Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Milyen az a NOLF stílus? 60 évekbeli James Bond-os fps? Inkább Nolf3 lenne. Az Ashen meg ha nem jön steam-re, (elképzelhetetlen) akkor nagy bukta lesz. A többi hír viszont bizakodásra ad okot, főleg, hogy xbox=pc. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

...az kimaradt hogy egyes elemzők szerint annyira gáz a helyzet xbox háza táján, hogy lehetséges az EA, PUBG Cor vagy a Valve nyers felvásárlása....így akarják megoldani az exluzív játékok hiányát...mondjuk ha nincs tehetség, akkor marad a pénz hatalma.
Pfffff....

[ Szerkesztve ]

(#3) WombRaider válasza ProEvoFan (#2) üzenetére


WombRaider
csendes tag

Akármennyire is durván hangzik számomra, ez azért egyáltalán nem elképzelhetetlen.

(#4) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Hellfire kódnévvel készül egy teljesen új játék, amely egy scifi FPS lesz a NOLF és a Blade Runner stílusában"

Ez jól hangzik! Mitöbb...!

(#2) ProEvoFan

Most olvastam én is. Nem tudom, hogy a Valve-t meg tudnák e venni. Meg egyébként is minek? A Steam miatt? A Valve nem nagyon csinált játékot, a Microsoft-nak meg az kellene. Az EA jobb választás lenne, de mostanában ők is lefele tartanak...
A PUBG Corp meg kevés, és netto hülyeség lenne. Potom pénzért még oké, úgy megértem. De jön majd egy igényesen megcsinált BR game és a PUBG-nak ott lesz vége..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) Wesder válasza .LnB (#4) üzenetére


Wesder
félisten

Szàmomra olyan a PUBG Corp. mint az egyslàgeres bandàk...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) hombre[EU] válasza ProEvoFan (#2) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Persze. A pénzt pedig nyomtatják majd?

Life, Uh, Finds A Way

(#7) GodGamer5 válasza hombre[EU] (#6) üzenetére


GodGamer5
addikt

Attól, hogy van pénzük, még tehetségtelenek, ami a játékfejlesztést illeti. Ezért van annyi exkluzívjuk...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#8) mike1334 válasza ProEvoFan (#2) üzenetére


mike1334
veterán

Mert a Sony exkluzívok nem úgy készülnek, hogy egy rakat pénzt ad a Sony a fejlesztőnek, hogy ne adja ki más platformra... :U

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9) Polllen válasza mike1334 (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem mind. Vannak saját stúdióik. Azt nem tudom, h bizonyos játékok kiadása előtt vagy után vették meg őket, de van saját tartalom is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) #52588800 válasza ProEvoFan (#2) üzenetére


#52588800
törölt tag

Annyira gáz volt, hogy Spencert előléptették érte :DD

Maga az Xbox divizió (kb 25 milliárd dollár) nem ér annyit mint az EA (kb 35 milliárd). A Valve értéke olyan 10 milliárd lehet. PUBG meg kb Minecraft kategória. Maga az X az MS bevételeinek kb 10% -át hozza, nem hinném, hogy megérne egy több 10 milliárdos befektetést.

(#11) hitchins válasza mike1334 (#8) üzenetére


hitchins
őstag

A quantic dream anno a microsoftnak ajanlotta fel a Heavy Raint de elutasitottak. Igy lett a guantic sony ex csapat. Ezert sem lett/lesz heavy rain/beyond/detroit xboxon. Szoval tobb kell mint penz.

(#12) hitchins válasza ProEvoFan (#2) üzenetére


hitchins
őstag

En is olvastam. EA kicsit nagy falatnak tunik de volt mar olyan hogy kis hal ette meg a nagyobbat. Ha igy lenne az eleg erdekes helyzetet teremetene.

(#13) oriic válasza Polllen (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Vannak saját stúdióik."

Igen a SIE Japan Studio. Ami az utóbbi években egyedül a Knack 1-2-t, valamint a Playroom-ot csinálta házon belül egyedül (VR-t is) Ennyi. Minden mást külsős stúdiókkal kooperálva hoztak össze, vagy külsős vállalattal amelyek hozzájuk tartoznak. (Pl. Naughty Dog és társai)

Szóval Sony sem jobb szinte semmivel. Ha exkluzívokhoz MS-nek meg kell vennie egy két céget akkor csinálja! Ez így működik, konkurenciája is ezt csinálta.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14) zzola


zzola
félisten

:C

(#15) utomi válasza ProEvoFan (#2) üzenetére


utomi
senior tag

De ezen mi a nevetséges? Mert a Sony szerinted mivel köti magához a ND-ot vagy a Quanticot? Haveri alapon vagy rajongásból nem adják ki máshová? Hát nyilván nem. És ami a legfontosabb, hogy van benne logika mert a Microsoft valamilyen érthetetlen okból kinyírta az összes értelmes saját stúdióját és most meg nagy szüksége lenne rá. Hogy miért csak most ébredtek fel az jó kérdés de remélem, hogy hamar össze kapják magukat.

(#16) .LnB válasza hitchins (#11) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az mekkora fail. :)

Egyébként ilyenkor, nem csak az X divisiont kell felmérni, hogy mennyit ér, hanem magát a Microsoftot.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17) hombre[EU] válasza oriic (#13) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Jól el vagy tévedve... https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Sony_Interactive_Entertainment_video_games

Life, Uh, Finds A Way

(#18) Mister_X válasza hombre[EU] (#17) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Arra gondolt, hogy saját stúdiója a Sony-nak csak a SIEJ, ott van az, hogy bemegy az aktuális Sony főmufti, rácsap az asztalra és mindenki vigyázba vágja magát. Amit te belinkeltél (komolyan? A létező összes exkluzív játék? lol), az többnyire first party cégek munkája: önálló, saját alapítású stúdiók, akik megbízást kötöttek a Sony-val készülő és/vagy jövőben tervezett játékokra. Ott nem mehet be csak úgy asztalt csapkodni a Sony főmufti. Nem, még a Naughty Dogshoz meg a Polyphony Digitalhoz sem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#19) oriic válasza hombre[EU] (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SIE Japan Studio-ról van szó, te nem azt linkelted.

[link]

SIE Japan Studio önálló játékai PS4-re amelyeket egyedül csináltak:

-Knack
-Playroom
-Playroom VR
-Knack 2

Live-Die-Respawn

(#20) Nayrobi válasza oriic (#13) üzenetére


Nayrobi
őstag

Mit jelent az, hogy "külsős vállalattal amelyek hozzájuk tartoznak"?

Úgy tudom, hogy a ND, Guerrilla, satöbbi, leányvállalatok, önálló stúdiók, de akkor is a Sony tulajdonában vannak.

LINK

LINK 2

[ Szerkesztve ]

(#21) Kristof93


Kristof93
senior tag

EA-nek csak jót tehet egy ilyen felvásárlás.

(#22) oriic válasza Nayrobi (#20) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen erre gondoltam, hogy ezek mind leányvállalatok, amelyeket ugye a Sony vásárolt meg/pénzel/stb. Aztán ott vannak a külsős cégek mint a genDesign, Claphandz, Bluhole, amik ugye portokat és egyéb felújításokat mellék melókat csinálják.

Arra utaltam az egészre, hogy GodGamer5 felhozta hogy az MS tehetségtelen mert nem tudnak játékot fejleszteni. Persze hogy nem, mert ők nem csinálnak játékot, hanem a leányvállalataik/külsős cégeik csinálják (remastereket ott is más-más csinálja pl.) ugyanúgy ahogy a Sony-nál is. Szóval így a 7-es hsz-nek semmi értelme nincs mert Sony is anno felvásárolt kisebb-nagyobb cégeket, hogy exkluzívokat csináljon. Most MS ugyanezt tervezi a pletykák szerint és máris csomó fórumban lenézik őket emiatt. Miért, kérdem én. Tök egyértelmű, hogy kicsit megkésett döntés ez MS részéről, de ezek a dolgok az ilyen cégeknél kb mindennaposak, semmi meglepő nincs bennük.

(Erre hoztam fel plusz hogy a Sony fejlesztett már pár játékot direktben is a SIE Japan Studióval saját erőből, de ez náluk is eléggé ritka. Knack 2 volt ugye a legutóbbi.)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#23) ProEvoFan válasza mike1334 (#8) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem teljesen, csak részben.

[ Szerkesztve ]

(#24) Nayrobi válasza oriic (#22) üzenetére


Nayrobi
őstag

Ez így oké, csak kicsit úgy jött le a beszélgetésetekből, hogy egy lapon van említve a ND és mondjuk a Quantic Dream, mert az ND tényleg Sony tulajdon, a Quantic pedig aláírt 3 játékra velük és ennyi, több közül nincs egymáshoz.

Én simán támogatnám, hogy toborozzon vagy vásároljon új csapatokat a Microsoft, itt porosodik a boxom havi 1-2 óra üzemidővel, néhány új IP eléggé megdobná ezt a számot.

(#25) Silεncε válasza ProEvoFan (#2) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem semmi bajom nincs az ellenvéleménnyel, szeretem megismerni mások véleményét (amik ellentétesek az enyémmel), de az, hogy Neked és még néhány fórumtársunknak állandóan az a hobbija, hogy az összes Xbox hír alá bevigye a fikázást és elindítsa a konzolháborút, kicsit elkeserítő...

(#26) mike1334 válasza ProEvoFan (#23) üzenetére


mike1334
veterán

Szóval a fejlesztők maguktól döntenek úgy, hogy más platforma nem jelenik meg a játék, és persze függetlenek a Sonytól, pénzt nem kapnak tőlük az exkluzív játékért a fejlesztésre? Tök mindegy mit csinál az MS, ha nincs exkluzív, akkor "nincs mivel játszani rajta", ha meg azon van, hogy neki is legyen, akkor meg milyen szemét már, hogy a világ egyik legnagyobb vállalataként felhasználja a pénzét, hogy több játék jelenjen meg rá...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#27) TESCO-Zsömle válasza ProEvoFan (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A felsoroltak közül egyedül az EA-nek lenne értelme. A PUBG-nek nincs semmije, csak egy alapvetően egérre/billre kitalált HC shootere, ami felett már gyűrűznek a felhők. A Valve megint hülyeség, mert nagyon kevés játékok van, az is inkább HC gamereknek. Az ő legnagyobb kicsük a Steam, de az nem húzza ki MS-t a bajból, ha benne vannak.

Az EA az egyetlen értelmes lehetőség hosszú távon. Náluk van a Frostbite, az iparág talán legfejlettebb grafikus motorja, egy kazalnyi fejlesztűstúdióval, amik onthatnák az Xbox+Win10 címeket. XBOX-ra nem PUBG kell meg CS:GO, hanem Sims, Fifa, NFL, NHL, NBA, talán még az NS is mehetne. Nagy érvágás lenne szvsz a Sony-nak, ha a teljes EA paletta hirtelen XBOX/PC exkluzívvé válna.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28) ProEvoFan válasza mike1334 (#26) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nagyon nincs kedvem belemenni ebbe.
Az hogy valaki felvásárol egy bejáratott sikeres céget az teljesen más mint amit a sony csinál.A sony támogatta ezeket a fejlesztöket (az MS meg leépitett vagy tönkre tette a csapatait) nem kevés pénzzel.Bizalmaz szavazott nekik, bízva bennük, hogy sikeres lesz a termék, amibe lapátolták a nem kevés pénzt.Zöldeknek is megvolt erre a lehetőség.Látod mit csináltak a csúcsra járatott x360 után a szerencsétlen xbox oneal.A gép megjelenése előtt a fél játékos társadalmat magukra haragították.Remélem tudod miért, nincs kedvem leírni mennyire nagyképűek és szerencsétlenek voltak.Nekem azóta nem szimpatikusak.Majdnem vettem xboxot az év elején a Forza miatt, de hála isten meggondoltam magam.
Amúgy mindenki azt vesz amit akar és azzal játszik amivel szeretne.Engem nem zavar ha valaki xbox onet vesz ps4 helyett, ellenben az igen, ha megmondják nekem hol, mikor, mit monthatok...

[ Szerkesztve ]

(#29) mike1334 válasza ProEvoFan (#28) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem meg a Sony nem szimpi..ennyi, én örülök, hogy xboxot vettem. És egy szóval nem mondtam, hogy nem írhatod le a véleményed. Viszont minden xbox hír alatt megjelennek az emberek ekézni. Volt hőzöngés Horizon vagy Bloodborne hír alatt, hogy nem jelenik meg xboxra? Na majd Fifa hír alatt se legyen fordítva ;]

Amúgy csak viccelek ám, engem annyira nem zavar, ha egy játékkal nem csak xboxon lehet játszani, ez olyan "sonys" sajátosság...:P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#30) #74266624 válasza mike1334 (#29) üzenetére


#74266624
törölt tag

Pontosan így van. A hithű Sony szamurájok kötelező feladata minden Xbox hírnél, cikknél fikázni. Ha meg szóvá van téve akkor jönnek a: nekem ne mondják meg hol mit mondhatok szöveggel... Biztos ettől érzik jól magukat. Nevetséges.

(#31) #74266624


#74266624
törölt tag

Nekem ott figyel az X mellett egy Pro is és mindkét gépen jókat tudok játszani. Engem ennyi érdekel, számomra ez továbbra is szórakozás nem pedig háború és gyűlölködés. 😊

(#32) Def26 válasza #74266624 (#31) üzenetére


Def26
félisten

"Nekem ott figyel az X mellett egy Pro is"

erről fotót kérek. ;]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33) #74266624 válasza Def26 (#32) üzenetére


#74266624
törölt tag

Parancsolj. 😊

[ Szerkesztve ]

(#34) Def26 válasza #74266624 (#33) üzenetére


Def26
félisten

lol. :C

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#35) vhw válasza #74266624 (#33) üzenetére


vhw
addikt

Nincs is mellette :U

Fölötte van! ;]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#36) zzola válasza vhw (#35) üzenetére


zzola
félisten

Így jó? ;]

(#30) Fec1975

1-1 fanboy mindig megjelenik!

Szerény véleményem az, hogy én eddig is fostam az ex. címekre, legyen az Sonyi, Nyintendo vagy Mikrosoft.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) Carlos Padre válasza ProEvoFan (#28) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És tudják ezt meg fokozni is ahogy látom.Cikk

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#38) Carlos Padre válasza #74266624 (#30) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Vagy csak egyszerűen a magyar xbox community pöppet butthurt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#39) .LnB válasza Carlos Padre (#38) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

pöppet? Mint a sértődött óvodások...Na nem mindenki!

Ja nem! Ezt nem én írtam! Az unokatesóm vőlegényének a testvérének a barátjától hallottam! Nem az én véleményem!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#40) bLaCkDoGoNe válasza hitchins (#11) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"During the BAFTA Annual Games Lecture 2013, Cage revealed that game could have been released as Xbox 360 exclusive by Microsoft, but Microsoft turned it down due to its child kidnapping theme, fearing that it may lead to a scandal.[31]" [Wikipedia]

Tökéletes példája az Xbox divízió balfaszságának.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#41) mike1334


mike1334
veterán

Öhm..ha nem lesz a boltokban Xbox játék, akkor csak az MStől tudják majd beszerezni. Akkor ebbe hogy is bukik bele az MS? A gyártóknak (EA, Ubisoft, stb.) meg külön jó, ha nem lemezesen veszed, mert a digitálisnak nincs használt piaca...Vagy majd a potenciális xbox vásárlók mondják azt, hogy nem veszek xboxot, mert túl olcsón jutnék játékhoz, nekem drágábban kell?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#42) Carlos Padre válasza mike1334 (#26) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem az a baj vele, hanem, hogy eddig mindig az történt, hogy felvásárolt ígéretes játékokat studióstól, és lerohasztotta. Nézd csak meg a legtöbb egykor sikeres stúdióját és IP-jét, mind kiégett vagy megszűnt. A Sony meg gondozza az istállóját, pl hagyta, hogy a következő Killzone helyett megcsinálják neki a tavalyi év egyik legjobb játékát. (az a gagyi robotdinós szar ahogy ti ismeritek ;)) Szóval jogos az aggodalom.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#43) mike1334 válasza Carlos Padre (#42) üzenetére


mike1334
veterán

Ja szóval azért kell aggódni, mert korábban rontott el dolgokat, így egyértelmű, hogy ezután is csak rossz dolgok történhetnek...éééértem...ugye nem baj, ha nem aggódok? Legrosszabb esetben veszek egy másik konzolt..annyira nem csinálok belőle élet-halál kérdést :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#44) Carlos Padre válasza mike1334 (#41) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Csak nekem van dézsávűm?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#45) mike1334 válasza Carlos Padre (#44) üzenetére


mike1334
veterán

Csak.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#46) TESCO-Zsömle válasza mike1334 (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Úgy, hogy nem csak játék nem lesz. Semmi nem lesz, ami Xbox. Konzolok se, kontrollerek se, tartozékok se, szervïz se. Ha bedöglik valami, nem lesz hova leugrani másikért, szervizelni küldheted a hivatalosba postán.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47) mike1334 válasza TESCO-Zsömle (#46) üzenetére


mike1334
veterán

Aham...mert hálivúd is tönkrement a neflix meg az hbo go miatt...
Amúgy az xbox szervíz most is az msnél van..futár viszi-hozza, közvetlen hozzá szól a gari. És ahogy írtam..ha nincs xbox, akkor veszek mást.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#48) .LnB válasza mike1334 (#47) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szóval te a moziba hordod szervizelni a tv-det?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#49) mike1334 válasza .LnB (#48) üzenetére


mike1334
veterán

Ja...meg néha wellnessbe is megyünk, ha horrort néztem rajta, hogy megnyugodjon.

Gondolom arra célzol, hogy az MS tönkremegy, mert pár konzolbolt nem forgalmazza majd a termékeit. Hidd el, lesz más, aki igen. De ha nem, akkor árulja digitálisan. Azért sír a szájuk, mert az xbox exkluzívak egyből jönnek a game passba? Nincs is exkluzív xboxra ;] meg, hogy nem pörög majd úgy a használt piac...az ea, ubi, stb eddig se látott egy forintot se használt játékokból...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#50) TESCO-Zsömle válasza mike1334 (#47) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogy jön az most ide? Itt nem egy egyszerű terjesztési-platform váltásról van szó. Itt arról van szó, hogy adott egy konstrukció, miszerint a HW-eken nincs haszonkulcs, ezt pedig a játékokon hozzák be. Erre jön az, hogy az említett haszonkulcsot a MS szépen elveszi a francba, így nem lesz kifizetődő a HW-t árulni.

Hollywood nem a filmek árából termeli ki a TV-k és egyéb médiaeszközök árát...

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.