Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .bableWes


.bableWes
őstag

sok hülye van, itt is sajnos ugy kell menni a kocsival, hogy 30al mert nem tudod, honnan ugrik elég egy gyalogos.
de tényleg, féltégla mehetett volna utánna
de lényeg, hogy nem sérültél meg!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#2) Móci


Móci
addikt

Sajna jogsihoz észt nem adnak. Nagyobb városban én is vigyázok, nehogy valamelyik barom elüssön.
Szerencse, hogy nem lett semmi bajod.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Az ilyenektol a helyszinen elvennem a jogsit orokre!

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Az a baj, hogy a jogosítvány alanyi jogon jár, pedig nem biztos, hogy mindenki képes mind. ~1 tonnát megfelelően kezelni...

(#5) ABE válasza D1Rect (#4) üzenetére


ABE
őstag

Igen, kb. ez az altalanos velekedes, hogy az mindenkinek jar, hogy jogsit szerezhessen. A feltetelek lazak, az ellenorzes szintugy, nagy bajok vannak itt...

(#6) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Mondjuk az érdekelne, hogy Szlovák szlovák, vagy szlovák-céges magyar. Valószínűleg utóbbi. Lehet nem vett észre? Ha észrevett, kiváncsi vagyok mi futott végig a csökött agyán.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#7) McKane


McKane
senior tag

nekem is van egy kis történetem..
megosztanám veletek.

fél éve, körülbelül, péntek délután lévén, zebra szélén áll egy anyuka tizenéves-foram fiúcskájával.
mivel udvariasságot tanultam,ilyen példát láttam szűk körömben, gondoltam megállok,és átengedem őket, hisz' kitudja mióta álltak már ott..
így is tettem, szépen lassítottam,majd megálltam, intettem hogy részemről átmehetnek.
már a félpályánál jártak, mikor még mindig senkisem(!) akart megálni a másik sávból hogy átengedje őket. nem győzöm hangsúlyozni,hogy már félúton voltak az úton.
talán a 20.autó állt meg és engedte el őket.
és ugye addig én sem mertem gázt adni, nehogy visszafoduljanak,vagy visszalépjenek egyet.

röviden,szó mi szó, a közlekedési kultúránk a béka segge alatt van,de nagyon.

(#8) Samus válasza futo001 (#6) üzenetére


Samus
addikt

Mi az, hogy nem vette észre? A KRESZ világosan kimondja, hogy gyalogosátkelőt fokozott óvatossággal kell megközelíteni. Nem tudom, hol tanultatok vezetni, de a pécsi vizsgabiztosok nagy része erre nagyon alergiás. Sokan buktak amiatt, mert valakit nem engedtek át a zebrán (igen, mikor az illető még várt, el sem indult.). Az ilyen vadbaromnak pedig blokktéglát a hátsó szélvédőbe...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) potyautas válasza Samus (#8) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Olvassátok el a Kresz apró betűs részét is! Kivéve BMW. ;)

Másfél éve gyalogoltam elég sokat Calaisban. Már restelltem, hogy milyen sok autó áll meg miattam. Tény, hogy megállás nélkül vághattam keresztül minden kereszteződésnél. Kivétel nélkül, minden autó elengedett. Hozzá lehetne szokni. Viszont, ha a zebra előtt, a szegélyen billeg a gyalogos, telefonnal a fülén, nem kényszerítem én sem, hogy az úttestre lépjen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.