Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#131) Aprósólyom válasza Geller72 (#124) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Elolvastam pár első hozzászólást. Na pl. a nem praktikus nem elemzés. A ronda sem elemzés, mert relatív, bár tény és való, hogy általában a többségnek egy véleménye van a kinézetről, így ez még belefér. A praktikuság relatív, és mivel csak a saját szempntjából ítélte meg ezért az nem elemzés. (1-2 hsz.) De talán nem is folytatom. Ha nem érted a lényeget akkor mindegy. Közben pedig meg említettem a GMC toast-ját is (amit már más is megtett) amit 7 ropi körül lehet venni. Az egy átlagos usernek praktikus. Mert mind amellett, hogy belefér minden ami kell neki (1HDD, 1ODD, alaplap, és minden ami rajta van, és még egy rendesebb VGA-t is tehet bele) és ezt kisebb helyen teszi mint a többi ház, akkor miért ne nevezhetnénk praktikusnak. Jah, hogy 2-4 vinyónak és 3 írónak meg két böszme VGA-nak már nem praktikus azt nem állítottam. De amíg ezt nem veszik észre és csak a saját szempontjukból kifolyólag közelítik meg a dolgot és szemrehányják a háznak hogy miért nem jó, az addig nem elemzés hanem fikázás, mivel el sem akarják képzelni hogy másnak jó lehet.

És had térjek ki oda amit megemlítettel a magyarokkal kapcsolatban. Ez csak most jutott eszembe az eszmefuttatás alatt: Amíg a magyarok átlaga így gondolkozik, mindent csak a saját szempontjából tud "értékelni" és ha az nem jó akkor már szar, addig nem fogunk elérni semmit. És jól mondod, jó pár magyar azért ért el valamit, mert ők képesek az elemzésre/alázattal befogadni egy új infót és az feldolgozni stb... Viszont az csak egy szűk kivételes rétegre igaz, nem a magyarokra. A magyar átlagnak sajnos ezen el kell gondolkoznia. Ha igaz volna az átlagra amit mondtál, akkor kicsit összetartóbb lenne, mert értékelné a másik gondolatát stb... is De szerintem te is látod, hogy mennyire kevés helyen működik ez. Vagy látod de még nem vallottad be magadnak. De erre már a töretanárom is hozott példát, én meg az élettapasztalatokból kezdem nem csak elhinni, hanem látni is, amit ő már megmondott nekünk...

Mellékesen a témánál maradva: 18k-ért tényleg csak annak érhet meg, akinek ez az extrém design bejön, mindamellett nincsenek nagy igényei és szeretné azért ha a lehető legkisebb helyett venné el a szobában a gépház. Szóval én sem best-buy-nak mondom, de a toast már nagyon baráti ajánlat aki kis házat keres és tetszik neki az szokványostól eltérő elrendezés és elég neki annyi hely amennyit felkínál a ház neki.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.