Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) moleculez


moleculez
veterán

Már kezdtem aggódni, héten még nem vettek egy vállalatot/intézményt/céget sem... De mostmár jól alszom.
-gargalizálnának forró hurkazsirral-

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#202) gubacsino válasza Golyobis (#163) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Közösségben, társadalomban élsz, élünk. Hiába mondogatod magadnak, nekem, hogy te kívülálló vagy és nem játszod a "játékot" Ez nem igaz! Azt gondolod mert nem mész el szavazni már te vagy Neo a Mátrix-ból?
Megszületsz, tanulsz, dolgozol, fizeted az adót, gyermeket vállalsz, talán lesz nyugdíjad, meghalsz, és ez pont elég a rendszernek, több nem is kell, a részese lettél és voltál. És ez rám is igaz persze.

A képviseleti demokráciánál még nem találtunk jobbat, ami működne is a gyakorlatban. Azt hiszed ahol régebb óta járnak ezen az úton nem voltak "döccenők" ?
Tanulni kell ezt még. Sajnos visszalépdelünk a rendszerváltozáskor lerakott "értékektől" Pedig azok sem voltak tökéletesek. Van olyan ország ahol felnőttek ehhez a feladathoz, már értik mit jelent az önkormányzatiság. Mint látszik azt nem elég megkapni. Meg is kell védeni!
Okosok azt mondják, ami most rendszer szintjén zajlik, arra a foglyul ejtett állam a szakkifejezés. Úgy gondolom, ha szeretnénk kiszabadítani államunkat és a demokráciát megtölteni valódi tartalommal, ahhoz mindenki kell. A "tartózkodók" nélkül ez nem megy. Akiben van annyi felelősségtudat hogy átlátja ezeket az él a lehetősséggel, az a legkevesebb hogy esélyt add ennek a szavazatával. Ha kell aláír népszavazási kezdeményezést. Ha kell részt vesz tüntetésen.
Ha azt mondod felesleges, csak annyit mondok netadó. Te ott voltál?

A felelősség pedig közös. 8 020 782 fő döntött legutóbb. Hogy ez a hely, ország, állam az olyan amilyen, a mi döntésünk eredménye. Akárhova is raktad, vagy nem raktad az X-edet, akár tetszik akár nem, ha magyar állampolgár vagy, a mostani helyzet, minden kudarcával és eredményével a te, és az én felelősegem is.

(#203) Louro válasza Giovan! (#199) üzenetére


Louro
őstag

Szerintem azáltal, hogy sokan direkt elbagatelizálják a szavazást azzal, hogy elrontják, pont azokat támogatják, akiknek a rendszerével nem értenek egyet. Az, hogy nincs tökéletes alternatíva, ... sose lesz.

Én a nagyvezír helyében a sok hulladékszavazatnak csak örülnék, mert őket erősíti. A híveiket megfelelően kioktatták a falugyűléseken, hogy miképp kell és hová jelölni.

Mess with the best / Die like the rest

(#204) bambano válasza Giovan! (#199) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

felmerült bennem a kérdés: vegyünk példának két szavazási eredményt:
- 40% részvétel, nulla vagy elhanyagolható érvénytelen szavazás
- 70% részvétel, 30% érvénytelen szavazás.

lehet-e a kettőből nagyon különböző értelmezést kiolvasni?
mert ha nem, akkor pont ugyanannyit ér a távolmaradás mint az érvénytelen szavazat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#205) #95561216 válasza bambano (#204) üzenetére


#95561216
törölt tag

Utobbibol az ellenzek kiolvashatja, hogy a szavazok nem inaktivok, hanem nem kernek beloluk sem. Ez lehet hogy pl elindit egy generaciovaltast.

(#206) #06658560 válasza Louro (#203) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért az MKKP tudott mozgósítani érvénytelen szavazásra elég szépen, és meg is volt az üzenete akkor a.

(#207) BiP válasza bambano (#204) üzenetére


BiP
nagyúr

Mondjuk ha egy párt kap 20%-nyit, akkor az első szerint a szavazatok felét, míg a 2.szerint a szavazáson részt vevők 28%-a voksolt rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#208) ricsi99 válasza bambano (#204) üzenetére


ricsi99
addikt

"- 40% részvétel, nulla vagy elhanyagolható érvénytelen szavazás"

pontosan valami ilyen értékből lett a 2/3 -ad.

Maradj otthon a fenekeden ,teljesen igazad van mert te egy logikus értelmes lény vagy aki értelmetlen butaságban nem vagy hajlandó részt venni... úgy is csak a valóvilág valamelyik epizódját látod.
Ne is fáraszd magad ennek a megértésével, te tökéletes droid vagy a mostani rendszernek.
Elnézésed ,amiért butaságokkal fárasztottunk.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#209) jerry311 válasza Giovan! (#199) üzenetére


jerry311
nagyúr

Te azt hiszed, hogy a nyertes pártból bárkit is érdekelnek a távol maradók vagy az érvénytelenül szavazók?
Jaj, de kis cuki. :DDD

(#210) Zolik válasza ricsi99 (#208) üzenetére


Zolik
senior tag

Hagyd, hiába magyarázod neki úgyse érti meg az elvet.
Tökéletes példája annak hogy miért tart itt ez az ország.
De igazad van, ne terheljük szegény elméjét, megteszi azt az m1 híradó

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#211) cuebler válasza bambano (#200) üzenetére


cuebler
senior tag

ez az! valahonnan innen indultunk ki nevek és pártnevek nélkül és 160-170 hozzászólással ezelőtt :DDD ez a katyvasz a tudjukki érdeke és inkább inkubátoron tartja az aprózódó és alkalmatlan ellenzékét. új, versenyképesnek látszó ellenfelek? sebaj. origo, pestisracok stb és jöhet a karaktergyilkosság, kiderül, hogy ötévesen csokit csent a boltból... a vezírt csak egy belső puccs fogja leváltani.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#212) BiP válasza cuebler (#211) üzenetére


BiP
nagyúr

Én egy Ceausescu-féle megoldással is kiegyeznék. De nyilván ilyet nem kívánhatok, meg ma nem is történhetne már ilyen, de azért néha eljátszom a gondolattal. Jó lesz a belső puccs is.
(mondjuk ezeket ügyesen kezeli eddig, Lázárt is hogy hazaküldte.),

(#210) Zolik: Ennyire azért ne menjünk el. Azért, mert valaki nem megy el szavazni, (mert úgy érzi nem tud kire), az nem jelenti azt, hogy m1 híradót bámuló droid lenne.
Nagyon sokan vannak, akiknek elegük van, viszont ott hibáznak, hogy azt már nem látják át, hogy a távolmaradással, meg az "ezekre úgysem szavazok" meg az "ebben nem veszek részt" mentalitással igazából kinek segít. Pont a passzivitásával tartja életben a rendszert.
Egyébként nagyon ki van ez találva sajnos. A fix szavazóbázis akkor is elmegy, ha aznap vitte el a házát az árvíz, a kétkedőkből, bizonytalanakból meg minél több otthon marad, annál jobb.

[ Szerkesztve ]

(#213) ricsi99 válasza BiP (#212) üzenetére


ricsi99
addikt

Megoldás sajnos szerintem egyre durvább lesz... ahogy csökken a demokrácia és a törvényesség.
Privát véleményem ,hogy elkéstünk ,hogy pár x el le legyen tudva a probléma... ez már sokkal keményebb lessz...

Nem kell hibáztatni azt aki megeszi a maszlagot... ez ki van profin találva és ha nem látod át a rendszert akkor ez van. Sokan hisznek még abban ,hogy az állam megvéd/igazat mond....

Most ezzel a kis biznisszel megoldják a szavazás kérdését is....
A szavazóbázis is eléggé le van csökkenve szerintem... ha nem tartanának a szavazati eredménytől ,akkor nem volnának ezek a húzások.

Meg kell probálni ,felnyitni mindenki szemét ,hogy ez kőkeményen az életük ellen megy.
Azt az iszonyat pusztitást ,hogy az országot visszavetették a fejlődésben 30 évvel és a jövő épitésének /felzárkozást a világ szinvolnalához az jóvátehetetlen.... ez nagyon sok fájdalmas évtized lenne ha most megváltozna minden is....
Az ,hogy emberek halnak meg a kapzsiság/hatalom vágy miatt az egy dolog... az büntethető.... de a felnövekvő nemzedéket tönkretettek... mentálisan... ez már a megfoghatatlan kategória...
Most oké ha elvesznek tőled mindent... de hogy javitod ki ha a gyerekedböl egy buta /agymosott biorobotot gyárt a rendszer?

Össze kell terelni kicsit az embereket... ne a szomszédjától féljen... tüntetések ,szavazások... mind alkalom ,hogy lássa ...beszéljen élüben az emberekkel kinek mi a véleménye... ha lássa ,hogy más is küzd ,akkor mer lépni.
Egyessével szétválasszák a népet és eltapossák... a legostobább/legmakacsabb se lessz kivétel.

Félnek az emberek....és erre megy ki a játék... ne vesd meg aki ezt nem meri kimondani.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#214) cuebler válasza BiP (#212) üzenetére


cuebler
senior tag

amúgy meg minden baloldali hőbörgő ismerőst azzal oltok le, hogy nem lett volna a narancsosoknak kétharmada, ha előtte a mostani dk-vezér nem teremt olyan helyzetet, hogy mindenki le akarja váltani őket. úgyhogy a ***csótánynak ugyanannyi felelőssége van a jelenlegi problémák kialakulásában, mint a csútinak. persze ez sovány vigasz mindazoknak, akik becopták az elmúlt tizenegy évet.
nem vagyok híve a "román" rendszerváltásnak, elvégre ott sem tisztult meg a közélet még egy durva megoldás árán sem :(

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#215) ricsi99 válasza cuebler (#214) üzenetére


ricsi99
addikt

Felejtsétek már ezt a pártoskodást... mert van egy nevető 3.
Turáni átok b@sszus.
Nem visszafele kell mutogatni... ki nem sz@rja le már ,hogy mi volt.
Van egy jelen ahonnét mész tovább...
Majd ha ki kell választani ,hogy ki vezesse a népet akkor majd arra teszed a voksot akire akarod, már ha lessz lehetőséged.

"Román" rendszerváltás sem volt tökéletes... de tudomásom szerint ott már nem müködött az x -elgetés.
Szerintem ott se akart senki kimenni úgy ,hogy este nem biztos hogy hazamegyek.....
Szerintem sokan látják merre visz az út... valahol le kell erről térni... csak egyre nehezebb lessz.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#216) Golyobis válasza gubacsino (#202) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Hm, az igaz hogy a mostani helyzet felelőssége az én vállamat is ugyan úgy nyomja mint bárki másét, de én nem olyan hiábavaló módszerekkel teljesítem az emberi kötelességem, mint választások, szavazások, tüntetések. Szerintem vakság ha az ember ezeknek az eredményétől várja a változást.

Igen, bizonyos szempontból akár lehetnék is Neo a mátrixból, de nem azért mert ne fizetném az adót, és ne kellene nekem is dolgozni, hanem azért mert én közben átlátok a dolgokon. Én is fizetem az adót, együtt élek, betartom a törvényeket stb, de nem azért mert hinnék benne hogy az a úgy a szent és helyes, (mint ahogy "magyar állampolgárnak" sem tartom magam) hanem a kényszerből. Lehet hogy kényszerből a rendszerrel együtt/mellett élek, de az elmém közben szabad hehe.

[ Szerkesztve ]

(#217) Giovan! válasza Golyobis (#216) üzenetére


Giovan!
addikt

Tehát látod a rendszer romlottságát, de tenni nem kívánsz ellene, megelégedsz a saját vállad veregetésével abban a tudatban, hogy te legalább érted a dörgést. Mintha Neo nem kérte volna egyik pirulát sem, csak elszaladt volna mikor Morpheus felajánlotta neki a választás lehetőségét.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#218) Louro válasza ricsi99 (#215) üzenetére


Louro
őstag

Én is bírom, amikor "bezzeg Trianon". Meg öszödi beszéd és társai. Azok a múlt. Éljünk a jelenben és gondoljunk a jövőnkre.

Amúgy tudom, hogy hiába ötletelek, de az se lenne rossz, ha azt mondanák, hogy lenne egy megállapított fix díj, mint fizetés egyes pozíciókba. Majd annyi százalékot kapnának, amekkora volt a részvétel.

Ha valaki 1m fizetést kapna, de a részvétel csak 40%, akkor 400e lesz a fizetése. Bár ahogy írták előttem is, pont nem ez az irány most. Nem ez kedvez a hatalmon maradni szándékozóknak.

Aki meg nem szavaz, de egyszer is felemeli a hangját, hogy mi ez az új adó vagy miért ilyen sz@r az oktatás vagy miért nincs pénz erre meg arra, elé kellene csúsztatni egy szavazólapot, hogy itt kellett volna hangot adnod.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#219) BiP válasza Golyobis (#216) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem tudom, mit szedsz, de ebből a cuccból én is kérek.... :)

(#220) Zolik válasza Louro (#218) üzenetére


Zolik
senior tag

Nekem is hócipőm tele van már a "gyurácsány" dumától. Több mint 10 éve volt. Kit érdekel?! 10 év eltel és Feri bá ugyan úgy ott ül a parlamentbe!!! Kérdezem én ha annyira bűnös volt és annyi vaj volt a füle mögött miért nincs börtönbe? Hol vannak a csontvázak?
Ennyire erővel jó hogy nem kérünk kártérítést Mongóliától a tatárjárás miatt!
Kit érdekel mi volt 20-30 éve, jó ne felejtsük el, de bármi történik vagy valami rossz dolog következik be: gyurcsány, elmúltnyócév.

Példát lehetne venni új-zélandról ahol kompletten eltakarították az előző politikai vezetést és olyan szinten teljesítették túl a kitűzött célokat, hogy ők maguk is meg voltak lepődve hogy ennyire jól megy a dolog. Nem kellett hozzá más csak szakítani a múlttal és a jövőbe nézni nem pedig folyton visszafelé mutogatni hogy az ő meg ő hibája miatt szar most a legtöbb dolog.

a sok okos tiranonos elfelejti ha holnap visszacsatolnák az összes régi területet kb össze roppanna az ország egy pár óra alatt. szomorú hogy megtörtént, de nem lehetne már túl lépni rajta és a jövőre gondolni?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#221) cuebler válasza Zolik (#220) üzenetére


cuebler
senior tag

csak szólok, hogy ott (és jórészt a korábbi böszmeségeiknek köszönhetően) lett meg a fidesz első kétharmada, amivel bebetonozta magát a hatalomba mindmáig. ha mást nem, ezt mindenképpen meg lehetne köszönni gyf képviselő "úrnak".

amúgy nekem is tele a hócipőm a visszamerengéssel (trianon, világháborús szerepvállalások, 1956), de az már most látszik, hogy sok minden elment ott...

az pedig, hogy mind a mai napig ott ülhet, ékes bizonyítéka annak, hogy a politikusok első plasztikai műtéte a gerinceltávolítás és annak, hogy léteznek politikai háttéralkuk. amíg gyurcsány van az ellenzék élén (vagy legalábbis ő maga úgy véli), addig orbánnak sem kell félnie egy erős ellenzéktől, mivel gyurcsány könnyen támadható.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#222) Giovan! válasza cuebler (#221) üzenetére


Giovan!
addikt

sok minden elment ott...

Az biztos, azóta is a múltba révedő kesergésből áll ki a nemzeti identitása sokaknak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#223) cuebler válasza Giovan! (#222) üzenetére


cuebler
senior tag

nem kesergés, puszta ténymegállapítás... dolgozom, gyereket nevelek, házat újítok fel, sportolok, asszonyt tartok :DDD nincs időm keseregni :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#224) Giovan! válasza cuebler (#223) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem rád gondoltam :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#225) Golyobis válasza Giovan! (#217) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Melyik részéből derült kis számodra hogy én nem teszek semmit?

(#226) Giovan! válasza Golyobis (#225) üzenetére


Giovan!
addikt

Nos azt leírtad mit nem teszel a rossz rendszer megváltoztatásáért, de második olvasatra sem sikerült megtalálnom a hsz-odban, hogy mit teszel. De ha leírod, bizonyára látni fogom :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#227) Golyobis válasza Giovan! (#226) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Várok addig amíg eljön az alkalom hogy tehessek is valamit.
Például az hogy itt leírom a véleményem. Lehet hogy nem hangzik soknak, de könnyen lehet hogy többet számít mint amit a négy éves szavazással el lehetne érni.
Az sem mindegy hogy kinek dolgozok, vagy hogy kiket foglalkoztatok, kinek a termékére/szolgáltatására költöm a pénzem, vagyis kiket támogatok.

(#228) ricsi99 válasza Golyobis (#227) üzenetére


ricsi99
addikt

Álomvilág

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#229) Digitalis


Digitalis
senior tag

Hamár az őszödi beszéd szóba került. Valószínűleg babapiskóta lehet ahhoz képest, ami gyenge pillanataiban megfogalmazódhat a vezérnek fvejében, vagy a mamelukoknak őszintébb pillanataiban.
Csak sajnos már immunis lett rá a társadalom. Annak idején egy 800 millás tocsik ügy milyen óriási botrány volt, (erkölcsileg, politikailag, társadalmilag) ma már csak ásítozunk egy ilyen piszlicsáré és mindennapos lenyúlások láttán. Más lett az ingerküszöb, nem kicsit, nagyon.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#230) pengwin válasza bambano (#196) üzenetére


pengwin
addikt

Ne keverd össze a politikai elitet a kormánypárttal!

A vészharangot nem a Fidesznek kellene meghallania, hanem a magyar ellenzéknek, ami jelenleg a pusztulásba lovagol a tehetetlenségével.

(#202) gubacsino
Az önkormányzatiságot első sorban meg kellett volna kapni idehaza a módszerváltás után.
Mert a félreértések elkerülése végett leszögezném: a mostani önkormányzati rendszer 1:1-ben a régi tanácsrendszer továbbélése volt a '90-es években. Persze, hogy az emebrek egy csak simán átnevezett rendszert nem kezeltek másképpen, mint előtte...

(#231) bambano
Mert ez nem az Origo.hu fóruma. ;]

De most komolyan:
Olyan nehéz megérteni, hogy a ma, hazánkban pozícióban lévő választott és kinevezett tisztségviselők egy elit részei?
A döntő többségük pár egyetemről kerül ki, sokuk a budapesti gazdaggettókban közel él egymáshoz, és mindemellett sokszor munka, rokoni vagy személyes kapcsolatban állnak egymással.
Ez egy zárt klikk, ami egy elitet alkot, és a mostani Orbán-éra előtt, a politikai váltógazdaság időszakában bizony kéz kezet mos alapon működött. Csak az ellenzék még mindig nem fogta fel, hogy rájuk borították az asztalt a játszópajtársak, és megváltoztak a játékszabályok.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#231) bambano válasza pengwin (#230) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amikor egy hsz-ben a szádra veszed az ellenzék meg az elit szavakat, azt miért nem a viccrovatban teszed? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#232) hunluki


hunluki
senior tag

Mókás hogy pont bedobta az alzás ármészárlás reklámot a cikk alá :D

(#233) velizare válasza nyunyu (#40) üzenetére


velizare
nagyúr

nem igazán. annak idején még nem volt itsh, de volt t-systems hungary. belőle lett később az itsh, ~2005ben. én még anno a t-systemshez léptem be, de az itshnál mondtam fel. :)
a t-systems magyarország később, 2010 után alakult, ha jól emlékszem az akkor már mt tulajdon kfki cégcsoportból.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#234) zsoltip


zsoltip
őstag

Freudi elszólás lenne? :N
https://www.4ig.hu/Cegunkrol/Partnereink.html#uf
Államigazgatás...Telekommunikáció... stb kategóriákba sorolva lettek felsorolva a partnerek.
Érdemes egy pillantást vetni arra, hogy a híres, neves MTVA hová került. :(

Egyébként szép, és jó ez a lista. A presztízs miatt.
De veszélyeket is rejt magában. "No' ma kit hackkeljünk meg?"
Főleg államigazgatási apparátusoknál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.