Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Go Xiaomi, go! 😊 💙

Samsung Galaxy A54

(#2) janeszgol válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Nagyot fejlődött a Xiaomi. Az állóképei már a Redmi 1S-nél is nagyon tetszettek.

(#3) csobi1


csobi1
tag

Nem hittem volna,hogy kamerában legyőzheti a Samsungot vagy az Iphone-t egy Xiaomi és most itt van. Szuper! Csak így tovább! :C

(#4) GoldhandRent válasza csobi1 (#3) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Ha még faragnak a szoftveren egy icipicit a felhasználói visszajelzések alapján, akkor simán top-top-top lesz egész addig, míg valami más is ki nem jön ezzel (vagy a 2. genes) a szenzorral :K

(pl lassított videóhoz az ultra wide kamerát használja :F )

-

(#5) rdt89


rdt89
addikt

Én meg csodálkozok, hogy miért nincs itt a Mate 20 Pro, de hát az tavalyi telefon. :C :C :C

(#6) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kár, hogy nem az abszolút képminőséget díjazzák.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7) #16514048 válasza Plazmacucci (#6) üzenetére


#16514048
törölt tag

Szerintem meg nagyon is helyes, hogy a telefon fotós képességének nem csak az egyik összetevőjét díjazzák.

Akit valamiért csak és kizárólag az érdekel, hogy főkamera képminőségét miként értékelik, az nézze a részletező táblázaton azt, ami számára fontos.

(#8) #98501120 válasza csobi1 (#3) üzenetére


#98501120
törölt tag

A Samsung körülbelül velük teszteltet élesben, ugyanis a Xiaomi megoldása nagyrészt Samsung. A jövő évi S flagship-ben, aztán a Note-ban már szintén a 108 megapixeles Samu érzékelő köré építkeznek, ami egy várhatóan még jobb végeredményt fog hozni. Nincs ebben semmi meglepő, ez egy elég jó stratégia így.

(#9) joey04


joey04
titán

Van aki még komolyan veszi ezt az oldalt?!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) doooo válasza joey04 (#9) üzenetére


doooo
veterán

Sajnos van... főleg amíg mindenhol, állandóan hivatkoznak rájuk.

(#11) nozs23 válasza joey04 (#9) üzenetére


nozs23
addikt

:N

(#12) RoBos válasza #98501120 (#8) üzenetére


RoBos
senior tag

Bizony, az S11-be és a Xiaomi Mi 10-be is a 2. gen-es 108 MP-es kamera fog kerülni, és még ki tudja milyen telóba (pl. Realme-nél is "készül" egy 108 MP-es telefon).

(#13) zsoltiz válasza Plazmacucci (#6) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

A képminőség is sokösszetevős. Ha pl a részletgazdagságot nézzük, akkor megintcsak a xiaomi nyer a 27 (és pláne a 108) megapixeles képekkel.

(#14) Plazmacucci válasza zsoltiz (#13) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ok boomer.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) Viktor0610 válasza joey04 (#9) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, ha az iPhone lett volna a topon, akkor komolyan vehető lenne az oldal, mi? ;]

Mondjuk, videóban iDevice lett az első. Akkor videóban komolyan vehetőek? :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#16) Noukoum válasza Viktor0610 (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyilván akkor semmi baj nem lenne vele:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) atike


atike
nagyúr

Gratula mindnek... :)

Itt meg nem semmi milyen vita lesz (vagy már van is...) :DDD

(#18) Ricardo


Ricardo
félisten

DxOmark :DDD

Tőlük függetlenül elvitathatatlan,hogy a Xiaomi bizony az utóbbi időben nagyon helyretette a fotós részlegét. A készülékeik az élmezőnyben vannak.

(#19) neoforce


neoforce
aktív tag

Nemtudom nekem leesett az állam amikor a p30 zoomját megláttam de az lofasz volt amit most a xiaomi csinált! :R

(#20) Noukoum


Noukoum
veterán

10x zoom nagyon durva. Sehol nincs ilyen. És akkor sokan sokallják az árát.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#21) zsoltiz válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Ok boomer"
Rosszul használod, csak szólok mert így magadat égeted.

Témához valami? Szerinted nem igaz a részletgazdagság? Nézz meg esetleg pár tesztet. Ezen felül a xiaominak a fő kamera relatíve nagy szenzora és az optikája miatt olyan természetes bokeh-je van (portré mód nélkül), amilyen jelenleg egyik konkurensnek sincs.

(#22) nozs23 válasza Noukoum (#20) üzenetére


nozs23
addikt

Melyik készülékről beszélsz? A Huawei 3x, a Xiaomi pedig 2x és 4x.

A digitális bohóckodást nem tekintjük "zoomnak". Ha annak tekintenék, akkor ott van a P30 Pro az 50x-essel. Lehet hanyatt esni a minőségtől. És kérlek ne gyertek azzal, hogy az nem digitális, hanem hibrid, mert ez egy marketing bullshit. Igazából még a 4x-est is alig éri el a hosszú tele, nem értem hogy merték rásütni a hátlapra, hogy 5x...

[ Szerkesztve ]

(#23) Noukoum válasza nozs23 (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Hogy belezoomolsz egy 108mp-es képbe. Arra gondolok. Nyilván mi note 10 pro

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) nozs23 válasza Noukoum (#23) üzenetére


nozs23
addikt

Az gyakorlatilag fotó vágás. A minősége kanyarban sem lesz az optikaihoz képest. Ha meg lehetne valósítani, akkor nem lenne szükség a másik két 12 és 8mp-es kamerára.

[ Szerkesztve ]

(#25) Noukoum válasza nozs23 (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Nézz tesztfotókat és hasonlítsd össze más telefonokkal.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) hroberto válasza Viktor0610 (#15) üzenetére


hroberto
addikt

Gondoltam, hogy lesznek fanyalgók, ha Xiaomi bármiben is első helyen végez! :P

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#27) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Xiaomi, mint legjobb fotós mobil? :C
Eddig sem volt túl hiteles ez az oldal, de ezután inkább a blikk kamera tesztjeit olvasgatom.

(#28) hroberto válasza <Lacy85> (#27) üzenetére


hroberto
addikt

Van fogalmad arról is milyen kamera szenzor van ezekben a szar xiamiau mobilokban? ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#29) Noukoum válasza <Lacy85> (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

Mielőtt márka alapján ítélünk el valamit nézzünk már utána a terméknek..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Remélem jövőre jön egy mix szériás prémium telefon a legújabb sd-vel és a második gen. 108 mpx-es kamerával :)

(#31) doooo válasza hroberto (#28) üzenetére


doooo
veterán

Igen, van... Samsung. Persze ez önmagában semmit nem jelent. A Sony mobilokban is extra szenzor van, és mégis ótvar képeket csinálnak, hosszú évek óta.

(#32) Ricardo


Ricardo
félisten

Létrehoztak egy külön részleget aminek a kamera fejlesztése a feladata. Meg is van az eredménye.

szerk:

A Samsung bár jól összerakta ezt a tizes családot, de kamera tekintetében nem fejlődtek igazán önmagukhoz képest. Sőt egyes tulajok szerint visszalépés is történt.
Talán a tizenegyes galaxy-k kicsit magasabra teszik a lécet. Idén nem ők vannak a mobil fotózás csúcsán.

[ Szerkesztve ]

(#33) juuzer


juuzer
addikt

Én még mindig úgy gondolom, hogy egy 855-tel jobb letz volna a Mi Note 10. :/

Videókat nézve szerintem a plusz kakaó jót tett volna a képfeldolgozás sebességének. :/ Mindenesetre örülök, hogy az első 2 helyre befutott a Yüan. :D

Vamos a la playa.

(#34) gproject


gproject
aktív tag

kivancsi lennek 1-2 oppo telefon eredmenyre, de meg egyet se teszteltek

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#35) #24536576 válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


#24536576
törölt tag

Legalább tudnád, mit jelent és mikor kell haszbálni. :U

(#36) Aryon87


Aryon87
félisten

A Xiaomi szépen ível felfele, hamarosan méltó riválisa lesz a Huaweinek. Ami a Mi Note10 nyújt az nem semmi. És igen, ők megcsinálták, hogy van benne 3x optikai, és 5x optikai is, amit a Mate30Pro-ban is simán meg tudtak volna csinálni.
Írom ezt P30Pro és Mi8 tulajként, páromnak meg Honor20pro-ja van, és igencsak jól érzékelhető a 2x (Mi8), a 3x (H20Pro) és az 5x (P30Pro) közti differencia. Na ezt lovagolta meg most a Xiaomi.
A Szifon se rossz, a 11Pro Max esetén már én is hümmögök jókat, amit produkál fotóban, eddig sose figyeltem mit alkot, a Samu meg.. Samu :D Inkább nem jellemzem. Kíváncsi vagyok a 11es család mit produkál, de valami azt súgja hogy ne várjam a sült galambot..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#37) Schuler888 válasza Ricardo (#32) üzenetére


Schuler888
senior tag

"de kamera tekintetében nem fejlődtek igazán önmagukhoz képest. Sőt egyes tulajok szerint visszalépés is történt.
Talán a tizenegyes galaxy-k kicsit magasabra teszik a lécet. Idén nem ők vannak a mobil fotózás csúcsán."
Epp csak letrehoztak egy szenzort amivel a xiaomi elso lehetett. Ennyire nem fejlesztettek semmit kamera teren. :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#38) juuzer válasza Schuler888 (#37) üzenetére


juuzer
addikt

Szerintem az S7 óta nagyon új szenzortechet nem is hoztak. Meg merem kockáztatni, hogy még az S10-ekbe se nagyon.

Vamos a la playa.

(#39) Stabi83 válasza Schuler888 (#37) üzenetére


Stabi83
senior tag

Valami okból mégsem léptek a saját csúcstelefonjaikal a gigapixelháborúba.
Megtehették volna hogy belepakolják a 64 vagy 108 megapixeles kamerát a Note 10 párosba, viszont maradtak 12 megapixelen gondolom nem ok nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#40) Schuler888 válasza Stabi83 (#39) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ez mar szintiszta strategia, megveszik igy is sokan, es mar nincsenek abban a helyzetben hogy minden puskaport el kell, h lojjenek, igy nagyobb szenzacio lesz az s11 kameraja, debutalasnak meg tesztnek tokeletes volt a xiaomiban kiprobalni. Olyan ez mint a sakk.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#41) juuzer válasza Schuler888 (#40) üzenetére


juuzer
addikt

Egyetértek, szerintem előbb leteszteltetik más márkákban a userekkel, hogy aztán átgondolják, hogy megéri e belerakni az S11-be. Bár tippre szerintem az a telefon már rég készen van. :DDD

Vamos a la playa.

(#42) Ricardo válasza Schuler888 (#40) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem mertek kockáztatni. Ez az ára a biztonsági játéknak.

(#43) Quasi_modo válasza joey04 (#9) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát én nem. Én inkább a szememre hagyatkozom.

valami

(#44) joey04 válasza Viktor0610 (#15) üzenetére


joey04
titán

Olyan hülyeséget gondolsz amit csak akarsz. :)
mellesleg kapott már iphone is jó pontokat ahogy említetted is.

btw a xiaomi (osztott) első helye vicc, hiszen az általam igazán nem kedvelt huawei is jóval jobb képeket csinál. Csak hogy ne keverjük bele flamekeltő módon azt, hogy a vitapartner milyen készüléket használ. Az ex modiknak nagyon megy a flame meg személyeskedés azt már észrevettem :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) beyruth82 válasza juuzer (#33) üzenetére


beyruth82
veterán

Ugyan ezt gondolom. Snapi 855-el az árazáson sem lenne kiakadva senki(én sem).Ez így legyen bármilyen jó is a kamera már közel sem best buy ajánlat

(#46) HUTCHDB válasza joey04 (#44) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nyilván írod ezt úgy, hogy minden általad jelzett készülékkel (iPhone, Xiaomi, Huawei) kimerítő fotós tesztet csináltál. :(((

Nekem volt az itt felemlitett összes nagy márka csúcsmodellje (iPhone xs max, mate20 pro, p30 pro, Samsung s10 plus, Xiaomi mi8, mi9) komolyabbnak mondható teszteket készítettem saját magam mindegyikkel, és végül is a készülékek eladásához a kamera teljesítménye vezetett.

Jelenleg is mi8-at használok.

Véleményem szerint a Samsung a leggyengébb, Huawei a harmadik, az iphone-t is megelőzve a Xiaomi mi8 jelenleg az a mobil, ami számomra a legjobb fotós készülék.
Azért nem a mi9, mivel nincs benne OIS, így nagyon sok szituációban elmosódott eredményt produkál.
(A mi note 10 pro-ban van optikai stabilizálás!)

Rövid összehasonlitast már tettem a mi8 és az iPhone 11 között, és hol ez, hol a másik teljesített jobban az én szemem szerint.

A következő telefonom az i 11 pro max lesz, mert egyebkent az iphone-ok képei is nagyon jók!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#47) andor80 válasza joey04 (#9) üzenetére


andor80
senior tag

Igen teljesen hiteles oldal

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#48) Kasya válasza andor80 (#47) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hogyne, persze.
A Dxo a kamerak Antutuja.

(#49) beyruth82 válasza Kasya (#48) üzenetére


beyruth82
veterán

A cikk nem megbízható amit belinkeltél nem a dxomark

(#50) Noukoum válasza Kasya (#48) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezen cikk alapján? Aligha..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.