Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:28

LOGOUT.hu

LG G2 mini téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) #84490496 válasza ZiD (#349) üzenetére


#84490496
törölt tag

Hajnali 2-ig játszottam a roottal és az sd kártyával.Amit egy öreg samu ace 1 látott,azt a mini nem.A samuban végül leformáztam a kártyát cwm-ben és csak ez után látta a mini is.Hiányzott a mininek az sd kártya meghajtó betüjele és nem mindegy az sem,milyen néven szerepel a kártya.

(#352) ZiD válasza #84490496 (#351) üzenetére


ZiD
tag

Köszönöm, kipróbálom :R

(#353) #84490496


#84490496
törölt tag

Ha valakinek szolgáltatós progikkal teletűzdelt a rom,akkor nyugodtan csinálja meg:

-fejlesztői lehetőségek engedélyezése ( Menüt előcsalogatni sztem már mindenki tudja,hogyan kell..)
-usb hibakeresést bekapcsolni
-a telefonon a rádugott pc-t engedélyezni kell ( bepipálni,hogy mindig kapcsolódhat)
-innen meg mehet a gyári recoba bootolás :
-pc-n terminálban adb shell
-reboot recovery.

Ugyanaz,mint a root-os leírásnál.A wipe cache és wipe data/factory reset kiszedi a szolgáltatós cuccokat.Igaz,hogy a belakott telót rehet ujra konfigolni,viszont a sok szolgáltatós ba** .. izé: programok nem lesznek jelen.

Ha ezt már mindenki tudja/tudta,akkor elnézést, nekem még új a teló is,meg ez a folyamat is.
Root: az xda-s root a t-s cuccal nálam nem ment a legfrissebb romon,sem a vroot, sen az universalroot nem tudott a telóval mit kezdeni.Egyenlőre rútolatlan :)

(#354) #84490496


#84490496
törölt tag

Aki rootolta már a telóját : Ha nem probléma,akkor az fstab.g2m file-t el tudná valaki küldeni privátban? Ez egy 2,08K -s file,tehát nem túl nagy,de kéne a partició kiosztás miatt..

Köszi!! :R :R

(#355) rozsi71


rozsi71
tag

Valahonnan lehet gyári romot letölteni ehhez a telóhoz? Csak azért, mert az előző samu telómat sosem a gyári frissítővel flasheltem, de itt nem találok letölthető romot.
Ezt a linket kaptam, de itt nincs a mini.

(#356) Imike_80 válasza rozsi71 (#355) üzenetére


Imike_80
aktív tag

A G2 fórumon úgy tudom, hogy ezt a firmware gyűjteményt használják. Sajnos a G2 Mini még nincs benne ebben a listában, de jó lenne, ha belekerülne. Nem tudom mennyire hasonlít az L90 firmware-e erre. Ez még sajnos nincs kipróbálva.

#Fakirr1: Megteszed, hogy szájbarágósan leírod, hogy minek mi a menete? Mik kellenek hozzá, miket kellene letölteni, honnan, stb. Vállalna valaki egy összefoglalót? Vagy még korai? Amiben benne lenne a root, unroot, csak minden részletesen, hogy kvázi bárki meg tudja csinálni egy leírás alapján.

(#357) #84490496 válasza Imike_80 (#356) üzenetére


#84490496
törölt tag

Egyenlőre szerintem korai. A blogomban le fogom írni,de nekem még csak 3 napos a teló. Holnap melóhelyen megnézem,hogy jó-e a jtag progim hozzá,illetve megprobálom rootolni,mert egyenlőre a gyári reco nekem semmilyen file-t nem lát,csak mappákat. Ha sikerült rootolni,akkor Bagyusz( SP és Alca 995 romok szerzője) ;Keeperv85 (sztem őt nem kell bemutatni :) ) és a többiek segítségével nekiesek a rom készítésnek..

(#358) Imike_80 válasza #84490496 (#357) üzenetére


Imike_80
aktív tag

OK. Előre is kösz! Dobj majd ide egy linket a blogodhoz!

Holnap én is telepítek egy friss W7-et, vagy kerítek egy XP-s gépet és megpróbálom frissíteni a Telenor-os ROM-ot, mert az tűnik a legelcseszettebbnek.

(#359) #84490496 válasza Imike_80 (#358) üzenetére


#84490496
törölt tag

A nevem alatti blog feliratra kattints :D

(#360) rozsi71 válasza Imike_80 (#356) üzenetére


rozsi71
tag

Ez ugyanaz, mint amit én is linkeltem, csak Te már a G2 oldalát küldted. Akkor ezek szerint nincs más lehetőség, mint várni, hogy bekerüljön. Azért köszi. :)

(#361) #84490496


#84490496
törölt tag

Ha valaki nem tudta rootolni a telót,de szeretné: EZZEL megteheti. Egy apk file-t kell letölteni,felmásolni a telefon memóriájába vagy az sd-re és futtatni. 15mp után ujraindul a teló magától és rootolva van.
Lépésről lépésre:

Ellátogatsz ide . Középen van egy nagy narancs színű jel, arra rákattintasz.
Letöltöd ezt az apk-t. A vírusirtók egyből karanténba helyezik,illetve a chrome böngésző is jelez!! Én chrome-ot használva kijelöltem,hogy mégis őrizze meg a file-t,így nem nyavalygott.
Bemásoltam az sd kártyára az apk-t, majd a telón telepítettem. Telepítéskor kiírja a program,hogy 15 mp mulva a telefon magától ujraindul és tényleg. Reboot után rootolva van, ezt a root explorerrel ellenőríztem. Minden rendszer file-hoz hozzá tudok férni végre!!

(#362) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

A három ujjas alkalmazás oldalra csúztatás megy ezen a telón?

(#363) Artika válasza #84490496 (#361) üzenetére


Artika
aktív tag

Üdv.
És a Root explorerrel megpróbáltál már másolni belső memóriából SD re? Engedi?

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#364) #84490496 válasza Artika (#363) üzenetére


#84490496
törölt tag

Igen és igen :)

(#365) Imike_80 válasza #84490496 (#361) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Köszönjük! ;)

Blogod megvan. Figyelem! Hátha valami kerül fel oda is ;) Bár, míg nincs másik ROM, addig nem túlzottan sürgetős a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#366) #84490496 válasza Imike_80 (#365) üzenetére


#84490496
törölt tag

Elvileg jövő hétre megérkezik a mikro sata/sata átalakító,utána nekiesek. Elsőnek cwm a terv,utána cm11

(#367) fecske95


fecske95
tag

Tegnap megjött a G2 mini, amit az asszonynak rendeltem...
Első indítás után 370 MB szabad memória...
5-6 progi telepítés meg szolgáltatás aktiválás után a futó skypeal együtt is maradt 300MB
Úgy tűnik nagyon jól kezeli a memóriát és tényleg fürge kis jószág...
Az akuról most még nem tudok nyilatkozni, de reményem szerint azzal sem lesz gond az eddigi fórumos beszámolók alapján.
Ami a legfontosabb, hogy a feleségemnek is bejön, úgy, hogy előtte csak képen látta... :-)

[ Szerkesztve ]

(#368) tigerjoco


tigerjoco
tag

Hali, nekem olyan problémám van így 1 hónap használat után, hogy a belső tárhelyen már csak 300 mega van a 3,5 giga szabad helyből, pedig az 50 megabájt feletti programokat mind átraktam az sd kártyára. Nem tudom mi foglalhat ennyi helyet. :(

(#369) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok! Tegnap óta én is egy ilyen készülék tulajdonosa vagyok :) (Telekom) Eddig nagyon tetszik, gyors, stabil, jók a feature-ök. Első indításnál FOTA-n dobott frissítést, azt rögtön fel is telepítettem vele, majd nyyomtam rá egy gyári visszaállítást és úgy pakoltam rá a programjaimat. Szeretném megkérdezni, hogy Nova Launcherrel lehet valahogy használni ezeket az LG feature-öket (dupla koppra ébred és duppla koppra zár a képernyő? Rootolni nem szeretném.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#370) #84490496 válasza tigerjoco (#368) üzenetére


#84490496
törölt tag

Fogadjunk,hogy az pc -vel szinkronizáltad,ahol megadtál pár file-t,amit átküldtél a telora.. nekem legalábbis ez volt a probléma.

(#371) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Segítsetek legyetek szívesek, mert már nem tudom,mit csináljak. Még mindig a programok külső sd-re írásával küzdök. Átírtam a platform.xml-t,átállítottam 644re a jogosultságot, elég sok mindent utána olvastam,de nem megy.Mappákat át tudok helyezni, de a programok nem írnak az sd-re. Pedig mondjuk a Titanium jó lenne,ha oda mentene. Mit próbáljak még meg? Köszi

(#372) tigerjoco válasza #84490496 (#370) üzenetére


tigerjoco
tag

Nem, ez a probléma, kipróbáltam, töröltem egy programot ami 500 mega volt és az sd kártyára volt rakva és majd 400 mega felszabadult a telefonról. Nem értem, hogy ha átrakom az sd kártyára a programokat, akkor a nagy részét miért hagyja a telefon tárhelyében.

(#373) Artika


Artika
aktív tag

Üdv.
Van valamilyen gyors adatátviteli lehetőség, módszer amivel a PC ről a telefonra, SD re lehet másolni file-okat?
Az MTP vel mindig kiakad:-(

THX

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#374) fecske95 válasza fecske95 (#367) üzenetére


fecske95
tag

Aku tapasztalat:
első feltöltés után 4. nap este tettük töltőre a telót 23%-on volt az aku tehát simán ment 4 napot...
- telefonálás, fényképezés, net, napi 1-1,5 óra kijelző használat + wifit az asszony mindig kikapcsolja még otthon is. Persze mindezt mértékkel, nem vitte túlzásba a használatot, de engem akkor is meglepet... :-)

(#375) rozsi71 válasza Artika (#373) üzenetére


rozsi71
tag

Én wifin szoktam ezzel másolni: [link]
Valmilyen FTP kliens (pl, filezilla) kell hozzá, és már mehet is a másolás. De a KitKat miatt az SD-re nem igazán akar másolni.

fecske95: Nálam is 4-5 napot megy egy töltéssel. Nagyon ott van az akksija.

[ Szerkesztve ]

(#376) Artika válasza rozsi71 (#375) üzenetére


Artika
aktív tag

Akkor érik a Root... mert már nagyon unom a tehetetlenséget....
Van Unroot is elérhető, ha valami gebasz lenne és szervíbe kell vinni?

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#377) rozsi71 válasza Artika (#376) üzenetére


rozsi71
tag

Én is nagyon gondolkodom a root-on, de szerintem várok még vele.
Elvileg van unroot is már írtak róla a topicban.

(#378) gekkoXT válasza Artika (#373) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Kiveszed az sd-t bele egy átalakítóba és direktben a pc-ről rámásolsz.
:D

(#379) Artika válasza gekkoXT (#378) üzenetére


Artika
aktív tag

😄 erre nem is gondoltam....😃
Inkább a belső volt a fontosabb.

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#380) tigerjoco válasza #84490496 (#370) üzenetére


tigerjoco
tag

Na megtaláltam a probléma forrását. Az android/obb mappában volt egy random 1,5 gigás fájl amit nem tudtam mihez kötni, így kitöröltem. Azóta van 3 giga szabad helyem. :)

(#381) #84490496 válasza tigerjoco (#380) üzenetére


#84490496
törölt tag

Az első dolgom gépre csatlakoztatáskor,hogy a .secure és egyéb rejtett mappákat törlöm az android és a lost dir könyvtárakkal együtt. Bocsi,nálam ez rögzült a samu galaxy3 óta.. (kb 5-6 éve..)

(#382) Imike_80 válasza #84490496 (#381) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Ezt az LGMobile Phone Software Update Tool nevű progit sikerült valakinek felraknia? Próbáltam Win XP, Win 7 alatt, 32, 64 bites alatt egyaránt, kikapcsolt vírusirtóval, tűzfallal, de egyszerűen nem megy fel. Mit csinálok rosszul? Az Eszközkezelőben minden fel van telepítve! Status Bar kb. 3 pötty után megáll, s nem települ a program.
Nem tudom frissíteni semmivel a telefonomat. Már 2 hete szenvedek a frissítéssel, de semmi eredmény. Ez nem telepszik, az LG PCSuite pedig még mindig ezt dobja.
Valakinek valami ötlet? Nem akarom leadni a Telenornál, mert hetekbe telik, mire visszakapom a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#383) rozsi71 válasza Imike_80 (#382) üzenetére


rozsi71
tag

Nekem simán felment win7 64 bit-re. Kicsit lassú volt, de felment. Én az USB driver telepítésével szívtam, mert a programon belül választottam ki, hogy telepítse az viszont nem akart felmenni. Aztán a G2 drivere felment, és működik is.
Mondjuk használni nem használtam azóta sem, igazándiból csak a driverek miatt tettem föl.

Szerk: Bocs, benéztem....Én a support tool-ról beszélek. :W (vagy az ugyanaz? az exe fájl neve ugyanaz)

[ Szerkesztve ]

(#384) #84490496 válasza Imike_80 (#382) üzenetére


#84490496
törölt tag

Kb egy óra múlva otthon leszek,megnézem win 8.1 alatt mi van nálam fenn..

(#385) Panka23


Panka23
csendes tag

Sziasztok!

Már 1-2 hónapja nézegetem a telefonokat, és ma megszületett a döntés, hogy a G2 mini lesz a szerencsés áldozat. :)) :DD De csak abban az esetben, ha max 80-ért meg tudom venni függetlenül, de most szembesültem azzal, hogy ahol kinéztem a telót nem 4G-s. :O Lehetséges ez szerintetek vagy csak a honlapon történt elírás?
Eddig ennél a telefonnál nem találkoztam többféle felszereltséggel, ezért lepődtem meg annyira. De lehet, hogy ez eddig ennyire elkerülte a figyelmemet?!

És a honlap (függetlenül 2 év garival jobb ajánlatot nem találtam megbízható bolttól):
http://vip-phone.hu/LG-G2-Mini-D620-Mobiltelefon-

A fórumot már végigolvastam, de lenne még 1 kérdésem :F
- A wifi-je mennyire erős? Most jelenleg X8-am van, de az veri otthon a többi "újabb" készüléket, pl.: M tech a tab 5 és Xperia L (mivel betonpanelekból készült a kecó, így elég nehéz 1-2 helyen wi-fi jelet fogni, de az x8-al nem igazán voltak gondok, tudom, hogy nem egy kategória, de mivel már találkoztam ilyennel... És eddig csak sonym volt, nehéz a váltás és kell valami, ami számomra nagyon fontos :D)

Köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#386) #84490496 válasza Panka23 (#385) üzenetére


#84490496
törölt tag

Létezik tegra4-es változat. Dél Amerika lett volna az elsődleges piaca,abban nincs LTE támogatás.

Wifi:nálam 5 db 30 cm-es téglafal,ebből 2-t a range extenderrel nyomok át. Ott is veszi a jelet,ahol a pc-mben lévő tp-link már semmit nem lát :)

(#387) #84490496 válasza Imike_80 (#382) üzenetére


#84490496
törölt tag

LG mobile tool:

Ez megy win 8.1 alatt nálam.

(#388) Imike_80 válasza #84490496 (#384) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Hali! Köszi, hogy megnézted! Egyedül 8.1 alatt nem próbáltam, de most nincs is időm telepíteni emiatt.

Egyszerűen NEM telepszik fel :S Biztos nálam van valami gebasz, csak egyszerűen nem tudom mi. Ma telepítettem cégnél teljesen szűz 32bites W7-et. Arra sem ment fel. Nem értem az okát! XP-n is próbáltam, mert előtte az volt a gépen. Arra se ment fel. Hihetetlen. Egyszerűen nem jövök rá, mit csinálok rosszul, pedig biztosan nálam van a hiba. Nem unalmaskodok már vele... Majd lesz valami...
@rozsi71: W7 64 biten nekem eljut egy ideig, aztán eltűnik a telepítés ablaka kb 1/3 résznél, majd nem csinál semmit a továbbiakban. A Start menüben benne van a program mappája, de üres.
@Panka23: Nekem Xperia Neo-m volt, majd egy L. Aztán meguntam a Sony-t. Szerintem a G2 Mini WiFi jelerőssége is felveszi a versenyt azokéval, minden másban meg sokkal jobb ez a kis LG. Nekem 3 antennás TP-Link van, de a jelerősséget visszavettem, mert maxon van a jel mindenhol a panelben, még az erkélyen is süvít a net. ;)

(#389) Panka23


Panka23
csendes tag

Köszönöm a válaszokat Fakirr1 és Imike_80. Tegnap nem bírtam már magammal és megvettem. :DD :)) Nagyon tetszik, úgy érzem, hogy nem fogom megbánni a márkacserét. :)
Eddig az albinál jól produkált a wi-fi, kíváncsi vagyok otthon mennyire megy majd és az udvaron meddig merészkedhetek vele. :)

(#390) dzsordzs69 válasza Panka23 (#389) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Én hétvégén az udvaron szalonnasütés közben wi-fin néztem a vb-t, kb 10 méterre a router- től. Akadás mentesen ment. :)

(#391) kapi.L


kapi.L
csendes tag

Tulajok! Másnál is gondolkodik a rendszer néha menübe lépésnél? Nálam mostanában menübe lépés után csak szemezek a háttérrel, meg a fülekkel üresen, aztán egyszer csak jönnek az ikonok is :F

(#392) ocsongi


ocsongi
újonc

Egy kis egítség kéne! Ha egy programból ki akarok lépni sokszor ez jelenik meg: "kezdőlap kiválasztása: Easy home / kezdőlap." Hiába választom ki, újra és újra megjelenik !

(#393) dzsordzs69 válasza ocsongi (#392) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ráböksz valamelyik re, és utána a "mindig" -re nyomsz, nem a "csak egyszer "-re.

(#394) Gabrielgray válasza ocsongi (#392) üzenetére


Gabrielgray
tag

Ez nálam is előjön naponta többször is.Tuti valami telenoros hiba.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20 pro

(#395) ocsongi válasza dzsordzs69 (#393) üzenetére


ocsongi
újonc

hiába bökök a "mindig"-re ugyanúgy előjön újra és újra :(

(#396) #84490496 válasza ocsongi (#395) üzenetére


#84490496
törölt tag

Usb hibakeresést kapcsold be a fejlesztési ezközöknél,majd pc-n adb-vel adb reboot recovery. Ott wipe data/factory reset és a telenoros cuccok is eltűnnek,ha jól sejtem..
Nekem T-s romból is kikapta a sok T cuccot :)

(#397) hyperman25


hyperman25
tag

Az LTE-s és a nem LTE-s változat között van valami lényegi különbség?

(#398) #84490496 válasza hyperman25 (#397) üzenetére


#84490496
törölt tag

Igen. A proci.

(#399) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Valaki találkozott már olyan problémával, hogy sokat késnek az e-mailek (Gmail) és az egyéb üzenetek (15-30 perc)? Van esetleg rá valami megoldás?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#400) #84490496 válasza Crvsh3R (#399) üzenetére


#84490496
törölt tag

Nálam T-mobil csinál olyat,hogy egyszerűen nincs térerö 2-3 percig,majd adatforgalom feltöltés van,letöltés nincs. Sztem hálózat hiba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.