Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Na én kiváló magyarázattal tudok jönni, és az összes tanárom is ugyan így magyarázta.

Mi voltunk az "alfa" osztály. 2013 ban rajtunk tesztelték ezt a szakot, az új képzési rendszerben. Az hagyján, hogy fél év közepéig nem tudták a tanárok mit tanítsanak, de ez a szakma ahogy van egy katasztrófa. Ahogy a tanárjaim szavával éljek, aki összállította ezt a szakot, soha életében nem látott még műhelyben gépeket. Csak úgy csitt csatt összedobta, jóvanazúgy van benne informatika meg gépészet is.

Nekünk az értettségi utáni +2 éves volt. Na most 1 teljes év felesleges informatika után, ott járunk a 2. évben, hogy már az első napon kellene tudnunk műszaki rajzolni, műszaki rajzot olvasni, és alapvető gépészeti dolgokat tudni. Az osztályunkból senki még meg se próbált elhelyezkedni benne, mert kb úgy vizsgáztunk le, hogy éppen,hogy átvettük az alapvető műszaki rajzokat. CNC-t programozni nem volt időnk megtanulni.

Persze nem azt mondom, egy jó képességű diák, akit ha érdekel is és egy jobb iskolában tanul akkor lehet belőle jó CNC szakember, teljes mértékben. De totálisan haszontalan lesz a munkájához a hálózatok és barátai. Ja majd FTP ről tölti le a CNC kódot, amivel kimar egy UTP kábel krimpelőt.

Update:

Most látom te is hasonlóan vagy mint én, a hálózat érdekel a programozás annyira nem. Akkor ha nagyon érdekel a hálózat és jövőben esetleg foglalkoznál vele, ajánlom Cisco vizsgák letételét. Egy erősebb nyelvtudással már jó karrierbe lehet kezdeni, némi tapasztalattal meg arra mész tovább amerre akarsz, annak nagyobb jövője van mint egy mezei CNC gép beállítónak. Én is ezt az utat jártam végig. CAD-CAM után otthon "self study" ba tanultam hálózatokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.