Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Szerintem bárki, akinek az IQ-ja 70 felett van nem a DxO Mark alapján fogja a kamerák teljesítményét nézni :DD

(#52) beyruth82 válasza MarkCsiha461 (#51) üzenetére


beyruth82
veterán

Hanem a saját laikus szeme alapján?

(#53) juuzer válasza beyruth82 (#45) üzenetére


juuzer
addikt

Igen. Ez már kb Galaxy A80 szint, ugye az is kb egy kisérleti telefon a Samsungtól.

Bár azért megjegyzem, hogy amiket láttam YT-tesztek, annyira azért nem húdeüberfasza a Mi Note 10 kamerában. Elég jó, de szvsz még azért messze van a legjobbtól. Mjuk a OnePlus familiát megveri, ezt aláirom. :)

Vamos a la playa.

(#54) Balpatakilac


Balpatakilac
csendes tag

Remélem a Xiaomi tovább fejleszti a telefonos kameráit, nagyon örülök, hogy ekkorát fejlődtek :)

(#55) MarkCsiha461 válasza beyruth82 (#52) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Nekem kell hogy tetsszen, vagy a DxO Mark-osoknak? :DDD

(#56) joey04 válasza HUTCHDB (#46) üzenetére


joey04
titán

A következő telefonom az i 11 pro max lesz

jaj ne. megint tele lesz hitivel a topik. :O

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#57) Drakmusz válasza beyruth82 (#52) üzenetére


Drakmusz
őstag

Amennyiben jó a felhasználó szeme, akkor ez egy járható út.
Mindenki válassza a neki tetsző képi világot, ez ilyen egyszerű.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#58) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

A Mi Note 10 videós képessége pont hogy elég széklet.Hogy lehet mégis szinte a legjobb? :F
Semmi bajom a Xiaomival. Sőt! Ha most vennék mobilt ,tuti a mi note10-et venném.Jelenleg 135-136k kuponnal.Azért az elég korrekt! :U

[ Szerkesztve ]

(#59) HUTCHDB válasza joey04 (#56) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A fotós képességekre adott válaszomra miért nem reagáltál?
Jah, hogy nem tudsz...
Látszik, hogy ide is csak iphone-t dícsérni jöttél a témaindítóhoz nem tudsz érdemben hozzászólni tapasztalat hiányában, de mindenki más hülye, hisztizik, össze - vissza írkál minden féle marhaságot... :W

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60) -Skylake- válasza <Lacy85> (#27) üzenetére


-Skylake-
addikt

Iszonyú cuki ez alatt a komment alatt 1 cm-el látni az aláírásodat is.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#61) Noukoum válasza -Skylake- (#60) üzenetére


Noukoum
veterán

:DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#62) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Elképesztő a xiaomi,ne felejtsük el szinte a nulláról indultak 10 évvel ezelőtt,amíg a samsung,apple messze több hátérrel rendelkeztek már akkor is.

(#63) zazenke válasza nozs23 (#24) üzenetére


zazenke
őstag

és akkor mi van még is jobb képet állítt elő mint amikor nincs semmilyen fajta zoom a telón csak az alap digitális. pl nálam a az s7 edge mely nem is volt olyan kis szériás amikor megjelent. összehasonlítottam a médiába az s7 edge 8x digitális zoomja össze sem hasonlítható azzal mint a másik 50x szerese. hiába képkivágás meg nem igazi zoom . Egyszerűen többet letesz az asztalra mint bármelyik hagyományos megoldás előtte . Mert ha ugyan olyan rossz lenne akkor 50x en kb semmit nem ismernél fel de nagyon nem így van

(#64) Alarikman válasza juuzer (#38) üzenetére


Alarikman
senior tag

Hmm... ezt ugye nem gondolod komolyan, hogy nem volt innováció?! A quad bayer szűrős sok megapixeles fényképezők egyetlen igazi jó hozadéka a megnőtt szenzor méret. Ez igenis innováció. Szóval van innováció. Eddig lassú volt(S7 óta), most kezd megint gyorsulni. Csak sok kamerával oldják meg a problémákat. Ami üdvözítendő.

(#65) andor80 válasza Kasya (#48) üzenetére


andor80
senior tag

Semmi sem hibátlan de mi indokolja,hogy ennyire ellene vagy egy jól működő szakmai oldalnak?Egyébként az a cikk olcsó összeskűvés.A tech kurucinfója kb semmiféle bizonyíték nincs benne csak vágyálom és saját hagymázós gondolataik...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#66) Schuler888 válasza andor80 (#65) üzenetére


Schuler888
senior tag

A kurucinfo max gazdag budai gyerekeknek osszeeskuvesoldal.... :U tobb igazsag van benne mint a kormanymediaban..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#67) Drakmusz válasza andor80 (#65) üzenetére


Drakmusz
őstag

Neked például nehezebb ezt megértened, mivel csak elméleti fotós vagy.;)
A DxOMark a készülékekben rejlő potenciált számszerűsíti.
Ennek pedig semmi köze nincsen az abszolút képminőséghez.
[link]
Itt például az ötödik helyezett küzd meg a huszadikkal.
A funkcionálisan gazdagabb kamerák magasabb pontszámról indulnak, sok összetevős egyenlet ez.
Szívesen máskor is.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#68) Schuler888 válasza Drakmusz (#67) üzenetére


Schuler888
senior tag

Vegre egy pixel tulaj.
Te ezen nem kaptad fel a fejed? Mert en elegge..
"Éjjel nem született meglepetés: a Mate 30 Prónál az előny (61 pont), amit a P30 Pro, a Note10+ 5G és a Galaxy S10 5G egyaránt 59 ponttal követ, a Mi Note 10 pedig 56-tal zárja a sort."

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#69) Drakmusz válasza Schuler888 (#68) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nehéz dolog ez....
Én már egy ideje próbálom más szemmel nézni ezt a történetet.
Mindenkinek másfajta képi világ tetszik, nem vagyunk egyformák.
Az ember úgysem a pontszámok alapján választ készüléket, sok egyébb tulajdonság is van.
Ha a felhasználó veszi a fáradságot akkor szinte bármelyik mai készülékkel lehet jó képeket csinálni.
Az ilyen jellegű híreknél mindig megy a számháború, teljesen feleslegesen.
Most vettem egy 4 XL-t, mert az elődjével is elégedett voltam.
Egyéni ízlés kérdése az egész.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#70) #16514048 válasza Drakmusz (#67) üzenetére


#16514048
törölt tag

Azért ez nem teljesen így van, az "abszolút képminőséget" nézik, de nem csak az egyik kamerán.

Ha valóban a készülékekben rejlő potenciált és a funkcionalitást számszerűsítenék (vagy "helyeznék előtérbe", ahogy másoktól hallottam), akkor az olyan feature-öket is értékelnék, mint a dual exposure csúszkák, selymes víz mód, exposure bracketing, raw mentés lehetősége a különböző lencsékkel, stb.

Nem ez a baj a DxO értékelésével, hanem mondjuk hogy (az általad linkelt készülékeknél maradva) a Note 10 nagyobb értéket kapott a texture kategóriában, mint a Pixel 3.

Csak ez meg olyan, hogy nem tehetik mindig az éppen tesztelt telefon mellé a korábbi 100 készülék azonos körülmények között készült képeit, így nem is mindig lesznek következetesek.

(#71) juuzer válasza Alarikman (#64) üzenetére


juuzer
addikt

A Samsung telefonokra értettem. Nem en bloc a mobilos kamerákra. Szerencsére a Huawei visszahozta a Nokia után a 40 megapixelt. Haha. :D

Vamos a la playa.

(#72) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Van még olyan kamerás mobil amiben a rekesz f2.0 fölött van és nem akar mindenáron az alatt lenni? Utóbbi években egyre kiseb ez a szám. Mi note 10-nél is gond ez az én szememnek. Erre gondolok:
Eredeti kép

Kivágás. Nekem nagyon műnek tunik. Olyan érzésem van mintha szoftveresen is generálnák a bokeh-t.

[ Szerkesztve ]

(#73) Schuler888 válasza Drakmusz (#69) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nah pont ezert irtam neked. A komplett ejszakai kep ertekelest lerendeztek a pixel nelkul..
Idei pixel, lemosva a huaweit is:(jah ovatosan posztolom ezt, mert egyesek szerint samsung fan vagyok 😆)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#74) joey04 válasza HUTCHDB (#59) üzenetére


joey04
titán

Ne szívd mellre ne idegeskedj. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#75) Neerpelt


Neerpelt
tag

Az elfogulatlanság feketeöves nagymestere, Magyarósi Csaba is megmondta hogy az iPhone kamerája a legjobb továbbra is, ne higgyetek mindenféle buta teszteknek meg a vaksi szemeiteknek :))

(#76) juuzer válasza vadászcsiga (#72) üzenetére


juuzer
addikt

Mindenhol túlnyomórészben szoftveresen generálják a bokeh-t. :D

Vamos a la playa.

(#77) Braavos válasza Schuler888 (#66) üzenetére


Braavos
tag

Tudsz még ilyen jó vicceket? Jó a humorod.. :))

(#78) janeszgol válasza Schuler888 (#73) üzenetére


janeszgol
félisten

Juj g-ci de hangulatos, jó kép ez. Le is mentettem háttérképnek. Van még 1-2 fórumtárs, aki ilyeneket csinált. Komálom ezeket.

Neerpelt, nem tudom, hogy a legjobb-e, de a Xr-től kezdve bizony óriásit fejlődtek. Amúgy egy iPhone 4s is iszonyat jó képeket lőtt a maga idejében különösen, de még ma is megállja a helyét mondjuk az alsó kategóriában. Szóval igen nagyon-nagyon jó képeket lőnek az ájfónok.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#79) kerobi


kerobi
senior tag

Mi note 10 em van, nem vagyok elégedett a kepminoseggel. Inkabb vettem volna p30 prot

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#80) Bagoly01 válasza Ricardo (#32) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Ez kb ennyi. :K

(#81) vadászcsiga válasza kerobi (#79) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A Leica optika jobb mint a Samsung?

(#82) vadászcsiga válasza juuzer (#76) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Teljesen felesleges. Amikor elkezdték lejjebb vinni az f értéket örültem, de mostanra ez már verseny lett és csak hátránya van, lásd a fentebbi Mi note 10 képet.
Nezegettem az előző telefonjaim képeit, és 6 évvel ezelőtti LG G2-vel jobb képeket lőttem mint az az utáni 4 telefonommal. f2.4 alá nem tudott menni de épp elég.

Szimpla asztali lámpafeny alat nagyobb részletesség mint amiket azóta tudtam mobilkamerával produkálni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#83) Alarikman válasza vadászcsiga (#82) üzenetére


Alarikman
senior tag

Jaja, kb f1.9 volt az arany középút. Pl az volt az S6-ban és a Xiaomi Note 5-ben is. Vagy max f1.8. De ekkor is már kezdenek kijönni a hátrányok nagyon(széleken reszletvesztés pl). Az S6 anno etalon volt nappali fotókban. Az S7 F1.75-ös rekesze is valahogy jól sikerült. De ez már a plafon volt. Miért nem oldják meg külön kamerával? Egy f2.0-as nappalra, egy f1.6-os éjszakára.

(#84) -Skylake- válasza Neerpelt (#75) üzenetére


-Skylake-
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#85) C64


C64
őstag

Hiányzik a OnePlus a listáról...

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#86) Drakmusz válasza vadászcsiga (#82) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez egy érdekes dolog, keveset beszélünk róla.
A folyamat már nem fog visszafordulni sajnos....
Szűkül a mélységélesség, és ezzel együtt puhább a rajzolat.
A régebbi mobilok képalkotása emiatt nekem is szimpatikusabb volt.
Jobbnak látom az összképet, még mindig.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#87) Stabi83 válasza Alarikman (#83) üzenetére


Stabi83
senior tag

Samu féle duál aperturás kamerák? F2,4/F1,5

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#88) #16514048 válasza Alarikman (#83) üzenetére


#16514048
törölt tag

Sőt, szerintem éjszaka is bőven elég lenne mondjuk f/1.8, 1.4-hez képest van kétharmad FÉ különbség, az nem annyira sok úgysem.

Én inkább annak örülnék, ha szűkebbre lehetne állítani, nappal nem mindig akarom lefagyasztani a mozgást.
Próbáltam egyszer erős napsütésnél driftelő autót fotózni és iso 50 mellett sem tudtam olyan hosszú záridőt használni, hogy egy kicsit is bemozduljon a kerék. Olyan lett, mintha csak állt volna a pályán.

[ Szerkesztve ]

(#89) andor80 válasza Drakmusz (#67) üzenetére


andor80
senior tag

"Neked például nehezebb ezt megértened, mivel csak elméleti fotós vagy"
Mi ez rosszindulatú tudást nélkülöző személyeskedés?
Ez az absziolúte képminőség csak egy vágyálom.Kinek mi az abbszolúter képminősgég?
Ha ezt akarom nlézni akkor meg pláne a Huawei lett a legjobb ahogyan kb jelenleg az teszterek nagytöbbsége tartja nem csak a dxomark...
Többek közt én is!
Nagyon örölök neki ,hogy felébreszthettelek remélem máskor is próübálsz nyitott szemmel szemellenző nélkűl járni :K

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#90) andor80 válasza Schuler888 (#73) üzenetére


andor80
senior tag

Mosott torz a textura a színeinek annyi köze van a valósághoz mint az lsdnek a józansághoz.
Ami nagyon jó benne szép világos de miylen áron ...?Fb re nem raknám annyira béna

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#91) Alarikman válasza Stabi83 (#87) üzenetére


Alarikman
senior tag

Igen, az egy okos, hasznos konstrukció Nekem is tetszik. Habár a külön kamera tartósabb lenne.

(#92) Drakmusz válasza andor80 (#89) üzenetére


Drakmusz
őstag

Arra próbáltam rávilágítani, hogy a számháborúnak semmi értelme....
Hiába van P30 Pro-d, ha egyszer nem tudod használni.
A lényeget mindig az eszközt kezelő adja a képekhez.
Ennélfogva teljesen mindegy is hogy a jelenlegi csúcsmodellek közül melyiket választod.
Te személy szerint elmondhatod hogy jelenleg az egyik legsokoldalúbb mobilos kamerát használod, ez kétségkívül igaz.
De ha ezt a tudást nem tudod átvinni a gyakorlatba, akkor az egész csak zabhegyezés.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#93) janeszgol válasza andor80 (#90) üzenetére


janeszgol
félisten

Az béna? Az a kép baromi hangulatos. Lőhetsz te színhelyes képet, meg állati részletesen, hogy a tücsök pöcse 100 mérettől is kivehető, ha a képeid nem hangulatosak. A fenti kép egy olyan szint, amihez fel kell nőni tudásban, és értelemben/érzelemben.
Ezeket fogják háttérnek vinni, nem a tökéletes képeidet.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#94) MarkCsiha461 válasza andor80 (#65) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Ez egy vicc volt?A Huawei fotóinál túlszaturáltabbat még nem láttam :DD

(#95) #16514048 válasza Drakmusz (#92) üzenetére


#16514048
törölt tag

Csak nem értem miért mindig abból indulunk ki, hogy "hiába, ha nem tudja használni".

Ez olyan mintha azt mondanád, hogy hiába erős egy M5-ös BMW, ha valaki nem meri nyomni neki. Így te nem is tartod jobbnak más autónál, hiszen mindegyik elvisz A-ból B-be, úgyhogy szerinted mindegy mit vesz az ember.

Jó minőségű képet mindennel lehet készíteni, ha más nem 3rd party appal, vagy raw-ban, ezt én is így gondolom.
Viszont attól még a több lehetőségtől elég egyértelműen csak jobb lesz egy telefon fotós képessége.

(#96) bbendre


bbendre
őstag

Csak egy kérdés amit félve merek megkérdezni, de miért szidja mindenki a DxO mark-ot? :R

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#97) vadászcsiga válasza bbendre (#96) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Gondolom mert néhányaknak nem megfelelő a sorrend. Márkahűség, stb.

(#98) Drakmusz válasza #16514048 (#95) üzenetére


Drakmusz
őstag

Akkor maradjunk az autós hasonlatodnál.
Van egy M5-ös BMW-je, de kihagyta a vezetéstechnikai tréninget.
Nehéz ezt körülírni, de azért megpróbálom.
Ebbe az egészbe szerintem energiát kell fektetni, ami egy idő után megtérül.
Két évvel ezelőtt rosszabb képeket csináltam mint most, valamennyit sikerült fejlődnöm.
De ezt nem azzal értem el hogy telefont cseréltem.
Több funkció, több lehetőség.Ez tiszta sor.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#99) doooo válasza bbendre (#96) üzenetére


doooo
veterán

Mert inkonzisztens, sokszor érthetetlen, legtöbbször pedig abszurd ami kijön a méréseiken. Úgy mindent figyelembe véve. A valós végeredményeket nem pontozzák, de a hw és sw lehetőségeit is csak szelektíven, szóval senki se tudja mi az értelme. Könnyű ráfogni ezt márkahűségre, de ugyanilyen könnyű azt is erre fogni, amikor valaki abszolút mérvadónak tartja az oldalt.

(#100) Stabi83 válasza Alarikman (#91) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem.mai konstrukció és meghibásodásról még nem hallottam. Egy plusz szenzor is lehet hiba ok + többletköltség és feleslegesen helyet foglal ami pl az akku rovására mehet. Nekem tetszik ez az ötlet és látom a létjogusultságát. Az viszont tény hogy drágább az előállítása mint a fix armatúrának.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.