Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

"vulkanizálták" ezen felröhögtem :DDD [link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) ribizly


ribizly
veterán

Szép teljesítmény! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#3) SunyaMacs válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Összevulkanizálták a Vulkan API-val :)

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Bár manapság minden Quake rajongó az új rész érkezésére koncentrál"
Aha... :(((

(#4) arn

Akkor jó'vanakkor. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) kretenallat válasza arn (#4) üzenetére


kretenallat
senior tag

még az edit után is rossz topik.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Legyen még ilyen kezdeményezés. Mit lehet/érdemes még vulkanizálni a régi játékok közül?!

Vissza kerülhet a VGA tesztekbe a Q3A, mint teljesítmény index. ;]

(#10) Dtomka: Azt szeretnéd hogy a 15000+FT-os játékon tanuljanak be a fejlesztők?
Elég sokunknak jelentett "komoly" szórakozást a Quake, engedtessék meg hogy az öregek is mosolyogjanak. :U

[ Szerkesztve ]

(#8) arn válasza arn (#4) üzenetére


arn
félisten

nah ezt nem ide akartam :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) Televan74 válasza arn (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

Még nem hatott a reggeli kávé. ;]

Hogy on is legyek. Mi a francnak volt jó egy régi játéknál,hogy most nem 570fps -el megy hanem 850fps -el? Csak megmutatni hogy ilyet is tudnak?

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Dtomka válasza arn (#4) üzenetére


Dtomka
veterán

:F
Ez aztán tényleg témába vág... :D

Jó dolog, de inkább 2-3 éves vagy jövőben érkező játékokra kellene inkább koncentrálniuk a fejlesztőknek.

[ Szerkesztve ]

(#11) Fred23 válasza #16939776 (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Mit lehet/érdemes még vulkanizálni a régi játékok közül?!"

Első gondolatom a Deus Ex lenne.

(#12) GAI válasza #16939776 (#7) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Én ölni tudnék egy NFS5: Porsche Unleashed-ért, ami elindul Win98-nál modernebb oprendszeren is, az API nem érdekel :))

(#13) Petyyyyy válasza GAI (#12) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Emlékeim szerint játszottam azzal még XP alatt is. Na abból tényleg imádnék egy vizuálisan felújított, de nem túlcsiszolt változatot. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14) GAI válasza Petyyyyy (#13) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nekem nem kéne, hogy felújított legyen, csak induljon el... meg esetleg támogasson 1024x768-nál nagyobb felbontást :) XP alatt még valami kínszenvedéssel talán ment, de eléggé esetlegesen és instabilan. Valamelyik file-t törölni kellett hozzá, de kisebb textúrafelbontás volt ha jól emlékszem, mint 98 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#15) aprokaroka87 válasza GAI (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Aztaaaa
mennyi efpées.....
de nyilván csak szám már ezen a szinten

nem válasz lett volna :)

[ Szerkesztve ]

(#16) kovy79 válasza arn (#8) üzenetére


kovy79
őstag

Legalább már mi is tudjuk, hogy téged érdekel a F1. :DDD

(#9) Televan, ez én sem igazán értem. Mindegy, van lehetőség erre is. :)

(#12) GAI, nagy +1!

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17) #16939776 válasza Fred23 (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

És (#12) GAI Ezekhez konkrét hardver ajánlást hol lehet szerezni?
Lehet hogy egy retro gépet összeraknék 5:4-es monitorral, viszonylag modern ~10-éves hardverekkel, SSD-vel, de régi OS-el, amin még megmozdulnak. :F

[ Szerkesztve ]

(#18) rodrigez válasza Televan74 (#9) üzenetére


rodrigez
senior tag

Le van írva a cikkben, hogy ismerkedni akart a Vulcan API használatával. Szerinted melyik alkalmasabb hozzá, egy modernebb sokkal bonyolultabb program, vagy egy régi egyszerűbb? :)

(#19) Z10N válasza Televan74 (#9) üzenetére


Z10N
veterán

Inkabb ujra kellett volna olvasni a hirt. Benne van a cikkben: "úgy gondolta, hogy egy ilyen projekt során tapasztalatot szerezhetne a Vulkan API-ról". Ha pedig nem erted a lenyeget, akkor az eleg szomoru.

IOQuake-kel probalta mar valaki? Bar ugye akkor ez is nativan 64 bites.

A vulkanizalas viszont mast jelent :D Jobb lett volna a "vulkanositas" szofordulat.

A kezedemenyezest pedig orommel fogadjuk es tamogatom. Az UT1-t is DX11 modban tolom :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#20) akom


akom
senior tag

(#21) Petyyyyy válasza #16939776 (#17) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Régi OS - SSD elég nagy buhera. De amúgy egy P4 s478 vagy 775 megfelel a célra. Ha nagyon retro, akkor lehet P3 is, egy patent Voodoo VGA, Creative cicergő EAX-szel... :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#22) #74018560 válasza #16939776 (#7) üzenetére


#74018560
törölt tag

Én a Supermariot szeretném ha vulkanizálnák, mert néha beszaggat, amikor sok ellenfél van a képernyőn :)

(#23) GAI válasza #16939776 (#17) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát régi játékokhoz ugye Win98 fog kelleni, az meg túl modern gépre nem hiszem hogy felmegy. P4 kategória, PATA SSD-vel még játszhat, maximum 512 MB RAM-al. VGA-nak meg valami korabeli GeForce 1-2, vagy ami még jobb: Voodoo :) Én ezt használom ilyen célra

[ Szerkesztve ]

(#24) strogov válasza Dtomka (#10) üzenetére


strogov
senior tag

"Jó dolog, de inkább 2-3 éves vagy jövőben érkező játékokra kellene inkább koncentrálniuk a fejlesztőknek."

Azzal foglalkoznak aminek megvan a forrása. Forráskód nélkül elég nehéz hozzáfogni. Ráadásul mindegyik quake forrása nagyon népszerű, úgyhogy rengeteg információt ("dokumentációt") lehet hozzájuk találni.

(#25) Chaser válasza GAI (#14) üzenetére


Chaser
titán

pont azzal volt nálam gond, win2000 alatt volt stabil:) nekem a hot pursuit2 jöhetne 1:1-ben, csak mai grafikával
q3-ból is ua. várnám, csak mai grafikával 1:1-ben, max kiegészítő pályák és karakterek lehetnének opcionálisan mindkettőben, tuti kasszasiker lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

"vagyis nem az volt a cél, hogy a Vulkan leképező gyorsabb legyen" Háááát? lemaradt valami a cikkböl, vagy kutyafuttában olvastam csak végig? :F :C

huhh

(#27) Lacika112 válasza Televan74 (#9) üzenetére


Lacika112
aktív tag

cikkben szerepel, tapasztalatszerzés

dicséretes szerintem hogy egy 18 éves játékon "tesztelik" nem a legújabb címeken amiért kifizetsz 10-20 ezret és 25347525 javítás kell hogy elinduljon

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#28) Fred23 válasza #16939776 (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Deus Ex I az Unreal Engine 1, fut mindenen, linuxoktól kezdve Win10-ig talán bármin. Pont ezért érdekelne annyira, lehetne összehasonlítgatni, meg talán rekordot is döntene ezzel a játék a támogatott API-k tekintetében; bár lehet, már most rekordernek számít. :)

(#29) Duck663


Duck663
őstag

"Már a Quake 3 Arenát is vulkánosították." Dicséretes! Még-még-még több játékot Vulkánra!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#30) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

ne viccelŐődj erre vannak a béta tesztelő időszakok , és emberek nem? Hiszen manapság is rengeteg " új" nevek vannak "BÉTA" teszt alatt.

huhh

(#31) Felhőtakaró válasza Lacika112 (#27) üzenetére


Felhőtakaró
tag

---> #30

huhh

(#32) xuldar válasza Z10N (#19) üzenetére


xuldar
őstag

Szerintem sokkal jobb volt (még ha helytelen és bulváros is) a vulkanizálós cím. Én is hangosan felröhögtem, de akik napi szinten olvassák a PH!-t, értették :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#33) iMaverick válasza xuldar (#32) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha ráklikkel az ember a cikkben feltüntetett forrásra, ott is így (vulkánosították) írják...

Quake 3 Vulkanized :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#34) Televan74 válasza Lacika112 (#27) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezentúl én is az öregapám kaszájával állok neki füvet vágni és nem a benzinessel.Tapasztalat szerzés címén.
Jó hogy van, örülök is neki. ;]

Őskövület játékokra rá sem tudok már nézni.Tudom nekem csak a külcsín a fontos.Bár lehet ott kezdődik a probléma,hogy rühellem az fps játékokat. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#35) #16939776 válasza GAI (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nagyon kis cukorbomba. :C Egy E8400@4GHz HD4850@800MHz alá nem mennék :B

(#36) Pötyi


Pötyi
őstag

Szerintem lenne piaca ősrégi játékok kiadásának új grafikus felületen. Én például szívesen játszanék Hereticet felújított grafikával. Még új pályák se kellenek.

QNX is cool!

(#37) aelod válasza Pötyi (#36) üzenetére


aelod
veterán

Vagy hexent :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#38) iMaverick válasza Pötyi (#36) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem a Black Mesa is nagyon bejött! Kár, hogy a Xen világban játszódó végét még csak mostanság fogják kitolni. A többi Half-Life (1) küldetéslemezt is portolhatnák a HL2-es grafikával. (Opposing Force, Blue Shift)

szerk: mondjuk el tudnám képzelni a (régi) Doom 1-2-öt is a mostani 2016-os engine-jével. Végülis a "lények" készen vannak, a pályák meg "adottak". Természetesen nem azt állítom, hogy nem lenne nagy munka ezt összehozni! Viszont a rajongók tuti adnának érte még 1-2e Ft felárat. (És így nem kellene szenvedni a régi hw-sw-ek hiánya miatti indítási nehézségek miatt.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#39) Termigáßor válasza aelod (#37) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Vagy Hexen II-t. Az már Quake (1) motor.

Jobbára ártalmatlan...

(#40) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

nagyon fasza csak kar h tonkretette a mozgast az arc. nem tudom mit irt at, meg hogy de teljesen mas a jump curve es nem lehet rendesen strafejumpolni :((

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#41) And01 válasza Televan74 (#34) üzenetére


And01
aktív tag

Mezei fitness :DDD :DD

(#42) Sinisi


Sinisi
senior tag

Azt a retrót :-Ö

(#43) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ez jó lehet, megunhatatlan. Azért 3dfx -eken is jól hasított miniGL-el.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Olyan magas fps értékeknél jelentkezik a híres "soundbug"?!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45) mad1


mad1
veterán

Micsoda nagy szam

...kb 10x en sem lepodnek meg.

Ne szemetelj ! = Steam

(#46) atidzsiforc válasza .LnB (#44) üzenetére


atidzsiforc
őstag

tokmind1 mert szetbarmolta a movementet a programozo

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#47) hemaka


hemaka
nagyúr

Hasznos :DDD

(#48) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szuper hír!

Végre élvezhető sebességgel lehet játszani!

Remélem a következő a Duke Nukem 3D lesz, már arra is nagyon ráférne a vulkánosítás!

(#49) BioNiCMaN válasza Televan74 (#34) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ennyi. :P

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#50) benedekco válasza Televan74 (#34) üzenetére


benedekco
addikt

Azért ne vegyél rá mérget! Kasza vs motoros fűkasza.

re: (#49) BioNiCMaN
Hogyaza, még melóban be akartam linkelni, de ott tilos youtobeolni. Mire hazaértem megelőztél. Paff! Ráadásul még jobb minőségben is linkelted.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#51) ViZion válasza Fred23 (#11) üzenetére


ViZion
félisten

Másodiknak ott a STALKER CoP... utána Postal2, Unreal: Awakening, Quake4, ET:QW és a hasonló, régi nagy nevek.

A cikkhez: marhára nem érdekel újabb aréna, a Quake-ből volt még pár érdekes, a fentebb említett Quake 4 és az ET:QW is, inkább ezeknek kellene folytatás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52) SchumiBácsi válasza Lacika112 (#27) üzenetére

Amiért még külön dicséret jár az akkori fejlesztőknek, hogy még ettől régebbi játék a Quake2 is simán indul 64bites win7 alatt. Semmi hókuszpókusz, fájlrendszer buhera, cfg edit, vagy regedit - egy EXE dupla klikk és megy.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#53) Balathruin válasza GAI (#12) üzenetére


Balathruin
veterán

A PU nem megy modern rendszereken? :F High Stakes tökéletesen fut Win10-en, még multiplayer is van (PU-hez is).

(#54) CJ4567 válasza GAI (#12) üzenetére


CJ4567
veterán

W10 alatt játszottam, 1360x768-ban, ALT+TAB után crash volt általában, de a játék ment. High Skates már tökéletes, ahogy előttem írták.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#55) GAI válasza Balathruin (#53) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez nem ennyire egyszerű, hogy ha a régebbi megy, akkor az újabb is, mert pl az NFS3 tökéletesen megy mindenen, az NFS4-et agyon kell patchelni, és sokkal instabilabban, de az is megy (ez alatt azt értem, hogy pl gyakran előfordul hogy verseny közben egyszerűen lefagy), viszont az 5. részt (Porsche Unleashed) még sose sikerült beüzemelnem Win7-8-10 alatt, és XP alatt is instabil.

(#56) Chaser válasza GAI (#55) üzenetére


Chaser
titán

w2000 kell a poerschehez. mondtam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) oriic válasza iMaverick (#38) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Kár, hogy a Xen világban játszódó végét még csak mostanság fogják kitolni. "

Par napos a hir, hogy csak decemberben jon.

Live-Die-Respawn

(#58) iMaverick válasza antikomcsi (#48) üzenetére


iMaverick
addikt

Remélem a következő a Duke Nukem 3D lesz, már arra is nagyon ráférne a vulkánosítás!

Én meg a Wolf3D-re gondoltam. De jöhetne a Corridor 7-es is! (Ezt tolta rajtam kívül valaki annó?)

(#57) oriic: köszi a helyreigazítást. :R

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#59) GAI válasza Chaser (#56) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát a win2000 egy vállalati környezetbe szánt oprendszer, nem igazán játékra való. Akkor már inkább a 98, azon elfutnak más régi játékok is :)

(#60) Chaser válasza GAI (#59) üzenetére


Chaser
titán

egy dolog az elmélet és más dolog a gyakorlat, 2000-en atom stabil volt, többi rendszeren meg instabil
felrakod dualbootba, kb ennyi, ami játék elindult rajta azzal nem is volt gond

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) ViZion válasza GAI (#55) üzenetére


ViZion
félisten

Miből tartana egy VMware vagy vmi hasonlóba felrakni egy XP-t? :U
Vagy az nem megoldás neki?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62) GAI válasza ViZion (#61) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Virtuális gépen nincs 3D gyorsítás, így játékokhoz nem az igazi

(#63) Balathruin válasza ViZion (#51) üzenetére


Balathruin
veterán

[link]
Mondjuk én nem hiszem hogy egyedül sikerülne neki, 64 bit is 3 működő van csak (X-Ray "1.7", Radium, Ray of Hope)

(#64) BBencK válasza Televan74 (#34) üzenetére


BBencK
csendes tag

Nagyon rossz, értelmetlen hasonlat.

[ Szerkesztve ]

(#65) Dilikutya válasza Dtomka (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez egy hobbiprojekt volt. 2-3 éves játékoknak ritkán nyilvános a forráskódja. A legfrissebb tripla á címek pedig többségükben nem a legújabb technológiákra építenek, minden cég éveken át pofozza az általa használt motorokat, lásd, EA és a Frostbyte, az Activision az IW Engine-el, vagy a Ubisoft és a Dunia.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#66) Dilikutya válasza GAI (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elindul. Van hozzá hivatalos XP patch, de én Windows 8.1-en játszottam utoljára. Kezelte a 2015-ben vett kormányomat, és még 16:9-es felbontást is támogat, amit utána évekig egy NfS rész sem. A maga korában is jó program volt, és ma is jól működik, nem mellesleg korának egyik legszebben öregedő játéka, ami a grafikát illeti, mai szemmel sem rossz ránézni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#67) Dilikutya válasza CJ4567 (#54) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az ALT+TAB utáni fagyás nem a játék hibája. Sokkal újabb játékok is elhasalnak tőle, erre lenne megoldás a Windows 10 Creators Update-ben a borderless window mód, amit már nem csak a Store-os játékokat használhatnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68) ViZion válasza Dilikutya (#67) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt akartam írni, h sok játékban van a fullscreen mellet full window is, volt, ahol segített.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70) Dilikutya válasza GAI (#69) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyilván, de én gyári megoldásról beszéltem. Az nem a fejlesztők érdeme, ha külsősök megbuherálják. Ellenben megoldható, futnak is újabb rendszereken, nem értem, miért nem kaphatók ma már.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#71) CJ4567 válasza ViZion (#68) üzenetére


CJ4567
veterán

Ahol lehet csak azt használom, kényelmesebb mint a fullscreen sokkal.

No Sana No Life

(#72) ceia válasza GAI (#55) üzenetére


ceia
őstag

Nekem XP-n tökéletesen megy a Porsche Unleashed 1280x1024-ben, stabil, semmi baj a textúrákkal sem, minden nap megyegetek vele ;]

        it's more fun to compute

(#73) Vladi


Vladi
nagyúr

A vulkánnak mi a hardver követelménye?
Na ezt ki kéne retró gépen tesztelni.

Bááácsisss!!!! :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#74) Vladi válasza ViZion (#51) üzenetére


Vladi
nagyúr

x-ray engine 64 biten, smp támogatással és vulkán apin....
Álmodik a nyomor drága barátom... :R

Amúgy a forrsákód nyílt, ha esetleg Kharytoniuk úrnak van szabad 3800 munkaórája. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#75) ViZion válasza Vladi (#74) üzenetére


ViZion
félisten

Kit érdekel, felőlem unity-re is átírhatja... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#76) Dilikutya válasza Vladi (#73) üzenetére


Dilikutya
félisten

[link]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Egy CRT monitorral már valósággá válhat a játék. :DDD Mikor Q3A-t játszottam akkor a 150FPS-ről 300FPS-re upgrade érzékelhető váltást hozott. Kíváncsi lennék egy 300FPS vs. 800FPS összehasonlításra CRT monitorral. Lehet beszerzek egy CRT-t a nosztalgia kedvéért, ha még nem küldtük át konténer hajóval az összes szemetet Afrikába... :(((

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.