Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spancho


Spancho
őstag

Elég drága.
De jól néz ki ,és a vas sem rossz benne.
Kíváncsi leszek mennyi lesz itt az induló ára. 130k ?!

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#2) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Hehe, kiadták újra a Surface-t, csak színesben, Nokia logóval :D

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#3) Воланд


Воланд
titán

"melynek mobil üzletága immáron a Microsoft kezében van"

meg nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) Prof válasza Spancho (#1) üzenetére


Prof
addikt

140-150e kozott minimum. Reszemrol tablet noti arban nem nyero, plane szegenyken WinRT van, vagyis a Windows elonyet elvesziti (nem futnak rajta az elmult evtizedekben millioszamra keszitett x86 programok)

(#5) adio


adio
tag

Engem megvett ez a design és a tudás is, az RT-vel sincs semmi bajom. 500$-ért meg is venném, de itthon ha a $-árt megint egy az egyben váltják €-ra, + ÁFA + haszon, akkor 190-200 körül lesz. Az viszont rengeteg.
Remélem lesz rá szolgáltatói csomag, akkor esetleg olcsóbban kijön. Vagy hozzák be a Surface RT-t ami kint 320-350 dolcsi, azt megvenném itthon 90-100 körül.

A fiút a férfitól csak a játékai ára különbözteti meg!

(#6) Armagedown


Armagedown
őstag

Ki fog megvenni egy olyan rendszerrel szerelt tabletet, amire nincsenek alkalmazások, ráadásul a használhatósági is elég kérdéses ?
Ennyi pénzért sokkal jobbat is lehet kapni

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Odáig olvastam, hogy RT... És rögtön egy rövid kérdés jutott eszembe: MINEEEKKK EZ?????
A tegnapi ASUS ezerszer jobban megéri, és olcsóbb is 30 ezerrel... Billentyűzettel együtt.... Ez megint kukatablet...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#8) eclipse006


eclipse006
őstag

A külső nagyon ott van, az biztos! :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9) kpal


kpal
veterán

pofásan nez ki :)

(#10) Ati1979


Ati1979
veterán

RT :(

(#11) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Fura módon ez a tablet pont úgy néz ki mint a concept képeken. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) Assdak válasza Armagedown (#6) üzenetére


Assdak
őstag

Melyik alkalmazás nincs RT-re?

(#13) NGA válasza kakuk.tamas (#7) üzenetére


NGA
addikt

Armagedown (#6)

Neked van RT-d? Mikor nézted utoljára az RT-s store-t? Már 2 hónappal ezelőtt több mint 100.000 alkalmazás volt rá.

(#5) adio

Már 80 körül lehet venni itthon garis Surface RT-t.

[ Szerkesztve ]

(#14) pzstm


pzstm
titán

ez úgy bruttó 700 dollár coverrel :U ...gondolom ez akkor senkinek nem drága :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15) #06658560 válasza Assdak (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

CATIA, Creo, NASTRAN? :P

Nekem tetszik, bár a tíz hüvelykeseket nagynak találom- Olyan nyolc hüvelyk környékén tekinteném ideálisnak- GPS vevővel.

(#16) janos1988


janos1988
addikt

A Nokia nem tudom mire gondolt, amikor tartalom fogyasztásra kiadott egy ilyen nagy és drága izom táblát, mert arra mire szánták egy Dps Dream 7 is elegendő.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#17) Peter13


Peter13
senior tag

Mindentől függetlenül: a tablet baromi szép és az ereje megkérdőjelezhetetlen :R

Számomra úgy tűnik, hogy a MS nem akart belemenni egy árháborúba vagy lemenni az olcsóbb szegmensbe, és továbbra is prémium termékként pozicionálja a tableteit. Azt írták nálunk 399 fontos ár várható, ami végülis a vas ismeretében korrekt, a gond csak az hogy ezzel egy az egyben az Ipad tűzvonalába kerül (a Nexus 10 meg egyenesen olcsóbb), és a picai részesedést tekintve nem tudom hogy ez jó taktika-e (nem szónoki fordulat, tényleg nem tudom)....hmm, meglátjuk, talán ezzel a nekifutással sikerül valamit elindítani.

Viszont egy kérdés (bocs ha hülye, nem flame keltés akar lenni): nem lehet ezeket Androidra rootolni?

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#18) satz18


satz18
őstag

Troll on:
Win 8-al jobb lett volna.
Troll off.

Meg intel atom Z3740-el is. ;]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#19) beteg


beteg
őstag

RT-vel nagyon drága 150-170 ezerért! Pedig tuti nem fog az alá érkezni. Reálisan itthon 50-70 ezerért lehetne sikeres. (Én mondjuk 30-at nem adnék érte.)
Amúgy első ránézésre tetszetős.

Csak futni kell!

(#20) gebro


gebro
aktív tag

Nagyon tetszik ez a dizájn, kíváncsi leszek nálunk mennyibe fog kerülni. :K

Amúgy ez a gyorstöltés hosszútávon nem akku gyilkos? Mert valahol ezt olvastam.

(#21) NGA válasza Peter13 (#17) üzenetére


NGA
addikt

Nem.

[ Szerkesztve ]

(#22) bteebi


bteebi
veterán

Szerintem $500 (jelenlegi árfolyamon 108 kHUF) egyáltalán nem sok egy ilyen tudású új tabletért, a jobb telefonok se olcsóbbak. Az persze más kérdés, hogy az itthoni végfelhasználói ára kicsit magasabb lesz majd.

A Windows RT-t leszámítva egyébként nekem végtelenül szimpatikus ez a tablet, lényegében a jelenlegi csúcsot képviseli hardver oldalon. Nagyon erős SOC, elegendő RAM, ROM, és még microSD-vel is bővíthető, ami sajnos manapság már gyakran fícsörnek minősül. Mondjuk ha jól értelmeztem, akkor nem támogatja a microSDXC kártyákat, amiért kicsit kár, de szerencsére ez az apróság tűnik a legnagyobb (hardveres) problémának. A kijelző mérete és felbontása is teljesen rendben van, ráadásul még nagyon jól is néz ki :K. Elfogadnám :), Androiddal pláne :DDD. Persze lehet, hogy előítéletes vagyok, igazából nem próbáltam még Win-t futtató telefont vagy tabletet, és az appokat se ismerem.

#17: Forintban jobb lenne ennyiért ;].

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) pusszycat válasza satz18 (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akartad mondani Windows 8.1-el. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) tailor válasza beteg (#19) üzenetére


tailor
őstag

Én is megvárom, amíg a Nokia fizet nekem, hogy használjak egy ilyet :U

;]

(#25) pusszycat válasza Peter13 (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

De bátran használhatsz emulátort. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) NGA válasza pusszycat (#25) üzenetére


NGA
addikt

Aztsem. Egyenlőre SNES, GB, GBA emulátor van RT-re.

(#27) vivanto válasza #06658560 (#15) üzenetére


vivanto
tag

Mert egy iPad-en vagy Nexuson csakis CATIAzni szokott az ember. :C

(#28) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

marhaság az egész amire egy átlag embernek kell arra elég bármelyik nexus is, ami olcsóbb. Ami meg valami kényelmes embernek kell annak ott az ipad, ugyanannyiért. Most akkor megint az ócska billentyűzetükkel meg az offical akarják lekenyerezni az embereket? (főleg, hogy nemrég -valami nyilatkozatukban- tulképp bevallották, hogy az RTs office sincs még rendesen touchra optimalizálva)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29) pusszycat válasza NGA (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És a bluestack?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) dtracer válasza Assdak (#12) üzenetére


dtracer
tag

Firefox

(#31) Bogyó bá' válasza Assdak (#12) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Crysis 2? Autocad? :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32) NGA válasza dtracer (#30) üzenetére


NGA
addikt

Nemsokára kész. Beta van már belőle.

(#33) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Látom az megint nem tűnt fel senkinek (aki az áron hőbörög), hogy ebben van 3G modem is. Ennyiért pont a WIFI only iPadot adják. Plusz kb a létező legerősebb hardver tablet szinten.

Laci

(#34) stutga


stutga
tag

Nem tudom kik a nokia board tagjai, de hogy nagyon szerencsetlenek az biztos:
1. nyomjuk a symbiant, a hw kicsit gagyi, de kit erdekel
2. ajjaj, bukik a symbian, gyorsan egy uj os-t.
3. ouch, gyorsabb bukta. ez se jott be... na! valakit vegyunk fel CEO-nak aki majd tudja a tutit.
4. Elop bá meg is mondja a tutit. Windows kell ide, jaja! az jo lesz. mindenki bologat.
5. részvényár-esés megtorpan. emelkedobe vált. uj telefonok jonnek, utos hardver, "massziv" kereslet, uj csucs-tablet, gyartas kinaban rabszolgakkal, a profit el fog szallni...
Most mit csinaljunk, gyerekek?
Gyorsan adjuk el az egeszet!

:C

[ Szerkesztve ]

(#35) Peter13 válasza Gusztáv (#33) üzenetére


Peter13
senior tag

Ebben teljesen igazad van. Viszont szerintem elenyészően kevesen tartanak erre igényt (szigorúan csak egyéni tapasztalatok -ismerettségi kör- alapján), ergo ez egy olyan szolgáltatás amit véleményem szerint a szélesebb vásárlóközönség nem fog különösebben értékelni.

(Ne értsd félre: jó hogy van ilyen is, és biztos van akinek kell is, csak az a baj hogy nincs olyan amiben nincs...ellenben mindenkivel kifizettetik. Bár erősen kétlem hogy ez olyan bitang nagy összeg lenne, de hát erre hivatkozva szoktak még pénzt lenyúzni a kedves vásárlókról, ugye... :N )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#36) Peter13 válasza stutga (#34) üzenetére


Peter13
senior tag

"a profit meg el fog szállni"
:))
Minden vállalatnak ez a legnagyobb rémálma..úristen, túl sok a profit, mosmileszjajj... :D

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#37) flamich76


flamich76
tag

Jöhetne belőle egy 8 colos, wifi only változat 300 dollár alatt, office nélkül :R

(#38) smkb


smkb
őstag

Az Asus T100 meg billel, Z3740-el, 32gb háttértárral Win 8.1-el 349$, a Dell Venue 8 Pro meg 299$ ... jáj...

(#39) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Újabb értelmetlen kütyü RT-vel. Ennyiért meg pláne. 200-250 dolcsinál többet nem kéne többet elkérni, tekintve hogy $300-ért már teljes Windows 8.1-es PC alapú tableteket lehet kapni, a Dell és az Acer kínálatában is.

(#40) NGA


NGA
addikt

(#41) NGA válasza r3dsnake (#39) üzenetére


NGA
addikt

"$300-ért már teljes Windows 8.1-es PC alapú tableteket lehet kapni, a Dell és az Acer kínálatában is."

Erről volna valami linked?

azaz 10 colos, FullHD, 10 óra üzemidővel ennyiért?

(#42) r3dsnake válasza NGA (#41) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szóval sem említettem, hogy fullhd 10"-os. De hiába van egy nagy tepsi fullhd felbontással. Ha így nézed, akkor sokkal inkább iPad, hosszabb üzemidővel, nagyobb felbontással, jobban használható képaránnyal, és egy rakás minőségi alkalmazással.

Olcsó teljes pc-s 8"-os táblákhoz, és iPad-hez viszonyítva sem látom ennek a táblának a létjogosultságát.

(#43) satz18 válasza NGA (#41) üzenetére


satz18
őstag

Az Asus t100-nál a 10-11 óra üzemidő stimmel, meg a 10 col is, csak nem FHD hanem HD. Más tekintetben viszont az én értékrendemben nagyságrendileg jobb cucc.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#44) NGA válasza r3dsnake (#42) üzenetére


NGA
addikt

"Ha így nézed, akkor sokkal inkább iPad, hosszabb üzemidővel, nagyobb felbontással, jobban használható képaránnyal, és egy rakás minőségi alkalmazással."

Nézd, neked jobb a 4:3, nekem jobb a 16:9. Mindkettőt párhuzamosan használtam, és nekem jobban bejött a 16:9, mivel többször van, hogy 1:3-ban pl skype megy, 2:3-ban meg valamit böngészek a neten. Azaz a böngészőt ilyenkor szintén 4:3 arányban használom, csak ugye az ipad-on nincs osztott képernyő, és így ott egy app kitölti a teljes képernyőt. Itt nem, itt pl nézem a leveleimet (pl vatera termékfigyelő) és ha rákattintok egy levélben a linkre, akkor fél képernyőn meg is mutatja azt a böngészőben azonnal. Nekem ez nagy előrelépés az ipadomhoz képest. A 10-12 óra, amit tud általános használatban a Surface szintén kielégítő, nekem az ipad is ennyit vitt. A felbontás nem érdekel, elég a HD nekem bőven, pl sokkal jobb az, hogy eleve beállithatom a böngészőben, hogy minden oldalt egy fix nagyitással hozzon, hogy a szélén levő holttér eltűnjön. Azok az appok, amik nekem fontosak voltak ipadon, kivétel nélkül megvannak RT-n is, igy ez sem szempont.

(#43) satz18

Ez az Asus érdekes lehet, ha tényleg 110 lesz, akkor elgondolkodom, hogy a Surface RT-t lecserélem rá.

[ Szerkesztve ]

(#45) azbest


azbest
félisten

"A Gorilla Glass 2-vel védett panel egy tükröződésgátló bevonatot is kapott, aminek köszönhetően a vállalat állítása szerint a Lumia 2520 megjelenítője ennek és a nagy fényerőnek hála páratlanul jól olvasható még tűző napsütésben is – legalábbis a konkurensekhez képes."

A marketingesnek elfelejtettek szólni, hogy ez a tablet nem tükröződik :DDD

(#46) Gusztáv válasza Peter13 (#35) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem a Nokiánál egyszerűen szentségtörésnek számít még az ötlet is, hogy kiadjanak valamit sim foglalat nélkül :DD . Komolyra fordítva a szót, szerintem belátták, hogy árban nem tudnak, akarnak versenyezni a többi gyártóval (Dell, Acer, Toshiba). Így inkább raktak bele egy modemet is, ezzel (meg a Nokia szoftverekkel) valami extrát kínálnak.

Ami a Dell Venue Pro 8 árát illeti, az tényleg 299$-tól indul, de ha már tollat is akarsz hozzá akkor 369$. A 11 meg talán 400-450$ lesz, ha jól emlékszem, szóval az sem annyival olcsóbb.

Laci

(#47) NGA válasza Gusztáv (#46) üzenetére


NGA
addikt

499 a 11 colos.

[ Szerkesztve ]

(#48) Gusztáv válasza NGA (#47) üzenetére


Gusztáv
addikt

Köszi, közben én is megtaláltam. És ugye ez még csak az Atomos változat kezdőára. Szóval ehhez képest a 2520 nincs annyira túlárazva.

Laci

(#49) E.Kaufmann válasza Gusztáv (#46) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Most őszintén akár laptopban akár táblapc-ben jobb az ha bohóckodunk egy webstick-kel, ha mobilnetet akarunk? egy ilyen táblapévcének pont a mobilitás a legnagyobb előnye és nem csak az hogy a wc-n is tudunk Prohardverezni :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50) Gusztáv válasza E.Kaufmann (#49) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én személy szerint egy mifi router használok, ha olyan helyre kell menni, ahol nincs wifi. Az ilyen usb stickeket én sem szeretem, marhára zavar, hogy kilóg a gépből.

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.