Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) @rglaaf


@rglaaf
veterán

üdv

a beállitásoknál merre találom hogy milyen gyors legyen a képernyön a huzogatás sebessége? köszi

PSN:BiZzare_0 ️

(#152) djcool


djcool
tag

Uraim, valamikor várható 6.0-ás frissítés a tabunkra? A 7-esről már nem is álmodozom...

A gyógyítás lényege, hogy úgyis elszúrjuk...

(#153) dkovizoli válasza djcool (#152) üzenetére


dkovizoli
addikt

Jó lenne. Én is nézelődtem már ez ügyben, de nem nagyon találtam semmit. Pedig a hardver képes lenne rá.

(#154) #86973952 válasza dkovizoli (#153) üzenetére


#86973952
törölt tag

Egy új UX nem lenne rossz, de a tabok támogatását nem viszik túlzásba.

(#155) djcool válasza #86973952 (#154) üzenetére


djcool
tag

Akkor azt hiszem a Samsung után az LG is megy a levesbe, ha ilyen tré a támogatás...még egy márka,amit majd kerülök.

A gyógyítás lényege, hogy úgyis elszúrjuk...

(#156) #86973952 válasza djcool (#155) üzenetére


#86973952
törölt tag

Úgy általánosságban értettem, a többi márka sem.

Hosszú és értelmes támogatásra a kulcsszó: Nexus.

(#157) bgyg1


bgyg1
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek van egy ilyen tablet, szeretne hozzá venni bluetooth egeret. Milyet ajánlanátok neki?

Előre is köszi a válaszokat.

(#158) djcool válasza #86973952 (#156) üzenetére


djcool
tag

Mobilban már egy Nexus 6 figyel :D
Jó ez a G Pad II. csak nem szeretnék vele úgy járni mint az előd G Pad 8.3-mal: hongkongi/ koreai Android 5-öt lehetett csak rávarázsolni, hivatalos európai nem volt (csak a GPE variánshoz). Az utána kijött-nem annyira erős- tabletekre meg lett 5-ös....ki érti ezt?
Azért remélem, hogy még befut az 6-os Android frissítés...a tablet simán elbírná!

A gyógyítás lényege, hogy úgyis elszúrjuk...

(#159) dkovizoli válasza djcool (#158) üzenetére


dkovizoli
addikt

Lehet, hogy mindjárt nougat jön 😃

(#160) djcool válasza dkovizoli (#159) üzenetére


djcool
tag

Az maga lenne a csoda!
Sajnos az alsó ikonsor eltűnését sem volt képes javítani az LG eddig(persze forgatom oda-vissza a tabletet és megjelenik, de akkor se már így kelljen....).
Gondolom talán még a 6-os kijön rá, de utána a 18 hónapos kötelező frissítési időszakot kibekkelik és hopp, itt a 7-as Android, de ahoz vedd meg a Tab III-at :-) mert csak azon lesz!

[ Szerkesztve ]

A gyógyítás lényege, hogy úgyis elszúrjuk...

(#161) dkovizoli válasza djcool (#160) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nálam is ugyanez a helyzet az ikonsorral. Írtam nekik, de még nem is hallottak róla. Egyébként én is így gondolom ahogy írtad. Ahogy elnézem a snapi800-ak nem igen fognak hivatalos nougatot kapni lsd nexus5. Bár a z3 megkapta a fejlesztői változatot. Igaz az 801-es. Mondjuk ez a tab igy is jó, de ez a frissítés az eltűnő ikonokkal, hmm.

(#162) wienna válasza dkovizoli (#161) üzenetére


wienna
csendes tag

Sziasztok, nekem is problémás az ikonsor és az is hogy rendszeres időközönként boot-kor hosszan optimalizálja az appokat. Van valakinek ilyen app optimalizálási problémája?

(#163) dkovizoli válasza wienna (#162) üzenetére


dkovizoli
addikt

Időnként előfordul az is.

(#164) #86973952 válasza wienna (#162) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nálam egyszer volt ikonsor probléma, de csak kb. 1 hónapot használtam a gyári UI -t. Az a baj, hogy kevés ikont lehet kitenni az alsó sávba, ami 10 colos tabnál elég fura. Én nem szeretem telepakolni képernyőt. Így felment a Nova, ott nincs ilyen gond.

App optimalizálás nem volt még, csak frissítés után, ami normális. Viszont HTC -n nálam előfordul néha, nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#165) wienna válasza dkovizoli (#163) üzenetére


wienna
csendes tag

A baj az, hogy nekem úgy két három naponta elkezdi az optimalizálást és akkor 5 percig legalább optimalizál. Tud valaki valami linket az eredeti firmwarehoz? A mostani frissítést, ha tudom, hogy ezzel jár nem engedtem volna rá. Mivel van szó róla, hogy kap marshmallow-t arra gondoltam, hogy máris megjött rá. Sajna tévedtem :(

[ Szerkesztve ]

(#166) dkovizoli válasza wienna (#165) üzenetére


dkovizoli
addikt

Sajnos nem sikerült még sehol szerezni linket. De ha ezt tudom én sem engedem rá.

(#167) @rglaaf


@rglaaf
veterán

üdv Android 7.0 Nougat-ot ra lehet pakolni majd erre a padra?

PSN:BiZzare_0 ️

(#168) #86973952 válasza @rglaaf (#167) üzenetére


#86973952
törölt tag

Egyáltalán nem kapott még főverzió frissítést, szóval jelenleg is 5.1 -en pihen... Így kétséges.

(#169) dkovizoli válasza #86973952 (#168) üzenetére


dkovizoli
addikt

Azért jól esne. Vagy legalább a mályva. Még a havi biztonsági frissítések.

(#170) #86973952 válasza dkovizoli (#169) üzenetére


#86973952
törölt tag

7 -tel főleg. A javított Doze miatt.

(#171) dkovizoli válasza #86973952 (#170) üzenetére


dkovizoli
addikt

Úgy néz ki 7 biztos nem lesz. Legalábbis a hírek alapján a qualcomm nem támogatja 800 és 801-es snapikat a nougattal már.

(#172) #86973952 válasza dkovizoli (#171) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jaja, láttam. 6 azért jöhet még néhány javítással.

(#173) wienna válasza wienna (#165) üzenetére


wienna
csendes tag

Megpróbáltam a gépre rátenni az interneten fellelhető egyetlen hivatalos romot de az sem jobb mint a többi azonos verziós. Lg flash Toollal csináltam és cse azaz tiszta installt nyomtam neki. A bugok és hibák ugyanúgy megmaradtak, sőt tegnap olyat csinált, hogy bekapcs után nem érzékelte az érintést semmikyen formában. Az újraindítás csak a bekapcsoló és hangerő le gombbal simerült és újraindítás után meg már működik. Nagyon furi a dolog. Mindenkinek akinek gyárilag jól működik az eredeti rom, azt javaslom addig ne frissítsen, amig nem jön esetleg marshmallow rá. Az is lehet, hogy érdemes lesz elvinni szervízbe, mert semelyik legitim módszerrel nem sikerült kiiktatni az új bugokat. Minusz pont a V93510c kódnevű frissítésnek, mindenki jól teszi, ha óvakodik tőle. Cheers!

(#174) Pacino68


Pacino68
tag

Sziasztok!
Szándékozok egy ilyent venni, ajánlott még ez a modell? 😎

"A 22-es csapdája"

(#175) #86973952 válasza wienna (#173) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az v10c, enyém már v10e -nél jár, Telenor. Nekem nem igazán van vele gondom.

Pacino68:
Nekem nincs gondom a tabbal. Frissítés nem nagyon jön rá, 7 -es droid biztos nem lesz. 6 -os talán.

[ Szerkesztve ]

(#176) Pacino68 válasza #86973952 (#175) üzenetére


Pacino68
tag

Köszi. Most a kistesóját(V490) nyúzom 1 éve, ezzel sem volt gond eddig csak kinőttem, kellene egy nagyobb 😁

"A 22-es csapdája"

(#177) #86973952 válasza Pacino68 (#176) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ikonsor eltűnés volt nekem egyszer-kétszer, de az szerintem abból adódik, hogy nem jól tölti vissza a főképernyőt. Képernyő forgatással vissza jönnek az ikonok. Viszont én nem használok gyári launchert, Nova van fent, mivel több benne a funkció. Ott nincs vele gond. Előző FW -n volt néhány soft reboot -om, de az teljesen megszűnt a v10e után.

Szerk.:
Hangszóró erős, képernyő szép. Nincs komoly melegedési probléma.

[ Szerkesztve ]

(#178) Pacino68 válasza #86973952 (#177) üzenetére


Pacino68
tag

Igen, ezt olvastam. Ez csak a gyári launcherrel gond? Nekem Holo launcher van fennt, semmi probléma vele.

[ Szerkesztve ]

"A 22-es csapdája"

(#179) #86973952 válasza Pacino68 (#178) üzenetére


#86973952
törölt tag

Időnként van 125 HUF -ért akcióban a Nova fizetős verzióban, nálam elég jól bevált. Meg is vettem. :)

Telefonon nem használok másik launcher -t, de itt nekem fontos volt egy-két dolog miatt. Pl. 10 colos tabnál én kevésnek tartom, hogy csak 7 alkalmazást lehet kitenni az alkalmazás menü mellé.

Ráadásul nem lehet középre helyezni a menü gombot, mert így egyik oldalon 4, másikon 3 ikon lesz. Ez meg zavar, nem szimetrikus. :D

[ Szerkesztve ]

(#180) Pacino68 válasza #86973952 (#179) üzenetére


Pacino68
tag

Nekem csak a menü gomb és 3 widget van a főképernyőn, swipepadot(behúzós progi) használok 😎

[ Szerkesztve ]

"A 22-es csapdája"

(#181) #86973952 válasza Pacino68 (#180) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én is pont most próbálgatok egy ilyen swipe menüt. :D Eddig bejön.

[ Szerkesztve ]

(#182) Pacino68 válasza #86973952 (#181) üzenetére


Pacino68
tag

Nekem 18 alkalmazás van beállítva, jó kis progi! Bárhonnan elérem őket, csak behúzom és kész 😄

[ Szerkesztve ]

"A 22-es csapdája"

(#183) dkovizoli válasza wienna (#173) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az az egyetlen frissités ami a neten található. Az pont a márciusi update, ami elcseszte az ikonsort is.
Porterocka
Melyik swipe programot használjátok? Bár most már erőteljesen gondolkodom egy másik launcherben. Csak ott meg nem lehet gyári widgeteket kirakni. Tudom mindenre van alternatív, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#184) #86973952 válasza dkovizoli (#183) üzenetére


#86973952
törölt tag

A v10c -ben mi a droid biztonsági szint? Nálatok az az utolsó frissítés?

(#185) dkovizoli válasza #86973952 (#184) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én is a hivatalos ota frissítést engedtem rá. Ez jött meg márciusban. Azóta nem emlékszem, hogy lett volna ota. Egyébként v10e nekem is a verzió és februári a biztonsági.

(#186) #86973952 válasza dkovizoli (#183) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nova Prime verzió van fent, meg mellé a Tesla plugin, ami jelzi az ikonokon az értesítéseket. Nekem semmi gondom nincs vele.

Swipe menü -ből a Taskbar nevű app van, de igazából rájöttem, hogy nálam semmi értelme. Nova -n csináltam az alkalmazás menüre gesztusvezérlést, a felesleges programok (amiket nem használok) eddig is el voltak rejtve. Szóval nekem ez is elég.

Szerk.:
Jahhh, nálam is a v10e van fent.

Arra gondoltam, hogy neki az az utolsó. DE miután lehet más régiós, vagy egyedi ROM, így akár lehet ugyanez is más elnevezéssel. Akkor lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#187) dkovizoli válasza #86973952 (#186) üzenetére


dkovizoli
addikt

Aha, köszi. Nova-t anno megvettem én is akciósan, egyik telón az is van, ha már meg van. Itt kipróbálom azt a taskbart, azután lehet nova lesz belőle. G4-en egész jó lett.

(#188) #86973952 válasza dkovizoli (#187) üzenetére


#86973952
törölt tag

G4 -en kb. 2 napig volt fent a Nova. Nekem telefonon annyira nem jön be, meg szeretem a gyári időjárás widgetet. Illetve Nova -val a Smart Bulletin -ről is le kell mondanom.

Ez a bajom a külső launcher -ekkel, hogy nem lehet beágyazni a gyári felület egyedi megoldásait. Bizonyára szándékosan. Pl. HTC BlinkFeed.

(#189) #86973952


#86973952
törölt tag

Megfolyt a kijelzőnél a ragacs, szóval megy következő héten a Váci úti szervizbe. :D

Gondolom a melegedés miatt.

(#190) nickedez89 válasza #86973952 (#189) üzenetére


nickedez89
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen szerkentyűt a telenor-nál, v10e -re frissítette magát rögtön. A leírt problémákkal eddig nem találkoztam! Egyelőre nagyon tetszik, gyors és nagyon szép a kijelzője. Ebben az árban igazából nem tálaltam jobbat ami ugyanezeket vagy többet tudna!

Porterocka mivel sikerült úgy felmelegíteni, hogy megfolyt a ragacs?:F

Ez a tab egyébként nem támogat gyorstöltést? A gyári töltő elég lassúcska!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#191) #86973952 válasza nickedez89 (#190) üzenetére


#86973952
törölt tag

Használattal. Gondolom nem volt jó az illesztés, levált, aztán megfolyt.

Szerk.:
Elvileg a QC 2 már támogatott Snapdragon 800 -tól. Tehát sanszos, hogy maga az eszköz is támogatja, szerintem 9V/2A alapon. Még nem teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#192) nickedez89 válasza #86973952 (#191) üzenetére


nickedez89
senior tag

Nekem van itthon egy 9V/1,67A gyorstöltőm, amit Snapi 652 telóhoz adtak, majd kipróbálom csak első töltésre nem akartam azt használni! Igazából fura lenne ha pont egy ekkora teleppel rendelkező cucc nem támogatná a QC-t!

Más: Normális TG-t lehet venni a kijelzőre? Feltapad rendesen?
Illetve tokot tudtok javasolni?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#193) #86973952 válasza nickedez89 (#192) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az elsődleges dolog az, hogy az SoC mit támogat. Pl. QC 3 -at biztosan nem. Snapdragon 652 -re már QC 3 -at is lehet használni.

Én ilyen tokot vettem hozzá. Gyorsan kellett és sok helyen néztem, így már nem emlékszem hol. 2-3 ezer körül volt akciósan. Kintről olcsóbb, itthon sok helyen a duplája is lehet.

Nekem fontos volt, hogy ki tudjam támasztani és ezt a tokot elég jól lehet hajtogatni. Jól bírja a strapát is, egyébként utángyártott. Perifériát szoktam használni hozzá, így nem mindig fogdosom a kezemben. Kivágások tökéletesek rajta, egyedül a SIM slot van rejtve, ami általában normális.

[ Szerkesztve ]

(#194) nickedez89 válasza #86973952 (#193) üzenetére


nickedez89
senior tag

Köszi a gyors választ! Ezt a tokot néztem én is most hirtelen, persze edigital 7ezret kér érte! :Y
Kézben tartva is jól hasznalható ez a tok? Tehát hátra lehet csapni a flipet és ott marad szépen?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#195) #86973952 válasza nickedez89 (#194) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem marad ott, mert masszív tok és belül van a mágnes. Viszont simán hozzá lehet fogni. Az ütődések, leejtés ellen nagyon jól véd.

(#196) nickedez89 válasza #86973952 (#195) üzenetére


nickedez89
senior tag

Értem, köszi, akkor lehet, hogy nem is kell mellé annyira TG? :)
Mennyire lehet karcálló vajon a kijelzője? Persze egy tablet kevésbé van kitéve a karcoknak mint egy teló az állandó zsebre és egyéb helyekre rakosgatással, de azért jó lenne ha makulátlan maradna két év múlva is! :)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#197) #86973952 válasza nickedez89 (#196) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kevésbé van kitéve, de mint minden, ez is tud karcolódni. Pl. az ilyen ráhajtható tokoknál a belső általában puhább anyag, amibe bele tud akaszkodni pár szemcse.

Nekem mondjuk nincs rajta fólia, mert nagyon az elején vettem és sehol nem lehetett rá normálisat kapni. Aztán valahogy el is felejtettem a dolgot. Annyi viszont biztos, hogy szét lehet tapicskolni a kijelzőt, ha nincs rajta semmi. Szóval én is fogok rá venni.

(#198) nickedez89 válasza #86973952 (#197) üzenetére


nickedez89
senior tag

Most rendeltem be németből a tokot amit mutattál, meg hozzá 2db Crystal Clear fóliát, majd meglátom milyen!
Csütörtökön vagy pénteken érkezik, addig meg hímestojás bánásmód lesz!:D

Létezik, hogy 12 óra alatt (folyamatosan Wi-fi-n), 1 óra 20 perc kijelzőidővel 3% -ot bírt merülni?
Gondoltam, hogy nem fog folyton lemerülni, de az nagyon jó lenne, ha így bírná!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#199) #86973952 válasza nickedez89 (#198) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az gyanítom nem pontos, de nagyon jól bírja a gép.

(#200) dkovizoli válasza nickedez89 (#198) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én most rendeltem ebayről üveget. Remélem jó lesz, mert csak 940n-re találtam 10.1 collban. Egyébként tényleg jól bírja, én legtöbbet 4g-n használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.