Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Készítem is a backupot...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) MasterDeeJay válasza Plazmacucci (#1) üzenetére

Na igen nálam is, holnap lesz munka a cégnél hogy megint mi nem működik...

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) Cythyel


Cythyel
senior tag

asszem megint csak akkor kerül fel az új verzió ha pár hónap múlva kigyomlálták már a sok bug-ot...

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A fekete téma meg a telefonos dolog nem hülyeség. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

ÉS ezzel legalább működni fog a hálózati megosztás? :W

2 napom ment arra rá, hogy ami egy Win8.1 alatt 3 kattintás, az a Win10 alatt megszakadva se menjen....

Brutális mennyire elcseszik a Win10-et... Amíg nem akarsz bizonyos funkciókat használni nincs gond... De ha igen, akkor katasztrófa.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Tanisz válasza Graphics (#5) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hmm...mi a gondod vele?

Nálam hiba nélkül megy a hálózati megosztás Win10 Pro alatt.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#7) OkosTibi válasza Graphics (#5) üzenetére


OkosTibi
csendes tag

Nálam ment eddig is a hálózati megosztás, bár már az összes gépre felrakta és utána is megy.
Bár én fix ip-t adtam a gépeknek és a router meg a maradéknak osztja ki (pl.: wifi).

(#8) Simba86 válasza Graphics (#5) üzenetére


Simba86
senior tag

Hát igen, homegroup nélkül alig lehet beállítani, hogy egymást láthassák a gépek itthon... írtó nehéz megoldanom, hogy a 2 laptop és a 3 asztali gép korlátlanul láthassa egymást...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#9) Graphics válasza Tanisz (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kb minden...

Beállítom azt, amit Win8.1-en, azon megy simán, 10-esen folyamatosan hitelesítési adatokat kér....

Mindent ugyanúgy csinálok, és mégse akar jó lenne.. Sokan küzdenek sajnos vele.

- Jelszavas védelem ki.
- Fájlmegosztás be.
- Mappára rámegyek, megosztás, Mindenki, kap teljes jogot, hálózaton megtalálom a gépet, rámegyek, és hitelesítés....

Ha beállítok, akkor se, ha nincs akkor se...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A sok béta tesztelő....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Simba86 válasza Graphics (#9) üzenetére


Simba86
senior tag

nyugi, ugyanígy járok én is... azon a gépen jó minden, amelyiken még a RS előtti win10 van fenn, a többi szórakozik...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#12) atike válasza Graphics (#5) üzenetére


atike
nagyúr

....otthoni csoport a kulcsszó... :U Utána fog menni minden.

(#13) Simba86 válasza atike (#12) üzenetére


Simba86
senior tag

nincs otthoni csoport... pont ez a lényeg, ezt vették el a RS-sel...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#14) eventus


eventus
veterán

Napokban tértem vissza 7-re. Elég volt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15) Simba86


Simba86
senior tag

arról ne is beszéljünk, hogy SSD nélkül w10-et használni felér egy kínzással...Win 7-nél nem volt ennyire szánalmas...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#16) Zotya84 válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Ó, nálam, tudom, hogy csak a Canon hálózatos nyomtatók fognak megint megállni, mert bár le van tiltva, mégis minden upgrade-nél lecseréli a drivert valami UPD-re, azzal meg nem megy a network scan... A többi helyen a többi géppel én nem várok gondot, elég újak, hogy ne legyen. (Nem is szokott egyéb lenni.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#17) Dandris válasza Zotya84 (#16) üzenetére


Dandris
tag

Ez volt a hp nyomikkal az előző nagy frissítéssel, ott nem lehetett hálózati meghajtóra szkennelni attól fogva, aztán kb 1 hónap múlva "megjavult" - izgulok most is. :(

[ Szerkesztve ]

(#18) Full33


Full33
újonc

Amiota tiltva van a driver frissites es az energiagazdalkodast atalitod, azota kijelenthetem, hogy elerte a felkesz allapotot a win10.

Apropo akinek usb driver panikol a windowsban, azt cmd parancsal, rendszergazdaban -overall parancsal renbeteheti a chipsetjet. Pl nalam intel z270 -lapnal igy nezz ki a parancs:
setupchipset.exe -overall.

Full

(#19) Zotya84 válasza Simba86 (#15) üzenetére


Zotya84
őstag

Dehogynem. Csak a lassan 10 év alatt az emlékek megszépülnek. Amikor az első SSD-ktől még a Athlon XP 2500+ 1G DDR1-el, SATA1-n is meg tudott táltosodni bármilyen rendszer (persze az még bőven a zikszpé vala...) Nem véletlenül vagyok ~2010 eleje óta SSD használó.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#20) Zotya84 válasza Dandris (#17) üzenetére


Zotya84
őstag

Az azért volt, mert a driverben volt egy bug, amit driverfrissítéssel lehetett megoldani. (Samsungnál is volt ilyen gond az USB-s szkennel is.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#21) Dandris válasza Zotya84 (#20) üzenetére


Dandris
tag

Ez mekkora gáz már, főleg ha egy iroda sokat szkennel....

(#22) atike válasza Simba86 (#13) üzenetére


atike
nagyúr

Ja, igaz, bocsi... :DDD Tényleg az módosult legutóbb...

(#23) AxBattler


AxBattler
félisten

Érdekes újítás még a fájlkezelő úgynevezett sötét módja, ami gyakorlatilag az eddig rikító színben virító ablak témájának sötétre változtatása.

Hihetetlen, hogy még csak most esett le nekik, miután a Gépházban régóta lehet már sötét témát beállítani... :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24) Simba86 válasza Zotya84 (#19) üzenetére


Simba86
senior tag

Sajnos meg kell, hogy cáfoljalak, mert pont a napokban próbáltam ki egy 7200 rpm-es HDD-vel szerelt gépnél, hogy win 10 helyett win 7-et raktam fel és gyorsabb lett...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#25) borg25 válasza Graphics (#9) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Egyszerű módszereknek vannak hibái. Valaki benyal egy ransomwaret és minden ami a közös megosztásban volt írásra megosztva megy a levesbe.
Lehet, hogy macerásabb, hogy mindenki felhasználói név jelszóval lép be, de legalább el vannak különítve az írási jogok, mindenki csak a sajátját tudja gajdra vágni. Fontold meg.
Primitív módszer, ha mindenki a saját gépén saját felhasználói névvel és jelszóval lép be, aztán a közös gépen mindenkinek létre van hozva egy fiók, és ugyanaz a felhasználói név jelszó páros, mint a saját gépeken. Mikor saját gépről csatlakozna a központi géphez úgy is elsőre azzal a jelszóval próbálkozik.

(#26) Tyrel válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


Tyrel
őstag

Nekem is ez volt az első gondolatom: "na lássuk mit lehet még elbaszni ebben a rendszerben..." :U

Turenkarn

(#27) Tyrel válasza Graphics (#9) üzenetére


Tyrel
őstag

Nekem itthon van 4 gép (némelyik céges, nem én vagyok ennyire burzsuj), mindegyik up-to-date... a 4-ből 3 gép Win 10 Home, ők látják egymást a hálózaton és látják a 4. gépet is. A 4. gép Win 10 Pro, ő senkit nem lát a hálózaton, még saját magát sem.

Full ugyan úgy van beállítva minden hálózati beállításuk. Ezen felül ha direkt útvonalat adok meg pl. \\gépnév\mappanév úgy be tud lépni a Win 10 Pro gép is a többire, csak network discovery nincs (hiába van bekapcsolva), nem lehet rajta sehogy kitallózni a többi gépet. Ritka elbaszott nevű hálózati nyomtató hozzáadásakor külön élmény volt...

Turenkarn

(#28) Jesus_Shaves válasza eventus (#14) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Engem egyetlen dolog tart vissza jelenleg - 4K online tartalmak (pl. YT) hetesen egyszerűen nem voltak hajlandóak GPU dekódert használni, hiába a legújabb driver. Ez 10-esen megoldódott (mondjuk sok minden más meg rosszabb lett)

(#29) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Munkahelyi gépre felnyomtam, had lássam, mik a buktatók. Eddig, kopp-kopp semmi gond, sőt, eddig hibásan érzékelte a nem gyári vírusirtó meglétét, ma frissítés után ez is megjavult.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30) pendre54


pendre54
addikt

"Érdekes újítás még a fájlkezelő úgynevezett sötét módja, ami gyakorlatilag az eddig rikító színben virító ablak témájának sötétre változtatása. Kis dolognak tűnik, de valójában rendkívül hasznos, mivel éjszaka bánthatja is a szemet a világos téma, amit így könnyen el lehet kerülni."
Hááát, tényleg nagyon hasznos, különösen vakok és gyengén látóknak. ;] [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31) TeeJay


TeeJay
félisten

i7-4790K gépeimen hajnal óta fut gond nélkül
egyik gép torrentes az menni fog 24/7-ben de eddig semmi baja szóval jó lesz ez :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Troll ON
Olvasva a hozzászólásaitokat és a saját tapasztalataim alapján is, a rendszergazdának - régies megnevezése "a már jön, meneküljünk" rangú kollégának!! - évente 2x is dolgoznia kell!! Igaz, azok 180-egynéhány napig tartanak :DDD :DDD :DDD
Troll OFF

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#33) Zotya84 válasza Dandris (#21) üzenetére


Zotya84
őstag

Na, ahol a gond volt, ott szinte folyamatosan... :D De meg lehetett oldani szerencsére. Először ideiglenesen a 1803 blokkolásásval, majd a driverfrissítés után azt is lehetett ráengedni. A Canonos szkenner meg úgyis pocsék lesz. De megvárom, míg hívnak, mert már távolról szoktam megoldani a nyomtatóillesztő cseréjét.

És igen, elég gáz volt, míg rá nem sikerült ébredni az okora...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#34) Tanisz válasza Graphics (#9) üzenetére


Tanisz
senior tag

Nagyon fura, nekem ilyen gondom nincs.

Pedig a megosztásokat használom másik win10-en, win7-en, linuxon és Androidon is.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#35) Zotya84 válasza Simba86 (#24) üzenetére


Zotya84
őstag

Legyen úgy. Én meg sorra cserélem mindenhol, ahol lehet a 7-t 10-re mert ugyanazon konfigon jóval gyorsabb, még HDD-n is. Csak kell rá rendes vírusirtó, mert a defender elég nagy CPU/HDD-időt zabál fel azzal, hogy nem épít reputációs listát, és mindig minden állományt szkennel... ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#36) E.Kaufmann válasza Zotya84 (#35) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha nem titok, melyik a jó vírusírtó Win10 alá? Mert amit mi használunk, még tán lassabb is mint a Defender.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#37) vicze


vicze
félisten

Jaj de vicces, az MS, hogy VLSC-be csak a ARM-es 1809 került fel, már megörültem, hogy végre nem heteket kell várni. :P

(#38) Nite


Nite
őstag

homegroup nelkul, jelszo nelkul, mindenfele trukkozes nelkul tokeletesen mukodik a megosztas, minden gepen, akar kabelen, akar wifin, akar fix ip-n, akar dhcp-n, nem is ertem... MS eddig legjobb termeke a 10-es!

rendszermeghajtonak HDD 2018-ban? :W viszlat...

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#39) Gdi


Gdi
senior tag

Megint eltelt egy fél év, és a cégnél még nem kalapáltam össze a WSUS-t.
Jönnek majd a telefonok, hogy nem tudnak dolgozni, mert már 1óra 40perce megy az update, és most visszavonja, mert nem sikerült.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#40) borg25 válasza E.Kaufmann (#36) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Javaslom ezt a topicot
A vírusirtó sebessége pedig nem épp a legjobb szempont. A felismerés pontossága annál inkább.

(#41) DanD88


DanD88
tag

Kifejezetten szuper hogy igyekszek kerülni az MS appokat amennyire csak lehet, úgyhogy sokat segítenek majd az új funkciók!

UI.: Remélem ezúttal sem hagyják el a kötelező black screen-t pár indítás után, amit jó esetben csak restore point-ra való visszaállítással sikerül megoldanom - egy win10 usb segítségével.
És gondolom most is várni kell majd pár hetet/hónapot mire minden driver visszatalál az eddig megszokott működéshez. Ki is forr ez majd valamennyire, pont mire jön a következő! ;)

(#42) #92006144


#92006144
törölt tag

Indul a béta tesztelés? ;]
Idáig az összes frissítés után konfigurálhattam az összes melós gépet, az utolsó óta folyamatosan eldobja a nyomtatót a klienseken, ami amúgy tökéletesen működött előtte. Utoljára csak azért frissítettem, hogy ki lehessen kapcsolni (vagyis késleltetni) az ilyen update-eket, mert természetesen bevallási határidő napján találja ki, hogy épp frissíthetnékje van. Ha rossz pillanatban nyomsz entert (könyvelő programban ezzel váltok dátum, összeg, számlaszám, szöveg között akár másodpercenként többször), akkor így jártam, mert random dobálta a frissítő ablakot.
MS én így szeretlek... ja nem :)

[ Szerkesztve ]

(#43) martonx válasza Simba86 (#15) üzenetére


martonx
veterán

Sőt a win95 egyenesen száguldana egy mai vinyón...

Én kérek elnézést!

(#44) martonx válasza E.Kaufmann (#36) üzenetére


martonx
veterán

Defender

Én kérek elnézést!

(#45) OgreImre


OgreImre
senior tag

Majd szóljanak ha Windows 10 alatt PCIe 2.0-ás csatolóban működik egy Radeon Vega és nem száll el BSOD-val driver telepítés közben.
/Windows 7-en megy
/tekintsünk el a "nem hajccssa ki" tételtől

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#46) Simba86 válasza martonx (#43) üzenetére


Simba86
senior tag

látom a trollkodáson kívül értelmes gondolatot nem sikerült hozzáfűznöd... nem az enyém a gép, és én nem fogok egy "szegény" embernek elkezdeni csacsogni az SSD-ről... átlagos felhasználásra bőven elég a 7, én 10et használok... de gratulálok ismét az okos hsz-edhez...

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#47) DanD88 válasza Simba86 (#46) üzenetére


DanD88
tag

Letölthetsz MS oldaláról prekonfigurált win virtuális masinákat - amik 90 napig élnek, tesztelés céljából.

Nos linux alol, virtualboxban a win7 és win10 között(igaz 32 vs. 64bit) Óriási a difi. De ezt nem úgy kell érteni hogy 2x hanem inkább 5x! Úgy vettem észre hogy ez a nagyon látványos lassulás az idei tavaszi frissítéssel kezdődött.

Persze ha van i5/i7-ed vagy akár egy középszerű 4 magos procid semmit nem(vagy nagyon keveset) fogsz ebből megérezni, de minden ami az alatt van döglassú!

(#48) zzola


zzola
félisten

Reggel még is érkezett a home gépemre a frissítés! Nálam hiba nélkül lefutott, azóta sem véltem hibát felfedezni.

(#49) King Unique válasza Simba86 (#15) üzenetére


King Unique
titán

HDD-n már a bootolásnál elveri a 10-es a 7-est, mivel az előbbinél ott van a gyorsindítás (fast startup) funkció. Az pedig mese, hogy az utóbbi annyival gyorsabb, érdekes módon nem éppen ezt tapasztaltam több gépen, ráadásul több multiboot telepítésnél sem... Na meg HDD és HDD között is lehet különbség a rendszer működésének gyorsasága tekintetében. Egy 3,5"-os 7200 RPM-es típusnál viszonylag jó sebességgel futhat mindkettő, ellenben egy 2,5"-os 5400-ason ugyanúgy lassúk lesznek... De mondjuk használok Windows 10-et az utóbbi alapon is régebbi laptopon, vagy éppen Windows To Go megoldással és ha nem is túl pörgős, de azért használható a rendszer. Apropó Windows To Go, a 7-es még azt sem tudja... Aztán ha kevés a RAM és a lapozófájlt nyúzzák, vagy éppen fut a WU, akkor ugyanúgy tekerik a HDD-t. Apropó WU, a 7-es tiszta telepítése és a 0-ról való lefrissítése, a több 100 db frissítés telepítése elég nyögvenyelős tud lenni... Ráadásul csak a frissítések keresésével képes akár órákat szöszölni és közben lassítani a működést, ha nincsen előtte manuálisan megtákolva... Ellenben a Windows 10-nél már nem kell ezzel vesződni és ott mindig az aktuális főverzió tölthető le, aminek a lefrissítése eleve hamarabb megvan.

Az SSD pedig egyáltalán nem akkora extra manapság és ráadásul nem is különösebben drága egy 120-256 GB-os modell, hogy ne lehetne azt használni rendszermeghajtóként. Azzal pedig 7 és 10 egyaránt elég gyors lesz. De mondjuk a 10-es az SSD-k kezelése terén is fejlődött, illetve annál már nemcsak annyi a szint, hogy letiltja a töredezettségmentesítést, hanem képes optimalizálni (TRIM) is az SSD meghajtókat a beépített eszközével, amit a 7-es megint nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#50) Cickánykoma válasza Tanisz (#34) üzenetére


Cickánykoma
tag

Szintén ugyanaz a jelenség, amit írtál, de nálam ez már az első, 1607-es verzió óta fennáll. 4 gép van itthon: egy ITX-es mindenes munkagép, egy Ryzen-es rendergép, egy Acer i3-as melós laptop és egy HP Microserver fileszerver. Az első hármon Win 10 Pro van, ezek sem magukat, sem más Win 10-es gépet nem látnak. Egyedül csak a Microservert látják, mert azon egy Win 7 van. Így fileokat mozgatni két gép közt macera, mert kétlépéses folyamat (kiinduló gépről Microserverre, onnan meg a célgépre). Kritikán aluli a 10 hálózatkezelése, erre jobban ráfeküdhetnének. :(((

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.