Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) falijja


falijja
őstag

Na jöhet majd a teszt theVR... :DDD

(#2) Hiftu


Hiftu
senior tag

Ezekkel a mobil VR setekkel az baj, hogy nincs teljes pozicióérzékelés.
Egyes embereknél rosszullétig fajulhat a használata.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#3) JoolsNOS válasza Hiftu (#2) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A baj csak ezzel van. Mégpedig, hogy bazi drága, és 2 féle teló megy bele. Én kb 10 dollárért vettem univerzálisat amibe belement az xperia sp. 99%, hogy ugyanezt tudja.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4) TESCO-Zsömle válasza JoolsNOS (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A belerakható telefonokhoz van árazva.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5) Márton válasza JoolsNOS (#3) üzenetére


Márton
nagyúr

A $10-osok ehhzez képest látószögben igen le vannak maradva.
Ami itt az egyik legfontosabb tényező. Tudom, nekem is van cardboard és müanyag neje is.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) JoolsNOS válasza Márton (#5) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A látószög a telefon méretétől függ. De ha le is van maradva, nem hiszem, hogy megér +190 dollárt.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#7) emre33


emre33
addikt

Magyarországon fogja ezt forgalmazni valaki?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8) Sicilian válasza emre33 (#7) üzenetére


Sicilian
addikt

Biztos fogja valaki..

nothing is true everything is permitted..

(#9) twollah1976


twollah1976
őstag

Netezni lehet vele?
Döglenék az ágyban és a különálló tapipaddal irányítanám a cuccot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) Márton válasza JoolsNOS (#6) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez csak az egyik része a dolognak.
A másik az elétett lencse nagyítása, ami meghatározza a FOV-ot..
Nekem 4.7" telóm van, mégis mintha egy csövön nézném a VR-t,
semmi "bennevagyok" érzés.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11) Komplikato válasza twollah1976 (#9) üzenetére


Komplikato
veterán

Van egy azt hiszem Kickstarter projekt egy hüvelykujj körmére tehető BT touchpaddal kapcsolatban, szóval igény már biztos van ilyenekre. :D [link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12) Komplikato válasza Hiftu (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

"Ezekkel a mobil VR setekkel az baj, hogy nincs teljes pozicióérzékelés."
Ez fura mert ez állítólag azért ilyen mocskos drága és azért Oculus fejlesztés, mert ebben van. Akkor ez kamu infó? Mert ezen esetben a 200 dolláros ár egy sokkal olcsóbb mobil cucchoz képest miért is van? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13) twollah1976 válasza Komplikato (#11) üzenetére


twollah1976
őstag

Hülyeséget beszéltem ha jól rémlik akkor már kapható BT-s tapipad.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Wlac


Wlac
Ármester

Ezeknek amúgy mi értelme van? Úgy értem, hogy az Oculust támogatom, mert gaming meg ilyesmi, de telefonra is lennének ennyire komoly játékok?

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#15) Márton válasza Wlac (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

nem csak játék van, videó is pl.
meg ez nem kötött kábelhez..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) halaszlo válasza Márton (#10) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Ezeket nem lehet valahol kipróbálni? Amíg ilyeneket olvasok, hogy "olyan, mintha egy csövön nézném", addig egy fillért sem szeretnék adni érte. Majd ha annyira kiforrott ez a technika, hogy tényleg nyújtja a "benne vagyok" érzést, akkor hajlandó lennék nagyobb összeget is kiadni érte, de addig nem. Főleg úgy nem, hogy nem próbálom ki előtte. Mert a legtöbbször más a látványos reklám és más a valóság...

(#17) JoolsNOS válasza Wlac (#14) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én pl hosszabb úton, reptéren várakozva szoktam filmet nézni. (és szerintem nem olyan mintha csövön néznéd) Nekem a 4.6os xperia sp olyan mintha kb 2-3 méterről néznék egy 42 colos tv-t. Utazás közben az nem rossz. Nameg ott a sok demo program, amiben ugye körbe tudsz nézni. Azok is leköthetik az embert egy időre.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#18) Márton válasza halaszlo (#16) üzenetére


Márton
nagyúr

Az olcsó, telefonra tehető nézőkéről nem tudok.
Azokat meg kell venni, árához képest azért ad némi élményt.
Riftet lehet próbálni szerintem már több helyen, pl itt is.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) halaszlo válasza Márton (#18) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Ja ezt néztem már én is, de itt még csak a rift 1-et lehet kipróbálni, nem? Az meg elég gagyi úgy tudom.

(#20) Márton válasza halaszlo (#19) üzenetére


Márton
nagyúr

nem tudom
akkor vedd fel a kapcsolatot a thevr-es fiúkkal.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21) Komplikato válasza Wlac (#14) üzenetére


Komplikato
veterán

"de telefonra is lennének ennyire komoly játékok?"
Van rájuk CryEngine, Unreal és Unity motor.
A mai 4-8 magos csodák, még a "pici ócó kínai" is elviszi ezeket.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22) Wlac


Wlac
Ármester

A filmekre nem gondoltam, amikor volt még okostelefonom, akkor is maximum játszottam rajtuk (oldalnézetes egyszerű cuccokkal). Gondolom akkor kitűnik a kommentemből, hogy jelenleg olyan telefonom van, ami aktív használattal kibír másfél hetet... :D

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#23) JoolsNOS válasza Wlac (#22) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát igen, kis túlzással az újak már hozzák egy xbox360 tudását...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#24) Komplikato válasza Wlac (#14) üzenetére


Komplikato
veterán

Most folyik egy verseny a témában, itt a cikkben van pár versenyző, mondjuk én a Technolust címűt biztos kipróbálnám ha lenne rá lehetőségem: [link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#25) AnonyX válasza JoolsNOS (#17) üzenetére


AnonyX
tag

Milyen VR szemüveged van? Nekem LG G3-ra milyen lenne jó? Ebbe ugye 5,5" 2K kijelző, gondolom film nézés ütős lenne.

(#26) JoolsNOS válasza AnonyX (#25) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ilyen. 6 colig belefér. A legnagyobb "probléma az, hogy a kijelzőt két fele kell osztani, máris a fele jut egy szemnek. És még össze is kell nyomni, hogy a képarány jó legyen.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.