Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Valahogy úgy is megoldja a samsung hogy ez is lassú ace legyen...Ezzel az árral rendben lenne...720p kijelzővel :) így nem. Mndjuk flottába fogják venni, és előfizetéssel.

YNWA

(#2) Retekegér válasza BoC1ka (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Elég lenne qHD is egy alacsonyabb árcédula mellett.

<< Heimdal >>

(#3) Nigér válasza BoC1ka (#1) üzenetére


Nigér
őstag

Mert ez nem a piros ász, azért ;]

(#4) AS


AS
félisten

Ebben a kategóriában SAmoled? Ez igazi örömteli hir :)
410 snapi + ez a felbontás is jó combo.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5) -Faceless- válasza AS (#4) üzenetére


-Faceless-
őstag

Főleg a 4 Gb belső tárhely mellé, amihez még megy a 4.4-es touch wiz, amiben nincs app to sd.

(#6) halkow válasza -Faceless- (#5) üzenetére


halkow
őstag

2GB tárhely nagyon kevés ennyi pénzért minimum 5gb-t kap az ember

Alcatel onetouch idol2s the king

(#7) mepet válasza BoC1ka (#1) üzenetére


mepet
addikt

Na pont így lehetne megoldani, hogy csigalassú legyen.
High-res kijelző + gyenge hardver = lassú OS.

Mellesleg, ha totál akadásmentesek lennének az alapkategóriás készülékek, ki venne drágábbat?

(#8) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ha beáll az ára 50 körül (mint az Ace3nak) szerintem jó ketyere lehet...nem mindenki van oda a tepsiphone-okért. :))

Mondjuk a 4GB kicsit szűkös - főleg KitKatnál. :(

B.Cs.

(#9) BoC1ka válasza mepet (#7) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Egyáltalán nem gyenge a SOC a 720p hez.

YNWA

(#10) Retekegér válasza mepet (#7) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A Snapdragon 410-et a gyakorlatban nem ismerem, de aligha lehet gyengébb a 400-nál. Na most a 400-nak nem okoz túl sok gondot egy HD kijelző meghajtása.

<< Heimdal >>

(#11) roli543


roli543
őstag

Szimpatikus készülék, és a hatlapja valami egyediséget is mutat, tetszetős :D

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#12) M.A.Z.


M.A.Z.
aktív tag

Most akkor Ace 4 LTE vagy Ace Style LTE amiről a cikk szól?

[ Szerkesztve ]

(#13) ollie válasza BoC1ka (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért lenne lassú? Én a legelső Ace-szel kezdtem, utána lett Ace 2 (igaz, a harmadikat már kihagytam), de egyikkel sem volt gondom sebességben.

Ez meg kifejezetten jónak tűnik, a Snapdragon 410 ezzel a felbontással repülni fog.

***

(#14) tjb007 válasza Retekegér (#10) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pont, hogy erősebb a 400-nál (főleg CPU-ban).

(#15) AS


AS
félisten

Söt 410 ennek a felbontásnak már sok is :C Lehet olyan gyors lesz mint a Galaxy Alpha. :))
Később jó áron sláger termék lehet.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#16) Robertoq


Robertoq
őstag


Szerintem jól néz ki :)

(#17) ollie válasza Robertoq (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sőt, már 18 is elmúlt. :P

***

(#18) Mr.Silkó válasza BoC1ka (#1) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem meg nagyon nincs rendben az ára. Ennyiért már HD kijelzős telefont lehet kapni, akár erősebb hardverrel. Én kedvelem a Samsung telefonokat, de ez túl drága.

(#19) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Jó cuccnak tűnik.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#20) kbyte1024 válasza Robertoq (#16) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jóóóóól bizony!!!!!! aranyos arca van :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#21) margithid


margithid
veterán

Nem lenne rossz, de ekkora készülékházba ilyen kicsi aksit tenni nem valami nyerő.
LG G2 mini nagyobb kijelző, kisebb ház, nagyobb aksi.

(#22) wortz


wortz
tag

Nekem eléggé tetszik ez a teló, még a kijelzőjével sem lenne bajom, nekem elég ez a PPI (kivéve, ha pentile, mert akkor szívás), viszont a kamerán megbukott a cucc.
Nem hiszem el, hogy a nyomoronc Samu még mindig nem jutott el oda, hogy egy 8MP-s kamerát be tudjon tenni a középkategóriás, nem tespi telefonjaiba. Kár.

8Mp-s kamerával még akkor is komoly esélyeskén indult volna ez a cucc, hogy igazából már nem szeretem a fizikai gombokat egy telefonon. Így viszont felejtős, még 40-et sem adnék érte.

Szerk: még annyit akartam, hogy a hátlap dizájnja az elmúlt pár év legjobban sikerült darabja. Szerintem az S5 is jobban járt volna valami hasonlóval, mint a Nexus7/ragtapasz hátlappal. Legalábbis ami a kinézetet illeti, a fogást nem tudom. Érdekes, hogy egy ilyen apró, lényegét tekintve szinte nulla változtatás mennyire fel tud dobni egy készüléket. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) norbert1998


norbert1998
veterán

ace-szerűtlen megoldás.... annyi göncöt dobnak ki, hogy azt se tudják már, hol áll a fejük...

AS: na meg ez esetben a (fizikai) méret (is) a lényeg

[ Szerkesztve ]

(#24) AS válasza wortz (#22) üzenetére


AS
félisten

Nem a kamera félbontástól lesz jó egy kamera hanem hogy milyen az érzékelő vagy az optika.
Lehet egy 5 megapixel kamera fényévekkel jobb mint egy 16 megapixeles.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#25) ollie válasza margithid (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Super Amoled kijelző, kevesebbet fogyaszt, mint az elterjedt IPS.

***

(#26) wortz válasza AS (#24) üzenetére


wortz
tag

Istenem neeeeeeeeeeeee már. Baszki ha tudnád, hogy hányszor leírták már ezt, mikor leírom, hogy nekem minimum 8 MP kell. IGEN, TUDOM, hogy nem csak a felbontás számít, DE mivel a mostani telefonomban is 5 MP-s kamera van, és jó képeket csinál, és 4 éves telefon, szerintem JOGOS elvárás, hogy ha valamiért pénzt adok, akkor az minden fronton jobb legyen a mostani cuccomnál. Különös tekintettel arra, hogy én szeretem utólag PC-n nézegetni, uram bocsá nagyítani a képeimet. Lehet akár milyen gyönyörű egy kép, ha 2 MP-s azt nem lehet érdemben nagyítani. Szeretném már ha a középkategória eljutna oda, hogy jobb kamerát kapunk, mint 4 éve a középkategóriában. Ez miért olyan nagy elvárás??
És az miért van, ha valaki leírja, hogy neki nem elég az 5 MP mindig akad egy szerencsétlen okostojás, aki (a körülmények mindenféle ismeret nélkül) kötelességének érzi elsütni azt a banális hülyeséget, hogy "a felbontás nem egyenlő a minőséggel", vagy hogy "csak az ostobák hiszik, hogy a megapixeltől lesz jobb a kép". Tisztában vagyok a fotózás alapjaival, lényegesen jobban is, mint az átlagemberek 99%-a, és BAROMIRA utálom, hogy ha megfogalmazok egy véleményt, jön valaki, aki "úgyisjobbantudja", még akkor is, valójában a világon semmiről fogalma sincsen.Váhhh...

(#27) norbert1998 válasza wortz (#26) üzenetére


norbert1998
veterán

sokszor van olyan, mikor az illető totálisan tudatlan, neki 20 mpx kell, de jó lenne az 1/5 inches érzékelőn is

[ Szerkesztve ]

(#28) Csapoati válasza wortz (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Vegyel kinait, ott mar 13 mpx az alap. Kar, hogy a legtobbje kalap szart sem er es a 7 eves K800i-m is jobb kepeket csinal, de legalabb bele lehet nagyitani. :) 5 mpixeles kepnel is lehet mar szepen nagyitani egy FHD monitoron is es inkabb legyen szebb, mint hogy kozelrol nezhessem az elmosodott zajtengert. Kinek mi a fontos, de egy ilyen relative olcso telefonnal azert szerintem nem a 8 mpx a legelso szempont a legtobb embernel. A kis tarhely pl sokkal nagyobb problema szerintem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) Luck Dragon

Már látom magam előtt az Ace 4 jövőjét, úgy mint az eddigi ace-nél repedezett krómozott keret. semmilyen frissítéseket nem lát a megjelenése után.Mondom ezt úgy hogy volt első és harmadik generációsom.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) wortz


wortz
tag

Én ezt értem, csak azt nem értem, hogy miért érzi minden egyes alkalommal úgy valaki, hogy neki kötelessége elsütnie a "nem a megapixel teszi a képet" dumát. Lehet, hogy vannak hülyék, akik a világon minden fogalomhoz egyetlen mérőszámot képesek társítani, csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy automatikusan ezt kell feltételezni a másikról, hogy tök hülye. És miért kell olyan okosság-patronokat durrogtatni, aminek jó 6-8 éve (a digit fényképezők terjedésekor) lejárt a szavatossága.
Sokszor megkaptam már ugyan ezeket, hogy "te olyan hülye vagy, a megapixel semmi, a 6 éves 2 megapixeles Canon-ommal/Nikon-ommal, mennyivel jobb képet lehet készíteni, mint a legdurvább 40 megapixeles mobilos fényképezővel, mert szenzorméret, meg optika, meg faxom 3 CCD, meg B.I.-Sensor, OIS, meg hasonlók".
Igen. Igaz. Tudom. És akkor sem érdekel, mert vannak saját szempontjaim, amiről az illetőnek halvány lila gőze sem lehet, és az, hogy ez a lehetőség fel sem merült benne, az igazából az ő szűklátókörűségét bizonyítja, nem az, hogy én lennék pixelfetisiszta.

Komolyan mondom, hogy néha már azt hiszem, hogy ez sokakban ilyen feltételes reflex. Mert egyszer beléjük verték, hogy a megapixel nem minden, és most, még 6 évvel később is csak ezzel tudnak villogni, meg felvágni, és ha már ezt tudják, akkor nehogy már ne "villogtassák", hogy ők mekkora nagy tudású májerek.
Na az ilyenektől agyfaszt kapok.

És akkor ott az érme másik oldala, hogy mint mondtam, a 4 éves Androidos telómban is 5 megapixeles kamera van, nem is csinál rossz képeket, és az a teló is pont 60k volt (igaz induló ára 80k volt) amikor vettem, 4 éve.

Szerintem egyáltalán nem lehetetlen dolog elvárni, hogy egy középkategóriás telóba beletegyenek egy 8 megapixeles kamerát. 4 év alatt azért illett volna ennyit fejlődnie a technikának. Jah és külön vicces, hogy az említett telefon KISEBB, mint amiről most beszélünk, hogy olyan középkategóriás modelleket, mint a Moto G, vagy az Xperia M2 már ne is említsek.
Külön vicces, hogy tavaly is akartam már telefont váltani, de az akkor esélyesek (Xperia M, Moto G) mind, mind az 5 Mp-s kamerán csúszott el nálam. Erre kivártam az idei évet, erre az említett modellek megkapták a nagyobb kamerát, cserébe megnőttek akkorára, amekkora telefon nekem ingyen sem kéne, de még ha fizetnének érte, akkor sem. Ami telefon meg még elviselhető méretű idén, az meg megint csak 5MP-s kamerát kap. Úgy érzem magam, mint akit Möbius-szalagra tettek.

De amúgy látom már, hogy az én hibám az egész. Legközelebb, ha leírom egy telefonhoz, hogy jó-jó, csak már megint a szutyok 5MP-s kamera, akkor zárójelben hozzá írom, hogy aki azt meri mondani, hogy "Nem a kamera félbontástól lesz jó egy kamera", azt nemes egyszerűséggel megátkozom. Ezek után tessék megpróbálni nagyon okosnak hatni egy 10 éve hangoztatott demagóg hülyeséggel (amiben természetesen van részigazság, de ez nem menti fel a gyártókat az alól, hogy a középkategóriában 4-5 éve NULLA az innováció kamera fronton).

Szerk: De persze miről is beszélek én, iPhone-ban 4 éve ugyan az a szutyok 8 MP-s kamera van (persze polirozgatják, OIS, nagyobb szenzor, slow-mo, panoráma, zafír lencse, de AKKOR IS...), és a népek veszik 250K-ért. Hát akkor minek is törnék magukat a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#31) ollie válasza wortz (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincsen semmi baj az igényeiddel, hacsak az nem, hogy az átlagfelhasználónak tökéletesen megfelel az 5Mp is. A termékeket (főleg ebben a kategóriában) az átlagfelhasználókhoz igazítják, éppen ezért nem fognak a gyártók több pénzt kiadni egy olyan alkatrészre, ami a többségnek megfelel.

Ne értsd félre, tökéletesen megértem a te igényeidet is, viszont azt neked kell elfogadnod, hogy nem átlagosak azok az igények. Éppen ezért abban a szerencsétlen helyzetben vagy, hogy jóval nehezebb - a számodra - megfelelő készüléket találni, főleg, ha az ára is szempont.

***

(#32) wortz válasza ollie (#31) üzenetére


wortz
tag

Hát ja.

(#33) kezdő


kezdő
senior tag

Telenor honlapon feltűnt a kártyás ajánlatoknál, bár rá kattintva Sony telefon jön be :D
Kép

(#34) barisj


barisj
aktív tag

Sziasztok! Nem tudjatok,hogy lehet-e mar kapni ehhez a telefonhoz foliat es valamilyen tokot valahol? Gugliban semmit nem talalni : D amugy szerintem nagyon jo kis telefon. Egy atlag felhasznalonak tokeletes. En csak netezesre,jatekra es filmezesre hasznalom. :)

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#35) mepet válasza barisj (#34) üzenetére


mepet
addikt

Telefonálni nem szoktál. Értem.

;]

(#36) Faterkam válasza barisj (#34) üzenetére


Faterkam
addikt

Fólia, tok csak a FZ végű Ace 4.-hez lenne jó, ha lenne, a régi Ace 4 kb. 1cm.-rel kisebb! Azt mondták kb. 2-3 hét, amig legyártják! Most még nincs!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37) barisj válasza mepet (#35) üzenetére


barisj
aktív tag

Haha : DD Az lemaradt :D

Ah, gondoltam, koszi a megerositest :)

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.