Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B1T3


B1T3
addikt

Ezek a kijelzők már azt a szintet képviselik, hogy nehéz beléjük kötni. (Mondjuk itt bizonyára annyit meg lehet jegyezni, hogy a feketéje valószínűleg nem annyira -– úgymond – szép, mint az AMOLED-é.) Legfeljebb a méretükbe, mert nem mindenki szereti az ekkora tepsiket.

[ Szerkesztve ]

(#2) sdd2


sdd2
veterán

Szép képe van a cikk alapján, köszönjük az írást.

Van egy elírás dr. Kind

A masszív fényerő mellé jókora betekintési szöget társulnak, a ...

Az a társulnak helytelen a szövegkörnyezetet tekintve. :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#3) dr. Kind válasza sdd2 (#2) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

köszi, javítom is :R

(#4) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Először a competitor a SAMOLED HD volt, aztán meg valami 3,5" körüli gagyi LCD...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5) zack válasza B1T3 (#1) üzenetére


zack
nagyúr

Mivel az AMOLED úgy éri el a feketét, hogy lekapcsolja a ledeket, nem nehéz jó feketét előállítani. :U
Ezért nem lesz soha ilyen feketéje a többi panelnak. Talán még a régebbi (M)VA / (S)PVA panelok tudták a mélyebb feketét, de azok is jóval korszerűtlenebbek voltak mint az IPS.
De a mély feketénél ki is fújtak az AMOLED pozitívumai az IPS-sel szemben. :U
Egyébként azért mert az IPS-ben kevésbé fekete a fekete, ettől még globálisan a vizuális élmény nagyobb, és realisztikusabb szineket produkál, mint bármelyik másik paneltipus.

Mondom ezt IPS (DELL U2711), és SAMOLED (Galaxy S2) tulajként, mielőtt bárki is megvádolna elfogultsággal. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Na ez egy tipikus vitagerjesztő téma lesz. Személy szerint nekem ezzel nem sok újdonságot mondtatok csak leírtátok a méretét, meg hogy milyen is az IPS. 2012-ben már a csúcskészülékek kijelzői mind tökéletesek mindegy milyen technológiát használnak. Még így egy hónap használat után sem látom mitől lenne rossz az SIII pentile kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#7) zack válasza Dr. X (#6) üzenetére


zack
nagyúr

Egyszerű. Majd odateszed a telódat a 4x mellé és meglátod. :)
Ha nem látod meg, akkor tényleg tök mindegy, hogy mit használsz. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8) Dr. X válasza zack (#7) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy nem lehet két kijelző között különbség csak hogy baromság a legapróbb részleteket is kiemelni.. Attól hogy x dologban lesz különbség még a másik nem lesz egy használhatatlan cucc. "Élethűbb színek vannak az IPS-en" tipikusan olyan összehasonlítás ami teljesen felesleges. Ha már SIII az ellenpélda az ottani színek is tökéletesek.

(#9) zack válasza Dr. X (#8) üzenetére


zack
nagyúr

Messze van az azért a tökéletestől. Persze ettől neked még bejöhet, nem akarlak meggyőzni.
Vizuálisan többet nyújt egy IPS. Nézz meg egy iPhone 4/4S kijelzőt...Igaz csak 3,5 col, de IPS. Az se baj ha nem látsz különbséget, mert nem lehet mindenkinek egyformán jó szeme. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#10) B1T3 válasza zack (#5) üzenetére


B1T3
addikt

Tisztában vagyok vele, sőt magam is AMOLED kijelzős telefont használok éppen. :) Csak egy egyszerű megjegyzés volt, mivel az AMOLED-del szembeállítva a többi kijelzőtípust gyakori kritika, hogy máshol a fekete csak sötétszürke. (Pedig tény, hogy több tényező is van, ha a kijelző előnyeiről és hátrányairól beszélünk, de most ez nem ide tartozik) Ezt pedig természetesen nem azért írom, mert számomra annyira zavaró volna máshol a fekete.

Mindenesetre a Samsung Galaxy Nexusnál pont látványos a dolog, mert a virtuális gombok hátterénél szép a fekete. Pláne, hogy ilyen a homescreen-em jelenleg.

(#11) Pubilol válasza B1T3 (#10) üzenetére


Pubilol
tag

Én is mindig fekete hátteret rakok ki, ha hosszabb útra készülök. :DDD Másik nagy hibája az amolednek szerintem, hogy a világos színek nagyon durván merítik az akkut. Meg ugye az örökös "kék szín beég" dolog...

(#12) hbalu


hbalu
tag

kijelző alapján kérdés: SGSIII OX vagy 4XHD? rendszerre talán a samu jön be legjobban, hardverileg is az a legerősebb, és jobbak a szoftverfriddítési szokásaik az lg-nél, de egy oylan telefonnál, aminek a nagy része csak a kijelző, mégis csak az a legfontosabb...ezen még el fogok lamentálgatni, ha van valakinek kedve segíthetne dönteni :D

(#13) RaveForce válasza Dr. X (#8) üzenetére


RaveForce
veterán

ráadásul pár kattintás és az s III bődületes színeit is visszalehet fogni az átlag LCD sivárságára...tegye akinek két anyja van..

hbalu! nem kérdés, csakis az SIII ;)

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#14) sdd2 válasza hbalu (#12) üzenetére


sdd2
veterán

Hát én azt mondanám hogy az LG. Ár érték aránya a legjobb, kijelzője is szép (én nem pártolom az amoledet), LG is frissít, igaz lassabban de engem mint folyamatos ROM-ozót ez nem zavar, kérdéses te értesz-e hozzá és van-e rá merszed, kedved. Hardverben az eltérés hajszálnyi...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#15) hbalu válasza sdd2 (#14) üzenetére


hbalu
tag

alapszinten tudok, haver androidjara is en haxoltam gingerbreadet, de szeretem, ha valamin a full hivatalos rendszer fut..az SGSIII ellen a pentile meg a tegrazone van, a 4XHD ellen az, hogy LG es a fizikai home gomb hianya.. meglatom oszig meg van ido, kosz mindkettotoknek a velemenyt

(#16) sdd2 válasza hbalu (#15) üzenetére


sdd2
veterán

Nincsmit. Eddig én is tartottam az LG-től de ha valami volna van gari és elég sokan haxolgatnak LG-t mert viszonylag könnyű és van rájuk jó pár ROM. Nálam az Amoled miatt húznám a szám az SGS3-nál, persze ha csak úgy kapnám nem adnám vissza, ha venném ezt venném, az LG-t. Remélem azért valamit segítettem.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#17) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Hát én sem rajongtam eddig az amoledért, mondom ezt úgy, hogy a Samu Wave-em az Samoled kijelzős volt, de a pirosság és a fos fehér és szőrös betűk nem nagyon jöttek be, tiszta felüdülés volt az SE X10 lcd kijelzője, csak ott meg ugye az volt a baj hogy nem szabványos 800x480 hanem 854es ezért a progikat szépen kinyújtotta, tehát a tűélesség ott is elmaradt, viszont a bladen semmi ilyen huncutság nincs és annak a telefon kategoriájához képest, sztem szép képe van.

Viszont tegnap kipróbáltam élőben egy fehér színű SIII-ast, és hát na, a fikázóknak mondom, hogy nagyon kényes és érzékeny a szemem a hibákra, de ennek tényleg gyönyörű volt a képe, facebook alatt ami főleg fehér, szinte egybeolvadt a telefon széleivel, mintha tejjel lett volna odarajzolva, nagyon dönölű volt, szóval le a kalappal a samu előtt, notenak és nexusnak sztem rondább a kijelzője azokat is láttam élőben, de extázis csak SIII-nál volt.

Szóval ha lejjebb megy az ára, akkor csak ilyen fog kelleni, nincs is értelme pótlékokat keresni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Flash86 válasza Lotusomega (#17) üzenetére


Flash86
tag

Ez a true HD... mé nem lehet HD readynek hívni :F

Csak véletlenül választ nyomtam a tiédre.. :D

[ Szerkesztve ]

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#19) Integra válasza zack (#7) üzenetére


Integra
titán

az ips panelekből meg konkrétan hiányzik a fekete, szóval mindkét technológia messze van a tökéletestől. ha valaki az esetek 90%-ban fekete háttérrel használja az alkalmazásokat és magát a telefont, erre a felhasználási módra sokkal jobbak az amoled panelek mint az ips. ha valakinek meg minden fehér és alapvetően a fehérek az alapbeállításai, akkor az válassza az ips panelt, mert neki meg az lesz jobb.
én személy szerint ki nem állhatom hogy a fekete egy ócska szürke ips-en (az agyonhájpolt 4s vagy 4x panele is ilyen), mert mindent fekete háttérrel használok. így pl nálam az ips kiesik még mindig. de azt nem mondom, hogy az ips szar mert nincsen feketéje.. fordítva sem igaz. még a pentile-ra sem. nincsen győztes, mert tökéletes minden téren maximumot nyújtó technológia sincsen. felhasználási módtól változó személyes preferencia van csak.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) zack válasza Integra (#19) üzenetére


zack
nagyúr

"én személy szerint ki nem állhatom hogy a fekete egy ócska szürke ips-en"

Ez azért enyhe túlzás, ill. ferdítés. :U Ott kezdődik, hogy ezt csak sarkallatos helyzetekben látod, mert amikor egy színes képet kapsz a kijelzőn, megfelelő szinte tökéletes kontraszttal, amit az AMOLED hírből sem ismer, akkor nem érzékeled, hogy a fekete az sötétszürke e vagy sem. Nézz meg egy színes sötétebb képet, videót, egyiken és másikon, és meg fogod látni miről beszélek. Lehet a fekete feketébb AMOLED-nél, de egy sötét tónusú film jelenet szinte egybe fog olvadni és nézhetetlen lesz. A képeknél dettó. Szinte ez az egyik legnagyobb hibája a panelnak hogy valamiért a fekete-fehér megjelenítés nem megy neki, és ezért lesz szinte nézhetetlen egy sötét tónusú film, mert a fehér szürke lesz. A pontos okát nem tudom, majd jön egy szaki aki szakmailag mélyebbre lát mint én, Amoled egyik porcikájában sincs természetesség, ez látszik a túlszaturáltságban, amit nem lehet optimálisra belőni, mert vagy fakó lesz, vagy túlszaturált.
Nem fikázom, Galaxy S2-nél ezeket mind tapasztalom (természetesen az előnyeivel együtt), DELL U2711-es monitornál meg az IPS előnyeit/hátrányait.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21) Integra válasza zack (#20) üzenetére


Integra
titán

ha neked az sarkallatos helyzet hogy alapvetően fekete háttérrel dolgozom, akkor nálad nagy a baj. leírtam tisztán érthetően. te meg vagy nem tudsz szöveget értelmezni helyesen, vagy most is az ips mindenhatóságát igyekszed bizonygatni.. mert a te realitásod más és itt erőlködsz hogy az ips mennyivel jobb. hát nem az, ugyanúgy komoly hiányossága van, az hogy te ezt nem érted mert te még mindig a melyik a jobb panel kérdésen lovagolsz, ez a te dolgod. :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) zack válasza Integra (#21) üzenetére


zack
nagyúr

Nem bizonygatok én semmit. Neked jobb, mert specifikusan azt a részét használod, amiben erős. De az esetek és a júzerek 90%-a általánosságban használja a telefont, nem specifikusan adott feladatra. :U
Belemehetnénk a kijelzők tartósságába is, ahol az OLED pozitívumok nélkül csúnyán elvérzik, tehát úgy globálisan egy fejlettebb szintet képvisel az IPS.
Ettől még lehet jobb számodra az OLED, de azért mert számodra adott dologban jobb, még nem teszi jobb panellé. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#23) RaveForce válasza zack (#22) üzenetére


RaveForce
veterán

De az esetek és a júzerek 90%-a általánosságban használja a telefont, nem specifikusan adott feladatra

és az emberek 99.9%ának a samoled jobban bejön mint az IPS. tapasztalat. ami nem is véletlen persze :P

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#24) zack válasza RaveForce (#23) üzenetére


zack
nagyúr

Megjöttél mint ügyeletes troll? :U
Nem értem hogy a felhasználási feltételek, hogy kapcsolódnak ahhoz, hányan látják jobbnak egyiket ill. a másikat.
De te, mint szakmailag hozzáértő forumozó gondolom kifejted az összefüggést. :B :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25) RaveForce válasza zack (#24) üzenetére


RaveForce
veterán

te trollkodsz itt folyamatosan az IPS-eddel, már mkinek feltűnt, csak neked nem? :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#26) zack válasza RaveForce (#25) üzenetére


zack
nagyúr

Ismét egy szakmai hsz... :B

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27) sdd2 válasza RaveForce (#25) üzenetére


sdd2
veterán

Most komolyan azon vesződtök, hogy melyik a szebb? :DDD Mindenkinek az tetszik ami tetszik...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#28) B1T3 válasza zack (#24) üzenetére


B1T3
addikt

Az embernek általában kellemesebb a természetellenesen túlszaturált kijelző, szóval van valami valóságalapja annak, amit írt. Ezzel továbbra sem foglaltam állást egyik technológia mellett sem. :)

(#29) iOnizer


iOnizer
tag

Nekem egy Samsung Galaxy Nexusom van, valamint most itt van nálam egy LG Optimus L7 is. A kettő kijelző totál más, de ebből vonjuk la a felbontásbeli különbségeket. Az most itt lényegtelen. Nézzük a szineket: SAMOLED: nagyon szép, vibráló színek, nem annyira, mint egy S3-nál, így nem mondható túlszaturáltnak sem. A feketék tényleg feketék, így a kontraszt is sokkal nagyobb.
Ezzel szemben az L7 Nova kijelzője: a színek olyanok, mintha kimostam volna őket, (na nem perwollal :D), fakók. Minden szín sokkal világosabbnak jelenik meg. Ez nagyon zavaró, mert ha pl nézek egy fotót, ahol a táj felett az ég szinte már fehér, akkor az itt fehéren jelenik meg, míg a SAMOLED-en még mindig kék. Nehéz leírni, de mintha nagyobb lenne a képen a dinamikatartomány, kb úgy képzeljétek el. Itt viszont a fehérek, amik szinte reálisak, és tényleg nagyon szépek. A feketék csak valami sötétszürkének mennek el. A betekintési szöge viszont nem olyan jó, mint az AMOLED paneleknek. Mindenhonnan látszik ugyan a kijelző rendesen, de kicsit kékes, vagy sárgás árnyalatú lesz. Azt természetesen tudom, hogy az L7 kijelzője nem áll valami közel a 4X HD kijelzőjéhez, de gondoltam leírom, mert ezek most itt vannak a kezemben, és látom, tapasztalom a különbséget

Alá bizony

(#30) RaveForce válasza iOnizer (#29) üzenetére


RaveForce
veterán

pontosan így látom énis, ahogy te, viszont azt hozzátenném, h az SIII-nál a fehér is rengeteget javult, meg úgy az egész az előzőekhez képest :)

L7 kijelzője nem áll valami közel a 4X HD kijelzőjéhez

felbontásán kívűl az is egy ugyanolyan IPS, mint az L7, attól sem kell csodát várni

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#31) hbalu válasza sdd2 (#14) üzenetére


hbalu
tag

alapszinten tudok, haver androidjara is en haxoltam gingerbreadet, de szeretem, ha valamin a full hivatalos rendszer fut..az SGSIII ellen a pentile meg a tegrazone van, a 4XHD ellen az, hogy LG es a fizikai home gomb hianya.. meglatom oszig meg van ido, kosz mindkettotoknek a velemenyt

(#32) RaveForce válasza hbalu (#31) üzenetére


RaveForce
veterán

SGSIII ellen a pentile

az ne legyen, ekkora felbontásnál, csak mikroszkoppal észrevehető a dolog, nézd meg magad ;)

meg a tegrazone van

nemvagyok benne annyira az androiban, de olvastam másoktol, h ezt meg elég könnyen meg lehet kerülni :)

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#33) hbalu válasza RaveForce (#32) üzenetére


hbalu
tag

Megnéztem már többször is saját kézben az SGSIII-at, normál távolságból tökéletes kijelző jó élekkel és kellemes színekkel, nagyon közelről nézve azért ki lehet szúrni pixeleket. Jó lenne mellé tenni egy One X-et, vagy 4X HD-t, csak ugye t-mobile-nál egyik sincsen kiállítva.. A pentile félelmeim főleg két irányból erednek, egyrészt volt egy Omnia 7-em, azon 480x800 as felbontásnál 4 hüvelykes kijelzőn egyszerűen szőrös volt minden, főleg, hogy én a fehér háttérrel használtam. Nem szeretem, ha totál sötét az egész menürendszer, ez nem tetszett az iPhoneban régen, és az Ice Cream Sandwich beállítások-menüjében (Lg-nél ha jól emlékszem az is világos). Másik dolog meg, hogy őszig iPhone 4-et használok, annál meg tényleg egy kósza pixelt, kijelzőhibát nem talál az ember, és nyilván erre vágyom nagyobb méretekben is. Írtam most egy listát a szókerülő telefonokról, majd szépen levezetem mindegyik előnyét, hátrányát, aztán októberre csak eljutok valami döntés felé... Vagy kijön az új iPhone, és képes lesz akkorát szólni, hogy megvegyem (a pletykák alapján nem lesz az..)

(#34) Integra válasza hbalu (#33) üzenetére


Integra
titán

oszt te milyen távolságból használod a telefont kis pixelhuszár? :)) 10cm távolságból? akkor neked ips kell!! :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) hbalu válasza Integra (#34) üzenetére


hbalu
tag

nem arról van szó, csak ha az ember 150 ezer forintért vesz egy telefont, amiben négymagos processzorszörnyeteg van, egy rakás funkció, újítás, meg egy ordas nagy kijelző, akkor azt mondom, hogy mindegyik legyen ott a szeren, és ne csak "jó az nekem úgy is" szinten. Nyilván eldöcög az egymagos, vagy ne adj isten kétmagos telefon is, bőven a használható szinten belül..kijelzőkre nálam ugyanez vonatkozik, a harmincezres teelfonban nem fogok kötözködni, de egy-egy gyártó zászlóshajója egészen másik szint

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.