Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) MikeWazowski válasza Stabi83 (#200) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#202) Silenzio válasza Stabi83 (#200) üzenetére


Silenzio
addikt

Szerintem ez akkor tűnhet fel, ha a kétféle telefont egymás mellé teszel. Tegnap néztem rajta HDR 4K Youtube videót, és ugyanúgy hátast dobtam, mint az S10-nél. A hátas azért volt nagyobb, mert a kijelző jóval nagyobb. Összehasonlítani viszont már nem tudom őket, mert jó rég nincs meg az S10.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#203) Stabi83 válasza Silenzio (#202) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ezért írtam hogy önmagában tényleg nagyon szép és csak akkor látod a különbséget ha mellé teszel egy másik telefont. Ha pl egy Samu Note 10+t teszel mellé akkor azért a QHD, HDR10+-os panel, a maga brutál fényerejével azért nagyon oda tud verni, de ha önmagában nézed akkor tényleg hibátlan. Ezzel nem akarom lefikázni a Xiaomit mert tényleg jó telefon és nem is életszerű hogy az egyszerre két telefonon nézed a tartalmakat.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#204) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Na itt egy egész jó teszt Magyarósi Csabától (videó). Érdemes végignézni:
Melyik mobilnak van a legjobb kameraja

[ Szerkesztve ]

(#205) joey04 válasza vadászcsiga (#204) üzenetére


joey04
titán

Egész jó?? :D Egy értelmetlen katyvasz az egész.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#206) vadászcsiga válasza joey04 (#205) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szavazatokat összesítette, N akarta megmondani a tutit. A fotósok vaktesztje mindenképpen objektívnek mondható, instas szavazás meg olyan amilyen.

(#207) joey04 válasza vadászcsiga (#206) üzenetére


joey04
titán

Hát az instás egy faszság, hülyékre bízni az egyébként is lebutított képeket. Nagy ötlet. :DDD

A fotós vakteszt valamennyire oké, de egy nem fotós által lőtt képekből ítélkezni nem igazán megbízható dolog, meg mindegyik csak "ránézett". Egyébként túl van ez pörögve. Nappal kb mind jó, éjszaka a huawei eddig meglógott, de már szinte teljesen behozták, videóban a samu meg az iphone vezet, picit lemaradva a többiek, majd még egy lépcsővel alatta a huawei. Előveszem és lövök kategóriában az iphone csinálja a legjobb képeket, ha nekiállunk állítgatni, próbálkozni, akkor a samuból, meg a huaweiből valamivel jobb képeket ki lehet hozni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#208) vadászcsiga válasza joey04 (#207) üzenetére


vadászcsiga
félisten

de egy nem fotós által lőtt képekből ítélkezni nem igazán megbízható dolog
Lehet hogy nem megbízható, de életszerű. A csúcskamerás telefont vásárlók egyike sem profi fotós.

(#209) doooo válasza vadászcsiga (#208) üzenetére


doooo
veterán

"A csúcskamerás telefont vásárlók egyike sem profi fotós."
Na jó, ez azért igazán nincs így. Nyilván kevés van belőlük, és statisztikailag nem igazán számítanak, de már miért ne lennének...?

(#210) joey04 válasza vadászcsiga (#208) üzenetére


joey04
titán

Arra értettem, hogy nem profi fotós nem is tud a lehetőségekhez képest hasonló képet lőni az adott telefonokkal, így a képek közti különbségek sem túl beszédesek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#211) vadászcsiga válasza doooo (#209) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor van 5 a te kedvedért.

(#212) doooo válasza vadászcsiga (#211) üzenetére


doooo
veterán

Köszönöm.

(#213) Silenzio válasza joey04 (#210) üzenetére


Silenzio
addikt

Őszintén és gúny nélkül kérdezem: miért tud egy profi fotós egy telefonnal jobb képet lőni? A manuális módot megtanulni legfeljebb egy óra gyakorlást igényel, a technika meg nem lesz jobb attól, hogy profi vagy vagy sem, plusz eszközöket sem kapsz, reflektor, derítő stb. Ez a teszt nem az automata módot volt hivatott felmérni? Lumia 1020-szal olyat lövök, hogy össze fossa magát a NatGeo, de automata módban gyakorlatilag minden 2019-es telefon leiskolázza középkategóriától felfelé.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#214) 7Heads Drago válasza joey04 (#205) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Végre valami amiben egyet értünk. :D
207 hsz: +1

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#215) RetroFighter


RetroFighter
tag

Wow, nem rossz a kíniaktól. Respect! :R

(#216) joey04 válasza Silenzio (#213) üzenetére


joey04
titán

Nem a jobb képeken van a hangsúly (bár szerintem ez teljesen természetes, és nem a manuális mód elsajátítása a lényeg, hanem a fotozás alapjai, de mindegy), hanem az ugyanolyan képeken. Vagyis lehet, hogy amit az egyik modellel fényképez az picit (pár milliméterrel) arrébb van lőve mint a másik készülékkel, ezáltal máshogy csillanhat be a fény, stb, stb. Az egyiknél picit jobban bemozdul mint a másiknál, stb, stb. Szóval egy laikusnál ezek a hibák sokkal jobban kijönnek, és emiatt nem lesz megbízható az eredmény, mert nem egyenlőek a körülmények sem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#217) janeszgol válasza joey04 (#216) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
Pontosan. Azt fotozza a profi is, de nem ugyanugy. Ergo megsem azt. ;)
En pl sosem figyelem a feny beesesi szogeit, pedig kellene. Ha jol mutat a kijelzon mar kattintok is. Egy profi nem igy fotoz. Nem eleg megtanulni a manualis kezelest. Az csak szukseges, de nem elegseges feltetel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#218) Ricardo válasza Silenzio (#213) üzenetére


Ricardo
félisten

Hidd el, nagyon sokat számít ki van a fényképezőgép mögött.

(#219) Silenzio válasza joey04 (#216) üzenetére


Silenzio
addikt

Csak a lényegre nem válaszoltatok. Nincs időm megnézni egyelőre a videót. Automata fényképek versenyeztek, vagy bevetettek manuális üzemmódot is? Ami az iPhone-nak gyárilag pl. nincs is? Ha automata módok versenyeztek, kifejezetten értelmetlen lett volna profikra bízni a tartalom előállítást.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#220) Ricardo válasza Silenzio (#219) üzenetére


Ricardo
félisten

Automatán sem mindegy. Példának ott a fókusz. A mobil autonatán is oda fókuszál ahol megérinted a képet. A fényt is oda méri. Még ugyanazzal a telefonnal ugyanarról, ugyanonnan is lehet teljesen más karakterű képet készíteni csupán azzal, hogy máshol van a fókusz, és más pontra méref a fényt.

(#221) Silenzio válasza Ricardo (#220) üzenetére


Silenzio
addikt

Azt ugye vágod, hogy épp nekem épp ezt épp nem kell ecsetelni? :D

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#222) vadászcsiga válasza Ricardo (#220) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezért mondja a videó végén hogy ezek az apró különbségek alakulhattak volna másképp is ha pár centivel másképp tartja a telefont, stb.

(#223) Ricardo válasza Silenzio (#221) üzenetére


Ricardo
félisten

Meg is lepődtem a kérdésen ;)

(#224) joey04 válasza Silenzio (#219) üzenetére


joey04
titán

Csak a lényegre nem válaszoltatok.

Nekem a kérdésedből ez tűnt a lényegnek: Őszintén és gúny nélkül kérdezem: miért tud egy profi fotós egy telefonnal jobb képet lőni?

Ha meg erre gondolsz: Ez a teszt nem az automata módot volt hivatott felmérni?

Ez nekem úgy jött le nem kérdés, hanem kioktatás részedről.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#225) Silenzio válasza joey04 (#224) üzenetére


Silenzio
addikt

Te szerintem inkább arra koncentrálj, hogy itt még egyszer sem írta le senki, hogy "Igen, te hülye, automata módok versenyeztek." Én meg még mindig nem néztem meg a videót.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#226) joey04 válasza Silenzio (#225) üzenetére


joey04
titán

Mivel gondolom mindenki hasonlóan értette a kérdésedet.


Én meg még mindig nem néztem meg a videót.

Akkor nem is érdekel igazán. engedjük el ezt. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#227) 7Heads Drago válasza Silenzio (#225) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem vesztettél semmit se vele. Itt csak az a lényeg hogy a youtube fizessen a nézettségért.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#228) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Na akkor itt egy újabb kieséses típusú video Marques Brownleetől. Ő már korábban elkezdte a szavaztatast, csak Magyarósi Csaba hamarabb befejezte a sajátját.
Le is lövöm a poént, az iPhone rögtön az elején kiesik, mindössze azért mert hiidegebb tónusú képet lőtt. Akik ezen tesztek alapján vesz kamerás telefont az jó nagy lúzer. Dxo-t is ide sorolom.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#229) GoldhandRent válasza vadászcsiga (#228) üzenetére


GoldhandRent
őstag

a Mi Note10-zel hogy csináltak olyan szar portrét ? Ez már művészet... Elég jól kezel minden fényviszonyt és fényerő különbséget: azt a képet elbaxták
iPhonenál meg a sztem a WB-t állogatták el... 🤦

-

(#230) vadászcsiga válasza GoldhandRent (#229) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem lehet rajta fehéregyensúlyt állítani.

(#231) GoldhandRent válasza vadászcsiga (#230) üzenetére


GoldhandRent
őstag

az mondjuk nem oké :Y

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.