Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Ilyenkor valami forrasztási baja lehet vajon?

(#2) MasterDeeJay válasza ncc1701 (#1) üzenetére

Totál oxidos volt rajta szinte az összes smd. Akár mi lehet.
Tippre amúgy az extra oxid miatt smdk értékei másztak el. Lehetséges hogy javítható erős alkoholos, enyhe savas kezeléssel.
Nem kezdtem sem mérésnek, sem javításnak. Ebayen keresztül úgyis visszakapom az árát meg a visszapostát.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) ncc1701 válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Számomra is érdekes volt látni, h milyen állapotban van a kártya, normális esetben max poros/koszos lenne.
Mindegy, szerencse, h vissza lehet küldeni, nyilván nem kezded el berhelni.

(#4) MasterDeeJay válasza ncc1701 (#3) üzenetére

Visszaküldtem.
Csak pasztáztam mx4-el és kifujattam amennyire lehetett, szerencsére padokat nem álltam neki cserélni. Amúgy is reménytelen volt, annyira hulla volt szegény.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5) Gdi


Gdi
senior tag

Szerintem ugyan attól rendeltünk, én egy P104-100 "8GB" és egy 106 6GB-osra neveztem be kísérletezgetni.
A 104-es viszont 4GB verzió lett, szóval még át is lettem verve, azon kívül, hogy van leesett smd kondi, meg lemezcsavarral visszaerőszakolt hátlap.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#6) MasterDeeJay válasza Gdi (#5) üzenetére

https://www.ebay.com/usr/0xrick
Ettől rendeltem. Az hogy 4Gb az mindegy mert mindegyik 8Gb-os megfelelő biossal. (ha kell segítek) Nem volt fizikailag 4Gb P104 és 5Gb-os P102, mindegyik csak bios szinten volt felezve. Ahogy tudom mindegyik moddolható nagyobb ramra.
Ebayen ilyet egyből reklamálni kell, pont azért kerül többe ebayen ilyen mert be vagy rá biztosítva hogy vevőként csak jól járhatsz, nem verhetnek át. SMD sérültet is egyből dokumentálni mert az lehet szállítástól is.
Nekem is azzal kezdte hogy biztos nem hűtöttem és leégget... hát a bordán nem lehetett átlátni akkora volt a dzsuva, nem győztem takarítani. Meg hogy no return, igen de ez keményen return mert egy rakás rozsda az egész és le is égett pár teszt után.
Most már úton van vissza az eladóhoz és persze kiszedem belőle a feladási díjat is (11eft).
Minden esetben az az alap hogy az eladó sértetlen terméket kap, használtként lehetnek rajta karcok stb de hiánytalannak kell lennie, működést semmilyen esetben nem befolyásolhatja, ha ennek nem tesz eleget akkor for parts besorolással kell hírdetnie vagy fel kell tüntetni mindent képekkel.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7) Gdi válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


Gdi
senior tag

Igen, tőle :)

A 4G-8G témában majd lehet kérek segítséget. Köszi! Egyelőre nem mertem semmibe beletenni kipróbálni őket (az is lehet már azzal a biossal van, csak a kártya címkéjén láttam a "4G"-t, és ezért feltételeztem), az SMD-t visszaforrasztom, mert az egyik felén még fogta a forrasz, csak fityegett kicsit, így megvan az is, nem hiányzik.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#8) MasterDeeJay válasza Gdi (#7) üzenetére

Neked nem volt rozsdás?
Biost majd adok!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9) Gdi válasza MasterDeeJay (#8) üzenetére


Gdi
senior tag

Eléggé oxidált, meg a szolikonos folyásokba beleragadt minden dzsuva.
Lövök majd róla képet, mert behoztam melóba, mert a forrasztóim is itt vannak. Csak most rámszakadt némi munka..

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.