a rajta levo ethernet portra kothetek eszkozt kabelen?
koszonom a segitseget elore is!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.