Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13052) joestone válasza Menthirist (#13050) üzenetére


joestone
addikt

smali, baksmali .
Ezekkel lehet operálni a jar fájlokban lévő dex fájlokat
Az xml fájlokat pedig apktool -lal.
A framework apk fájlokkal vigyázni kell , mert nem fordul vissza normálisan és problémákat okozhat .

(#13053) Menthirist válasza joestone (#13052) üzenetére


Menthirist
veterán

az apktool-t már én is beszereztem :D

meg most elcsesznem egy sima mirelit szilvásgombócot (koli-hűtőben kicsi a mélyhűtő, ezért az ablakba került a fagyott zacsi 2-3 órára, ehhez képest az egész felolvadt, összeolvadt, stb... :D nem baj, újragyúrtam, és kifőtt így is :D)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#13054) miselin


miselin
tag

Belefogtam abba a projektbe, hogy csinálok a szlovák V20B_00.kdz romból egy update.zip-pel felrakható cuccot. Leginkább a kézírás miatt akartam megcsinálni, szét is szedtem a romot, sikeresen összeraktam egy update.zip-be fel is raktam, és lám, sw verzió V20A, kézírás sehol. :)

Samsung Galaxy S - CM10.1.3 Stable

(#13056) miselin válasza #99499520 (#13055) üzenetére


miselin
tag

Hivatalosan azzal kell az apk-kat szétszedni, és összreakni.
Szétszedés (pl. framework-res.apk):
apktool d -s framework-res.apk framework
Összerakás:
apktool b -f framework framework-res.apk
Aztán meg jöhet a szignózás, ahhoz kell még a signapk.

De szerintem mindez felesleges, a Te szereksztési módszered sokkal jobb.
Hogy az xml-ekkel mit lehet csinálni apktool-lal azt nemtom :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S - CM10.1.3 Stable

(#13057) Met30 válasza Menthirist (#13050) üzenetére


Met30
tag

Próbaképpen kerestem a googlen. Nekem ezt az oldalt adta. Érdemes lenne megnézni. free binary xml editor

(#13059) miselin válasza #99499520 (#13058) üzenetére


miselin
tag

Ezt mondom én is, tök felesleges az apktool.

Samsung Galaxy S - CM10.1.3 Stable

(#13061) joestone válasza #99499520 (#13055) üzenetére


joestone
addikt

Windows:
Download apktool-install-windows-* file
Download apktool-* file
Unpack both to your Windows directory

Kicsomagolni 7zippel tudod pl.

(#13063) norbi93 válasza darál0w (#13028) üzenetére


norbi93
senior tag

igen, ez 1.4.2 alatt:) de már készul a saját kinézetem ebből is:)

(#13064) joestone válasza miselin (#13059) üzenetére


joestone
addikt

Ezt azért kétlem. A framework-res ben a háttér színe , a feliratok szine mind-mind xml-ben van benne. Amit beluudj csinál az akkor okés ha csak képeket (png) cserélsz a frameworkben. Ha már a feliratokhoz stb hozzá kell nyúlni akkor csak az apktoollal tudsz operálni. Egy másik romból kiszedett xml fájl pedig vagy működik vagy nem. Az 1.3 első verzióiban nem álltam neki xml-t szerkeszteni csak átraktam az xml fájlt. Aztán jöttek a hibák.Szóval korrektül csak úgy lehet megcsinálni , hogy az adott rom fájljait szerkeszted.
A framework-res apk-t hiába szeded szét az appktoollal ahogy írtad az összerakott verzió nem működik. Ha megnézed a méret nem is egyezik és nem csak egy kicsivel.
Az eredeti görög 4.8 M az összerakott görög 2.2 M annélkül hogy bármit változtatnál rajta.
Csak az általad írt parancsokat egymás után futtatva.
A letöltés során a fekete feliratot szintén csak az apktoolal lehet javítani.

(#13065) joestone válasza #99499520 (#13062) üzenetére


joestone
addikt

Ez csak szétszedi az apk-t . Utánna xml , kép stb edit utánna összerak.

(#13067) darál0w válasza norbi93 (#13063) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

vicces, h nálad semmi hiba :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13068) joestone válasza darál0w (#13067) üzenetére


joestone
addikt

nálam is csak a BT újraindulás jelentkezik .

(#13070) darál0w válasza joestone (#13068) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

elég az. legalábbis nekem. :D

de nála semmi :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13072) joestone válasza #99499520 (#13069) üzenetére


joestone
addikt

windows alatt a notepad ++ használható.[link]
smali-baksmali

(#13074) joestone válasza #99499520 (#13071) üzenetére


joestone
addikt

Az egész rom egy komplett egész. A kernel ,az apk ban lévő xml fájlok , a jar fájlok mind-mind összekapcsolódnak . Ha valahol ezek a kapcsok nem találkoznak akkor borul az összhang és jönnek a hibák. PL a balti romban másik kernel lakik mint a görögben . Nyílván amikor forráskódból fordították a rendszert az egész össze lett hangolva. Nyilván a BT bekapcsolásakor jelentkező újraindulás is ilyen hiba .
Nagyon jó példa erre az akksi jelző. Hiába szerkesztettem meg rendesen az ide vonatkozó xml fájlt és látszólag rendben volt a rendszer mégsem találta a kapcsot az új ikonok és a framework között és egyszerűen nem volt akku ikon.

(#13075) joestone válasza #99499520 (#13073) üzenetére


joestone
addikt

A dex fájlokban textcolor környékén szokott lenni. A frameworkben pedig elég beszédes már az xml neve is és ezekben is a textcolor illetve color körnéykén lesz benne a html színkód.
Ez pl a szolgáltatói felirat szinét állítja (framework-res.apk) :
<TextView android:textAppearance="?textAppearanceLarge" android:textColor="?textColorSecondaryInverse" android:layout_gravity="center_vertical" android:id="@id/plmnLabel" android:paddingLeft="4.0dip" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content" />
android home esetén.
ez pedig szintén a szolgáltatói feliratért felelős lg home esetén (lge-res.apk) :
<TextView android:textAppearance="?android:textAppearanceLarge" android:textColor="#d5609dff" android:layout_gravity="center_vertical" android:id="@id/plmnLabel" android:paddingLeft="4.0dip" android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content" />

[ Szerkesztve ]

(#13077) darál0w válasza #99499520 (#13071) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

görög.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13078) felixo


felixo
őstag

Ha már volt Facebook, akkor :

- Android Hungary : [link]

Gyertek ide is !

Redmi Note 9

(#13079) joestone válasza #99499520 (#13076) üzenetére


joestone
addikt

apktoollal szét kell szedni , a szétszedett apk xml fájljai már szerkeszthetőek .
apktool d valami.apk
ez csinál egy valami könyvtárat . ebben lesznek a szerkeszthető xml fájlok.
az apktool b ./valami valami.apk pedig a valami könyvtár tartalmából megcsinálja az apk fájlt.

Előtte az apktoolba telepíteni kell az eredeti frameworkot
apktool if framework-res.apk
apktool if lge-res.apk

(#13080) felixo válasza joestone (#13079) üzenetére


felixo
őstag

Hogy áll Mester az 1.4.2b hibajavítása ?

Nagyon ki vagyok már éhezve rá.

Redmi Note 9

(#13082) joestone válasza felixo (#13080) üzenetére


joestone
addikt

Egyenlőre sz@rul . Gyűjtöm a lelkierőt a notebookom újrahúzásához . Előtte le kéne mentenem 100 gigányi docot és a gt540 rom cuccokat róla. Aztán el kell döntenem , hogy ubuntu vagy win7 , a gt540 miatt elég sokat kell az ubuntu , pláne ha nekiállok forráskódból rendszert csinálni. A fő gond az hogy úgy néz ki elszállt az alaplap , de míg nem csináltam újra a redmondi fiúk művét rajta addíg még lehet sw hiba is. Át kell raknom a cuccokat az asztali gépemre , hogy tudjam csinálni az 1.4.2 -t .

(#13083) aPoFa


aPoFa
tag

Beluudj az 1.4b az 1.4.1-re épül ugye? Mert ha igen akkor Joestone-tól kérdezném, hogy az mitől van, hogy 1.4.1 alatt elszáll a memkártyám, és csak a 2 gigással működik, nem csak a Beluudj-ével. Az 1.3b alatt tökéletesen működik a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#13084) darál0w válasza joestone (#13082) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ejj....

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13085) joestone válasza aPoFa (#13083) üzenetére


joestone
addikt

Mit értesz elszáll alatt. ?
Ha túl van terhelve az sd akkor kiírhtaja a telefon , hogy sérült sd kártya. Kikapcs és bekapcs után általában megjavul. Tipikusan full app2sd és swap mellett jelentkezik az sd hiba effekt. Ha swap particiót használsz akkor a safe mount és safe remount funkciót kapcsold ki a swapperben.

(#13086) aPoFa válasza joestone (#13085) üzenetére


aPoFa
tag

Telepítés után rögtön kiírja, hogy a kártya sérült és újraindítás után is megmarad, tehát csak alap beállítások vannak.

(#13088) aPoFa válasza #99499520 (#13087) üzenetére


aPoFa
tag

Bocs a te 1.0.b-éd (amúgy nagyon tetszett a felület :C )

(#13090) joestone válasza aPoFa (#13086) üzenetére


joestone
addikt

Felrakod az 1.4.1 -et és már egyből kártyahiba van ?
Milyen a particiókiosztás a kártyán ?
Próbáld a swapperben kivenni a pipát az automatikus indulásból.
Próbálj egy formatot a kártyára.
Az 1.4 és az 1.3 a kernelben különbözik "csak".

(#13091) aPoFa válasza joestone (#13090) üzenetére


aPoFa
tag

Többször is újra formáztam és 1.3-al és görög gyári 2.1-el jó volt, formázás az 1 hsz alapján. A beluudj 1.0b-vel is ezt csinálta. Az első partíció FAT32 7 giga, a második ext2 kb 500 MB. Már a pin kérésénél latom, hogy kínlódik a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#13093) joestone válasza aPoFa (#13091) üzenetére


joestone
addikt

Csináld azt , hogy a telefonban formázod a kártyát a beállítások memóriakezelővel. Így jónak kell lennie. Ha így jól működik akkor a fat átméretezésével csinálj mögé ext2 primary particiót. Ha a telefonon kersztül csinálod akkor az adattár módot csak a partició megcsinálása és a telefon újraindítása után kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#13094) aPoFa válasza joestone (#13093) üzenetére


aPoFa
tag

Köszi, majd megpróbálom így. :K :R
Most pihi

[ Szerkesztve ]

(#13095) molbali


molbali
tag

Ezt a swap dolgot sem értem pontosan. Írjátok, hogy swap partíció. Ezt a telefon magának készíti el? Ekkor is csak a fat32 és ext2 partíciókat kell manuálisan csinálni?

Meg Joe írta az előbb, hogy a swapperben vedd ki a pipát az automatikus indulás elől. A swapper egy application a telefonon?

(#13096) Tecsa válasza molbali (#13095) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Kezdünk ott tartani, hogy a telefon egy újabb számítógép amit lehet megtanulni kezelni. Kész agyrém, de küzedni kell.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13097) molbali válasza Tecsa (#13096) üzenetére


molbali
tag

Én azt hittem, hogy kapizsgálom kicsit ezeket a dolgokat, de be kell lássam, hogy mocskosul nem. Nem tudom, hol hagytam el így a fonalat...

(#13098) Tecsa válasza molbali (#13097) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nekem volt a motorola mpx szériából telefonom. ott még valami smartphone op rendszer volt azt még tudtam frissíteni, de aztán lemaradtam mint a borravaló. Symbian s60v3 3 évig és totál 0 vagyok a telókhoz.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#13099) molbali válasza Tecsa (#13098) üzenetére


molbali
tag

Ez előtt én is az airis T620-as pdamat flashelgettem. Bár csak egyszer, mert gyárilag kijött win mobile 5 oprendszerrel és mivel olcso és alap volt hagyták a szoft frissítést a fenébe. Valaki megfőzte rá a win mobile 6.1-et azt rakosgattam fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.