Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dkovizoli válasza Oszhgiv (#100) üzenetére


dkovizoli
addikt

Hali! Ennek a független dolognak egy része pl. s4 elsők valóban. Barátnőmnek vettem több sony-t már telenornál xperia minik ill z3c, de mind függő. Egy tmobilos sony van még, majd megnézem, hogy függő-e. A tablet amúgy jó, mivel elég új készülékről van szó, bízom benne, hogy lesz mm.

(#102) general válasza Oszhgiv (#100) üzenetére


general
addikt

nem független, telenorfüggő. nekem ilyen van. de elég jutányosan lehet függetleníteni, már nem az a 35ezer forintos díja van.

a kijelző magától működését még most sem értem, vagy 5x kell koppintanom, vagy ha elég közel vagyok, de nem érintem meg is vált, vagy esetlegesen, ha "gépelés" közben közelítek valamihez... ez elég idegesítő.
ettől eltekintve szuper, mert irtó gyors a gép, a simes net gyorsabb, mint a wifis. :-D meg úgy egyáltalán nagyon rendben van a hardver, az optimalizásció. pont ezért nem biztos, hogy erőltetném majd a 6-os androidot, lehet, azzal nem lesz ilyen gyors.

(#103) #86973952 válasza general (#102) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én G4 -en használom a 6 -os droidot, bevált. Egyébként túl sok változást nem nyújt.

Feltételezem itt is lesz.

A koppintós és ébresztő hülyeség biztos a többi gond miatt van.

Nálam szerencsére hiba nincs. A korábbi bosszantó (mint feljebb is írtam) soft rebootok nálam megszűntek. HA ez korábban érintett valakit.

Szerk.:
Feltételezem az érintési probléma nem lehet annyira általános, mert akkor már záporoznának ezerrel az ilyen hozzászólások.

Én a helyetekben írnék az LG adott részlegére a megoldást sűrgetve. Nem a szervizen keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#104) general válasza #86973952 (#103) üzenetére


general
addikt

beszéltem velük személyesen a gyorsgombsor eltűnésével kapcsolatban, halvány lila fingjuk nem volt... annyit mondtak, adjam le a szervizbe.. neszeneked support.

(#105) pigulla


pigulla
csendes tag

Azt kérdezném tőletek, hogy a szoftver frissítés előtti állapot vizaállítása, vagyis a V10e- ferbr04-2016 előtti verzió visszaállítsa hogyan lenne lehetséges. Ha a gyári beállítások vissza állítását választom, akkor is ugyanezt állítja vissza, így ez nem segít.

A korábbi verzió esetében semmi gondom nem volt. Ha nem tudnak egyébként megoldást nyújtani, csak sumákolnak a szervizben, akkor nem marad más, mint visszatérni korábbihoz. Ezt hogy lehet megoldani, ebben kellene segítség.

(#106) pigulla


pigulla
csendes tag

Ezt láttátok már? Főleg akiknek gondjaik vannak. Én nem értek ehhez oly sokat, de lehetséges, hogy van újabb frissítés?

http://www.mylgphones.com/lg-g-pad-ii-10-1-lg-v935-software-update-v93510c.html

(#107) dkovizoli válasza pigulla (#106) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ez volt az a frissítés, ami után hülyéskedik.

(#108) pigulla válasza dkovizoli (#107) üzenetére


pigulla
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap voltam az LG budapesti Váci u-i szervizében. A leírt hibákra nem nagyon tudtak választ, vagy nem akartak rá nagyon reagálni. Vissza tették a frissítés előtti 10c változatot azzal, hogy kapcsoljam ki az automatikus frissítést, s ha jó akkor ők tovább frissítik majd. Kérdésemre, hogy minek meg mire, ködös válasz érkezett, hiszen mint mondták ők meg sem kapták azt a változatot, amit februárban a tabletek már megkaptak.

Egyébként a fényerő hirtelen max-ra váltására azt mondták, hogy azért van mert nincs SIM a tabletben. Mondván, ez a telefonok esetében is így van. Na, de ki használ telefont SIM kártya nélkül, hogy erre rá jöjjön.
Egyebekben most jól működik a gép. És várok majd a legújabb frissítésre, ha lesz ami esetleg megoldja a februári gondokat.

[ Szerkesztve ]

(#109) #86973952 válasza pigulla (#108) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom, ha lesz új frissítés, akkor csontra az egész szoftvert feltolják Neked. Legalábbis erre tudok gondolni. Nem a jó kommunikációról híresek a szervizek többségében.

Lehet arra gondol, hogy a frissítésben lehet valami hiba, ami néhány embernél problémát okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#110) dkovizoli válasza #86973952 (#109) üzenetére


dkovizoli
addikt

Néhány? Eddig úgy tünik mindenkinél előjött

(#111) #86973952 válasza dkovizoli (#110) üzenetére


#86973952
törölt tag

Itt fórumozó kb. 5 ember szerintem nem reprezentatív.

Pl. nálam semmi gond nincs.

"Néhány" jelző azért sanszos, mert ilyen esetekben (mivel ez aktív fórum) általában vagy ezer ember ír azonos problémáról.

Meg valószínüleg a szervizben sem csodálkoznának ennyire ezen a jelenségen.

Biztos van még másnál is ilyen probléma, de nem hiszem, hogy általános lenne.

[ Szerkesztve ]

(#112) dkovizoli válasza #86973952 (#111) üzenetére


dkovizoli
addikt

Helló! Nem tudom mennyit adhattak el belőle, de pont az itt fórumozó öt emberből háromnál legalább előjött, azért ez elég sok szerintem. Lehet, hogy sokan nem is frissítették, ismerve a felhasználók zömét. Meg nem is mindenki megy rögtön a szervízbe, pl én sem jeleztem feléjük. Szóval lehet a szervíz ezért sem tud róla olyan sok esetben. Én csak ezért írtam.

(#113) #86973952 válasza dkovizoli (#112) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem tudjuk mi a valós szám, nekem biztos nincs. Ennyiről tudok nyilatkozni.

Illetve remélem lesz megoldás annak is, akinek nem jó, mert szerintem remek készülék. Teszi a dolgát. Egyébként nem egy ördöngősen nagy hiba, ilyet általában egyszerűen lehet orvosolni, simán kiadhattak volna már egy frissírést rá. Persze annál bosszantóbb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#114) pigulla válasza #86973952 (#113) üzenetére


pigulla
csendes tag

Sziasztok,

Nekem továbbra is az furcsa, hogy ha ugyanaz a software fut mindegyiken, akkor ez a hiba jelenség hogy van ?
Hogyan lehet, csak néhány esetben. Hiszen itt mindenkié LG G Pad II 10.1 LTE ha jól tudom. Logikailag vagy mindenütt vagy sehol. Nem?

(#115) #86973952 válasza pigulla (#114) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem kifejezetten van benne logika. Lehet egy hibás, felesleges fájl, mappa kavar be random.

Telepítésnél is lehet bibi.

Egyik telefonnál (más márka) megkattant a kijelző tájolása frissítés után. Fejjel lefelé. Előtte és utána sem találkoztam ilyen hibával.

Meg én azt vettem észre, hogy időrendben változhat azonos build verzióban is a szoftver. Sokszor látok olyat, hogy szervizes újraszoftverezés után megváltozik néhány dolog. Más térerő ikon szín, LTE helyett 4G kijelzés...stb.

Nem tudom ennél mennyire jellemző, de lehet ez is az ok.

Meg sokszor kapnak a szolgáltatók elsődleges EU piacokról terméket, tehát közvetetten a disztribútortól, gyártótól. Pl. Vodafone is angoloktól, németektől.

[ Szerkesztve ]

(#116) pigulla válasza #86973952 (#115) üzenetére


pigulla
csendes tag

Hát, értem. Eddig Symbian, majd Balckberry OS volt amiket használtam a telefonokban hosszú ideig gond nélkül. Meg kell szokni ezek szerint az általad írt dolgokat.
Egyébként a vissza töltött korábbi verzióval kifogástalanul meg a tablet.

(#117) #86973952 válasza pigulla (#116) üzenetére


#86973952
törölt tag

BB -t nagyon szeretem. Pl. Passport kiváló "munka-telefon".

(#118) dkovizoli válasza pigulla (#116) üzenetére


dkovizoli
addikt

Csak azért, nem mindenki fog több száz km-t utazni,hogy visszategyenek egy szoftvert. Én biztos nem. Viszont a régivel nekem sem volt gondom.

(#119) #86973952 válasza dkovizoli (#118) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem szolgáltatós a tableted?

(#120) dkovizoli válasza #86973952 (#119) üzenetére


dkovizoli
addikt

De igen. Miért?

(#121) #86973952 válasza dkovizoli (#120) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szolgáltató elküldi helyetted. Általában nem nagyon kell utazgatni.

(#122) dkovizoli válasza #86973952 (#121) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az igaz, csak általában így jóval lassabb.

(#123) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Ma irtam nekik emailt ezzel a gombsor problémával. Nem is hallottak róla. Lehet kellene olvasni a fórumot? Egyébként gyorsan válaszoltak. Szomorú vagyok, hogy ezt mondták, amikor már többen jeleztek és volt aki be is vitte szervízbe.

(#124) cjvt3o


cjvt3o
aktív tag

Üdv,

oldotta már meg valaki a hozzáadott fizikai billentyűzet kiosztási problémáját (ti. default angol nyelvű, ezt kéne módosítani magyarra).

Ha igen, és emlékszik a megoldásra, vagy a megoldást leíró oldalak URL-jére, megtenné, hogy leírja?

köszi előre is.

(#125) general


general
addikt

olyat tapasztaltok, hogy ha állítva használom a tabletet, akkor a weboldalak eléggé akadnak görgetéskor, fektetve nem. fura

(#126) #86973952 válasza general (#125) üzenetére


#86973952
törölt tag

Milyen böngészővel?

(#127) general


general
addikt

chrome természetesen. alapból az van rajta

(#128) #86973952 válasza general (#127) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nézd meg Dolphin -nal. Nálam nem akad állítva sem.

(#129) general válasza #86973952 (#128) üzenetére


general
addikt

nem szeretnék másikat, mert így szinkronizálva van az asztalival, ami a lényeg.

(#130) #86973952 válasza general (#129) üzenetére


#86973952
törölt tag

Oké. Akkor nézz másik verziót, lehet a legutóbbi verzióval ilyen. Vagy ellenkezőleg, van már rá frissítés.

(#131) general válasza #86973952 (#130) üzenetére


general
addikt

ok, lehet ráengedem a frissítést, aztán kiderül :)

(#132) #86973952 válasza general (#131) üzenetére


#86973952
törölt tag

Most értem haza, meg is lestem, hogy milyen. Chrome -ot nem használok, legújabb verzióra frissítettem.

Egy komolyabb oldalon (index) nem akad, de nem érzem folyamatosnak. Illetve nem olyan gördülékeny, mint más böngésző. Egyébként próbáltam Z3 -on és G4 -en is, ugyanez az eredmény.

Szerk.:
Direkt vártam, hogy betöltsön minden tartalmat. Mondjuk az index legendásan túl van töltve tartalommal.

[ Szerkesztve ]

(#133) general válasza #86973952 (#132) üzenetére


general
addikt

de fekvő állásban nincs probléma, ezért fura

(#134) #86973952 válasza general (#133) üzenetére


#86973952
törölt tag

Melyik weboldalnál? Megnézem én is. Lehet nem az indexen kellene próbálgatnom.

(#135) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Üdv

Amit adtak töltőt a készülék mellé elkeveredett milyet vegyek hozzá? láttam 1000mA 1200mA s töltöket

PSN:BiZzare_0 ️

(#136) #86973952 válasza @rglaaf (#135) üzenetére


#86973952
törölt tag

Output 5.0V - 1.8A a gyári.

(#137) @rglaaf válasza #86973952 (#136) üzenetére


@rglaaf
veterán

okés köszi akkor ez megfelelő lenne?[link]

PSN:BiZzare_0 ️

(#138) #86973952 válasza @rglaaf (#137) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt nem tudom ez milyen minőség, de szerintem jó lehet. Viszont ez fix. kábeles. Persze biztos van még otthon használható kábeled, de általában ezek szoktak hamarabb tönkre menni (nem a töltőfej), így meg nem tudod cserélni, csak az egészet.

Legalábbis én csak a töltőfejre mennék rá.:)

(#139) @rglaaf válasza #86973952 (#138) üzenetére


@rglaaf
veterán

Az is lesz találtam az oldalon gyári LG töltö fejet

PSN:BiZzare_0 ️

(#140) Tafaya


Tafaya
csendes tag

Sziasztok,

vettem egy ilyen tabletet, és az a gondom, hogy nem ismeri fel a Telekom-os SIM kártyát. Nem kéri a PIN kódot, a térerő ikon a státusz sorban nem jelez térerőt, csak egy frissítés szimbólum animálódik mellette. A kártya csak mobilnetes.

A Telenor-os kártyát felismeri, az viszont csak beszélgetésre jó.

Valakinek ötlet? A Telekom-os SIM még 1 éves sincs, telefonban simán működik.

(#141) #86973952 válasza Tafaya (#140) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem lehet, hogy Telenor függő a készülék?

(#142) Tafaya válasza #86973952 (#141) üzenetére


Tafaya
csendes tag

Nem, független, legalábbis nem a Telenor-nál vettem, hanem üzletben.Ha függő lenne, akkor network kódot kérne ha jól tudom idegen SIM kártyánál.

[ Szerkesztve ]

(#143) #86973952 válasza Tafaya (#142) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kivéve bekapcsolva cserélt kártyánál. Nem vágott a Telekomos SIM?

APN -nél mi van a beállításokban Telekom kártya esetén? Bár inkább olyan, mintha nem is érzékelné.

Szerk.:
Beállítások, Mobilhálózatok, Hozzáférési pontok.

[ Szerkesztve ]

(#144) Tafaya válasza #86973952 (#143) üzenetére


Tafaya
csendes tag

Eredeti nem vágott kártya.

APN van érdekes módon, Telekom HU NET van kiválasztva:

APN: internet.telekom
MCC: 216
MNC: 30
Hitelesítés: PAP
APN típus: default,dun,supl
Protokol: IPv4

Többi nincs beállítva.

(#145) #86973952 válasza Tafaya (#144) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az tényleg érdekes, mert ezek szerint látja a kártyát, a beállítás is jó...

Próbáld meg frissíteni (amit feljebb írtál, hogy jelezte), aztán egy gyári visszaállítást neki (amivel ugye minden felhasználói adat törlődik).

SIM olvasónak is jónak kell lennie, mert a másik kártyával nincs gondja.

(#146) Tafaya válasza #86973952 (#145) üzenetére


Tafaya
csendes tag

Rosszul írtam, a térerő ikonon belül mutatja hogy frissít, gondolom keresi a hálózatot, de előtte nem kért PIN-t

(#147) Tafaya válasza Tafaya (#140) üzenetére


Tafaya
csendes tag

Voltam benn Telekomnál, simán fellépett a hálózatra, minden rendben volt. PIN-t azért nem kért, mert ki volt kapcsolva.

Bekapcsoltam itthon, keresi a hálózatot, semmi...

(#148) #86973952 válasza Tafaya (#147) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor ott a szolgáltatóval van valami gond.

(#149) Tafaya válasza #86973952 (#148) üzenetére


Tafaya
csendes tag

Lehet, mert nézegettem és a következőt csinálja:

Mobilhálózatok:
GSM/WCDMA/LTE automatikus - nem talál hálózatot
GSM/WCDMA automatikus - H/3G hálózat működik

az automatikus nem azt jelenti, ha nem talál LTE hálózatot (ami fura, mert a telefon meg igen) akkor megy WCDMA/GSM-re? Corvin Telekom-nál simán ment LTE módban.

[ Szerkesztve ]

(#150) #86973952 válasza Tafaya (#149) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lehet arra "hibádzik" a 4G. Most csinálgatják, terjesztik a 4G+ hálózatot. Az átállás miatt vannak gondok pár helyen. Elképzelhető, hogy a telefonnál jobb az antenna. Corvin környékén még 4G+ is van, elég stabil arra a jel.

Pl. zuglóban nekem most néha lent van a térerő 2 csíkon, néha megfelugrik 4 -re... Bár ez Telenor, de a helyzet ugyanaz. Terület specifikus.

Szerk.:
HA máshol sem menne a 4G, meg más kártya sem állna fel, akkor azt mondanám a tablettel van gond. Így szerintem simán a hálózat trágya.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.