Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Majd ha jön a wunderdriver.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) westlake


westlake
félisten

Vicc ez az egész. Saját magát égeti az AMD azzal, hogy nem tudja kiszolgálni az igényeket.

Play nice!

(#3) Raymond


Raymond
félisten

A Gigabyte azt mondja nem igaz hogy nem lesznek: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) X Factor válasza westlake (#2) üzenetére


X Factor
addikt

Nem védeni akarom, de gondolom ezek megint a beszállÍtokon múló dolgok.

Nem ők az elsők se nem az utolsók, akik küzdenek ezzel, h. megjelenéskor nem tudják a piacra szánt mennyiségét forgalomba dobni. Ami rossz nekik, rossz a usernek és még az általános megítélésnek is.

Ellenben, pont az volt a késésre az egyik kifogás, hogy ezt akarják elkerülni.

Make things work

(#5) Televan74


Televan74
nagyúr

Remélem a gyártók most már összeszedik magukat, és tolják az arcunkba a Vega kártyákat. ;] :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) MK VII válasza X Factor (#4) üzenetére


MK VII
veterán

Talán nem kéne félévente előrukkolni egy új vagy átnevezett modellel...
Bőven ellennénk 2 évenkénti új modellel, nem égnének be a hiány miatt, mert lenne idő legyártani őket.
Szóval igen is az AMD vagy akár az NV hibája, ha nincs készletük... Nem kérte őket senki, hogy évente hozzanak új modellt.
Szaladnak a telefongyártók trendje után, hogy minél több pénzt ki tudjanak húzni az emberekből, akár annak az árán is, hogy tiszta hülyének meg komolytalannak nézetik magukat a késő készletekkel meg a kártya megjelenése után fél évvel megírt végre használható driverekkel.

[ Szerkesztve ]

(#7) Cathulhu válasza MK VII (#6) üzenetére


Cathulhu
addikt

Hol voltál az elmúlt 20 évben? Szerintem kb most a leglassabb a fejlődés üteme, egy 4 éves 290-el simán el lehet lenni ma is, de 2000ben el nem tudtam volna képzelni a dolgot egy 1996-ossal, vagy 2004-ben egy 2000-essel.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8) X Factor válasza MK VII (#6) üzenetére


X Factor
addikt

Egyetértek az utánad hozzászólóval, ilyen ritkán mint mostanában rég fejlesztettem gépet.

Én spec több mint egy éve várok egy 1070/1080 kaliberű amd vga-ra, a Freesync és ultrawide miatt. Nvidia oldalon ott van szintugy a 144hz és wqhd, 4k felbontásokba meg bele se megyek.

Ráadásul alapvetően nem csak úgy a vakvilágba készülnek a kártyak. Nem is kötelező megvenni őket, ellenben piaci igényekre reagálnak a gyártók a kihozatallal, különben nyilná rajtuk is maradna.

Elég sokan várják ezeket a termékeket, ráadásul szerintem az általad emlÍtett 2 év is nagyjából stimmel, ha a fury->vega, 980->1080 vonalat nézzük.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#9) MK VII válasza Cathulhu (#7) üzenetére


MK VII
veterán

Azt ne mond nekem, hogy 15-20 éve, félévente jött egy új modell akár VGA-ból akár processzorból.
Volt valami aztán 2-3 évig semmi, aztán megint valami újabb, aztán megint semmi.
Az lehet, hogy elvagy a 290-el, de azóta kijött 4 újabb generáció. Tehát évente 1.
Ha rosszul emlékszem javíts ki, de nekem régről nem az rémlik, hogy évente egy új meg évközbe valami átnevezés is még ráadásként.

(#8) X Factor
Félreértettetek... Nem azt mondtam, hogy márpedig váltani kell, mert nem lehet nélküle élni, hanem azt, hogy feleslegesen hoznak ki újabbnál újabb modelleket alig fél-1 év alatt... Pont ezért amit ti is írtok. Mert minek váltanál... Semmi újdonság, semmi forradalmi.. Ugyan azt csomagolják más köntösbe évenként, esetleg egy két utasításkészlettel kiegészítve, kevesebb fogyasztással.
HBM-mel is mit küzdenek... Mióta létezik és gyártásba is lehetne hozni, de hát annyira látszik, hogy direkt húzzák halasszák, minden mást kitalálva, csak, hogy még későbbre tartogathassák a bummot.

Régen akkor volt új dolog amikor újdonságot is hozott..

[ Szerkesztve ]

(#10) Cathulhu válasza MK VII (#9) üzenetére


Cathulhu
addikt

Régen sokkal nagyobbak voltak az ugrások, ha egy proci nem ugrott 20-30%ot egy generációval, akkor már mindenki húzta a száját, manapság meg már 5% is elmegy. Ha régen két geforce között csak 70% volt a különbség, akkor jöttek a negatív reviewk, mostanában meg jó ha 3 év alatt jön össze. 480 után az 580 csak javítás, mint ahogy az 1080 után az 1080ti is, új generációra legalább 1.5-2 évet kell várni mindkét gyártónál

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) Yutani válasza Cathulhu (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, egy GeForce256-on mivel játszottál volna 2004-ben, amikor a GeForce 6800-at hozta ki az NV? De ugyanez igaz a CPU-kra, a 2011-ben megjelent i5-ök és i7-ek ma is alkalmasak játékra gond nélkül (ne hardcore gaminre gondoljatok persze).

#tarcsad

(#12) cskamacska válasza MK VII (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Azt ne mond nekem, hogy 15-20 éve, félévente jött egy új modell akár VGA-ból akár processzorból.

Volt az 7 hónap is per gyártó. :P

Accelenation.com - 7 Years of Graphics

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#13) Kisgépkezelő válasza MK VII (#6) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Mióta van GeForce, azóta működik az évenkénti generációváltás, az ATI/AMD meg azóta 1-2 kihagyással ugyanúgy követi őket. Eddig ezzel nem volt gond. Idén sajnos a bányászláz miatt megugrott az igény a VGA-kra, amit az NV kicsit döcögősen, az AMD meg az elbaltázott fejlesztés miatt szinte egyáltalán nem tud kielégíteni. Majd helyreáll a piac.

(#14) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

troll vagy. pont. [link] :D

(#2) westlake te is. pont

Nem szabad a Záemdét és a Vegát bántani! Sosase!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) Lacok


Lacok
őstag

Ez a kérdés már a Shakespeare-i magaslatokat súrolja. ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#16) .LnB válasza Lacok (#15) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mehet indexképbe a hírhez: [link] :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17) do3om válasza cskamacska (#12) üzenetére


do3om
addikt

ÓÓÓÓÓ gyönyörű táblázat!!
3dfx-Nvidia-ATI-Matrox-PowerVR-S3 Régi szép idők! :R Kár hogy elmúlt, aki szerette követni a VGA vonalat annak ez az idő emlékezetes és sajnos soha nem tér vissza.

basszus nem jut eszembe hogy volt e G400-am vagy csak nagyon akartam. Az Expendable-re emlékszem hogy sokat nyomtam, nagyon szép volt de vajon a G400-am miatt vagy nem volt nekem csak simán a nélkül is jó volt. :F

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18) TTomax válasza Cathulhu (#10) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ja,csakhogy a 1080 nem a 1080Ti elődje,hanem a 980utódja.A 1080Ti a 980ti utódja,nem pedig a 1080é.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19) AxBattler


AxBattler
félisten

Úgy izgulok.

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) Cathulhu válasza TTomax (#18) üzenetére


Cathulhu
addikt

Igen, mert nyilvan a 1080 utan visszatertek a tervezoasztalhoz, elovettek ujra a maxwell-t es megint kifejlesztettek pascalt. Teljesen logikusan hangzik.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#21) brumi1024 válasza Cathulhu (#20) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem, fogták a nem tökéletes Titan X chipeket és eladták 1080 Ti-ként.

[ Szerkesztve ]

(#22) MK VII válasza cskamacska (#12) üzenetére


MK VII
veterán

Ohh...
De jó ez a táblázat..
Ezek szerint csal az emlékezetem.. Vagy régen nem követtem annyira a számítástechnikát.. Ma már annyi csatornán tájékozódhat az ember ezekről a dolgokról, hogy kevesebb időknek tűnik az akkorihoz képest.
Hiába.. Akkor még csak egy két magazin volt amiből tájékozódhatott az ember.. De nyugodtabb idők voltak azok. :)

(#23) TTomax válasza Cathulhu (#20) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tudod-e hogy mi az hogy line up?Esetleg a vga család mond valamit?Nem szimpla vgakban kellene gondolkodni hanem termék vonalakban a 480se a fury x utódja volt ugye?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24) Cathulhu válasza TTomax (#23) üzenetére


Cathulhu
addikt

Latom meg mindig giziket a gozekevel, szandekosan nem akarod erteni mit irtam, hogy kotozkodhessel, vagy nincs benne szandek?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) TTomax válasza Cathulhu (#24) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tehát akkor a 1080 utódja a 1080Ti igaz?És nem,sajnos sokan azt nem látjátok át mi minek az utódja.Ez nem azért fontos,mert jobbat alszik tőle,hanem azért hogy lássuk mennyi is a fejlődés az egyes genek között,illetve az is világosan látszik miből is keresi magát butára néhány cég...meg még sorolhatnám miért is,csak ez nem igazán a cikk témája...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26) Cathulhu válasza TTomax (#25) üzenetére


Cathulhu
addikt

Itt beszeltunk arrol, hogy milyen gyorsan jonnek a generacio valtasok, mennyi fejlodest hoznak, illetve, hogy adott generacion belul milyen gyorsan jonnek az updatek es azok mennyi fejlodest hoznak. Erre te elkezdesz azon lovagolni, hogy mi-minek a szellemi orokose, ami egy remek tema, de jelen vonatkozasban totalisan irrelevans.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#27) TTomax válasza Cathulhu (#26) üzenetére


TTomax
nagyúr

Amire én reagáltam az az a hozzászólásod,hogy 30%ot hozott a 1080ról a 1080Ti ,de mivel nem a 1080Ti elődje a 1080,hanem s 980Tié erre értettem hogy mit mihez kellene.Mert a 980tire azért hozott 70%ot a 1080Ti,szóval ott azért megkaptuk amit régen...Ha az AMD vonalat nézzük akkor már nem ilyen jó a helyzet,a Vega jelen állás szerint kb 30%ot ha hozhatott a FuryXre ami valóban kevés,kapja is az ívet rendesen.Egyébként mindenki a pénztárcájával szavaz,és dönti el hogy ér-e neki valamit az inteles 5%ok stb stb,viszont ha meg megfordítod a helyzetet akkor az sem rossz ha mondjuk vgat elég 3évente,procit/lapot meg 5-6évente cserélni.Használják csak ki azt a számítási teljesítményt ami a pckben van....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#28) Cathulhu válasza TTomax (#27) üzenetére


Cathulhu
addikt

En egyszeruen a user szempontjabol fejtegettem a dolgot es nem technikai oldalrol, mivel szerintem tenyleg olyan idoket elunk, amilyen meg nem volt a kozelmultban, ertekalloak lettek a PC-k. Ehhez nyilvan az kellett, hogy olyan draga legyen a technologia, hogy lassuljon a fejlodes. De ezt tovabbra is fenntartom, a 90-es evek vege es a 2000-es evek eleje ennel sokkal porgosebb es emiatt dragabb volt.
Most az ultramobil piac az, ami olyan orult tempoban fejlodik, mint akkoriban a PC. 2011-ben meg a 2 magos S2 volt az android csucsa 1.2GHz-en.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#29) Duddi


Duddi
aktív tag

Csatlakozva a beszélgetéshez annak akit érdekel a GPU történelem egy kis szelete tudom ajánlani ezt a videót AMD oldaláról is hasonló volt a helyzet. és ahogy a videó is állítja annó a hőskorba még a zöldek csúcs karija a xx80 a Ti megjelenéségi teljes vágatlan csip volt most a GP100 az csipnek a teljes változata a Titan Xp a sima 1080 pedig csak a GP104 egy rendesen megnyirbált valami (nem csoda hogy még befért fölé két titán és egy Ti)
+ a zöldfülű meme lovagoknak mondom hogy a

azért létezik mert mikor ez a játék mikor 10 éve kijött (úr isten már 10 év) NEM volt a piacon olyan kártya ami full grafikán zökkenőmentesen vitte volna és azon ment az emberkedés hogy 3 utas sli vel full grafon tarja a 60 fps-t. Mostanában nincs még csak a látóhatáron lévő játékok között sem ami mondjuk a 1080 Ti-t (1080p a legnépszerűbb felbontás) megizzasztaná. Régen nem azért váltottál le egy videokártyát mert a szám az újon nagyobb volt hanem mert a kijövő játékok nem vagy csak szárul futottak már az 1-2 éves karikon is.
Ez az idő már sosem fog visszajönni de örülök hogy megéltem az aranykort.
És igen egyszer azért is lesz egy Woodoo2 es karim :D

[ Szerkesztve ]

(#30) s.bala31 válasza Cathulhu (#10) üzenetére


s.bala31
őstag

Pl anno a Geforce 256 DDR és a Geforce 2 GTS között alig volt különbség teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

(#31) MeszesKPT válasza Duddi (#29) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Most is ez a helyzet, csak 4K alatt. A 1080Ti alig tudja a 60 fps-t néhol.

(#32) b.


b.
félisten

Az uccsó hírek szerint még sem lesz, mert nem lehet univerzális hűtést találni rájuk, a 40 mikronos magasságkülönbség miatt, AMD meg nem tudja , hogy a 3 féle gyártásból épp melyiket kapják a gyártók. Az is lehet , hogy egy leszállításon belül akár mind a 3 féle GPU kialakítás beérkezhet. Erre elég nehéz hűtést fabrikálni...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) do3om válasza b. (#32) üzenetére


do3om
addikt

A gyári hogy oldja meg?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#34) b. válasza do3om (#33) üzenetére


b.
félisten

Ezt tőlük kérdezd :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) AxBattler


AxBattler
félisten

AMD Radeon: RX Vega 64 Gaming OC 8G von Gigabyte zeigt sich

Vótmá'?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.