Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) natë


natë
nagyúr

Egyébként - elvileg - baromira nem érinti a magyar vásárlókat, szóval le lehet sokszor hozni a hírt, de kb. felesleges. Az a szűk réteg, aki ilyen készüléket vesz, megoldja, s az a hírekkel is tisztában van, a felhasználók nagy részének meg fogalma sincs mi az a Pixel és nem is érdekelné, mert hivatalosan nem kapható.

(#2) Hopkins95 válasza natë (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Kapható hivatalosan, Amazonról valószínűleg Magyarországra is meg tudod majd rendelni.

Amúgy engem érdekel a hír, sőt, annak örülnék igazán, ha itteni hülyevagyokáruházban is meg lehetne vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#3) #65577472 válasza Hopkins95 (#2) üzenetére


#65577472
törölt tag

Elég átgurulni sógorékhoz.

Az előtted hozzászóló felháborodását nem igazán értem, azért az itteni komment szekciónál elég magas a geek faktor, sokan vagyunk, akiket érdekelnek olyan telefonokkal kapcsolatos hírek is, amiket nem lehet itthon kapni. Amúgy meg nem kötelező kattintani.

(#4) natë válasza #65577472 (#3) üzenetére


natë
nagyúr

Nem vagyok felháborodva. A 23. hír van arról, hogy hülye a Google, mert mekkora nagy blődséget csinál a 4a-val. Egy olyan mobillal, ami itthon nem lesz forgalmazva. Az a geek faktor baromira nem magas...mármint igen csak réteg termék a Pixel.

Nekem is Pixelem van amúgy, az Amazonról való rendelés pedig nem hivatalos, itthoni forgalmazás.

(#5) Schuler888


Schuler888
senior tag

Akkor az egyik kollega valszeg megsem feleslegesen rendelte meg mar a tokot a telefonhoz :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6) Hopkins95 válasza natë (#4) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ilyen alapon akkor a Oneplus sem forgalmazza hivatalosan Magyarországon a készülékeit! :DD

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#7) natë válasza Hopkins95 (#6) üzenetére


natë
nagyúr

Postáz direktben ide? Igen. Valami dereng, hogy szolgáltató is árul OP-t...

A Google Store-ban tudsz vásárolni innen? Nem.

Ezt meg is beszéltük.

[ Szerkesztve ]

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Igaza van natë-nek (nem tréfálsz meg azzal a betűvel :) ). Hivatalosan nem elérhető nálunk a Pixel még. Viszont könnyű beszerezni, elég átmenni egy osztrák MédiaMarktba, vagy németből rendelni. Pikk-pakk elhozzák, gari, minden pöpec, ahogy a #2-es írta.

Szerk.: hiszen SD-s Galaxy S-t is lehet kintről rendelni. (Illetve néhány GSM behozza, akár a Pixelt is. De ez sem hivatalos.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Hopkins95 válasza natë (#7) üzenetére


Hopkins95
addikt

OK legyen...

Ettől még a forgalmazó partnerektől való vétel miért nem opció?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#10) allergia válasza natë (#7) üzenetére


allergia
csendes tag

Korábban ki lehetett játszani a Google Store-t, a németet pl. Ott volt lehetőség olyan cím megadására, ami nem német és express szállítást vállalva/fizetve, lehetett rendelni onnan is. Ez mára megszűnt....
Én évek óta Pixel-en vagyok, imádom (kamera, szoftver, szoftvertámogatás stb.), de állandóan anyázok, hogy milyen nehéz beszerezni, illetve ha bármi baja van, akkor mekkora macera a garanciát érvényesíteni (szerencsére eddig egyik Pixel-emmel sem volt baj, 2XL, 3XL, 4XL, lányomnak 3a, apámnak a régi, első XL).
De ezzel egyébként a fél világ így van. Pl: az EU-ban egy csomó országban van Google Store, de összesen 6-ban lehet telefont is venni. Nem értem a Google értékesítési stratégiáját, és akkor még nagyon finoman fogalmaztam.

(#11) natë válasza Hopkins95 (#9) üzenetére


natë
nagyúr

Nekem az. Turbado nagy Pixel seller.
Én csak arra próbáltam utalni, hogy kisebb vendetta megy a Google ellen az oldalon a 4a miatt (mert a külföldi lapok ezt tolják, ahol lehet is kapni hivatalosan), a user-ek 90%-a meg kb életében nem venne egy Samsung, Apple, Huawei, stb ellenében.

(#12) allergia válasza natë (#11) üzenetére


allergia
csendes tag

Én se vennék mást; nagyon meg vagyok elégedve a 4XL-lel, és igen, az akksinak semmi, de semmi baja nincs (köszi szuper Youtuberek.....), 6 óra SoT bármikor összejön.
Akkor leszek szarban, ha az 5XL (majd később a 6XL is) tényleg nem flagship telefon lesz, mert lövésem nincs mire válthatnék. iOS-t utálom, Samsung egy katasztrófa, kipróbáltam menet közben az OP-t (6T Mclaren...), decemberben augusztusi frissítés volt rajta, Huawei elvből nem.... nagyjából vége is a lehetőségeknek.

(#13) ghiottone válasza Schuler888 (#5) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Jelen :D pedig már kezdtem lemondani róla.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#14) Hopkins95 válasza natë (#11) üzenetére


Hopkins95
addikt

A Google megérdemli a sok szart amit kap a médiától, pontosan azért, amit allergia ír feljebb, hogy ilyen balfék módon oldja meg az európai forgalmazást... :(((

Hogy egy ekkora cég hogyan állhat ilyen szerencsétlen módon az európai forgalmazáshoz, azt egyszerűen nem tudom felfogni...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#15) Polarstar válasza Hopkins95 (#14) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Valszeg egyszerűen nem vagyunk piac a google számára. Így döntöttek.

Ezt a Yes-No-Yes-No-Yes-No hisztit én sem értem a kiadással kapcsolatban. De nem fontos.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) Lacc


Lacc
aktív tag

Miért fontos, hogy legyen Magyarországon is Google Store, vagy valami?
EU-s "polgárként" megveszem másik EU-s tagorszgában, akkor az ottani (plusz az EU-s) jogok illetnek meg engem is.
(Tapasztalat)

(#17) Hopkins95 válasza Polarstar (#15) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát ha így állnak hozzá, akkor várhatják is, hogy nagy eladásokat produkáljon a Pixel...

De milyen érdekes, hogy ezek szerint Belgium(az Európai Parlament központja, hoppá), Hollandia, Svájc vagy pl. Ausztria sem piac nekik(van Store, de nincs Pixel) :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) Polarstar válasza Hopkins95 (#17) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem lepődök meg. Rendeltem svédből kiadótól könyvet. Mindenhová szállítanak (eleve Oroszország kizárt) albániába, csehekhez, bulgárokhoz, ciprusra, San Marinoba... De magyaroszág mind egy kád kifolyó - fekete volt a térképen. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) JMC


JMC
tag

Elavul ez a szerencsétlen Pixel 4a, mire egyáltalán megjelenik, ha így haladnak, pedig pont egy ilyesmi telefont keresek évek óta.

(#20) Viper26 válasza natë (#11) üzenetére


Viper26
nagyúr

Onnan rendeltem 3a-t pár napja. :)

Pixel 7 | FR955

(#21) judas13


judas13
addikt

Egyre szórakoztatóbb ez a csapat. A holnapi hírt azért még megvárom.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#22) Ádám16 válasza natë (#1) üzenetére


Ádám16
addikt

+1.
Nem a lesz-nemlesz a kabaré, hanem, hogy a MA! kabarénak kiáltja ezt a hercehurcát, de minden felreppent hírt lehoz egy cikknek.

(#23) ShadowX válasza Polarstar (#15) üzenetére


ShadowX
őstag

Erre leírtam már egy szerintem vállalható megoldást. Cseh, szlovák, lengyel, magyar, szlovén, horvát és román piacot egy közép-kelet eu depóból ellátni. Euróban kell fizetni, ha tetszik, ha nem, a szállítás meg az egymáshoz való közelség miatt megoldható. Szervíz egy ilyen gócpontra szintén megoldható.

De olyan ez, mint minden más ami Google. Évekbe telik valamit érvényre juttatni. Pixel 3a XL tulajként mondom. Pedig eljutottam én is arra a pontra, hogy vagy szifon vagy pixel telefonjaim lesznek a jövőben. Egyszerűen ezeken megy úgy minden, ahogy kell.

(#24) Essentials


Essentials
aktív tag

Javítsatok ki ha tévedek, de eddig én úgy tudtam, hogy itthonra nem lehet úgy beszerezni a Pixelt, hogy a supportot is megkapd vele, és ne az ideg verjen ha baj van. Anno az LG-t, és a HTC-t is felhívtam ( hazai képviseleteket ) hogy mondják el, mi történik ha veszek egy Google Pixelt. ( Ők a gyártottak nekik. ) A HTC-nél széttárták a karjukat, az LG-nél pedig elmondták hogy már semmilyen alkatrészük nincs a Pixelekhez ( régen a Nexusokhoz volt ), és ha megveszem mondjuk Ausztriában, vagy Németországban, akkor természetesen ugyanúgy érvényes itthon a garancia, és az EU jótállás is, csak éppen a hajamra kenhetem, mert nincs hova vinni az országunkban. Tehát kijelzőprobléma, vagy bármilyen egyéb gond esetén ott tudom garanciában intéztetni, ahol vásárolva lett. ( Azaz nem itthon. ) Ez nem kis macera, és az sem túl meggyőző hogy az elmúlt évek mindegyikében voltak gondok a készülékekkel hardver, kijelző, és még szoftver szempontjából is ( nem volt rajta előtelepítve az OS... ) Szóval egy teljes kudarc az egész. Az egyetlen számomra ismeretes megoldás a Turbado, és ott is a prémium plusz garancia igénybevétele, hiszen ők teljes telefont cserélnek, ha a garancia idő alatt gondod lesz vele, máshonnan nem szabad venni! Viszont a Turbadonál is addig biztosítják a cserét, amíg van készleten az eszköz, ha esetleg nincs, akkor levásárolhatod az árát egy másik típusra.

Más:
A Google alapvetően még mindig egy reklámcég, ami szoftveres ökoszisztémát is üzemeltet ( amin keresztül kiaknázhatja a marketing tevékenységeit ), nagyon messze állnak a hardvergyártástól, ideológiában is. A Huawei, HTC, LG által társfejlesztett Pixel sorozatú telefonjaikat első sorban referencia eszköznek tartják, és ezért sem építenek ki komolyabb disztribúciót, akkot sem ha egyébként lenne rá igény. Gondoljatok bele, ha bekerülne globálisan az operátori kínálatokba, hányan hoznának ki előfizetés mellett Pixeleket ( már csak kipróbálni is ) Viszont ez nem igazán érdekli őket, mi sem bizonyítja jobban, hogy nincs még egy ilyen tökönlőtt supporttal rendelkező széria, ami globálisan mindössze néhány országban jelenik meg, azok legtöbbje is Észak-Amerikában van, és az EU-ban.
Ez nehezen hiszem, h változna a jövőben.
A Qualcomm jelenlegi árait tudva, és a jövőre érkező csúcs snapdragon áremelés pletykáit olvasva simán elképzelem, hogy nem lesz valódi ( friss ) csúcsprocesszorral szerelt készülékük idén, vagy ha igen, akkor kiegyeznek egy tavalyi 855-tel bele...

[ Szerkesztve ]

(#25) judas13 válasza Hopkins95 (#17) üzenetére


judas13
addikt

Pár éve még az alma ellenfelei akartak lenni, aztán sikerült is le vagy (fel?) küzdeni magukat izmos 3%-ig..nem tudom hol lehet a hiba.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26) ghiottone válasza Essentials (#24) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Kicsit kacifántosan. Elküldöd nekik, de ők nem küldik neked vissza Magyarországra, csak a származási országba - Anglia, Németország, stb. - így kell egy ottani kontakt. Egyszer rákérdeztem + lesliennek egy Pixel 2-est így rendeztek. - A htc nem foglalkozott a pixelekkel. Anno adtam le Pixel 1-et MM-be, mert htc, de nem csináltak vele semmit. Htc-vel, Google-el leveleztem és a Google volt a hunyó. - csak sajna az a Pixel Amcsi verziós volt és arra csak 1 év gari volt, nem 2, mint az EU-sokra.

Ha azonban német vagy más EU-s amazonról veszed, ahol az Amazon az eladó, akkor a legjobb tamogatást kapod - hiba van, jelzed és
- küldenek újat, ha még forgalmazzák,
- visszaadják a vételárat.
+ Posta MPL imverz csomagként fel lehet adni a visszaküldendő hibás telót.

+ Amit még ajánlok, ha német MM vagy Saturnból veszi az ember. Ha hibás, akkor számlával bemenni egy MM-be és intézik a garit. - ezt még nem tudtam kipróbálni, de MM válasz emailben megerősítette korábban.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#27) #76289792 válasza ghiottone (#26) üzenetére


#76289792
törölt tag

Osztrák MM-os vásárlásnál lehet garanciáztatni magyar MM-ban?

(#28) Hopkins95 válasza Essentials (#24) üzenetére


Hopkins95
addikt

2016-10-17 09:38
Meghalt a Nexus, éljen a Pixel!

Eddig pont nem érdekelte a Google-t, hogy fogynak a Nexus mobilok, hiszen nem a profitra mentek rá. Most viszont, hogy vállaltan szoftver és hardveróriás lett a megavállalatból, mindjárt fontosabbá váltak a számok és mutatók.

Éppen ezért, először tervez a keresőóriás több száz millió dollárt költeni a Made by Google termékek reklámkampányára, 3,2 millió dodó repült is az első tévéspotokra. Hamarosan nyílnak a Made by Google bemutatótermek, ahova be lehet sétálni, a divatosra vett VR szemüveget a belecsúsztatott Pixelekkel fel lehet próbálni, a Home-mal el lehet csevegni, és ha tetszett az élmény, az egész október 4-ei pakkal haza lehet sétálni. Rachel Pasqua, egy New York-i reklámügynökség vezetője szerint a Google először került abba a pozícióba, hogy magát nem brandeknek, hanem embereknek kell eladnia, és elég csak az új telefonokra ránézni: olyan, mintha a HTC és az Apple összebútorozott volna.
...
Ja, és a Google keresni is szeretne a dolgon, erről szól az egész. Így aztán érthető, miért indul Európában 230 ezer forinton a Pixel és 275-ön a Pixel XL. Nyilván a Google Assistant sem fejlesztette ki önmagát (legalábbis reméljük), és hardveresen sincs kompromisszum: a fém/üveg referenciamobilok nagyon egybe lettek téve, a Snapdragon 821-gyel süvít az Android 7.1 és a VR-kontent, a kamerára és a kitűnő HDR+ algoritmusra pedig 12 hónap alatt még jobban rágyúrtak. Ez ma a Google a mobiltelefónia szintjén: egy prémium gyártó prémium márkatermékekkel, sokkal szélesebb vásárlótömeget megcélozva, mint annak előtte. Akkor miért ne kérjen el prémium árat, mint mindenki más?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#29) vanye


vanye
senior tag

Nincs hír/infó róla, hogy vajh' ez is "jófajta" PWM-es OLED-panellel jön-e, mint az elődje? A 3a megfordult nálam, és bár mintha egyenesen nekem rakta volna össze a Google, a kijelzőjét nem az én szememnek találták ki.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#30) judas13 válasza #76289792 (#27) üzenetére


judas13
addikt

Elvileg igen.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#31) Essentials válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


Essentials
aktív tag

Én nem erről beszéltem, nem árakról, és hogy prémium-e vagy sem, valszeg másnak címezted. 😬

(#32) Essentials


Essentials
aktív tag

A pixelek béna kacsak hazai kezeléséről jut eszembe:

Én azt sem értem egyebként, hogy kiépîtett hazai magyar nyelvű supporttal rendelkezdő nagy gyártók hazai aloldalain sem lehet rendelni termékeket. Ott a Samu, vagy a Huawei, hogy a legnagyobbakat említsük, és felmész megnézni az okos cuccaikat, minden terméklapon max ajánlásokat látsz, h melyik városban tudod beszerezni pld személyesen. Szerintem ekkora vállalatoktól elvárható lenne h az évek v a Samsung esetében évtizedek alatt eljussanak odáig hogy hazai raktár infrastruktúrát építenek ki, és ha felmegyek a samsung.com-ra, legalább a keresettebb okoseszközöket egy kattintással a csomagba dobhassam a terméklapjukról. Ebből a szempontból az Apple nagyon komoly támogatást tol a termékek mögé, hiszen az apple.hu-t megnyitva akár egy általad összekonfigurált laptopot vagy PC-t is kiszállítanak a címedre, az iPhone-ról iPad-ról stb nem is beszélve, minden színben minden tárhellyel 2 nap alatt ott van az ajtódban a honlapról. Szerintem prémium cuccokat áruló tradícionális gyártóktól ez elvárható színvonal lenne.

És most nem a Xiaomi-ra gondolok, nekik tényleg béna az egész hazai jelenlétük, a keresettebb cuccokat sokszor a prémium viszonteladóiknál sem lehet hónapokig beszerezni globál verzió ide vagy oda...

Szerinrem ez is fontos.
No meg egy .hu Google aloldal sem ártana meg egyikünknek sem a Pixelekkel, egyéb holmikkal, és a mögöttük kiépített supporttal.

(#33) Essentials válasza ghiottone (#26) üzenetére


Essentials
aktív tag

Köszi az infót, nekem nem lett kívánatosabb így sem a dolog.

(#34) Essentials válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


Essentials
aktív tag

Már láttam, hogy idéztél 2016-ból, elkerülte a figyelmem!

(#35) Hopkins95 válasza Essentials (#34) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ezeket a pontjaidat igyekeztem cáfolni:
-A Google alapvetően még mindig egy reklámcég, ami szoftveres ökoszisztémát is üzemeltet...nagyon messze állnak a hardvergyártástól, ideológiában is.
-A Huawei, HTC, LG által társfejlesztett Pixel sorozatú telefonjaikat első sorban referencia eszköznek tartják, és ezért sem építenek ki komolyabb disztribúciót, akkot sem ha egyébként lenne rá igény.

Hogy aztán ezt mennyire vitték sikerre, az már nyilván más kérdés. De a Pixel sorozatot a Google nem referenciatelefonként nevezte, hanem prémium termékként. És ez meglátszik bizony az árcédulán is. Amiért cserébe szerintem jogosan várunk el legalább annyit, hogy egy európai központból minden EU-s országból rendelni ill. garanciáztatni lehessen.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#36) agressor12 válasza janeszgol (#8) üzenetére


agressor12
senior tag

Az osztrákoknál sajnos nem árulnak Pixel-t az MM-ba.

(#37) Essentials válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


Essentials
aktív tag

4 év telt el, látjuk mennyit "fejlődtek" a terítésben. Még kevesebb helyen kaphatóak mint egykor, hiszen a Nexusok mêg a hazai operátoroknál is megvásárolhatóak voltak, a Pixelekről továbbra sincs semmi hír. Szerintem ha változott valami ebben a témában, az inkább negatív irányba történt.

(#38) Essentials válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


Essentials
aktív tag

Most néztem meg, jelenleg 12 országban kaphatóak ezek a készülékek a 203-ból. Ezt korántsem mondanám globális szórásnak. Tavaly 6-on indultak, abból lett 12 mostanra. LOL Továbbra is azt gondolom, h a Google nem ebből él, és nem is akar ebből élni. "Referencia". Tartják, mert kell.

[ Szerkesztve ]

(#39) #76289792 válasza Essentials (#38) üzenetére


#76289792
törölt tag

+1
Csak presztízs.

(#40) xhege válasza Essentials (#38) üzenetére


xhege
addikt

Rosszul közelíted. Tavalyról idénre megduplázták azon országok számát, ahol jelen vannak. :D

(#41) xhege


xhege
addikt

Az elmúlt majd egy évben végigpróbáltam android vonalon a komolyabb gyártók telefonjait (Samsung Note 9, Samsung S10e, Huawei P30 Pro, Honor 20 Pro, Xiaomi Mi 9T Pro, Oneplus 7T és most Pixel 4 XL). Mindegyikben találtam valami kivetnivalót (igen biztos bennem van a hiba). Alapvetően nem jött be sem a One UI, sem az EMUI sem a MIUI. Az Oxygen OS már teljesen jó volt, a telefon oldalán a csúszkakapcsoló parádés, ott a fotók nem ragadtak magukkal. Lehetett gcammal szórakozni, de valahogy sok pénzért én már nem akarok szórakozni. Kinőttem ebből. A Pixel a szoftver szintjén a legjobb eddigi telefonom. Minden ott van és úgy működik, ahogy nekem jó. A fotós képességgek eszméletlenek. Ami gyengébb az az akksi (mondjuk egy P30 Pro vagy MI 9T Pro viszonylatában), a kijelző fényereje direkt napfényben és a videós képességek, illetve hiányzik a fizikai duál sim. Illetve az emberben benne van a para, hogy mi lesz, ha valami gond van a telefonnal (bár az enyém Turbados).
Ahogy öregszek egyre vonzóbbnak találom a korábban általam is fikázott iPhone gondolatát. A 11-es szériától már az akksi problémát is megoldották, és nagyon vonzó a terméktámogatás, amit nyújtanak. Sosem volt iPhone-om és nem tudom milyen korlátjai vannak IOS-nek. Kipróbálás nélkül nem mernék belevágni, mert piszok drágák.
Szóval én nagyon reméltem, hogy a Pixel valós versenytársa lehet egy iPhone-nak. Fotózásban és a szoftver gördülékenységében már az is, de a többi...

(#42) allergia


allergia
csendes tag

sorry ha 2x írok be, de valamiért eltűnt az előző üzenetem.... xhege, mielőtt ájfónra váltanál, sztem szerezz egyet kölcsönbe pár hétre.... kaptam egy céges ájfont (11 Pro Max) április végén.... szörnyű; minden hívás át van irányítva, a táskámban rohad egy félmilliós telefon... az akksin és a 4K/60 videón kívül egy börtön az egész (ugye az ájnónok root-olása angolul "jailbreak".... találó kifejezés).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.