Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Schuler888 válasza vadászcsiga (#145) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nagyvonalakban a milc es a dslr egy tukorben kulonbozik nem? Mind2nel adottak a nagy szenzorok, a nagy bazis tavolsag, a cserelheto obik... nekem is volt egy milc-em de kihasznalatlansag miatt eladtam. Akkor jottem ra hogy mennyire igaz a mondas, hogy az a legjobb fenykepezo ami nalad van :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#152) juuzer válasza GoldhandRent (#148) üzenetére


juuzer
addikt

Nekem pl többet ér az, hogy nem egy kijelzőt nézek a viewfinderben. Btw. :))

Vamos a la playa.

(#153) Silenzio válasza doooo (#146) üzenetére


Silenzio
addikt

Őszintén? Tehát ne hazudjak? Biztos, hogy ne hazudjak? Egészen biztos vagy benne? Talán el kéne olvasni a kommentemet, mielőtt lehurrogsz, de ahhoz vissza kellett volna görgetni vagy ötöt. Azt írtam, a nagyobb szenzor alacsonyabb mélységélességet eredményez, az eredményt pedig puhábbá teszi az f1.7 lencse. Szemre kellemesebb. Legalábbis nekem. De nem hiszem, hogy ez hitvita lenne, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy bárkinek jobban tetszhet az iPhone bal oldali képe. Egyébként iPhone X-em van, nem véletlenül. Egész egyszerűen megtetszett ez a Xiaomi, nagyon sokat várok tőle, hiszem, hogy az ilyen nagy felületű szenzorokkal szerelt telefonok képminőségben jócskán el fognak húzni, és szerencsére épp vagyok abban a helyzetben, hogy van pénzem kipróbálni. Elégtelen mennyiségű és borzalmas minőségű videotesztek és írott tesztek elérhetőek csak róla a neten, úgyhogy marad a szép két kék szemem.

(#150) vadászcsiga: MILC = DSLR mínusz tükör. Képminőségre még elméleti különbség sincs a kettő közt. Gyakorlati meg végképp nincs. Nagyjából azonos kategória, szenzorméret és szolgáltatásportfólió mellett.

(#152) juuzer:
Van MILC vjúfájdönrrel és van DSLR nélküle.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#154) juuzer válasza Silenzio (#153) üzenetére


juuzer
addikt

Tudom. De az nem optikai, hanem csak a szenzor képe kivetítve egy kijelzőre. Számomra semmi értelme így.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#155) janeszgol válasza Silenzio (#134) üzenetére


janeszgol
félisten

Megnéztem ezt a képet. iPhone:Xiaomi 1:0.

(#156) janeszgol válasza Silenzio (#153) üzenetére


janeszgol
félisten

"De nem hiszem, hogy ez hitvita lenne, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy bárkinek jobban tetszhet az iPhone bal oldali képe."

De pedig sokkal jobb ránézni, mint a másikra. A jobboldali olyan, mintha gyengébb szemüveget vettem volna fel.

(#157) A 2. Vesztes válasza Silenzio (#153) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Öööö izé én nagyon szégyellem magam, de az Ájfon képe sokkal jobban teccik. Bocsi.

De azért hajrá Xiomi, szurkolok nekik! Sőt, mindenkinek azt ajánlom megvételre.

Ja meg mondjuk én nem értek a fotózáshoz. :U

Na Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#158) vadászcsiga válasza A 2. Vesztes (#157) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ahogy itt senki :D

(#159) doooo válasza Silenzio (#153) üzenetére


doooo
veterán

Elég ellentmondásos amit leírtál... de jó. Mindegy, végső soron akkor marad a hitvita. Mert attól tartok (az itt felgyűlt többséggel egyetemben), én sem tudom nagyon megérteni hogy nézheti valaki, a kis kivágott képek alapján, jobbnak a Xiaomit. Akár színben, akár részletességben, akár a HDR-ben, bármiben. Ja és azért hitvita, mert nem áll módomban, és nem is akarom kijelenteni, hogy rosszul látsz, meg hasonlók. Azt pedig tudom, hogy én egészen biztosan jól látok, és jól érzékelem a dolgokat a szemeimmel. Vagyis maradnak a meggyőződések, elképzelések, preferenciák, előítéletek, és a többi. Kíváncsi vagyok a kamerájára a Xiaominak, de szeretném más mobilban is látni, pl. egy Samsungban, elvégre az övéké (is) a fejlesztés. Több helyről nézve már kiderülne mik a szoftver és mik a hardver korlátai a történetben. De ezen a konkrét képen, amit beszúrtál ide nekünk, csak azt látom, hogy a bal oldal jobb(an tetszik), mint a jobb oldal.

(#160) Schuler888 válasza janeszgol (#155) üzenetére


Schuler888
senior tag

Konkretan szar a szemlelteto kepkivagas. Meg kell nezni magyarosi eredeti videojat. Nagyon durva a kulonbseg a samsung 108mp-es erzekelo javara, szolj ha nem talalod, akkor kikeresem

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#161) Noukoum válasza Schuler888 (#160) üzenetére


Noukoum
veterán

Tényleg eszméletlen a különbség. Egy ilyen szenzor egy Google pixel féle szoftverrel szerintem verhetetlen lenne

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#162) t72killer válasza Schuler888 (#160) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem lehet valahol ezekről full méretű eredeti képeket letölteni? Nehogymár egy fullHD-re (2MP!) zanzásított, YT-tömörített cuccból mondjuk meg, melyik a jobb kamera fotóra...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#163) Schuler888 válasza t72killer (#162) üzenetére


Schuler888
senior tag

Altalaban a tesztekben lehet. En csak a magyarosis kepkivagasra reagaltam, hogy a videon megdobbento volt a kulonbseg ehhez kepest a belinkelt kepkivagas semmit nem ad vissza

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#164) t72killer válasza Schuler888 (#163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerintem se szerencsés. Ezalapján mind2 gép akár uolyan jó lehet, az almát szimplán közelre fókuszálták a levelekre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#165) Schuler888


Schuler888
senior tag

Nah akkor a fentebb linkelt szerencsetlen kepkivagas.
[link] itt ugras 13:03-ra. A reszletesseg, zajbeli kulonbseg dobbenetes.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#166) t72killer válasza Schuler888 (#165) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na ez így már ütős!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#167) vadászcsiga válasza t72killer (#166) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A 40Mb-os fájl méret is az.

(#168) Noukoum válasza vadászcsiga (#167) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem mintha 128 / 256gb-os korszakban akkor problémát jelentene.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#169) t72killer válasza Noukoum (#168) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha moccantani/feldolgozni kell, akkor mondjuk gond. Nem tud valami intelligens 10MB-os pixel-átlagolt képet produkálni? Semmi értelme 108MP-nek amikor még 10MP-nyi részlet sincs ezeken a képeken...

#170: az jóval emberibb:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#170) #16514048 válasza t72killer (#169) üzenetére


#16514048
törölt tag

27 megapixelen fotóz alapból. Nem néztem meg Magyarósi videóját (nem bírom a stílusát), de sejtem ő is úgy használta.

(#171) gattolino


gattolino
senior tag

Mikor lesz már teszt?
Kíváncsi vagyok a SOT-ra
Xiaomi mi Note 10
Ekkora akksi és 6-7 az elég gyenge :((

Vivo X90 Pro Plus

(#172) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

tegnap vettem eszre, hogy tud RAW-ban kimenteni. ugy meg a nem 108mpx kepek is nagyra hiznak. 108 es a RAW utik egymast, nem tudsz RAW 108-at kimenteni
amint lesz idom bovitem a fototrend galeriamat.
27MPX 50MB RAW-ban 🙄
108MPX 10MB ejszakai, nappali 17 ugyan arrol a temarol.

a jutub video osszehasonlitashoz:
egy tulelesitett kepet ha elmosol eles marad, ha egy eles kepet mosol el, akkor mosott lesz 🤷
a jutub pedig elegge mos...

[ Szerkesztve ]

-

(#173) atike válasza GoldhandRent (#172) üzenetére


atike
nagyúr

"egy tulelesitett kepet ha elmosol eles marad"

Hogy mi van? :F

(#174) GoldhandRent válasza atike (#173) üzenetére


GoldhandRent
őstag

a tulelesitett eleket elmosva meg mindig jelentosen latszanak az elek.. mig egy alapbol eles, de nem tul eles kepet elmosva elmosodnak az elek

nem jatszottal meg ilyennel?
instara is a legtobben ratolnak egy jo 50-70% elesitest, hogy a tomorites utan meg latszodjon valami az elekbol

-

(#175) Silenzio válasza GoldhandRent (#172) üzenetére


Silenzio
addikt

Ezt elmondták a GSMArena és a Techradar cikkben is, azt is, hogy ninc RAW mentés 108 MPixelnél. Ez számomra "finom" utalás, hogy 27-re optimalizált az egész rendszer.
A Youtube szar. Sőt, ennél csak a Facebook szarabb. Eddig még semmit sem sikerült úgy feltöltenem, hogy akár picit is emlékeztessen az input footage-re.

(#171) gattolino: 48 órára vetítve? Állítólag a P30 Pro az álom üzemidejű telefon, én még a 6-ot se értem el vele soha. Bezzeg az iPhone XR az tényleg kibírta 48 órát. 10% akkuval érkeztem egy koncertre, felvettem 4-5 számot 4K-ban, 3 óra múlva, mikor hazaértem, még mindig volt benne 2%. Nekem az az etalon. Amúgy ez valami cikkben, amit ma olvastam, video loop tesztben 24 óra kijelzőidőt ért el, magasan verve a mezőnyt.

(#165) Schuler888: Ennyi.

Amúgy herótom van a videotesztektől. Olyan szinten szakmaialtan gyakran még a DXO is, hogy ihaj, de a videoteszterek különösen amatőrök. Mr. West is mindig sopánkodik, hogy low lightban hogy keni a képet a stabilizálás esti fényben, ma találtam egy low light videotesztet erről a masináról, persze szarrá kenődött, ugrált, zselésedett stb. a kép, ahogy bringával suhant a városban. Naná, még egy kétnapos középiskolai alkotótáborban is elmondják, hogy 1. az OIS és az EIS ütheti egymást 2. Este kurvára kapcsold ki az utóbbit, mert szétb@ssz@ a képet. Ennek ellenére...

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#176) 7Heads Drago válasza joey04 (#56) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt a topikot meg te meg páran sírjátok teli. Amúgy se Szentírás a dxomark, de legalább írányt mutat. Egy update-tel bármikor borulhat a sorrend. Persze a saját tesztjeid a legjobbak... Csak linkeld már be őket.
Jó lenne ha 6 coll alatt is lenne alternatíva.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#177) zsoltiz válasza Silenzio (#175) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Ezt elmondták a GSMArena és a Techradar cikkben is, azt is, hogy ninc RAW mentés 108 MPixelnél. Ez számomra "finom" utalás, hogy 27-re optimalizált az egész rendszer."

Nem is értem, hogy sok tesztben -még neves tesztelők is- miért feledkeztek meg megemlíteni ezt az apróságot. Ez egy quad bayer szenzor, teljesen értelmetlen a 108mpx-es képeket szidni a zaj miatt például, úgy van kitalálva, hogy 27mpx-en adja a legjobb minőséget. Így is óriási ugrás ez a felbontás és részletgazdagság a 12mpx-es átlaghoz képest.

(#178) GoldhandRent válasza zsoltiz (#177) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Itt van egy 108-cal készült világos/árkényokos képecske. Ezek képernyőképek a teljes képről, aztán egyszer, majd mégegyszer belenagyítva.


-

(#179) atike válasza GoldhandRent (#178) üzenetére


atike
nagyúr

Az eredetit nem tudnád linkelni...? Feltölteni? Fototrend pld...?

[ Szerkesztve ]

(#180) GoldhandRent válasza atike (#179) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Fototrend a 108-at nem kezeli le, anno a huaweik ugye nem tudták, így nincs felkészítve rá az oldal ;]
megpróbálom valami imageshackre vagy ilyesmi helyre felrakni :K

[szerk.: meg is van]

[ Szerkesztve ]

-

(#181) atike válasza GoldhandRent (#180) üzenetére


atike
nagyúr

:R

(#182) Silenzio válasza zsoltiz (#177) üzenetére


Silenzio
addikt

Egyetértek. Én az 1/1.3 inches szenzor miatt rendeltem meg, és nem a 108 Mpixel miatt, az olyan parasztvakító hülyeség a számomra. Mondjuk nem ártana nagyobb felületű lencserendszer se elé. Meg itt van ez a video. Az egy dolog, hogy végre profik tesztelik a telefont, és nem valami noob, aki előrendelte, de ráadásul a beállított snittet is elvileg a telefonon vették fel, ami azt jelenti, hogy már szűkszekondban, tehát kb. 50-70 centiről is optikailag mosódik el a háttér. Hirtelen belegondoltam, hogy a cinema verité stílus dokufilmesei összetették volna a két kezüket egy ilyen apró és jó minőségű kamera birtokában (ugyanis ez a cucc egy az egyben azt a látványt nyújtja, mint a régi 16 mm-es handheld kamerák, csak épp az analóg film sajátosságai és hibái nélkül), most meg megvan ez, és grátisz 5 másik kamera egy eszközben. Király. (Sőt, a 2x zooomos, kb. 50 mm ekv. tele szenzora is kb. akkora, mint az iPhone 11 főkamerájáé...).

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#183) vadászcsiga válasza GoldhandRent (#180) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Lensdump.com

(#184) GoldhandRent válasza Silenzio (#182) üzenetére


GoldhandRent
őstag

én pont azt nézem, hogy azért ez a 108 mégsem olyan "számokkal dobálózás", mint sokan hiszik és mondják. Tegyük fel, hogy állványról készítettem (készítettem, de nem állványról) két képet, egyiket Fotó módban 27MPX-ben, másikat 108MPX módban -nyilvánvalóan- 108MPX-en, és előnézetben nincs különbség a két kép között, belenagyítva meg rendkívül részletes a 108-as.
Plusz mindkettő kb ugyan annyi helyet foglal, konkrét példám esetén 17MB a 108-as, és 11MB a 27-es kép.

108 MPX

27 MPX

-

(#185) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Hmmm érdekes. A videóban sokkal részletgazdagabb a Xiaomi. Ott már az tetszik jobban egyértelműen. :D
Kár volt azért a kiragadott képért, félrevezető volt! :(((

Vuff. :U

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#186) GuruZone


GuruZone
őstag

tudom ferde... korán volt (05:50) :)

semmi manuál, se éjszakai mód. Auto!

A többi a fototrenden .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#187) MikeWazowski válasza GoldhandRent (#178) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ez nem egyszerű! :Y

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#188) Silenzio


Silenzio
addikt

No, megjött. Még nagyon új a rendszer, Filmic Pro nem ismeri fel, csak a főkamerát, igaz, mindent támogat, ami csak Androidon létezik, még a Cinematic Kitet is. Manual (DSLR) Camera szintén csak a főkamerát ismeri. Filmic ugyanúgy szaggat érzésre, mint a Huawei-ek esetében, a Manual Camera viszont továbbra is pazar, szinte teljesen kiküszöböli a 24 fps-re jellemző ricegős mozgást. Első blikkre iPhone szint, csak jóval nagyobb szenzorral. Fotókat még nem próbáltam. Fehéret vettem, a gyöngyházfénnyel nagyon tetszetős, élőben sokkal minőségibb hatást kelt, mint fotón, a kijelző pedig még egy Mate 20 Próhoz képest is pazar, alacsonyabb felbontása ellenére. Tetszik.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#189) GoldhandRent válasza Silenzio (#188) üzenetére


GoldhandRent
őstag

üdv a klubban! majd köszönj be, ha még nem tetted meg :D

[ Szerkesztve ]

-

(#190) Silenzio


Silenzio
addikt

Pécsiek, figyelem. Tudom, hogy nem lehet hirdetni, de beláthatjátok, hogy itt most nem kicsit másról van szó. A lényeg, hogy a körülmények furcsa játéka folytán még egy Note 10-est hoznak nekem holnap. Akit érdekel alkalmi áron, jelentkezzen priviben vagy az adatlapomon lévő számomon. Ha nem lesz senki, nem veszem át a készüléket.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#191) GoldhandRent válasza Silenzio (#190) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Nem samsung amoled van benne, hanem Visionox, bocsi, nem kötekedni akarok, csak így fair :D
Ami egyébként jobbnak tűnik a SAMOLED-nél

[ Szerkesztve ]

-

(#192) Silenzio válasza GoldhandRent (#191) üzenetére


Silenzio
addikt

Köszi, javítom.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#193) doooo válasza GoldhandRent (#191) üzenetére


doooo
veterán

Jaj istenem... jobbnak tűnik... Minél? A komplett technológiánál (ami egyébként alapjaiban ugyanaz mindkét esetben)? Vagy egy konkrét típusú mobil SAMOLED kijelzőjénél? Miről beszélsz?

(#194) Stabi83 válasza GoldhandRent (#191) üzenetére


Stabi83
senior tag

Max fényerőben azért még nem nagyon tudták befogni a Samu pabeleket, talán a BOE áll a legközelebb hozzá de még ott is jelentős a lemaradás.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#195) MikeWazowski válasza GoldhandRent (#191) üzenetére


MikeWazowski
addikt

"Ami egyébként jobbnak tűnik a SAMOLED-nél" <- ezt szerintem Te se hiszed el... nem, nem jobb.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#196) Silenzio válasza MikeWazowski (#195) üzenetére


Silenzio
addikt

Az S10 széria szintjét valószínű nem éri el, az is volt a birtokomban 4 hétig. De a Huawei P30 Pro szintjét meglépi, ebben szinte biztos vagyok, az szemre nem volt túl kellemes, persze nyilván a DC dimming is hatással lehetett rá.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#197) Stabi83 válasza MikeWazowski (#195) üzenetére


Stabi83
senior tag

Öcsém benevezett egy csoda Xiaomira, egymás mellé tettük a Mi Note 10-et, párom Mate 20 Pro-ját és az én Samu Note 10+ mat. Tényleg szép a Xiaomi képe de azért magasabb fényerőn éa HDR tartalmak alatt főleg látszik az elmaradás.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#198) GoldhandRent válasza Stabi83 (#197) üzenetére


GoldhandRent
őstag

talán az a legszembetűnöbb, hogy nincs az a szivárványhatás, ha nem szemből nézed. ez tipik SAMOLED tulajdonság.

még hasonlítgatom, de első pár blikkre nekem, az én szememnek jobban tetszik. :K

-

(#199) Silenzio válasza Stabi83 (#197) üzenetére


Silenzio
addikt

Az iPhone X-et lazán lekörözi, más most nincs kéznél. Viszont sajnos bekövetkezett a legrosszabb, túl nehéz a DJI Osmo mobile 2-nek. Az este fel kellett vennem egy rendezvényt, az egyik szögből a Note 10, a másikból egy fényképezőgép kamerázott, haver szólt, hogy egy órán belül kétszer is lenyaklott a DJI.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#200) Stabi83 válasza GoldhandRent (#198) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem mondom hogy gond lenne a Mi Note kijelzővel, mert tényleg szép, de ha olyan tartalmat nézel ami tényleg kihozza a lehetőségeket a panelből akkor azért van elmaradás. A "szivárványhatás"-al pedig csak akkor találkoztam samun ha valami elvetemült fólia vagy üveg volt rajta ( az viszont mindent el tud b@szni nem is kicsit ).

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.