Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Az igen! szépen össze szedted a dolgokat hozzá! Grat! :R viszont az én gépemen esélytelen lenne megpróbálni ezt :O

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2) Sirandrish


Sirandrish
legenda

ugylátom az Oblivionosok tudnak cikket írni:)

a Multkor Systemroot...most meg ez...Gratula:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Tényleg nagyon jó cikk, gratula hozzá :R !

BÚÉK!

(#4) Prof01


Prof01
veterán

Nem semmi cikk! Köszi szépen! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#5) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Nagyon hasznos kis leírás. Megvettem annó a játékot (Lands of Lore rulez!), de akkor máshogy alakultak a dolgok, nem játszottam vele fél óránál többet, azóta polcon pihen. Most új konfiggal és az azóta megjelent peccsekkel adok neki még egy esélyt, hátha elvarázsol.

Kérdés: említesz egy 2.2.0-s nemhivatalos peccset. Ez u.az, mint a Quarn&Kivan féle 3.2.0-s? Ha nem, akkor miért azt választottad?

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#6) Shapord


Shapord
tag

Én 30-45FPS közötti teljesítményt értem el, amely néhol 30, de sosem 25 alá esett.

Az asztal lába tíz centivel megrövídebbítendő...

(#7) Lenry


Lenry
félisten

grat a cikkhez :R
felkéne megint rakni az Obliviont :)

utsó képnek rossz a linkje, mert a thumbnailt nyitja meg

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Ra3


Ra3
őstag

Nekem még fel is van rakva, csak a tf2 miatt nem nagyon játszok vele, de asszem elkezdem előről, mert már nem emlékszem semmire belőle... A shivering meg a knights of nine még fel sincs téve, pedig itt figyel már lassan egy éve a polcon....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#9) tzimash


tzimash
őstag

Gratulálok és köszönöm, remek cikk! ma lesz a napja, hogy kipróbálom ezeket a beállításokat :)
lehet, hogy igazad lesz és több látogató lesz az Oblivion topicban :D
Minden új, régi vagy a cikk hatására visszacsábult potenciális Gray Foxnak jó játékot kívánok! :)

(#10) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

8XAA 24X Edge-detect, Temporal AA = ezek biztosan elengedhetetlenek?
Szerintem egy szimpla 4xAA is elég..és így rögtön nem kell erőmű hozzá.

(#11) Kephamos


Kephamos
addikt

Hmmm. Fel is rakom a Morrowindet. :)

(#12) hoffman_ válasza Speed® (#10) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én is ezt hittem, főleg amíg 8800GTS 640-el játszottam, és a HDR győzött az AA-val szemben...
Aztán lett ATi és lett a kettő együtt... És volt 4xAA meg 8xAA ... És bizony a 4x-nél már ott voltak a szőrszálak IC nagytornyán, sőt még az Arcane University-n is. Meglepett, de sajnos katt bácsi maximalizmusa megfertőzött... Érezhető a különbség a 8x és a 4x között. Igaz, elég sokat "zabál" és annyira nem drasztikus. Folyamatos játékhoz legyen 4x, ha képeket akarsz linkelni, akkor legyen 8x ;]

Az ED már más tészta, ott szerintem is bőven elég a 16x Wide-Tent, de akár még a 12x is elég lehet. 4800XT megbirkózik a 24-el, 4800Pro már nehezebben. De nem ezen áll vagy bukik a dolog ;)

katt:

Igényes teszt, ezt váruk :D :R

Az .ini-t meg fogom turkálni én is, remélem estére összejön. Ha igen, úgyis lesz kép :K
Komoly írás lett tényleg, megéri osztani az észt a topicban, így már megvolt a képességed, hogy összehozz egy ilyen kaliberű cikket is :DDD Amennyit szajkózod ezeket... :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) katt777


katt777
félisten

Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat. :R

hardzsi2: Nem. Legalábbis tudtommal. Ezek az unoff. patchek a játék összegyűjtött bugjainak javításait tartalmazzák, már a végleges verzió kiadása után.

Shapord: Mi a problémád? :F

Lenry: Így Halo 2 mellé? ;)

Speed(R): Igen. Főleg, hogy a maximális grafikáról szól a cikk, ill. hogy mi kell hozzá. :U Engem kimondottan zavart már a 4XAA is 12X Edge-detect módban, persze nem harc közben, de ez olyan játék, amelyben az ember az ideje 80%-ában gyönyörködik + piheni a hézköznap fáradalmait, meditál, stb), és csak a mardék 20-ban foglalkozik "evilági" dolgokkal. :) Lehet persze 4XAA meg egyéb butított beállításokkal játszani, csak elvész a lényeg.

Kephamos: Ahhoz is van ám visual pack! :DDD De nekem az annyira nem jött be a szerepjátékok hagyományos hülyeségei miatt, amelyeket ki nem állhatok.

hoffman_: Most akkor dicsérsz vagy sértegetsz? :F Írtam én már ilyen kaliberű cikkeket (könyvekről nem is beszélve), nem másoktól nyúltam le a telepítési segédletet (én készítettem pár telepítési bukta után), és a betöltési sorrendet (3 hét kísérletezés) sem. Systemroot segített az ini tweak-ek megtalálásában (no meg az Oblivion tweak guide) szerepel is a neve a cikkben. Az összes felhasználható segédlet elérhetősége szerepel az Oblivion topic belinkelt 1. hsz-ában. Mindemellett azért írtam a cikket, mert nem volt ilyen, és hogy akik nem akarnak heteken-hónapokon keresztül babrálni a játék beállításával (főleg, hogy a játékosok többsége nem is tudja, milyen tartalékok rejlenek az engine-ben), csak játszani, azoknak itt legyen készen minden.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14) hoffman_ válasza katt777 (#13) üzenetére


hoffman_
nagyúr

(Shapord) - Tetszett neki az a mondat :DDD

Egyébként meg unoff patch-ekhez annyit, hogy szerintem csak + hibaforrás lehet... Nem használom őket, soha semmi gondom nem volt.
SR informált, hogy miket javít, de ezek többnyire olyan, nem is bugok, kis apró vackok, amiket észre sem vesz az ember, talán még akkor sem, ha peccsel és anélkül is játszott.

Mondom, én 2 éve űzöm, és semmi olyan problémát nem találtam, amihez kellettek volna ezek a patch-ek :)

(bár katt mást tészta srácok, neki még a borotva-penge is tompa ;] )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) katt777 válasza hoffman_ (#14) üzenetére


katt777
félisten

Azért kell megfelelő sorrendben betölteni a patcheket és a modokat, hogy ne is legyen probléma velük. Egyébként én inkább nem adok esélyt olyan bugoknak, amelyek valakinél már bizonyosan előjöttek, még ha esetleg nálam sosem tennék. De a legrosszabb az lenne, ha 100 óra játék után derülne ki egy olyan hiba, ami miatt fel kell tenni egy javítást, amelytől aztán esetleg használhatatlan lesz az összes mentés. Túl sok munka van a karakterben.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Áh, helyes, helyes. Szép, jó! :K

Így kell ezt csinálni. Szerintem a Bethesda lassan már osztalékot fizethetne nekünk a játék terjesztése miatt.:D

Üdv: SR

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#17) katt777 válasza SystemRoot (#16) üzenetére


katt777
félisten

Köszi (+1X) :R
Esetleg intézkedj... :DDD
Vagy nyithatnánk sok-sok adományból egy misszionárius-állomást valami melegebb helyen... :U Aztán terjesztjük majd az igét.

Javítottam az utolsó kép linkjét!

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18) hoffman_ válasza katt777 (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez jogos :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) Speed® válasza katt777 (#13) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A maximális grafika számomra nem ezt jelenti. Tartalmi rész nem vész el brutál AA nélkül. Nem azt mondtam, hogy csökkents részletességet valahol. Csak nem hiszem el, hogy egy 1680x1050es 20!"os kijelzőn komolyan zavarja a szemed a 4xAAval kaphat kép. És nem azért nem hiszem el, mert feltételezem, hanem azért, mert hasonló monitoron (205BW) nem találtam szükségesnek ennél többet én sem. Pedig ha maximalizmusról van szó, én is tudok túlzásokba esni ;p

(#20) SystemRoot válasza Speed® (#19) üzenetére


SystemRoot
őstag

Jó hát ugye kétszer effektívebb 8x oson az élsimítás, gondolom erről nincs vita. A kérdés inkább az hogy mennyit vesz vissza a teljesítményből. És a válasz az hogy a mai modern kártyáknál már nem olyan sokat. Régi megszokásból mindenki azt gondolja hogy nagy az fps drop 4xAAról 8xAAra, de ez nem igaz. Én kimértem saját magam, pontos számokat nem tudok mondani, de a konklúzió az hogy nyugodtan be lehet kapcsolni.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#21) keIdor


keIdor
titán

A mai napig gyönyörű ez a játék, a hangulata meg 10 év múlva is marad olyan jó, mint napjainkban! :C Fel kéne tennem a játékot nosztalgiázni kicsit. :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Most fejeztem be az .ini moddolást. Lehet, hogy kicsit sok lesz ;] Mindjárt meglesem, és csinálok képet. Aztán lehet, hogy megy vissza a gyári ini :DDD

Ha valakit érdekel, reményeim szerint még ma fent lesz a topicban. bár inkább este-este felé...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23) Necc


Necc
addikt

Nem lehetne valahogy feltüntetni, hogy melyik lépés előreláthatólag mekkora teljesítményvesztéssel járna? Van itt a kialakult vita, hogy "pfújj csak 4xAA [fújtat, fújtat] 90xAA a király!" holott ez a lépés megötödölheti az FPS-t, míg a képminőségen alig javít valamit (VGA kártyától függően).
Ugyanakkor felraktam egy 2048x2048 textúrapakkot, és a kis mobil NV 9700M GT karim ugyanannyi FPS-t produkált 4x akkora textúrákkal is, mint a gyáriakkal, de ugyanakkor a képminőség drámaian javult, főleg a távoli textúrák!

Jó tudom hogy itt a maximum a lényeg mindenből, de azért lenne jó szerintem leírni, hogy mi mennyire gyilkolhatja le a gépet, mert nem található minden PC-ben ATI HD4870 :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#24) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Srácok, azért vigyázzatok... Mert úgy jártok mint én :DDD

Maradjunk annyiban, hogy az itt feltüntetett beállítások 4870 és 3870X2-től felfelé használhatók...
9800GTX-el és 4850-el is kompromisszumokra fogsz kényszerülni, akárcsak én. Bár ha van alatta egy 3,2-es Wolfid, akkor kevesebbre, mint én. De még akkor is...Azért hajrá :D

És... Számít a 4x - 8x AA hidd el Necc. Látványban sokat. Teljesítményben kevésbé sokat. Ebben a játékban legalábbis :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25) TTomax


TTomax
nagyúr

Ezt az összefoglaló írást hiányoltam már régóta,sokszor tettem fel már az Oblit,de sajna mindig volt vele valami nyűgöm (erről persze nem a játék tehet),és e miatt mindig elfordultam tőle pár napos kutatás után sehol nem találtam segítséget.Végre itt ez a cikk,és ez alapján azt hiszem ismét belefogok a a kalandokba.Köszönöm!!!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26) Necc válasza hoffman_ (#24) üzenetére


Necc
addikt

Nálam a 2xAA is már drasztikus szaggatásokat eredményez, mind1 hogy a noti 9700M GT-jén vagy az asztali 8800GTS-en játszok, de érdekes módon más játékoknál ez nem jelentkezik :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#27) hoffman_ válasza Necc (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát szvsz a semmiről 2xAA-ra való ugrás nagyobb mint a 2x-8x-ra való ugrás. Hát még ha a 4x-8x-ra ugrassz.

Egy notis karival ne is akarj semmit, örülj hogy megy rajta valami :P
A 8800GTS-t pedig nekem ne mond, ismerem minden kis rezdülését ;) Pontosan tudom, hogy ha HDR-t is használsz, akkor teljesen esélytelen az AA használata. Szoftveresen elvileg megy, gyakorlatilag mikor-hogy. De HDR nélkül a 8xAA meg sem kottyan neki. Ha meg mégis, akkor az a VRAM hibája lesz, ugyanis 640 GTS-en semmi gondom nem volt.

640 GTS-sel QTP3, HDR és .ini tweak nélkül megvolt a minimum 30 fps.
Még 8xAA-val is, úgy hogy az ezeken kívül itt lévő összes mod használva volt. :K
Más kérdés, hogy AA-t nem használtam, mert a HDR szebb volt :D

(nah jó, egy picit füllentek, mert akkor BC-t és Imroved flora,vega,habi... stb modokat még nem is ismertem :B )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) katt777 válasza Speed® (#19) üzenetére


katt777
félisten

ATI-nak nem megterhelő a magas minőség (sok tesztet csináltam, és a 8800GT-m előnye max grafikával szinte -ra olvadt a 3870-nel szemben max. grafikán), egyébiránt a grafikai modok terhelése kenterbe veri a 8XAA-t. Egyébként pedig de, komolyan zavarja a szemem (és nem egyforma a szemünk), még a nem Edge-detect is (persze juszt is nézem az éleket ;] ), a topictársak a megmondhatói, hogy kiszúrtam a képeiken, ha nem 8XAA-t használtak :B . Aki eddig látta a fullos képminőséget, az bizony nehezen éri be még 4XAA-val.

Necc: Bocs, a topicban már teljesen természetesnek vesszük, hogy tudjuk: a Better cities és az Illumination within terheli le legjobban a VGA-t, és persze a QTP3. A többi másodlagos ezek mellett (a látótávolság és a fák láthatóságának növelése is kevésbé), még bizony a 8XAA is. Itt tényleg a maximum élvezethez szükséges minimum konfigra helyeztem a hangsúlyt.

hoffman_: Mondtam neked, hogy proci is kell a VGA alá. A min FPS-eid alig magasabbak, mint nálam a 3870-nel voltak, és a VGA-d ennél sokkal erősebb. Persze pont abban a helyzetben vagy, hogy a te procidat nem kifizetődő cserélni. 3870X2 bizony túlnyomórészt rosszabb a 4850-nél, ezt több volt X2, és jelenlegi 4850-tulaj megmondhatja. Nálam pl. a CF meg sem rezdült Oblivion alatt. Dolgozott mindkét kari 1000-rel, de csak 1 db 3870-em volt (driverekkel ez persze változhatott azóta). És a CF-höz ki kell kapcsolni a Catalyst AI-t, amivel meg oda a kényszerített mód! :Y

TTomax: Hajrá! :C (Nem volt megfelelő a segítség a topicban? :F )

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29) Necc válasza hoffman_ (#27) üzenetére


Necc
addikt

"Egy notis karival ne is akarj semmit, örülj hogy megy rajta valami"
Ezt vegyük úgy, hogy meg se hallottam, azért egy 9700M már képes a levesbe köpni, nincs jelentősen lemaradva a 8800GTS-től (természetesen kategóriájához megfelelő 1280x800 felbontással számolva) :P

Javítsatok ki ha tévednék de az NV7000-es szériája nem arról volt nevezetes, hogy bekapcsolt AA mellett is tudta a HDR-t? Vagy ehhez a játék támogatása is kell? :F

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#30) Necc válasza katt777 (#28) üzenetére


Necc
addikt

Köszi, akkor kipróbálom, hogy ezek elhagyásával mennyit javul a képminőség, közel azonos teljesítmény mellett, így is a határon súrlódok :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#31) katt777 válasza Necc (#30) üzenetére


katt777
félisten

Sztem QTP3-mal kezdd (mármint az elhagyást), mert annak csak a közelieknél van jelentősége, és max BC-t ne tedd fel, mert attól még minden más gyönyörű marad. De az Illumination Within-t csak egyszer látod meg működni, többé nem szabadulsz tőle. :)

Necc: Gar idő alatt 2 hónapig 7900GTO-m volt, Oblivion meg sem nyekkent, pedig butítottam rajta. Noti VGA-k sajnos elmaradnak az asztaliaktól, és mint az előbb írtam, a minőség különösen megfogja az nV-kat, míg az ATI-k relatíve szárnyalnak úgy is.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32) Speed® válasza Necc (#29) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kijavítalak, az nV 7esek pont arról híresek, hogy nem tudták, míg az X18/1900asok a vörös sarokban igen. Ezért is komáltam jobban anno az 1900XTmet.

Amúgy tiszta szívás ez a 9600/700/800 elnevezés annak, aki régóta nyüstöl gépetket..nekem például a te 9700Medről a régi Mobility R9700 ugrik be..mondjuk az sem volt gyenge ;p

(#33) Geller72


Geller72
veterán

Nagyon tartalmas cikk. De látom, dicsérte már más is bőven. Nagyon vártam ezt a játékot és örökké sajnálni fogom, hogy nem lett magyar verzió, sem honosítás belőle, így soha nem mertem játszani vele. A Ghotic-ot nagyon elqrták, de szépségében nagyon tetszett és a magyar verzió miatt játszani is tudtam vele. Az Oblivion viszont nem egy olyan játék, amit jobb angol tudás nélkül el mernék kezdeni. És ezt nagyon sajnálom, mert látszik, már a kiadás előtt látszott, hogy egy Unicum. (Hogy megy az idő, már három éve? Hogy örexetek...:D.) Csak reménykedem. Vagy abban, hogy elkészül a honosítás, vagy abban, hogy megtanulok egyre jobban angolul.:D.
:R
Üdv:
G3ll3r

(#34) SystemRoot válasza katt777 (#28) üzenetére


SystemRoot
őstag

pár dologban hagy javítsalak ki, persze no offense.
Oblivion alatt az X2 meglátásom szerint a 4870et is elveri. Ezt már a netes tesztek is mutatták ahol újabb driverrel nézték. De én magam is kiteszteltem, ott vannak a cikkemben az eredmények.
Hogy más játékban szarabbul megy az megint más kérdés.:)

Továbbá az Illumination within, valójában nem terheli annyira a rendszert egyáltalán. Ami brutálisan terheli az a következők:
inik közül:
-uGridsToLoad növelése
-fák távolságának növelése

modok közül:
-Better Cities
-QTP3

"És a CF-höz ki kell kapcsolni a Catalyst AI-t, amivel meg oda a kényszerített mód"
tökéletesen tudok kényszeríteni mindent driverből, és nem kellett hozzá nyúlnom semmihez.

szerk:
#33) Geller_1972

Ha tudsz németül, akkor úgy játszhatsz vele. Én anno játszottam német Oblival, teljes fordítás van, minden utolsó hang le van fordítva, és profi színészek által, szóval teljsen minőségi munka. Én anno német nyelvtanulásnak próbáltam ki, de nagyon szenvedtem és visszaraktam hamar az angolt.:DDD

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#35) Geller72 válasza SystemRoot (#34) üzenetére


Geller72
veterán

Inkább várok az angol nyelvtudásomra. egyébként mi a helyzet a honosítással, Olvastam, hogy nálunk is alakult a teljes gárda. Nem lett belőle semmi? Mert jó pár team elkezdte. De nem hallottam még egyről sem, amelyik be is fejezte volna. Vagy tévednék?
G3ll3r

(#36) SystemRoot válasza Geller72 (#35) üzenetére


SystemRoot
őstag

nincs befejezve. mégcsak távolról sem.
minimális alap dolgok le vannak fordítva, azt le lehet tölteni, katt honlapján gondolom megtalálod, de ez nem sokat segít a dolgon sztem.

Gyakorold azt az angolt.:)

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#37) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

köszi a hasznos infókat :R
a konfimmal majd neki rugaszkodok, ha teljesen kész lesz a magyarosítás
addig is oldal elmentve :R

(#38) katt777 válasza Geller72 (#33) üzenetére


katt777
félisten

Magyarítás folyamatosan készül, jelenleg 58%-on van. Morrohun team honlapján megtalálod. Talán arra várnak, hogy low-end gépeken is menjen a játék... :DDD
A 0.4-es magyarítás letölthető, az elég sok dolgot könnyen érthetővé tesz a játékban, azzal megpróbálhatod, ha nem zavar, hogy néhol angol, néhol magyar.

Systemroot: Tőled bármilyen hibajavítást szívesen, Oblivion témában. :R VGA-kat teszteltünk (logout v. honlapom), és sehol nincs a 3870X2 a 4870-hez DX10-ben, DX9-ben meg csak ott jobb, ahol rendesen működik a CF. Ezért cseréli mindenki legalább 4850-re. Az én CF-em idejében 0 volt a CF Oblivion esetében.

A lassítások sztem erősen VGA-függőek, nálam pl. a fák felszaporításával sem lassult a megjelenítés, pedig be sem kapcsoltam a klónozásukat (ami egyébként tényleg nem észrevehető a grafikán). Viszont klónozással sem gyorsultam, bármire tettem rá, de ezt írtam is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#39) Nunder


Nunder
őstag

Igazán precízen összeszedett és megfogalmazott cikk! Csak gratulálni tudok hozzá. Eszembe juttatta azokat a szép heteket amikor csak Cyrodiil hegyeiben és völgyeiben kalandozhattam. Ez a cikk azért nincs rám hatással mivel meg sem próbálnám a konfigommal a fent leírtakat de azért tanulságos. De ha születne egy ilyen Morrowind-ban is akkor azt megköszönném. Ugyanis ha lehet annak már még kuszább a javítás erdeje szóval szeretnénk látni egy olyat is. Szerintem ezzel nem csak én vagyok így. :K

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#40) O_L_I


O_L_I
őstag

Komolyan mondom addig addig toljátok ezeket a szép képeket hogy újra elkezdem :C :R

(#41) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Első osztályú! Gratula! :)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#42) Shapord válasza katt777 (#13) üzenetére


Shapord
tag

Te érzed nem úgy, kicsit hogy magdzsartalan ez?

Az asztal lába tíz centivel megrövídebbítendő...

(#43) katt777 válasza Shapord (#42) üzenetére


katt777
félisten

Nem, de én tudok magyarul, és rühellem a szóismétlést, ami ráadásul magyartalan is. Egészítsd csak ki szépen az ismétlendő szavakkal, és látni fogod, hogy rendben van. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44) katt777 válasza Nunder (#39) üzenetére


katt777
félisten

Hát, Morrowindet próbáltam modokkal, grafikai javításokkal, de maga a játék úgy sem jött be. tesnexus.com-on nézz körül, ill. tudtommal filefrontnak és fileplanetnek is vannak Oblivionhoz hasonló tematikus oldalai, no és persze a magyar TES oldal.

O_L_I: Ne fogd vissza magad, jó új játék úgysem jelenik már meg.

Kareszovics: Hi! Hiányoltalak a milleniumnál Oblivion topicban. ;] Tolod azért?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#45) Necc


Necc
addikt

Na első lépésben elvégeztem csak az .ini tweaket. Sok bejegyzés nem szerepelt nálam eredetileg az ini-ben, gondolom a játék úgy is elfogadja, ha néhány sort kézzel írok be.
Tweak után a grafika (főleg a víz) sokkal szebb lett, életszerűbb, viszont tárgyak még ugyanúgy bele"spawn"olnak a képembe, mint ezelőtt, mintha az "uGridsToLoad" értékhez hozzá se nyúltam volna.
Irónikus módon az ini buherával szebb és sokkal folyamatosabb játékmenetet kaptam, nem akad be állandóan a swappolások miatt a játékmenet, és még a grafika is szebb.
Annyit azért hozzátennék, hogy a fákhoz nem nyúltam, így sem látom a fától az erdőt, hát akkor minek több? :DDD

Tweakelés után feltoltam egy QTP3-at érdekességképpen. Hát a grafika a magasabb textúrák miatt iszonyúan szebb lett, az ini tweakelés miatt az ég még jobban illeszkedik ehhez a környezethez, nagyon szép így, csak 1 gond van: gépigény :DDD
Bár az FPS-ek száma ugyanannyi mint mielőtt nekiálltam módosítani (frame-re pontosan), a megakadások is szépen visszatértek, sőt városon belül még rosszabb is, mint a gyári állapot, de csak itt lett borzasztó a helyzet (bár átlag 25 fps jön ki, minden utcasarkon való befordulás 1 másodperces megakadásokkal jár), gondolom kevés ekkora mennyiségű textúrának 3GB RAM, az 512MB VRAM csak elég.

Mindenesetre maradnak a grafikai módosítások, hiszen néhány ritka esetet leszámítva egyáltalán nem lassult be a játék. Ja és mindezt a notimmal csináltam, megmondtam hogy mobil VGA ide vagy oda, egy NV 9700M GT-től már az embernek lehetnek elvárásai ;]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#46) katt777 válasza Necc (#45) üzenetére


katt777
félisten

Városon belül "dühöng" a QTP3, főleg, ha még BC-modod is van. Leginkább proci- cache-függő a dolog szerintem, mert XP alatt nekünk sincs több RAM-unk és VRAM-unk sem.
Fák a távolba kellenek, mert randák a csupasz hegyek.
uGridsToLoad-ot 9-re állítottad?
BC, NE, IW fent vannak? Mert akkor csoda a 25FPS.
Annak azért örülök, hogy hasznos a cikk. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#47) Necc válasza katt777 (#46) üzenetére


Necc
addikt

3MB az L2 chace, ennyi nem lenne elég? Ha tovább emelem az "iPreloadSizeLimit" értékét akkor nem lehet hogy mégtöbb RAM lezabálásával csökken ez a rengeteg swappolás amit a QTC3 okozott?
uGridsToLoad értéke 9, de az az érdekes az egészben, hogy ha ezt az értéket buzerálom, akkor semmi sem történik, gyanítom ezt valamiért figyelmen kívül hagyja a játék.
BC nincs fent, így is pengeélen táncol a játszhatóság városon belül, egy ilyen végképp kifektetné a játékot.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#48) katt777 válasza Necc (#47) üzenetére


katt777
félisten

Hát, azt nem tudom, miért hagyja ki a látótávolságot. Lehet, törölnöd kéne az ini-t, és elölről beállítanod a játékot, aztán az ini tweak-eket is, hátha valami apróság megváltozott benne.
Nekem mindenesetre 6MB cache-em van, és éppen csak röccenésnyiek a töltési idők, míg a 2MB cache-sel szerelt 6000+ rendesen beakadt hirtelen fordulásokkor. De erre írtam, hogy valami akadás mindenképpen meg fog maradni, mert Qarl barátuk ugyan meg4xezte a textúrákat, de az engine-t, ugye, nem tudta átírni ennek a lekezeléséhez.
Gondoltam, hogy BC-t mellőzöd... :DDD Mondjuk 1-2 helyen úgyis van némi hézag az ablakok és a fényeik között (Bruma és Cheydinhal 1-1 ház), de engem különösebben ez nem zavar, mert annyit nem ront a játékélményen, mintha valamelyik mod nem lenne fent. Egyébként a BC-s városokban meg szépen el is lehet tévedni, hála az újabb utcácskáknak.
Nézted már a bravili videót? Egy kis hangulatos, esti körséta. Honlapomról, ill. Oblivion topicból letölthető.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#49) Necc válasza katt777 (#48) üzenetére


Necc
addikt

Lqrtad a linket, de sebaj, megnéztem... hát látszik hogy még csak lvl 17 karakterrel tolod, nagyon bámulod az öreg hölgy szobrát, és még a "listener" is ott van... pedig neked kellene már ott állnod, mint listener, vagy ennyire nem szereted gyilkolni az "ártatlanokat"? ;]
Nekem videók alapján nem jön be ez az ablakvilágítós móka, miért törvényszerű, hogy este minden ablak világítson? :F

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#50) Kareszovics válasza katt777 (#44) üzenetére


Kareszovics
addikt

Hát igen nem voltam ott a milleniumnál, de SR-nek se volt annyi esze, hogy valami frappánsat nyögjön a 6000-ik hozzászólás alkalmából. :D

Mostanság nem tolom, csak a topikot olvasom, meg a cikkeitekben gyönyörködöm.:) Még mindig Cabal Online rulez.:)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.