Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#463) hunluki válasza ubyegon2 (#445) üzenetére


hunluki
senior tag

Manjaro nagyon ott van a szeren, én most migráltam át 2 itthoni gépet rá és eddig arcom leesik hogy mennyire össze van rakva, nem csoda hogy "trending" a dolog.

Személy szerint elég régóta legyeskedek linux körökben, anno még sulinet expressz (már ez is retro) alkalmával kaptam egy csodálatos 2,4-es celeron gépet ami az éppen aktuális suse verzióval szállították, persze ezt úgy ahogy van jó szokás szerint formatcé XP fel kombóval honoráltam (mint ahogy kb mindenki akkortájt). Aztán rángatott a kíváncsiság, visszatettem dual bootba, utána nézegettem uhu linuxot, majd jöttek az ubuntuk (7.04 volt az első). Ez addig fajult hogy 8.04-es ubuntu main OS lett a gépemen, mert nem tetszett a vista gondolata, és ha erre megy a windows akkor én megyek arra alapon ráálltam a dologra. Középsulis voltam ekkortájt, egyetlen játék amibe beleöltem minden pillanatomat a wow volt, de az szépen ment wine-al, szóval nem éreztem nagyon a windows hiányát. Ellenben rengeteg VHS-t digitalizáltam be és írtam ki DVD-re, magnókazettát cd-re/mp3-ba, mindezt ubuntu alatt. Először picit macerás volt megtalálni a programokat, de amint összeállt a kép hogy mi hol merre meddig mivel akkor már pörgött a rendszer, imádtam.

Azóta rengeteg víz lefojt a Dunán, az elmúlt pár évben a mintnél kötöttem ki, most pedig a manjaro az új szerelem.

Hozzáteszem W7-en dolgozom (céges lapos), W10-en játszom, OSX (hackintosh, és igen még csak osx nem macos mert el cap maradt) alatt vagdosok videót, de a lehető legtöbb dologra igyekszem linux alatt megoldást találni. Ugyanazon a gépen érzem a 3 rendszer közül hogy manjaro torony magasan a leggyorsabb, tárolókban (aur-al együtt) félelmetes hogy tényleg minden megvan. Steam nem rossz, 130 játékomból 74 elérhető linuxra is, egész jó arány, bár lehetne jobb is :)

A másik gép az itthoni imádott atom N455 netbook médiacenterem ami eddig szintén mint-en volt, de felbuzdulva a főgépem manjaro tempóján rápróbáltam és nem bántam meg. Tempóban megeszi vacsira a mintet, boot idő kb fele, az egész felület sokkal reszponzívabb (van ilyen szó? :P). Under the hood is voltak változások, mint 32 bites volt, manjaro 64, illetve mate is cserélve lett xfce-re.

Kicsit hogy témához is hozzászóljak: Rengeteg környékemen lévő gépre tettem már linuxot, ezek főleg olyan gépek amiket a szülők "megörököltek" a gyerekektől akiket beszippantott a tablet/okosteló korszak. Van itt P4-től kezdve i5-ig mindenféle, 1-2-4 giga ramokkal és előtte többnyire warezolt XP-vel vagy W7/10-el. Én főleg a mint cinnamont szórtam eddig mert eléggé felhasználóbarát kinézete van, gyengébb gépeken máté javított picit a tempón. A lényeg hogy chrome legyen, skype legyen, VLC legyen, meg...transmission/qbittorrent se árt ha van. Ezzel az igények nagy része le van fedve, akinek ennél többre van szüksége az használjon igényeinek megfelelő rendszert és kész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.