Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Cassi válasza #03412736 (#99) üzenetére


Cassi
senior tag

Akkor ideje frissíteni a szakmai önéletrajzot, rövidesen szükség lehet rá :DDD

(#102) janeszgol válasza #03412736 (#99) üzenetére


janeszgol
félisten

Bakker, majdnem elejtettem a telefont. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#103) #06658560 válasza velizare (#89) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem a Notes simán jobb az összes MS Officenál és outlooknal, 2006 óta, amit használtam eddig. A Symphony is köröket vert az MS-re.

(#104) HXY


HXY
addikt

Az elmúlt öt évben még soha nem volt ennyire alacsony a részvényeinek az értéke.
2014 augusztusában is 7 yuan körül volt, most meg ennek csak a fele...
És még mindig rohamosan zuhan!

(#105) Norb79 válasza HXY (#104) üzenetére


Norb79
őstag

Ez egy dolgot jelent. Most kell venni, ha a 90 nap alatt megegyeznek akkor kilő az árfolyam, és ~3 hónap alatt duplázni/triplázni az embernek a pénzét. :)

(#106) Donki Hóte válasza velizare (#100) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nos igen, hiába van a Huaweinek saját procija, ha a Kirin chipek az ARM szabadalmaira, architektúrájára épülnek, akkor ezeket szintén nem tudja majd gyártani a jövőben.

Ha az ARM tényleg beleáll a bojkottba, akkor a Huawei valóban lehúzhatja a redőnyt.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#107) Udo válasza Donki Hóte (#106) üzenetére


Udo
tag

És nekem van április eleje óta egy P30 :(

Élni JÓ

(#108) Cs1csó válasza Udo (#107) üzenetére


Cs1csó
félisten

A mostani telókra ez nem vonatkozik, azokra biztos jön még frissítés is.

(#109) ronson válasza Cs1csó (#108) üzenetére


ronson
őstag

Hát ha az ARM licenszek hiányában fel kell hagyniuk a telefon gyártással, akkor erre nem vennék mérget.

(#110) Cs1csó válasza ronson (#109) üzenetére


Cs1csó
félisten

Túl nagy cég, megoldják nyugi.

(#111) winhate válasza Cs1csó (#110) üzenetére


winhate
őstag

Aha... Sony Ericsson , Nokia , Motorola stb.. folytassam ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#112) Cs1csó válasza winhate (#111) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pontosítok a meglévő készülékekre 3-5 évig tuti jönni fog frissítés, hogy használható legyen, ennél tovább úgy sem használja senki.

(#113) Bici válasza Cs1csó (#112) üzenetére


Bici
félisten

Meglátjuk. Szerintem a maradék 88 nap alatt lesz valami kiegyezés a két fél között.
Ha mégsem, akkor nem hiszem, hogy változatlan marad a terméktámogatásuk, mivel ez esetben mindent újra kell tervezniük.
Tök új proci ISA, új OS-sel + szoftverekkel. Ez szerintem évekbe telik, és az USA beléjük fog kötni, ahol csak tud, hogy tovább késleltesse a piaci megjelenésüket. Szerintem spórolni fognak elég sok területen ezen idő alatt..

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#114) Cs1csó válasza Bici (#113) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt értem, de az eladott termékekre van egy nemzetközileg elfogadott sztenderd a szavatosságra, jótállásra, garanciára az alkatrész támogatásra mind a szoftverre.

Magyarán a kifuttatásra kell és lesz is adva idő.

(#115) Bici válasza Cs1csó (#114) üzenetére


Bici
félisten

Legyen így!
Én azt sejtem, hogy ha az USA úgy megszorongatja a Huawei-t, hogy annak a fennmaradásért kell kűzdenie, akkor magasról le fogják tojni a nemzetközileg elfogadott dolgokat. Lazán az USA-ra tudják fogni a dolgot jó kommunikációval.
Persze, nem állítom, hogy ez lesz, csak azt, hogy onnantól, hogy az USA ilyen drasztikus lépést tett, már nem lehet bízni abban, hogy mi a nemzetközileg elfogadott. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#116) Cassi válasza Cs1csó (#114) üzenetére


Cassi
senior tag

Politikai embargó esetén búcsút mondhatsz mindenféle fogyasztói jogodnak. Ha az amerikai kormányzat akarja, akár le is tilthatja a készülékeket a mobilhálózatokról.

(#117) winhate válasza Cassi (#116) üzenetére


winhate
őstag

Hasonlo effekt amit irsz

Telekomos keszulekbiztositasnal szepen leirta ezt mint kizaro tenyezot:

V. KIZÁRÁSOK

háború, megszállás, idegen hatalom ellenséges cselekménye (akár hadüzenettel, akár anélkül következik be), polgárháború, lázadás,
forradalom, felkelés, katonai hatalomátvétel vagy egyéb hatalombitorlás, államosítás, elkobzás, lefoglalás, illetve a kormány vagy egyéb
hatóság általi megsemmisítés;

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#118) Dilikutya válasza Cassi (#116) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért ahhoz jóval több indokra van szükség, mint hogy Tompikának nem tetszik a Huawei. A Google meg az ARM baszakodhat, meg az amerikaiak azt csinálnak, amit akarnak, de ez édeskevés, hogy nemzetközileg is le legyen tiltva. Amúgy meg a fél mobilos világ Huawei technológiát használ a háttérben, azt hogy cserélik le. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#119) Cs1csó válasza Cassi (#116) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Dilikutya

értelek, de mint írtam az ilyen dologra komoly nemzetközi szabályok vannak tehát most sarkos példa: július elsején nem lövik le az összes Huaweii eszközt, ezt nem teheti meg még az USA sem, mint írtam lesz kifutási idő - ezt mondhatom apró betűnek is ami tuti benne van ebben a tiltó szerződésben is .

(#120) Donki Hóte válasza Cs1csó (#114) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha egy gyártó becsődöl, akkor magasról tojik a te fogyasztói jogaidra.

Igen, neked jár a garancia, csak nem jut :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#121) Cs1csó válasza Donki Hóte (#120) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, ha becsődöl, de nem fog, legrosszabb esetben csak Kínában lesz elérhető.

(#122) azbest válasza winhate (#117) üzenetére


azbest
félisten

röviden vis major, ahogy mindenféle külső tényezőt neveznek, ami kívülálló okokból következik be

(#115) Bici
itt arra gondolj, hogy új technológiát tilos kivinni. De ami már kinn van, az már kinn van. Ezért nem kapcsolják le azonnal és ezért tudnak frissítéseket kiadni magához az androidhoz is akár, csak a google cuccok - és a többi cég bármilyen technológiája nem mehet ki.

Mondjuk a chipgyártók általi szállítás megszűntetés ilyen szempontból viszont fura. Hiszen a meglévő chipekre ez miért vonatkozna.

[ Szerkesztve ]

(#123) Donki Hóte válasza Cs1csó (#121) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ja, aztán küldheted ki Kínába, ha garanciás problémája lesz az eszköznek.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#124) Dilikutya válasza Donki Hóte (#123) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak Kínában elérhető cuccoknál egy szavad sem lehet, ha Kínába kell küldeni gariztatni. Egyelőre a Huawei-nél még ez a veszély nem fenyeget a mostani eszközökre, később, meg ha így lesz, mindenki el tudja dönteni, kell-e neki. Amúgy eddig is vettek az emberek Kínából telefont, ami onnan jött, és nem is Huawei kaliberűt, némi spórolásért sokan bevállalták azokat a szarokat is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#125) Bici válasza azbest (#122) üzenetére


Bici
félisten

Értem, hogy ti mire gonndoltok.
Én pedig arra gondoltam, hogy nem az USA akadályozná meg a frissítések kiadását, hanem a Huawei dönthet úgy, hogy nem ad ki semmit (vagy csak minimális mennyiséget), mert ha netán bukja a telefonpiacot akár egy pár évre, akkor nem fogja a múltra költeni a pénzt, hanem az újrakezdésre koncentrálja minden erőforrását.
Okos kommunikációval a tömegek elhinnék, hogy az USA miatt van ez is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#126) Cassi válasza Cs1csó (#121) üzenetére


Cassi
senior tag

ARM csipek nélkül nem fognak tudni telefonokat gyártani Kínában sem. A Huawei a jelenlegi formájában megszűnhet, ha nem tudnak egyezségre jutni Trumppal.

A telefonok tulajdonosai nem jogosultak kártérítésre, ugyanis a vásárlói szerződésben benne van az erre vonatkozó vis maior kitétel. Még a garanciális feltételeket sem tudják sokáig biztosítani, ha egyszer nem kapnak alkatrészt a tiltások miatt.

(#127) Donki Hóte válasza Dilikutya (#124) üzenetére


Donki Hóte
veterán

a Huawei-nél még ez a veszély nem fenyeget a mostani eszközökre

Miért is nem fenyeget ez a veszély ?

Tételezzük fel, hogy van egy vadi új P30 telefonod és 6 hónap múlva elromlik benne egy Qualcom chip.

Ha az embargó miatt a Huawei nem jut hozzá ilyen chiphez, akkor hogyan cseréli ki neked a telefonodban ezt a chipet :F

Sehogy. Ráadásul a garanciális feltételek szerint ez neki vis maior, tehát te még a vételárat sem kérheted vissza. Lesz egy drága levélnehezéked :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#128) ronson válasza Donki Hóte (#127) üzenetére


ronson
őstag

Mondjuk azt ne feledjük, hogy Magyarországon a vásárló a kereskedővel áll szerződésben. Tehát a kereskedőnek kártalanítania kell a vásárlót saját terhére is.

(#129) Donki Hóte válasza ronson (#128) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Elméletileg igazad van!

Gyakorlatilag meg :(

(Persze remélem, hogy azért enyire sosem fajul el a helyzet, hogy ezt a valóságban is le kelljen tesztelni.).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#130) Dilikutya válasza Donki Hóte (#127) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért a vis majorság erősen támadható, mármint az egész ügy. Mert ugye itt nem háború van, csak egy parókás hülye kitalálta, hogy a Huawei nem megbízható. Csak annyira, mint a többi kínai cég. Vagy amerikai. Ezzel így világszerte rengeteg vásárlót szívatnának meg, köztük amerikaiakat is. De ez nem fog bekövetkezni, ez csak egy kis izmozás, Tompika is tudja, hogy konkrét bizonyítékot ha nem mutat be, akkor be fog égni. De majd most úgyis lesz nagy tárgyalás, ott szépen ezt is el fogják intézni, ami persze annyira lesz csak látszat megoldás, amennyire ez az egész ügy kamu.
A Huawei úgyis megkerülhetetlen cég, a telefon csak egy dolog, de a mögöttes technika jó részét is ők szállítják, jelenleg is rengeteg hálózati eszközük üzemel.
Na meg nem csak Kirin és Qualcomm létezik, vehetnek elméletben a Samsungtól is.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#131) Donki Hóte válasza Dilikutya (#130) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lassan kezd ez az egész vita okafogyottá válni, legutóbb az SD szabványú memóriakártyák használatának a jogát vonták meg a Huaweitől.

Még megvonják a 110 volt (amerikában), a 230 volt (európában) és a 117 volt (japánban) használatának a jogát is tőlük (bár biztosan van olyan Huawei fan, aki erre is azt mondaná, hogy no problem :DDD )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132) Dilikutya válasza Donki Hóte (#131) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én azért várnék még a temetéssel. Nem, nem vagyok fan, nekem Samsung okostelefonjaim voltak mindig, most is. Van egy céges Huawei-em, és ha mind ilyen lenne, akkor nem is lenne kár a kicsi sárgákért. :)
Továbbra is az a fő probléma, hogy egy a parókás kretén nem lobogtatja habzó szájjal a bizonyítékokat. Szerintem rohadtul nem a Huawei-ről szól ez az egész, ez kutyaközönséges faszméregetés, csak most nem atomrakétával, hanem gazdasági baszakodással. Mert ha nemzetbiztonságilag aggályos, sőt veszélyes a Huawei, akkor hogyan is merülhetne fel egyáltalán, hogy kereskedelmi egyezményben szóba kerüljön? Ha veszélyes, akkor tiltás és kész. Amerika pont nem az az ország, amelyik (nyilvánosság előtt) a nemzetbiztonságra nézve veszélyes elemekkel egyezkedik. Az van, hogy most Trumpnak van nagyobb zokni begyűrve az alsójába, de azért a kínaiakat sem félteném, lehet előrántanak egy méteres sárga kígyót, aztán Trump köpni-nyelni nem tud. Illetve azt de. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#133) Alchemist válasza Dilikutya (#132) üzenetére


Alchemist
addikt

Simán lehet belőle megegyezés, csak az alkupozíció tisztázásához előbb még lerakják az asztalra adukat, ebben az USA kezdeményezett és jelenleg elég jól áll.
Ha a külkereskedelmi izmozást kedvező megegyezésekkel sikerül lezárnia, még az is elképzelhető, hogy Trump-ot jelentős többséggel újraválasztják.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#134) velizare válasza Dilikutya (#130) üzenetére


velizare
nagyúr

nem, ez tévedés. semmi olyan technológiával nem rendelkeznek, sem ők, sem a zte, amely megkerülhetetlen lenne. ők nem egy arm. csak egyszerűen olcsók. mondok egy példát:
egy távközlési berendezésre a siemens vállal mondjuk 1 perc/év szolgáltatáskiesést. a berendezés ára 100 peták.
jön a zte, és az ő berendezésük csak 1 óra/évet tud, viszont az ára csak 10 peták. vagy 20.
és akkor ott állsz te, mint hálózat operátor, és azt látod, hogy oké, hogy ez csak 1 órát tud, a másik meg egy percet, viszont ha megcsinálod az egy órásból redundánsra, még mindig kijöttél az egy perces árának a feléből.

a telefon meg nem téma, annyi mobiltelefongyártó van, mint a szemét.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#135) Dilikutya válasza velizare (#134) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem is azt mondtam, hogy olyanjuk lenne, ami megkerülhetetlen, és másnak nincs. Viszont rengeteg helyen üzemelnek jelenleg is. Lehet ott is van a mögöttes infrastruktúrában nem kevés Huawei eszköz, ahol Trump telefonál.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136) Donki Hóte válasza Dilikutya (#135) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha Csing-Csangot hívja Trömp, akkor átmegy a hívása Huawei hálózati eszközön. Ha viszont az USA-n belül telefonál, akkor nem, ott eleve nem telepítettek Huawei eszközöket.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#137) #72630400


#72630400
törölt tag

Khmmm...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.