Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) totron válasza fatpingvin (#100) üzenetére


totron
addikt

A megfelelő adatok birtokában be lehet jutni, a kétlépcsős azonosítást választva is elkerülheted a bosszankodást (nekem is volt részem benne, nem kibic vagyok). Felmerül a kérdés, hogy hogyan és mitől biztonságosabb ilyen formán a proton, ha simán beenged mindenről, mindenhonnan. Nézőpont és életszituáció kérdése, hogy mi túlzás és mi bizonyul szükséges macerának.

(#102) -=MrLF=- válasza Oldman2 (#99) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Én az e-maileknél rányomtam hogy régebbiek előre, ott még megvan a "Welcome to ProtonMail!" e-mailjük.

Szerk: guglis belépés problémám nekem is volt hasonló, mivel mobilszámot ugye googlnek nem adunk meg, valami vezetékes számot kellett hívni és bediktált egy kódot azzal ment a belépés.

Felraksz egy virtuális gépet, vagy egy nox anroid emut és egyből ezzel az ismeretlen hely szöveggel baszogat.

Érthetlen hogy ezt miért nem lehet kiírtani a googliból, szerencsére a protonmailnél minden körülmények között elég a név és a két biztonságos jelszó (belépés+levél visszafejtés)

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#103) fatpingvin válasza totron (#101) üzenetére


fatpingvin
őstag

én használni akarom, nem pedig b*szkódni az önkényesen variált "biztonsági rendszerükkel"

kétlépcsős azonosítást nem használok, ugyanis nem akarom hozzákötni a fiókot semmilyen más kommunikációs csatornával.

és igen, elvárom hogy bármikor bárhonnan beengedjen. erre van kitalálva az úgynevezett jelszó, ami pont erre a hitelesítésre való és a közhiedelemmel ellentétben elég biztonságos önmagában is ha tudsz normális jelszót kitalálni és elég gyakran cserélgeted.

egyébiránt én nem (csak) a feltételezett nagyobb biztonsága miatt használom (azt úgyis b*szhatod ha nem két PM-es cím között levelezel) hanem azért mert a felhasználói élmény klasszisokkal jobb mint amit a gugli ad. használhatóbb, célirányosabb, kényelmesebb.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#104) Phülöp válasza boost (#33) üzenetére


Phülöp
addikt

10+ éve vagyok fastmail-es, nem bántam meg
sok olyan funkciója van, amiről a konkurencia nem is álmodik

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105) fatpingvin válasza Phülöp (#104) üzenetére


fatpingvin
őstag

úgy is mint? komolyan érdekel, nem tudom elképzelni mit lehet egy e-mail szolgáltatótól elvárni amit mondjuk a PM nem tud.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#106) Phülöp válasza fatpingvin (#105) üzenetére


Phülöp
addikt

FTP tárhely, fotóalbum, napi biztonsági mentés, alias-ok, saját domain, scriptelhető szürők, webdav, carddav, caldav, app password, fetch mail, miazmás dolgok.
A fastmail.com-on van teljes feature list, én csak néhányat emeltem ki.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107) fatpingvin válasza Phülöp (#106) üzenetére


fatpingvin
őstag

nice. én eddig nem éreztem hiányát ezeknek, a scriptelhető szűrő jól hangzik (egyetemi mailen volt amíg nem tértünk át a kib*szott outlookra...) de lehet nélküle élni.

mindenesetre köszi a választ!

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#108) Phülöp válasza fatpingvin (#107) üzenetére


Phülöp
addikt

Én is szép lassan szoktam rá ezek használatára, nem egyből estem neki mindennek.

Csak egyetlen példa: az elmúlt évtizedben 5 különböző országban éltem. Minden költözéskor létrehoztam egy aliast az alábbi séma szerint: felhasznalonev.orszag@subdomain, és rendre ezt adtam meg a helyi hivatalokban.
A hivatalos leveleket (adóhatóság, migrációs hivatal, miazmás) az erre beállított szűrővel adott mappába rendeztem a beérkezéskor, így minden egy helyen volt csokorba szedve, nem keveredtek a privát és egyéb dolgaimmal. A különböző országok hivatalos levelei egymással se keverednek természetesen.
Ez attól volt egyszerű, hogy a szűrőt elég volt a levél címzettje alapján beállítani, minden más nem érdekes. Nem számít, ki a feladó vagy mi a levél tárgya. Külön szeretem, hogy ha egy alias-ra érkezett levélre válaszolok, akkor a küldő alapértelmezetten az adott alias lesz (módosítható természetesen).

Hasznos még, hogy a leveleket tartalmazó mappák láthatósága több lépésben szabályozható. Van olyan beállítás, hogy csak akkor jelenjen meg a mappa a listában, ha új levél érkezik bele, egyébként ne zavarkodjon. Vissza az előző példához: egy adott (holland) állami hivatal évente egyszer küld levelet, ami akkor, azon az egy napon fontos, ellenben az év többi napján csak feleslegesen kerülgetném a mappát.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109) Fred23


Fred23
nagyúr

(#110) totron


totron
addikt

Nektek jönnek értesítések? 2 asztali böngésző, Andoid app, iOS app, itt egyiken sem. Csak ha új eszközről jelentkezek be, beérkezőket nem jelzi egyáltalán. Nem altatódik, nincs adattakarékos módban sem Androidon, a többi platformon is átnézve a beállítások. Netán ez nem az ingyenesség része?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.