Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

Frissítés: az objektív május 15-től lesz kapható 629 dolláros áron.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) Sefter


Sefter
veterán

aki ilyen obit vesz annak minek dslr :F
egy ultra zoom-al ugyan ezt megteheti...

Psn ID: sefter_hun

(#3) nkmedve válasza Sefter (#2) üzenetére


nkmedve
őstag

Talán az általánosan jobb képminőség miatt, vagy mert adott helyzetben könnyedén cserélheti az abjektivet egy másikra. Az ultrazoom a legértelmetlenebb kategória ami létezik szerintem, nem is kompakt, de legalább a képminősége is kaki.

A minőség még kérdéses ennél, de egyébkent lehet egészen használható utazó- és makroobjektiv.

(#4) DemonDani válasza Sefter (#2) üzenetére


DemonDani
addikt

Ha ezt így hiszed akkor kicsit komolyabban utána kellene olvasnod a dolgokhoz mert megközelítőleg 0 technológiai alapismerettel rendelkezel. Nem bántás, javaslat.

Egyébként szerintem teljesen tetszetős, kíváncsi leszek, hogy milyen képminőségre lesz képes ilyen átfogás mellett. De mindenképpen dícséretes a VC megléte, a PZD-re meg kíváncsi lennék, tényleg nincs-e hátulütője az USD-vel szemben.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5) vlevi válasza nkmedve (#3) üzenetére


vlevi
nagyúr

En is kivancsi leszek erre az obira, de nincsenek nagy remenyeim. Egy kompakt megazoomot konnyebben megcsinalnak, mert joval kisebb meretu az erzekelo, gyatrabb az altalanos kepminoseg, nem nagyon venni eszre az objektiv hibait, es vegul, akjnek kompaktja van, az ritkan foglalkozik ennyire a kepminoseggel. Aps-c erzekelomeretben viszont sajnos eddig meg nem olvastam jo utazozoomrol. Valamelyik vege, altabalan tele oldalon lagyul, nagylatoban torzit mindegyik :-( Ilyen pl. a Sigma 18-125, ami idealais lenne, de sajnos nem az.
A haccazvalahany dollar (vagyis nalunk haccazvalahany euro) árbol raadasul kijon egy alapszintu nagylato, plusz tele, es a kettonek lehet, hogy jobb lesz a kepe, mint egy megazoomnak, egyetlen hatrany, hogy cserelgetni kell.
Na, de ez csak feltetelezes reszemrol. Lassuk, hogy tesztekben hogyan muzsikal.

(#6) DemonDani válasza vlevi (#5) üzenetére


DemonDani
addikt

A Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD elég jó kompromisszum. Kihasználható 300mm-ig is akár és még csak f/10+-os apertúra sem kell hozzá, hogy elég szép képe legyen a végén is. Nyilván itt nem lehetsz maximalista, de ezzel szvsz nincs már gond.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#7) Sefter válasza DemonDani (#4) üzenetére


Sefter
veterán

Tudod kik vesznek ilyet 99%-ban...?
Aki megveszi a leghitványabb vázat ezzel az obival, csak hogy dslr-je legyen...
(Van rálátásom)
Aki legalább hobbi szinten fotózik, ezt az átfogást legalább 2 obival oldja meg szvsz

Psn ID: sefter_hun

(#8) nkmedve válasza Sefter (#7) üzenetére


nkmedve
őstag

És mi ezzel a gond? Valószinűleg még egy ilyen felszereléssel is sokkal előrébb tart képminőségben mintha egy ultrazoom gépet venne menő 20-30x zoommal és körömnyi érzékelővel.
Természetesen jobb 2 obival megoldani ezt az átfogást. de sokan nem szeretik állandóan cserélgetni az obikat (többek között én sem). Én például elégedett vagyok a Canon 18-135 képeivel, a kitobinál valamivel jobb és nagyon ritkán érzem úgy hogy nem elég a tele (van 70-300-as Tamron-om is, de kb 5 képek lőttem vele eddig, pedig nem rossz az obi). Ha ez a 16-300 megközeliti a 18-135 minőségét az alsó fókusztartományban (erősen kétlem, de a remény hal meg utóljára :) ) akkor simán lehet egy használható választás sokaknak, főleg ha használható makrora is (a 18-135 egy +10-es szűrő nélkül teljesen alkalmatlan arra).

(#9) O_L_I válasza Sefter (#7) üzenetére


O_L_I
őstag

Fúú de okos vagy...
Nekem ultrazoomom volt de nem még az én nem túl magas elvárásaimat se ütötte meg sem tudásban sem képminőségben (pedig a maga nemében jó ultrazoomot vettem)
Ezután vettem egy Canon 600D-t és egy Sigma 18-200 mm F3,5-6,3 II DC OS HSM-et és köszönöm nagyon jól vagyunk... Ha ettől én valami igénytelen suttyó vagyok ám legyen.

[ Szerkesztve ]

(#10) vlevi válasza O_L_I (#9) üzenetére


vlevi
nagyúr

A szemelyeskedeseket felreteve az a baj, hogy mindenki a ket veglet kozott fogalmaz. Termeszetesen jobb a megazoomos kompaktnal egy 18-200, vagy 18-135, satobbi obi, de annal is jobb, ha tobb, kisebb atfogasu objektivvel fedjuk le a szukseges tartomanyt. En pl szeretem az 55-250 obimat, de tistaban vagyok vele, hogy egy 70-200 az azert egy ujabb minosegi ugras lenne.

(#11) flash-


flash-
veterán

Én nekem első DSLR-gépem(amit még mindig használok) egy Nikon d3100 as 18-105 objektívvel (igen úgyhogy le vagyok írva innentől kezdve ;] )

Én azt tudom mondani hogy ez a képes meglepetéseket okozni minden gyújtávon, persze ne év fotósa minőségű képekre gondoljatok de egy kezdő középhaladó minőségű képet simán meg lehet lőni ezzel a szettel.
Nem bántam meg hogy így kezdtem a dolgot, kölcséghatékony megoldás.

De pl úgytudom nem egy, nem kettő komolyabb haladó fotósnak megvan ez az obi és boldogok vele! lásd Nikon topic.

Onnantól kedve hogy vannak akik mobiltelefonnal is képesek profi minőségű képeket készíteni,olyanokat melyekre az ember azt mondja hogy hű ez igen, onnantól kezdve nincs értelme a továbbiakban szidni a kitobikat-belépő vázakat mert megvelelő készséggel ezekkel is lehet meglepetéseket elérni.

Szerintem az állít ki magáról szegénységi bizonyítványt aki lenézi ilyen eszközök használóját..

Az árukat megérik, mert azért nem egy Nikon 24-70 árán mérik őket ezt se felejtsük!

A VC től sokat azért ne várjatok általában marketing szöveg, a gyakorlat 1-2 fényérték erősség.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12) flexxx2 válasza flash- (#11) üzenetére


flexxx2
őstag

Az a 18-105 nekem is megvan, ezen a távon még jók az obik aps-cre. A vicc az hogy van nekem is egy 55-200 kitobi mellette, és mióta van a 105ös nem is használtam, gondolkozok hogy eladom, mert nagyon ritkán kéne, ezért nem is akarom cipelni, se cserélni. Így vagyok a 200 feletti utazó zoomokkal is, ritkán kell, és a kép minősége(élessége) tényleg nem az igazi(de nem is annyira rossz) már a végeken. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én is azt hittem kell a 300-700 mm, de most már rájöttem, hogy nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#13) Sefter válasza O_L_I (#9) üzenetére


Sefter
veterán

Miért személyeskedsz..? :U
SEHOL nem írtam, hogy hozná egy UZ akár egy belépő dslr képminőségét...azt mondtam, akinek ilyen átfogásra van szüksége egyetlen obiban, annak valószínű elég az egybe gép is...a többi pedig az 1% (ezek szerinte ide tartozol Te is)
Miért lennél "igénytelen suttyó" :F azt inkább azokról gondolom, akik vesznek egy belépő vázat egy ilyen obival (csak, hogy azt mondhassák: "ez már komoly cucc") és eszükbe sincs P-A-S-M módokat még csak kipróbálni sem, hanem mindent autómatán...(sajnos sok ilyen van..)

Psn ID: sefter_hun

(#14) O_L_I válasza Sefter (#13) üzenetére


O_L_I
őstag

Bocsánat, csak redszeresen találkozom fotós topkikokban azzal a szemlélettel, hogy ha valakinek nincs min 3 obija az sikeres ember nem lehet megy amúgy is inkább ássa el magát, így lehet kicsit reflexből kaptam fel a vizet.
Elképzelhető, hogy nagyon szűk réteget képviselek azzal, hogy különbséget tudok tenni a jó és rossz képek között illetve szeretek magam elszöszölni a jó beállításokkal, de arra nem vagyok hajlandó hogy több obit tartsak magamnál és még cserélgessem is témától függően.

(#15) dabadab válasza Sefter (#13) üzenetére


dabadab
titán

"azt mondtam, akinek ilyen átfogásra van szüksége egyetlen obiban, annak valószínű elég az egybe gép is..."

Szerintem a legtobb fotosnak legalabb ekkora atfogasra lenne szuksege egyetlen obiban, az mar mas kerdes, hogy technologia meg egyeb korlatok miatt altalaban hoz valami kompromisszumot.

Egyebkent nem ertem ezt a hozzaallast, hogy a DSLR csak a fotozas felkent papjainak valo.
Egy alap DSLR is gyorsabban es pontosabban fokuszal egy ilyen obival is, mint egy UZ (marpedig ez egy tok laikusnak is feltunik), lehet vele normalis vakukat hasznalni (szinten barkinek feltuno kulonbseg) stb.

DRM is theft

(#16) flaki


flaki
csendes tag

Nekem volt kompakt gépem, aztán egy bridge, most pedig egy dslr. Megvan a kit objektívem, van egy tele- és van egy fix objektívem is. Ennek ellenére nagyon szeretnék egy ilyet, mert vannak esetek, mikor nagyon nem jó állandóan cserélgetni őket. Nyilván nem minőségi portréfotózásra, vagy egyéb beállított képekre gondolok, de pl. egy nyaralás vagy utazás alkalmával nagyon jó lehet, mikor hol közeli, hol távoli dolgokat kell fotózni. A dslr még a legolcsóbb kitobival is messze jobb képeket csinál bármilyen kompakt gépnél, főleg ha már sötétedik. A bridge gép pl. iso400 felett használhatatlan, ocsmány képeket csinált - sötétben. A dslr-rel el tudok menni akár 3200-ig is a leggagyibb objektívvel, mégis szebb lesz bármelyik kompaktnál.
Szóval sztem igenis van piaca ezeknek az obiknak is, azoknál akiknek nem elég a kompaktok minősége

(#17) DemonDani válasza Sefter (#7) üzenetére


DemonDani
addikt

Elképesztően lenéző a stílusod, szerintem nem ártana kicsit elgondolkodni, mielőtt ilyeneket írsz. Ezek a szövegek szánalmasak.

Nemtom neked mi a low dslr, de szerintem olyan nincs, és erről bizony sokakat megkérdezhetnél. Nem egy díjnyertes képet tudok neked mutatni, ami hitvány 500D-vel lett lőve pl...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18) flash- válasza DemonDani (#17) üzenetére


flash-
veterán

vagy telefonnal

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19) Throme válasza Sefter (#2) üzenetére


Throme
veterán

Pl van csaladja es gyerek(ek) mellet nem akar lemondani a dslr-rol, de szamos mas ok is lehet. Mondok megegyet, poros korulmeny, veszelyes a cserelgetes....
Eleg roviden irtak errol az obirol, de nezd meg, hogy a sulya eleg baratsagos. Kozel 300g-mal konnyebb a nikkor 18_300 vr-nel. A pzd motor meg halk.
Biztos, hogy tobb obival kepminosegben jobban jar barki, de ne ird le azokat akik mas szempontokat helyeznek elobbre.
Ha nem kell nagy kompromisszumokat kotni ez egeszjo kis obi lesz a maga nemeben.

(#20) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Van valakinek ilyen objektívje eladó Canon gépre?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.