Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) whiz


whiz
aktív tag

"OKJ-s rendszergazda-szak. Úgy érzem, sok újat nem fognak mondani"

Konkrétan semmi újat nem fognak mondani, ha az AD-vel már kicsit tisztában vagy... Evvan, én is végignyomtam, de sok értelme nem volt. Legalábbis folytatni kell valamerre, mert önmagában lószart se ér.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#2) nrgia


nrgia
őstag

Na ez gyönyörű volt...öröm volt olvasni ;] ...sajnos ez jellemző mindenre ebben az országban...

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#3) BITBOYS válasza nrgia (#2) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem is tudom mit lehet még szeretni ebben az országban.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) #65675776


#65675776
törölt tag

Nemrégiben jött egy csomagom Tajvanról. Onnan ideért (mármint Pestre) 1+5 nap alatt. A helyi EMS képviselet (Magyar Posta) erről már lendületből csak további négy nappal később tájékoztatott (és nem csak engem, a tracking oldalra is aznap került fel, azt viszont a tajvani posta kezeli), aztán a fináncok még tíz napot ültek rajta. Így lett a hat napból három hét.

Arra tud egyébként valaki magyarázatot adni, hogy hogy lehet, hogy Tajvan -> Magyarország viszonylatban $20 az EMS csomagköltség, míg Magyarország > Tajvan viszonylatban 11220HUF (~3x annyi)?

[ Szerkesztve ]

(#5) kételkedem


kételkedem
addikt

Tudtodon kivül te hibáztál, mikor "úgy döntöttem, hogy akkor legyen az ideiglenes regisztráció". Mivel nem fáj és nincs káros mellékhatása, a normál regisztrációt kell választanod. Sajnos ügyintézésre egyáltalán nem jó az ügyfélkapu, de adózással kapcsolatos kérdéseknél jól jöhet. 2009 nyarán hazánkban mindent csak személyesen, papírokkal lehet elintézni! Más módon kár próbálkozni, mert csak az ember agya durran el és a vége úgyis a személyes megjelenés és a papírozás lesz.

daa-raa a gyorsaságért és pontosságért fizetni kell! ;]

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6) localhost


localhost
Közösségépítő

Én valahogy most nem értem: Ugye NINCS digitális aláírásod, te pedig azt állítottad az űrlapon, hogy van? Akkor most mi a kérdés?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7) Móci válasza whiz (#1) üzenetére


Móci
addikt

Hát igen, magában nem sokra elég. De legalább van papírom nekem is erről.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) whiz válasza Móci (#7) üzenetére


whiz
aktív tag

Egyébként úgy tudom idén már nem is indul ilyen tanfolyam... valamivel összevonták, vagy mifene... :F

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#9) Lenry válasza localhost (#6) üzenetére


Lenry
félisten

az űrlapon senki nem kérdezte, hogy van-e vagy nincs.
amikor regisztrálok, akkor annak az SDX nevű programnak kellene létrehoznia a digitális aláírást... de mivel serialt kért, így nem tudtam tovább lépni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) finest válasza Lenry (#9) üzenetére


finest
őstag

Megszívtad, ezen nincs mit szépíteni! :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11) Lenry válasza finest (#10) üzenetére


Lenry
félisten

hát de a kurvaannyukat :D

de most komolyan... banyek... nem valami utolsó szar fórum szívat... hanem egy a Magyar Állam egy kormányzati honlapja...
vagy várjunk csak... lehet, hogy pont ezért?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) localhost válasza Lenry (#9) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Neeeeeeeeeem!
A Digitális aláírásodnak LENNIE kellene! Az SDX sosem hozza létre nincs is odaírva: hanem ez van ideírva:
"Az SDX Browser Edition Aláíró Alkalmazás telepítése után, önnek még szüksége lesz az aláíráshoz egy úgynevezett személyes aláíró tanúsítványra. A személyes tanúsítvány beszerzése előtt ajánlott a Nemzeti Hírközlési Hatóság honlapján tájékozódni a tanúsítvány-szolgáltatásról!"

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) Móci válasza whiz (#8) üzenetére


Móci
addikt

Én sem vagyok képben már. 3 éve tettem le ezt a szakmát, azóta nem néztem okj-s képzések után.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) finest válasza Lenry (#11) üzenetére


finest
őstag

Akartam én is reggelni magam. Aszondta a gép, h 11-en vannak előttem, akarok-e időpontot? Akartam, egy hétre rá adott ki ugyan abban az időben. Akkor már éreztem, h ebben valami huncutság van.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#15) Lenry válasza localhost (#12) üzenetére


Lenry
félisten

aha... tehát a lényeg, hogy mindenképp el kell mennem valami sóhivatalba, tehát semmivel nem vagyok/leszek előrébb...

akkor marad az, hogy az Okmányirodában csináltatok egy ilyen Ügyfélkapus accountot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.