Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ivana


ivana
Ármester

Szerintem előbb utóbb a sima tv szolgáltatás jelenlegi formájában úgyis megszűnik, szóval annyira nem izgalmas. Ha lesz is elő stream lesz, valami youtube netflix szerűségen, nem ilyen csatornás ökörködés.

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Alig tudunk az országban olyan helyről, ahol vezetékes technológiákat figyelembe véve külön hálózat szolgálna a TV-hez és a világhálóhoz": ez azt jelenti, hogy alaposabb tájékoztatásra van szükséged.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"optikán küldik a csatornákat, viszont abszolút nem IP alapon, ez ugyanúgy analóg vagy DVB-C"

Optikán nem lehet préselnek át analóg jelet. Ami azon megy át DVB szabvány szerint megy. Legfeljebb egy eszköz alakítja vissza analóggá. Amúgy is pazarlás lenne, a digitális mellett analógot is nyomni.

Az IP alapúságnak nincs nagy jelentősége. Bármely DVB szabvány szerint lehet IP címzésű adatot küldeni.
Ráadásul a HbbTV terjedése ésszerűen használja fel a közvetlen DVB műsorszórás és a neten át nyújtott további extra szolgáltatásokat. (Nem kell mindent agyon tömöríteni, hogy az alacsony sávszélesség mellett is átvihető legyen.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) toth_janika válasza bambano (#2) üzenetére


toth_janika
őstag

De bezzeg a tájékoztatás elmarad... Ha ilyen jól tájékoztott vagy, tájékoztasd már pls... Mert mondjuk engem is érdekelne...

Az oltás az megy, de hogy segítsenek az emberek egymásnak az bezzeg nem... :W
Qrvul ez a fórum is elég durván...

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#5) mbalint987 válasza bambano (#2) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Erre mondjuk kíváncsi lennék én is... (Vezeték nélküli technológiák nem számítanak)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#6) marositech


marositech
senior tag

Tegnap felhívtam a R-ózsaszínt. Érdeklődni a IPTV-ről.
Kijelentettem, hogy nem akarok + settopboxot külön távirányítóval.
Tessék megoldani a CI+ megoldást, elvégre 21. század...
Azt mondta, lehet +20k forintba kerül és kábelezéssel jár.
WTF?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7) Atlantis


Atlantis
veterán

Évek óta Telekom-os IPTV-m van és soha nem használom a TV saját távirányítóját, mert a STB-hez adott kezeli azt is. Számomra elég furcsa, hogy ez a legnagyobb bajuk a népeknek a Telekom-mal, hogy külön távirányító van...nekem sokkal bosszantóbb, hogy nálunk nem képesek egyszerre 2 HD adást kezelni, ha pl.: az egyiket felvenném, a másikat nézem, akkor bukta van, az egyiknek SD-nek kell lenni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) ivana válasza Atlantis (#7) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem borzasztó idegesítő, mert a telekom doboza nem képes normális jelet kiadni a hdmi-n ezért a tv-n fel kell tekerni miatta a hangot, ha videót akarok nézni a szerveremről a tv-n akkor kézzel le kell tekerni.

(#9) Atlantis válasza ivana (#8) üzenetére


Atlantis
veterán

Miért kézzel? Éppen azt mondom, hogy ugyanazzal a távirányítóval irányítható a TV is és a STB is. Azt viszont már valószínűleg nem lehet megtenni, hogy másik jelforrást adjál meg a TV-nek a STB távirányítójáról, akinek ez szempont, annak elhiszem, hogy bosszantó.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10) btz válasza mbalint987 (#5) üzenetére


btz
addikt

Mért kéne külön hálózatnak (vezetéknek) szolgálni az internetet és a tv-t? Hisz az dupla adó, dubla hálózati elem, dupla kiadás egy szolgáltazónak.

ⓑⓣⓩ

(#11) btz


btz
addikt

"A T berendezkedését nem sok szolgáltató osztja"

A T nek ott a réz is sok helyen, ott is el kell adni a TV-t, ott nincs lehetőség új hálózatot húzni, nem tudnak rajta DVBC over IP-t adni mint a Digi (amúgy az is plusz áramforrás)

ⓑⓣⓩ

(#12) btz válasza marositech (#6) üzenetére


btz
addikt

Akkor félrebeszélt, mert az IPTV-hez nincs vevő egység a TVdben, így nem lehet máshogy megoldani, csak iptv boxal. Ahogy a régi analóg TVkben sincs dvbc tuner, így azok is csak dvbc boxal használhatók.

ⓑⓣⓩ

(#13) btz válasza Atlantis (#7) üzenetére


btz
addikt

Majd ez a korszak is lezárul az adaptív sávszélességgel. Annyi HD-d lesz, amennyit a hálózat elbír.

ⓑⓣⓩ

(#14) Hieronymus válasza btz (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"mert az IPTV-hez nincs vevő egység a TVdben"

Nem is kell, mert nincs hardver szükséglet. Nincs modulált jel, amit át kellene alakítani feldolgozható információvá.
Amikor nálunk a próba sugárzás folyt, szabadon lehetett elérni. VLC.vel néztem számítógépen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) mbalint987 válasza btz (#10) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Félreértettél, dehogy kell.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#16) 2ozz válasza Hieronymus (#3) üzenetére


2ozz
tag

"Optikán nem lehet préselnek át analóg jelet. Ami azon megy át DVB szabvány szerint megy."
Bocsánatot kérek előre is, de itt most egy hatalmas tévedésben vagy, és szemmel láthatólag mások is.

A DIGI FFTH technológiával ad az optikán DVB-C és "analóg" jelet is.

Azért tettem az analógot idézőjelbe, mert szemmel láthatólag "hálózati jelek és jelrendszerekből" hiányosságok vannak itt:
"Az analóg jelet legtöbbször folytonos fizikai mennyiség reprezentálja, amely gyakran folyamatos függvénye az időnek, helynek vagy más mennyiségnek. Például a hőmérsékletet, mint jelet a hőmérőben egy higanyszál hossza mutatja (analóg jel), e két mennyiség arányosan változik.
A digitális jel valamilyen diszkrét jelnek számokkal kódolt megjelenési formája, speciálisan bináris számokkal kódolt. Diszkrét jeleknek azokat a jeleket nevezzük, amelyek véges sok, jól megkülönböztethető értéket, formát vehetnek fel.
A digitalizálás lényege, hogy (1) a jelet véges számú és véges pontosságú (kerekítünk) diszkrét jelekre bontjuk, ha még nem ilyen elemekből áll és (2) mindegyik diszkrét jelformának, adott szabály szerint, számokat (egészeket, ill. véges pontosságú számokat) feleltetünk meg.
" (forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Jel_(informatika))

Szóval maradjunk annyiban hogy mivel az általatok "analógnak" gúnyolt tévéadás is már QAM vagy PSK modulációval kerül(t) sugározásra (mivel kvantált értékeket tartalmaz) így könnyű optikán vinni.
Az eszköz ami az optikát koax-ra alakítja, csak egy demodulátor (a simplex modem).
A DVB-C pedig nem maga a digitális TV adás, hanem egy változata (DVB-T(földfelszíni), DVB-S(satelite), DVB-C(kábel)).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.