Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Majd jól megmondják hogy te vagy a hibás.
Az Apple jó, az Apple tökéletes.....

;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) Lendoroov


Lendoroov
csendes tag

Na, kíváncsian várom hogy az apple fanok hogy fogják ezt megmagyarázni, mert nyilván ez így szép és jó. Ez nem hiba, hanem feature. :U

(#3) Viszlát


Viszlát
addikt

A kérdésedre szerintem nagyon egyszerű a válasz: azért, mert a számodra problémás dolgok őket nem érintik. Ettől értelemszerűen sem te sem ők nem lesznek se hülyék, se kevesebbek. Általánosságban elmondható, hogy sokkal érthetőbbé válnak a világ dolgai ha nem általánosítasz a saját tapasztalataid alapján. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) mbalint987 válasza Viszlát (#3) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem volt célom általánosítani, igazából hirtelen hévből írtam a bejegyzést, ezért írtam az elejére, hogy pusztán csak saját vélemény. Mert egyébként leírhatnám azt is, hogy akku. idő tekintetében sokkal optimalizáltabb vagy hogy a szervizháttér jobban megoldott, mint a legtöbb Windows-os gépnél...

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#5) marositech


marositech
senior tag

Húúú ha neked csak ezzel a 2 dologgal van problémád...akkor nagyon boldog ember lehetsz. ;]

Viccet félretéve, én is kipróbálom!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6) Viszlát válasza mbalint987 (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Tiszta sor, csak így elkerülhetetlenül kényszerpályára szorítod a válaszolót, hiszen szubjektív dolgokról van szó, így érdemi vitára nagyon esély sincs, mert nincs is miről vitázni.

Szerencsére ki lehet ezeket a készülékeket próbálni, így mindenki eldönheti, hogy megfelel az igényeinek vagy sem.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) aprokaroka87 válasza Viszlát (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem ennek üzleti logikája is van.
Ha 1 apple terméked van, akkor a többi is Apple termék legyen.

Persze az megint más kérdés hogy a konkurencia ilyen módú hátrányba hozása mennyire etikus.

(#8) Viszlát válasza aprokaroka87 (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

Etikai kérdés ebből maximum akkor lehetne ha más gyártók nem tehetnék meg ugyanezt, de nyilván erről szó sincs.

Egyébként valószínűleg azért ez elengedhetetlen a jól együttműködő eszközökhöz, nem hiába próbálkozik hasonlóval a Microsoft is már évek óta, több-kevesebb sikerrel.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9) Drenadar


Drenadar
veterán

Szerintem meg örülnek, hogy így működik valamennyire a "rendszer" :D

Nem kell annyi drivert írni, és kérem alásan "optimalizálni"...

(#10) Syl


Syl
nagyúr

Aki Apple gépet vesz az rendszerint vesz még más apple cuccot is. Imac vagy mac mini mellé egeret vagy tapipadot, iphone-t, ipad-et stb. Az ökoszisztéma meg elég jól fel van építve. Amíg a használója nem akar kilépni a körön kívülre (android, wp, linux stb.), addig "semmi nem hiányzik".

Volt Macbook Air-em, hibátlanul együttműködött az MS egeremmel. A noname billentyűzet is jó ment, egyedül a command/ctrl cserét voltam képtelen megszokni.
Meg volt kismillió más bajom a rendszerrel...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) d@vee


d@vee
őstag

No problem. MacOS le, Windows vagy Linux fel :D
Problem solved ^.^
Amúgy még sodem volt mac-em, de egy ideje már szemezgetek vele. Valszeg valami olcsóbbat választok elsőre, hogy kiderüljön, együtt tudunk-e élni.

Ja

(#12) total90


total90
veterán

... és hasonló okok miatt váltok a sok éves alma ökoszisztémárol Winre.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) tboldi


tboldi
nagyúr

Gondolom, ugyanolyan Airről van szó, mint az enyém. :)
Szóval, Apple fanboy mode on: egeret nem használok, fájlátvitelre meg telepíteni kell egy kis programocskát (Android File Transfer), mert alapból nincs MTP, de működik rendesen a Xiaomimmal, egyébként meg AirDroid. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) aprokaroka87 válasza tboldi (#13) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miért nincs MTP?
Mert akkor túl egyszerű lenne.

USB adattár meg pláne.

(#15) tboldi válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


tboldi
nagyúr

Microsoft szabvány, ha jól emlékszem, akkor meg miért is támogatná? ;]

Adattár meg az Androidban nincs, legalábbis a MIUI 8 5.1-ben és a CM13-ban biztosan. A SanDisk Sansa Clip+-om pl. működik mass storage-ként.

Kiegészítés: A Total Commanderhez hasonló Commander One-nal vagy Forklifttel is lehet emtépézni.

[ Szerkesztve ]

(#16) aprokaroka87 válasza tboldi (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem mindkettő Androidos telefonom tudja az USB Adatár opciót.
Android 4.2 és 5.1.

A mass storage opciónak viszont megvan az a hatalmas előnye,hogy nem csak pc kompatibilis.

Pl én rádugom a telefonomat egy Mindig tv-s dekóderre...és felismeri a telefont usb tár ként.

Az azon levő média tartalmat meg lejátsza a dekóder.

(#17) tboldi válasza aprokaroka87 (#16) üzenetére


tboldi
nagyúr

#szarxiaomi :D

Mindenesetre a mass storage natívan működik Mac-kel is, nem az Apple hibája, ha mégsem.

[ Szerkesztve ]

(#18) mbalint987 válasza tboldi (#17) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Valóban, az Apple hibája inkább ott merül ki, hogy nem hajlandóak a (sajnos) népszerű MTP protokollt implementálni a rendszerükben (és itt a hajlandó szócskán van a hangsúly).

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#19) sketchifun


sketchifun
senior tag

Ezt embere válogatja, természetesen. Nincs evvel semmi baj. Minden téren van több megoldás, az a neked való, ami a legkevesebb problémát, fennakadást okozza.

Nincs mac-em. Nem is volt, de iphone felhasználó vagyok. És amit a macből eddig láttam, tudom hogy nem vethető össze avval, amit én windowson nap mint nap csinálok.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#20) MineFox54 válasza aprokaroka87 (#16) üzenetére


MineFox54
őstag

Az utóbbi 3 évben szerintem 3 telót láttam ami támogat mass storaget.

(#21) aprokaroka87 válasza MineFox54 (#20) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mivel nem előírás Androidon az USB mass storage támogatása,így azt a gyártó dönti el.

De van telefon ahol pl root és vagy xposed modul megoldja.

(#22) Misi1979


Misi1979
őstag

Mi ez a blog?:D Nézzük csak:

1: minden egeret támogat. Legyen szó vezetéknélküli, bt, apple, nemapple, usb..
2: direkt kipróbáltam a lenovo telefonommal. MTP protokolt külső programmal ismeri, kezeli. A lenovóm default PTP protokolt dobta fel, amit a macOS gyárilag lekezelt. (hint: spotlight - képletöltő)
3: miért lenne butítva az USB? És a bluetooth? (utóbbit még sosem használtam erre, de most megnéztem - simán tudtam képet küldeni az androidos telefonomra vele)

Milyen USB Huawei sticket nem szeret?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23) mbalint987 válasza Misi1979 (#22) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"Mi ez a blog?"
Az enyém, és üdvözöllek rajta! :D

"minden egeret támogat"
Szobatársam vezeték nélküli egerét 2 óra elkeseredett próbálkozás után sem ismerte fel, míg egy Windows-os gép plusz illesztőprogramok nélkül azonnal kezelte.

"direkt kipróbáltam a lenovo telefonommal. MTP protokolt külső programmal ismeri, kezeli. A lenovóm default PTP protokolt dobta fel, amit a macOS gyárilag lekezelt."
Ha PTP-vel Te képen és videón kívül mást is megmozgatsz, megemelem előtted a kalapom. Az MTP-t meg alapból kéne támogatnia, és nem nekem telepítgetni hozzá különféle programokat (főleg akkor, ha egy idegen gépen kell dolgoznom).

"miért lenne butítva az USB? És a bluetooth?"
Azért mert az Android és a macOS (illetve az iOS) köztudottan nem szeretnek egymással szóba állni semmilyen módon. Az USB lsd. fent, a Bluetooth esetében pedig a gépről tudok küldeni, telefonról viszont abszolút nem. Kipróbáltam, küszködtem, nem megy, hidd el nekem...

"Milyen USB Huawei sticket nem szeret?"
Mondom: Huawei E3372 (nem lehet telepíteni a programját, hibával leáll).

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#24) Medocsabi válasza aprokaroka87 (#7) üzenetére


Medocsabi
addikt

Persze.Konkrétan ez.Hogy anniyra megbízható a zártsága miatt hogy nem kell semmit állítgatni,telepíteni,csak használni.Az apple és az apple fanatikusok szerint ez hatalmas előny,és megéri a 3-4x-es árat.Kinek a pap,kinek a paplan.Nekem is van munkatársam aki meg van győződve hogy az én lg g4 telefonom helyett ájfónt kellett volna vennem.Mondhatom én neki hogy ez dual simes és bővíthető,szerinte ezek csak kifogások :D és egyébként teljesen normális srác.(bár ilyenkor kirúgnám székestől az emeletről ) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) Gordiann


Gordiann
őstag

Úgy ahogy van, hülyeség a bejegyzés.

1. Minden egér működik, nekem logitech, microsoft, noname (vezetékes es nélküli) egereim működtek.
2. Android telefonok eléréséhez kell egy szoftver : https://www.android.com/filetransfer/ (és akkor mi van)

Van amiben problémás a macOS, de ezekben pont nem. :/

És egyébként igen, iPhone iPad szinkronnal egy élmény az egész, anélkül kicsit gyengébb élmény, viszont ha hozzászoksz a rendszerhez, kellemesebb mint a Windows.
Mondom ezt úgy hogy jelenleg Windowst és androidot használok, mert jelenleg kiöregedtek az eszközeim és egyelőre frissebbre nincs keret, de később bármikor örömmel visszamennék.

Üdv

U. I. : a zártság csak iosnél van, asztali macos tökéletesen testre szabható mint egy Windows. Tessék kicsit gondolkozni, és nem itt butaságot beszélve kitombolni magunkat.

Szerk 2: file küldés pedig más alapokon van mint az android. Az Apple termékek feltételeznek gyors internetet. Az meg miért is ne lenne. Akkor pedig eszedbe sem jut direktbe küldeni fileokat, mivel felhőbe felteszed, eszközön megjelenik. Ha ez nem tetszik az egyéni probléma, vagy maradi vagy és félsz a megszokott régi dolgok megváltozásától.

[ Szerkesztve ]

(#26) Gordiann


Gordiann
őstag

Az pedig hogy valami nem támogatja a macet az elofordul. De ilyen a világ. Ez nem csak a pénzről szól. Van gyártó ami nem foglalkozik az Applelel. Ez inkább a gyártót írja le, mert lusták megírni egy drivert.

(#27) Syl válasza Medocsabi (#24) üzenetére


Syl
nagyúr

Én azt szeretem, amikor az épölösök megmagyarázzák, hogy "arra nincs is szükség" amit egy apple termék nem tud ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) aprokaroka87 válasza Gordiann (#25) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

" Szerk 2: file küldés pedig más alapokon van mint az android. Az Apple termékek feltételeznek gyors internetet. Az meg miért is ne lenne. Akkor pedig eszedbe sem jut direktbe küldeni fileokat, mivel felhőbe felteszed, eszközön megjelenik. Ha ez nem tetszik az egyéni probléma, vagy maradi vagy és félsz a megszokott régi dolgok megváltozásától."

Ha egy wifi hálozatra tud csatlakozni a két eszköz akkor nem kell internet kapcsolat,lásd shareit.

A Felhőnek meg nem kimondottan fájlmegosztás a feladata

(#29) Misi1979 válasza mbalint987 (#23) üzenetére


Misi1979
őstag

Milyen egere van?

A huawei modem telepítéséhez ideiglenesen ki kell kapcsolni a rendszerintegritás védelmet (csrutil). Utána visszakapcsolható. Vagy a legfrissebb telepítőprogramot kell használni, a huawei honlapjáról..

(direkt kipróbáltam, működik, volt itthon egy upc-s dongle..)

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ugyanilyen hülyeségeket tudnék sorolni windóz alól is. MInden oprendszernek megvannak bizonyos hardvereken a maga kehéi.
Csak olyan nincs, aminek ne lenne.
De különben teljesen felesleges ezen stresszelni, mert a gyártókat nem nagyon érdkeli a user baja, a te idegeid viszont rámennek. Szerencsére megvenni sem kötelező ezeet, szóval azt használod, amelyiknek a legkevesebb nyűgje van.
Tudod, okos enged.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) mbalint987 válasza Gordiann (#25) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nos, akkor szépen sorban...

"Minden egér működik, nekem logitech, microsoft, noname (vezetékes es nélküli) egereim működtek."
Szeretem ezt az indoklást: nekem megy, szóval működik. Nem, ha neked működik, akkor közel sem biztos hogy másnak is megy.

"Android telefonok eléréséhez kell egy szoftver"
A cikk inkább arra akart rámutatni, hogy az Apple mennyire öntelt saját operációs rendszerével kapcsolatban. Körülbelül 4 munkaóra alatt be lehetett volna integrálni a rendszerbe, de nem tették, mert hogy az a Microsoft szabványa, és egyébként is csesszék meg az Android-tulajok. Milyen érdekes, hogy Linuxon megoldották az integrálást, ugye!?

"kellemesebb mint a Windows"
Van a mondás, hogy kinek a pap... De betudom véleménynek, mert kvázi te is a véleményemre reagáltál.

"Tessék kicsit gondolkozni, és nem itt butaságot beszélve kitombolni magunkat."
Én naiv azt gondoltam, hogy normális vitát lehet folytatni egy ilyen téma alatt. Tévedtem, mert egyrészt a bejegyzés sem adott ennek alapot, másrészt vannak kommentelők, akikkel ez nem megy. Nincs ezzel baj...

"Ha ez nem tetszik az egyéni probléma, vagy maradi vagy és félsz a megszokott régi dolgok megváltozásától."
Tegyük hozzá, hogy míg a szolgáltatók az adatforgalmat száz megabyte-okban mérik, addig felesleges erről beszélni. A felhő jó dolog, de még nincs meg teljesen az adatkommunikációs alapja (persze nem technikailag).

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#32) mbalint987 válasza Misi1979 (#29) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Talán Omega, már régebben próbálta, de végül is mindegy, mert a touchpad tökéletes neki. A stickhez kapcsolódóan pedig szándékosan most kipróbáltuk, kikapcsoltam a rendszervédelmet, de nem nagyon történt semmi.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#33) Viszlát válasza mbalint987 (#31) üzenetére


Viszlát
addikt

Csak erre reagálnék:

[/Tegyük hozzá, hogy míg a szolgáltatók az adatforgalmat száz megabyte-okban mérik, addig felesleges erről beszélni. A felhő jó dolog, de még nincs meg teljesen az adatkommunikációs alapja (persze nem technikailag).I]

Gondold végig logikusan. A világ egyik vezető IT cége vagy, rendszert, szoftvert, eszközt fejlesztesz csúcsminőségben, amihez nyilván elengedhetetlen a piaci körülmények felmérése. Vajon mit veszel alapul? A vásárlói köröd nagy részét adó területet (USA, UK, Kína, stb), vagy egy pöttöm kis országot Európa szívében, ami nem produkál egész százalékben mérhető bevételt számodra?

Naugye. Sose felejtsd el, hogy Magyarország nem mérvadó piac ilyen dolgokban. Speciel Angliában élve fél órát dolgozok egy hónapban a mobil előfizetésemért, ami korlátlan internetet, hívást és sms-t tartalmaz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34) mbalint987 válasza Viszlát (#33) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Abszolút igazad van, de akkor tegye lehetővé a kábeles adatkommunikációt is. Vagy ne tegye, nekem mindegy, nem használok Apple cuccot...

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#35) Misi1979 válasza mbalint987 (#32) üzenetére


Misi1979
őstag

Recovery módban kapcsoltad ki, terminalból, csrutil disable paranccsal?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#36) mbalint987 válasza Misi1979 (#35) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Pontosan. Ki is írta, hogy sikeresen kikapcsoltam a rendszervédelmet, indítsak újra!

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#37) Misi1979 válasza mbalint987 (#36) üzenetére


Misi1979
őstag

Ezt csekkold (szintén kikapcsolt SIP-pel): https://miapple.me/installing-huawei-e3372-on-os-x-10-11-el-capitan/

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#38) mbalint987 válasza Misi1979 (#37) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Még az előző OS X verzió alatt próbáltuk, ott nem működött sajnos. Azért köszönjük a segítséget (ha nagyon zavarni fog, akkor majd a T-t fogom ezzel a problémával zaklatni).

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#39) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nekem is kellett szokni a rendszert és a butaságait. Mindennek megvan a maga előnye. A két probléma amit felsoroltál eléggé könnyen orvosolható. :) Nem annyira vészes ez, de fel kell venni a ritmust, ha ilyen gépre adja a fejét egy poweruser. :)

Finn the human

(#40) Gordiann válasza mbalint987 (#31) üzenetére


Gordiann
őstag

Én is sorban akkor:

"Szeretem ezt az indoklást: nekem megy, szóval működik. Nem, ha neked működik, akkor közel sem biztos hogy másnak is megy."
Én is rühellem az olyan indoklást, de te pont ezt csináltad fordítva. Az arány itt sokkal másabb, mint ahogy te megéled. Te épp egy kivétel voltál egy véletlen eszköz miatt. Nem csak az én példám, hanem nagytöbbségben vannak azok, akiknek egy egér lazán működik. Megesik az ilyen.

"A cikk inkább arra akart rámutatni, hogy az Apple mennyire öntelt saját operációs rendszerével kapcsolatban. Körülbelül 4 munkaóra alatt be lehetett volna integrálni a rendszerbe, de nem tették, mert hogy az a Microsoft szabványa, és egyébként is csesszék meg az Android-tulajok. Milyen érdekes, hogy Linuxon megoldották az integrálást, ugye!?"
Most személyeskedsz az Apple-lel, vagy a problémára koncentrálunk? Meg van oldva, kész. Sok esetben amikor a Windows-on működik valami, az nem rajtuk múlik. De tény, hogy nem készítik fel a rendszert Androidra rendesen, de ez ilyen. És? Nem kötelező. Ha androidod van és nem vagy hajlandó feltenni egy szoftvert, akkor nem neked való a Mac. A világban minden így megy. Van egy adott dolog, amit egyik gyártó így csinál, a másik máshogy. Nem szimplán "leszarnak" dologról van szó, ezért nem szeretem a kiakadást ilyen témában, mert egy rossz vitapartner vagy, ha az ilyenekre ilyen kiakadva reagálsz. Megint itt nem érzed a súly megfelelő helyét.

"Van a mondás, hogy kinek a pap... De betudom véleménynek, mert kvázi te is a véleményemre reagáltál."
Igen ez vélemény, ennyi. De ha globálisan nézzük, nagyban, akkor azért nincs szó olyanokról amit te beszéltél, hogy a Windows annyira nagyon nyitottabb, több, mindenebb... a macOS meg egy zárt szar. Erről szó sincs, kb egy szinten vannak, csak az egyik ilyen, másik olyan. És ha ez megvan, akkor lehet mondani, hogy kinek a pap, kinek papné.

"Én naiv azt gondoltam, hogy normális vitát lehet folytatni egy ilyen téma alatt. Tévedtem, mert egyrészt a bejegyzés sem adott ennek alapot, másrészt vannak kommentelők, akikkel ez nem megy. Nincs ezzel baj..."
Ebben igazad van valahol, én is kicsit felhúztam magam és ezt nem kellett volna írni. Viszont az alapom a te hasonlóan bedurvult hangnemed volt, ezért írtam kicsi erősebbre. De ez így sok volt, bocsánat.

"Tegyük hozzá, hogy míg a szolgáltatók az adatforgalmat száz megabyte-okban mérik, addig felesleges erről beszélni. A felhő jó dolog, de még nincs meg teljesen az adatkommunikációs alapja (persze nem technikailag)."
Ahogy már más is leírta, nem Magyarország a cél, de egyébként itt is max 1-2 év mire bárkinek elérhető lesz a végtelen mobilnet. De ebbe nem szabad belekötni, mert látni kell a világ folyamatait, akkor lehet átlátni, mi miért van.

(egyébként nekem pár gb nettel tökéletesen működik, hogy felhőben van minden és ha tudom hogy nagy file kell a telefonra/tabletre, akkor wifinél letöltöm, pár megás- tízmegás adatokért pedig ott az - annyira azért nem kevés - mobilnetem.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.