Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) total90


total90
veterán

Már olvastam erről teszteket... akkor sem jött be és most sem. Ez egyszerűen x@r :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#102) Hunter2 válasza Vicoo (#100) üzenetére


Hunter2
addikt

Hát ez legalább innoatív és multifunkciós. :DDD

(#103) zsirfecske


zsirfecske
addikt

egy az egyben acer predator koppincs:
http://www.acer.com/predator/

vagy közös a gyártó?

[ Szerkesztve ]

(#104) bambano válasza Vicoo (#100) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha már offolunk, nekem az a ház tetszett, aminek az oldalára sörnyitót csavaroztak :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#105) gyga válasza Dany007 (#47) üzenetére


gyga
senior tag

annyi lóvéért lehet is. 70k átszámolva

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#106) mic


mic
csendes tag

ocsmány.

(#107) hoax válasza zsirfecske (#103) üzenetére


hoax
aktív tag

Szo-szo... :U
Ez azért egy kicsit más kategória...
De még mindig ott tartok, hogy ha nem 30-40K lenne az ára, akkor talán még vevő is lenne rá!

Don't panic!

(#108) Cicero válasza malwy (#1) üzenetére


Cicero
őstag

Világmegváltáshoz már rég nem elég csak egy ház...

(#109) tibz03 válasza zsirfecske (#103) üzenetére


tibz03
őstag

Egy az egyben?! Max. enyhe hasonlóságot vélek felfedezni.

(#110) ronson válasza #56573440 (#34) üzenetére


ronson
őstag

Mi is először lenéztük a Toastot, de egyébként tényleg faxa kis ház.
Minket is szerelés után ejtett rabul. (Na mondjuk az első szereléskor voltak nagy káromkodások és nem azért mert béna vagyok.)

(#111) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Még egy olyan idióta optikai meghajtó elrendezést, mint ami a GMC R2 Toast-be van!
Haverom vett egy ilyen házat, de már megvált tőle szerencsére.
1. 8cm-es lemezt nem fogsz rakni a meghajtóba...
2. előfordulhat, hogy a sima 12cm-es cd/dvd-t, akármit ha kicsit figyelmetlenül rakod be és nem akad meg a tálcán a pöcökbe, akkor a meghajtó belsejében landol... jó szerelgetést. Szerencsés esetben le tudod állítani a gépet úgy, hogy ne húzza be a tálcát a meghajtó, szerencsétlenebb esetben: reccs.

(#112) Tommmmka válasza Toncsi (#111) üzenetére


Tommmmka
senior tag

Nekem 1 évig volt ilyen házikóm, csak és kizárólag erősebb hardwerre való csere miatt váltam meg tőle.

Mellékesen megjegyzem h. max az szenved a GMC féle optikai meghajtó felfogatással, aki egyszerűen b@lf@sz.
Nekem az 1 év alatt 1 dvd nem tett tönkre nem csinált semmi rendelleneset..... lehet bennem van a hiba.

És igen az R2 Toast igenis látványos házikó, és egy mai középkategóriás konfig simán hűthető benne....

Nem csak a CM Meg a Thermalthake létezik...

(#113) mexicanraven válasza Tommmmka (#112) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Teljesen jogos. Az igényeket kutatva vásárol mindenki házat. Ha ezt vesszük figyelembe akkor máris elfogadhatóbb a dolog...

when the sun shines, we'll shine together

(#114) DroneZ


DroneZ
aktív tag

nemtom ti hogy vagytok vele, nekem nem bejövős...

főleg az az orbitál odd tároló az elején. nem beszélve arról, hogy valóban nagyon kicsi a hely az egész házban.

(#115) JColee válasza DroneZ (#114) üzenetére


JColee
őstag

nemtom ti hogy vagytok vele, nekem nem bejövős...

csak 113 hozzászólásban írtuk,hogy mennyire bejövős/nem bejövős :D

[ Szerkesztve ]

(#116) Solfrutta


Solfrutta
tag

Panaszkodtok itt hogy kicsi... én ugyan ezt az elrendezést fogom megépíteni, mATX-ben.

Tényleg nem egy szépségverseny-győztes ház, de a legfőbb baja az ára. Ennyit nagyon nem ér meg.
A Toast sokkal jobban tetszik, akartam is venni egyet, csak az itthon lévő DVD írók közül egy sem nyílik ki függőlegesen felfelé, így bukta.

(#117) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Paraszvakitas, 80mm-s ventillatorokkal es idetlen elolappal

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#118) Tanker21


Tanker21
tag

Nekem egy GMC R-2 Toast házam van. Képeken én is azt hittem nagyobb, de amikor kibontottam a dobozból háát... azt hittem nem fog beleférni a videókártya. De egy kis ügyeskedéssel egész jól elrendezhető. Az ára is csak 7k és a felfele nyíló meghajtó elég jól néz ki főleg hogy megvilágítja egy kék led csík. Viszont a szellőzéssel nekem is bajaim vannak. 100% terhelés alatt olyan 70°C a proci igaz van rajta egy kis tuning és a hűtés is gyári.

Am a hdd tartó lemez-t le lehet csavarozni és át lehet tenni az alsó részére a ház-nak ami segít könnyebben elrendezni a táp okozta kábelköteget. :D

(#119) Geller72


Geller72
veterán

..főleg chieftech házaim vannak, voltak, de special nekem az eddigi legszebb ház a Smilodon..Nem csiftek, hanem rédmax, de naon szép.
:D

Case video rewiev

(#120) Dany007 válasza gyga (#105) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, egy pöppet irreális az ára...
De most aktuális kedvenc Ő lett! Köszönet a PH!-na, hogy megismerhettem! Ha nincs a PH! lehet soha nem találkozunk.

Ennek az ára is kb 250- e-bayen 220-240$ körül mozog. De idén nyáron inkább nyaralni megyek... Majd ősszel megveszem... vagy nem...

(#121) Dany007 válasza Dany007 (#120) üzenetére


Dany007
veterán

Igaz sokan panaszkodtak a hűtésére. Hogy alulról felfelé szívja, illetve fújja ki a levegőt. Mivel ez így erősen porszívó effektus.
Viszont én megoldanám úgy, hogy rákötnék egy gégecsövet. Amit mondjuk kivezetnék a lakáson kívülre, a végét megtoldanám mégegy ventivel, h egyből a kinti levegőt szívja be.
Már találtam is ilyen felxibilis gégecsövet, aminek a belső fala sima, így a levegő szabadon áramolhat. Már csak az a kérdés, hogy hogyan vezetem ki a panel lakásból a csövet... :U

(#122) Aprósólyom válasza devast (#88) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor te nem ismered az átlag usert. :) Lehet csak átlag feletti ismerőseid vannak, és te abból általánosítasz. De hidd el, hogy az átlagosnak nincsen igénye 1 winyónál és 1 DVD írónál nagyobb igénye. Persze vegyünk bele egy gyorsabb procit , vga-t ha játszani is akar. De még azt is kielégítik a GMC féle toast házikók. Nekünk perpill. a nappaliban lévő gépünk egy miniATX házban van és sokkal jobban beillik a környezetbe mint egy rendes midi vagy nagy ház. Ebben sincs egy winyón és egy olvasón kívül semmi más és ha akrnám még egy rendes VGA is beleférne hála az amd féle videókártyáknak, jelen pillanatban nem kell crossfire.

Még egy apró megjegyzésem lenne: Ez a fikázás tipikus magyar mentalitás. Van egy hír. Nem tetszik sokaknak, mert picivel több mindenre használják a gépüket mint egy átlag. Ezt elkerülve elkezdik fikázni ahelyett hogy örülnének, hogy átlag embernek is csinálnak valamit. Azt fikázzátok amihez közötök sincs, mert úgy sem fogtok soha venni, meg nektek nem felel meg. És mi van a másikkal? Ezért már le kell hordani, mert ha már neked nem jó akkor másnak sem lesz jó? Ez nagyon tipikus. Fikázzuk a politikusokat. De nem vesszük észre, hogy semmivel sem különbözünk tőlük. És most csak példának hoztam fel őket, nehogy elkezdjen bárki is politizálni.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#123) priti


priti
addikt

Most egy picit csalódtam a PH-ban. Ez a ház most jutott el idáig? Hogy kerül ez a régi ház most ide? Nem értem.
Egyébként jobb lett volna, ha soha nem kerül fel, az már fogyasztóvédelmi szempontból is aggályos, hogy ezt háznak adják el. Lehetne inkább játék szállítókonténer kertidömperhez.

Hardverlesen

(#124) Geller72 válasza Aprósólyom (#122) üzenetére


Geller72
veterán

Te is fikázol, csak nem egy terméket, hanem egy közösséget. Ez is kritika, meg az is kritika. Ez egy fórum, aminek az alappillére a társalgás, legyen az vélemény, vagy vita.
Ha jól vettem ki a hozzászólásokat, (én mindet elolvastam, nem csak hozzászóltam a cikk címéhez) a legfőbb kritika az ár/értéket állította pellengérre. Természetesen a külalak sem elhanyagolható. És ha már itt tartunk, lehet valami szép akkor is, ha eltérő a megszokottól. Valószínűleg, ha ez a ház szép lenne, akkor a legtöbben dicsérték volna, de nem így van. Ugyanígy, ha praktikus lenne, akkor azt is értékelnék. Szóval nem tartom a többiek véleménynyilvánítását fikázásnak, hanem sokkal inkább egy elemzésnek. És az elemzőkészség hasznos tulajdonság. Ez segített hozzá sok magyart a világ élvonalba jutásához. Ezért nem értek egyet a véleményeddel.

Én még szépen fogalmaztam, szerintem fogsz te még az enyémnél cifrábbat is kapni.:DDD.
Peace. :R

Geller

(#125) szab.tam válasza priti (#123) üzenetére


szab.tam
nagyúr

tökéletesen egyertéktek veled. :K

még az elején én is beálltam birkamódra fikázni a ház kinézetéet a többiekkel együtt.
de igazából inkább az a kérdés, hogy egyáltalán mi szükség volt erre a tesztre?
randa, használhatatlan, ócska ház, amit ép eszű ember, (és remélem a ph közönség nagy része ilyen), nem fog megvenni, még el sem gondolkozik rajta.
az meg ingen erőltetett, hogy egy ócskaságra azt mondjuk, hogy "érdekes ház".

a fölösleges időtöltés helyett bármilyen, érdekfeszítőbb dolgot lehetett volna tesztelni.
az is igaz, hogy nemcsak tuti dolgok kerülnek kínpadra, hanem gyengébbre sikerült termékek is, de azoknak a végén nem szokott ott díszelegni a "tetszett" plecsni

csak akkor volt értelme, ha forgalmmazói megrendelésre készült, ez esetben más tészta.
ha önként választva, akkor szerintem butaság volt...

egy ellenpélda: a néhai cm690 tesztje: annak volt értelme, velem egyetemben szerintem sokan vettük meg a teszt miatt a házat...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#126) priti válasza szab.tam (#125) üzenetére


priti
addikt

Még ha újdonság lenne akkor azt mondom hogy oké, mert a széles látókör mindenkinek jár, ha újdonság akkor lehet car, ronda akármi, ne de ez már régen nem új. Amúgy kiváncsi vagyok hány olyan tömeggyártott fekete LG DVD olvasó halálozik el benne az első nap, mint amit kinyírtam a minap, tudni illik az akkora selejt, hogy ha nem vízszintesen áll, akkor olyan gyönyörűen körbekarcolja a lemezt és struál be abban a pillanatban, hogy öröm nézni. Most hozattam 20 gépet, persze mindbe ezt tettek me' ócsó nekem meg éppen kellett egy DVD bootoláshoz, kéznél volt egy új gép, a ház 5.25 helyei gyorsínesek, gondoltam faca, kikaptam belőle a DVD-t egy mozdulattal, lusta voltam megmozdulni a sajátomért, szokás szerint élére állítottam ahogy a sajátomat szoktam, mivel csak egy bootolásra kellett most minek tegyem bele, a kábel meg éppen így ér el, beszívta a lemezt, felpörgette és kb. 5 mp múlva olyan gyönyörűen begyűrte a null perces DVD olvasó a lemezt, hogy csak kamilláztam, hogy ez most komoly? Persze az olvasó is totál kész lett nem csak a lemez, mindkettő kuka. Elképesztő selejt mechanika vaz ezekben az új olvasókban és akkor ilyen házat? pff, hajrá :C

Hardverlesen

(#127) Killing


Killing
addikt

Ha egy kicsit nagyobb lenne kéne.De ennyi mértebeli korlátozással... :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#128) Flashback


Flashback
addikt

Nekem bejön. nagyon is :) Csak az árazással van egy kis gond.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#129) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

TT M9 nél nem kell jobb ház nekem,

villám de jól szerelhető, a nagy vga-karik is beférnek a mozgatható winyó keret miatt, nagyon jó porszürők ( a ház belsejében szinte semmi port nem enged be, ha jók a nyomásvizsonyok), designos de még nem agyon designolt mint más házak, nem volt annyira vészes ára, és a tetején a panelt egyszerüen imádom, azok a fémes gombok, amik körül világít a műanyag átlátszó karika, óóóóó elolvadok a mai napig ha este megnyomom :)
a gyári ventik a mai napig halkan üzemelnek meglepő módon, mert sokan szídják TT ventiket, hát ezek jók!

(#130) csirkés11


csirkés11
tag

nem értem mi értelme ezeknek a házaknak 18k-ért kis ház, amibe belesem fér egy nagyobb vga, aki 18k-t ad egy házra az már tuti ad 30körül egy 4870-re, ami már szerintem nem fér be

(#131) Aprósólyom válasza Geller72 (#124) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Elolvastam pár első hozzászólást. Na pl. a nem praktikus nem elemzés. A ronda sem elemzés, mert relatív, bár tény és való, hogy általában a többségnek egy véleménye van a kinézetről, így ez még belefér. A praktikuság relatív, és mivel csak a saját szempntjából ítélte meg ezért az nem elemzés. (1-2 hsz.) De talán nem is folytatom. Ha nem érted a lényeget akkor mindegy. Közben pedig meg említettem a GMC toast-ját is (amit már más is megtett) amit 7 ropi körül lehet venni. Az egy átlagos usernek praktikus. Mert mind amellett, hogy belefér minden ami kell neki (1HDD, 1ODD, alaplap, és minden ami rajta van, és még egy rendesebb VGA-t is tehet bele) és ezt kisebb helyen teszi mint a többi ház, akkor miért ne nevezhetnénk praktikusnak. Jah, hogy 2-4 vinyónak és 3 írónak meg két böszme VGA-nak már nem praktikus azt nem állítottam. De amíg ezt nem veszik észre és csak a saját szempontjukból kifolyólag közelítik meg a dolgot és szemrehányják a háznak hogy miért nem jó, az addig nem elemzés hanem fikázás, mivel el sem akarják képzelni hogy másnak jó lehet.

És had térjek ki oda amit megemlítettel a magyarokkal kapcsolatban. Ez csak most jutott eszembe az eszmefuttatás alatt: Amíg a magyarok átlaga így gondolkozik, mindent csak a saját szempontjából tud "értékelni" és ha az nem jó akkor már szar, addig nem fogunk elérni semmit. És jól mondod, jó pár magyar azért ért el valamit, mert ők képesek az elemzésre/alázattal befogadni egy új infót és az feldolgozni stb... Viszont az csak egy szűk kivételes rétegre igaz, nem a magyarokra. A magyar átlagnak sajnos ezen el kell gondolkoznia. Ha igaz volna az átlagra amit mondtál, akkor kicsit összetartóbb lenne, mert értékelné a másik gondolatát stb... is De szerintem te is látod, hogy mennyire kevés helyen működik ez. Vagy látod de még nem vallottad be magadnak. De erre már a töretanárom is hozott példát, én meg az élettapasztalatokból kezdem nem csak elhinni, hanem látni is, amit ő már megmondott nekünk...

Mellékesen a témánál maradva: 18k-ért tényleg csak annak érhet meg, akinek ez az extrém design bejön, mindamellett nincsenek nagy igényei és szeretné azért ha a lehető legkisebb helyett venné el a szobában a gépház. Szóval én sem best-buy-nak mondom, de a toast már nagyon baráti ajánlat aki kis házat keres és tetszik neki az szokványostól eltérő elrendezés és elég neki annyi hely amennyit felkínál a ház neki.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#132) Aprósólyom válasza csirkés11 (#130) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pedig a cikkben is benne van ám: "Nem koppant viszont neki az egyedi GTX 260-nál valamivel rövidebb, referenciafelépítésű Radeon HD 4870 a porszűrőnek..."

Jevons paradox

(#133) Tripower


Tripower
tag

nekem tetszik a tesztet csak azért olvastam el mert a vizespc boltban láttam ezt a kecot.
ledöbbentem aztán meglepödtem!
milyen marhajól van fotozva de igy hogy látni mi is van benne meg hogy ki is ábrándultam belöle pedig nagy sw megszálott vagyok és már gondolkodtam is hogy kéne átfesteni egy kis halálcsillag kettö stilusra, de miután ilyen elvarázsolt méretekkel rendelkezik (elösször hatalmas másodjára meg egy rohadt barebone) köszönöm szépen ezt kihagyom pedig adtam volna érte 18k-t nekem igenis számit hogy milyen kivül nem csak a márkát nézem (láttam már fasza codagent is igaz csak kivül).
a teszt meggyözö hogy nem nekem való köszike!

(#134) balu72


balu72
tag

Ronda és giccses :O

"balu72 felhasználónak 263 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi "ph megbízhatóság" fórumon!"

(#135) vfeco


vfeco
aktív tag

Ez a ház ugyanaz mint az R2, R3, csak más az előlap és az oldallap. Ennyit ez nem ér, és csúnyácska szegény. Az R2 most 7k alatt kapható, az R3 úgy 10k.

(#136) @tem


@tem
újonc

Egy ilyen pár éves házikóba egy i5-ös rendszert fogok beleereszteni mATX lappal a mai napon. Úgy gondolom ez lesz életem egyik legnagyobb szakmai kihívása, ám én szeretem a kihívásokat, hiszen ez szakmai fejlődésem elengedhetetlen kelléke :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.