Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Double_G válasza mexel (#50) üzenetére


Double_G
csendes tag

Nem tudom, meg igy nem lett tesztelve. Tok uj meg csak ismerkedes megy vele.

(#52) rellif válasza Double_G (#47) üzenetére


rellif
senior tag

Harmadik hónapja használom,ezzel a ROM-al,hivatalosan is ezzel kerül forgalomba. :)
A többi needromos viszont nem ajánlott.Az egyiknél nem működik az érintő,a többinél jellemzően nem működik a lenovo logó világítás az eseményeknél ill. "vegyes" nyelvezetű(Kínai karakterek a névjegyeknél,menüben-beállításoknál stb. előfordul angol szöveg)ROM csere előtt legyen mentésed legalább az NVRAM-ról.(IMEI és SN miatt.) ;)

(#53) rellif válasza mexel (#48) üzenetére


rellif
senior tag

A kijelző IPS.

(#54) Double_G válasza rellif (#52) üzenetére


Double_G
csendes tag

Tudsz nekem segíteni hogy hogyan tudom ezt a ROM-ot, feltenni, lépéről lépésre. (Mentéssel együtt)
Még soha nem csináltam ilyet, iPhone-os voltam eddig.

(#55) gghrtz


gghrtz
őstag

Tok vicces, megneztem a Lenovo oldalan es ott PowerVR SGX544-et irnak GPU-nak. Amikor a gyarto se tudja, hogy mi van a termekeben. ;]

(#56) rellif válasza Double_G (#54) üzenetére


rellif
senior tag

NVRAM tartalmát MTKDroidtools segítségével tudod lementeni(rootolás után),ha ez megvolt (vagy a teljes mentés) akkor jöhet a ROM csere.4pda és a Lenovo forums oldalán is találsz segítséget.Flash Tool segítségével tudod a Rom cserét legegyszerűbben kivitelezni.(Szükséges a megfelelő driverek beszerzése is.)Flash Tool használata,pár lépésben:-megnyitod a programot,betallózod a scatter txt-t,DA DL All With...kipipálod,Firmware->Upgrade gombra elindul a folyamat.Ha mindent jól csináltál akkor 6-9 perc alatt végez a program és egy zöld karika jelzi a sikeres flashelést.(A telefon legyen kikapcsolva és ne legyen összekötve a számítógéppel csak amikor a Firmware->Upgrade gombra kattintasz és lefut egy gyors ellenőrzés ezután dugd össze a géppel!)Remélem "nagyjából" érthető amit írtam,ha mégsem akkor szívesen válaszolok(ha tudok :D )

(#57) Magnat válasza rellif (#56) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a tiéd itthoni v kinti beszerzés? Ha kinti, tapasztalsz más különbséget az eredeti romhoz képest ami rajta volt a full magyar nyelven kívül?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

ZTE v5 és Lenovo S850 között tipródom.

Tudom, hogy a ZTE komolyabb hardver, de a Lenovo-t be lehetne itthon szerezni, itthoni garanciával. Árban nagyjából ugyanannyi lenne.

Mi a véleményetek?

(#59) rellif válasza Magnat (#57) üzenetére


rellif
senior tag

Kintről van.Egy újabb VIBE UI volt rajta.Plusz nem sok volt ehhez képest de a gyári kamera(supercamera) alkalmazás "nagyobb" tudással rendelkezett.Gyári témák is sokkal nagyobb kínálattal rendelkeztek a meglévőhöz képest,most ennyi jut eszembe hirtelen.

(#60) Jim74 válasza Jim74 (#58) üzenetére


Jim74
nagyúr

Annyit hozzátennék, hogy semmi extrára nem használom a telefont. Telefon, sms, net, mail, minimális fényképezés, zenehallgatás, navigáció.

(#61) mexel


mexel
veterán

Köszönöm a válaszokat, ma sikerült élőben megnéznem egyet. A kijelző akár sima tft akáips szép, jó színekkel. Ettől függetlenül nem vettük meg, páromnak nagynak bizonyul talán, még gondolkodunk.

(#62) rellif válasza Jim74 (#60) üzenetére


rellif
senior tag

A ZTE abból a szempontból jobban megéri,hogy nagyobb a mozgás körülötte és ez néha jól jöhet...

(#63) Jim74 válasza rellif (#62) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, de ha a gyári rom kielégíti a felhasználási szokásaimat, akkor a hazai garancia nyugalma számomra megéri ezt az áldozatot.

(#64) rellif válasza Jim74 (#63) üzenetére


rellif
senior tag

Nem is szeretnék lebeszélni senkit erről a telefonról,sőt a jelenlegi áráért szerintem nagyon szerethető,szép és remekül használható készülék.

[ Szerkesztve ]

(#65) Magnat válasza rellif (#59) üzenetére


Magnat
veterán

köszi!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66) Jim74 válasza rellif (#64) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, ezen az akciós áron nagyon megfogott....

(#67) rellif válasza Jim74 (#66) üzenetére


rellif
senior tag

Már csak egy pár napig akciós,utána kitudja mi lesz...amúgy a GPS pontos és gyors,kamera átlagos képeket készít a videók az átlagtól kicsit jobbak.

(#68) Jim74 válasza rellif (#67) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor szerinted 59.900,-Ft-ot megér? :U

Amoi N821-et cserélnék le. Gondolom érezhető előrelépés... :U

Minideal EU raktárból is csak pár ezressel olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#69) rellif válasza Jim74 (#68) üzenetére


rellif
senior tag

Mindenképp,nekem kintről sokkal drágább volt pár hónapja. :((
Átlagfelhasználóknak szerintem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#70) Jim74 válasza rellif (#69) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R Meggyőztél :R

(#71) Jim74


Jim74
nagyúr

A teszt specifikáció táblázatban lévő belső tárhely adat infót hogyan kell értelmezni? 16/32 GB?
Jól tudom, hogy nem bővíthető a készülék? 16 GB elég? :F

(#72) rellif válasza Jim74 (#71) üzenetére


rellif
senior tag

32gb verzió szerintem nincs,16gb-ból 12gb használható,nem bővíthető :(
A telefon fehér,kék és pink színben kapható.(nehogy valaki a specifikáció alapján feketét keressen)

(#73) Jim74 válasza rellif (#72) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem a kék baromi elegánsan néz ki, főleg a fotók alapján (ráadásul a kék a kedvenc színem :C )

Jelenleg egy LG F6-ot is használok az AMOI mellett. Abban is, meg a korábbi telefonjaimban is 8 GB-s microSD kártya volt/van. Ha az elég volt, akkor szerintem a 12 GB-tal is el leszek valahogy :DDD

Mondjuk az eredeti árán valóban nem a legjobb vétel a készülék, de így akciósan szerintem most best buy, akinek fontos a magyarországi beszerzés és garancia.

Gyakorlati üzemidőről esetleg van tapasztalatod?

Nálam így nézne ki a használat:
- folyamatos Wi-Fi, vagy 3G kapcsolat
- 2 SIM
- napi kb. 30 perc telefonálás
- napi kb. 1 óra netezés
- éjszaka nincs kikapcsolva.

Így elképzelhető két napos üzemidő?

(#74) rellif válasza Jim74 (#73) üzenetére


rellif
senior tag

Wi-Fi,GPS megy folyamatosan.
2sim,telefonálás átlag napi 10 perc.
Nincs kikapcsolva éjszaka.Kijelző fényerő(2) közepesre van állítva.Átlag 2-3napot megy töltés nélkül,de előfordult már a 6napos üzemidő is :D
Kék színű van nekem is,a világító Lenovo logó pedig nagyon jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#75) Jim74 válasza rellif (#74) üzenetére


Jim74
nagyúr

A lenovo felirat elmulasztott eseményt is jelez? Vagy az mikor világít?

Jaj, remélem nem nyúlok mellé a választással. Eddig nagyon a ZTE v5 volt a befutó, de mikor megláttam ezt 59-ért, nem tudtam ellenállni :DDD (A Lenovo egyébként is nálam nagyobb ázsióval rendelkezik, mint a ZTE, de ne mondd el senkinek :DDD)

(#76) Jim74 válasza rellif (#74) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még eg ykérdés: tok, fólia téren otthon vagy? Vagy nem érdemes rá venni, mert strapabíró anyagból van?

(#77) rellif válasza Jim74 (#76) üzenetére


rellif
senior tag

A logó töltés közben,hívás közben,elmulasztott események és zene közben világít.(Ki-Be kapcsolható.)
Az üveg hátlap miatt érdemes tokban tartani.Elvileg GG3 elöl hátul.

[ Szerkesztve ]

(#78) Double_G


Double_G
csendes tag

Koszonom a segitseget. A row rom tokeletes!!!!!!
Mindenki happy!

(#79) rellif válasza Double_G (#78) üzenetére


rellif
senior tag

Örülök,hogy sikerült felrakni :C

(#80) Jim74 válasza rellif (#79) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat.

Milyen tokot ajánlanál hozzá? Ami nem valami gagyi szilikon, ami ragad egy hét használat után.

Ez a row rom van az itthon forgalomba hozott készülékeken is?
Ha felrakok egy nova laucnher-t, akkor gondolom lesz app drawerem, meg üres kezdőképernyőm?

[ Szerkesztve ]

(#81) Jim74 válasza Jim74 (#80) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kicsúsztam a szerkesztésből.

Ez jó tok lehet? [link]

A kijelzőre meg egy ilyen? [link]

[ Szerkesztve ]

(#82) rellif válasza Jim74 (#81) üzenetére


rellif
senior tag

Mindkettő jó választás.
Nekem alapból egy ilyet küldtek hozzá,vettem még egy Imak Crystal kemény tokot 0,99$-ért licittel,de karcolódik nagyon.Fóliát 2€ vettem 6db-ot de amit választottál az egy más kategória.

(#83) eternity0086


eternity0086
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni rootolással kapcsolatban. Van akinek sikerült már megcsinálnia? Tudna benne segíteni?

Előre is Köszönöm!

(#84) rellif válasza eternity0086 (#83) üzenetére


rellif
senior tag

Hello!
MtkDroidTools v2.5.3-al tudod rootolni.Root után viszont nem fognak menni az OTA frissítések. :(

(#85) eternity0086 válasza rellif (#84) üzenetére


eternity0086
csendes tag

Az sajnálatos :( .. úgy vettem észre azért jövögetnek a frissítések. De a root az fontos, hogy el tudjam távolítani a sok szemetet amit nem használok. Tudsz esetleg leírással segíteni ha nem probléma mert még ezzel a módszerrel soha nem rootoltam. Köszönöm előre is!

(#86) rellif válasza eternity0086 (#85) üzenetére


rellif
senior tag

Egyszerűbb ROW ROM-ot használni abban semmilyen "szemét" nincs.
(igaz kell a root nvram mentéshez is,de az Oroszok már készítettek "donor nvram-ot" nvram img. hiányában elveszített IMEI-k visszaállítására.)
1,MTKDroidTools beszerzése
2,Vírusirtó kikapcsolása
3,Driverek beszerzése.
Telefont bekapcsolva kell hagyni,USB hibakeresést bekapcsolni.MTKDroidTools-t elindítod és ha minden rendben akkor felismeri a telefont és a root gombra kattintva a program elvégzi a szükséges lépéseket.Másik elérhető megoldás a Vroot nevű program,de nem nyújt 100%-os sikert és egy adag Kínai lomot is feltelepít a telefonra.Érdemes el olvasni ezt is MTK657x/658x root és backup MTKDroidTools segítségével

[ Szerkesztve ]

(#87) Jim74 válasza rellif (#86) üzenetére


Jim74
nagyúr

És az itthon forgalmazott készülékek is tele vannak "szeméttel"? :U

Nem szívesen romolgatnék, ha jól megy a gyári, root-ra sincs igazán szükségem.

(#88) rellif válasza Jim74 (#87) üzenetére


rellif
senior tag

Lenovo S850 - ROW_S211_140923 4.4.2 ez a legutolsó hivatalos ROM,ebben semmi szemét nincs.(Ezzel kellene forgalomba kerülnie hivatalosan.)

(#89) eternity0086 válasza rellif (#86) üzenetére


eternity0086
csendes tag

Rendben. köszi. Ez egyébként itthoni beszerzés rendes magyar rommal. Szerintem ez is van rajta. De valamiért a root kifogott rajtam.. pedig eddig minden telefonomat gond nélkül rootoltam.
A leírás szerint elindítottam a programot, a telefont szépen felismerte és elkezdte a rootolást de most csak az állapotjelző zöld sáv töltődik újra és újra de nem történik semmi.. Mennyi idő kell neki?

[ Szerkesztve ]

(#90) Jim74 válasza rellif (#88) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ezzel kellene (mármint, hogy jó lenne ha ezzel kerülne forgalomba), vagy ezzel is kerül forgalomba? Edigitalban 4.4.2-t írtak az ismertetőben. (Nagyon rácuppantak az emberek. Már a fehér is csak rendelésre van)

[ Szerkesztve ]

(#91) eternity0086 válasza rellif (#88) üzenetére


eternity0086
csendes tag

Kicsúsztam az időből.. kínai szemét nincs a magyar romban. Én azalatt a google-s hülyeségeket értettem amiket az életben nem fogok használni valamint van 1-2 lenovo-s szösszenet ami szintén felesleges. És ezeket szeretném eltávolítani vagy legalább fagyasztani.

[ Szerkesztve ]

(#92) rellif válasza Jim74 (#90) üzenetére


rellif
senior tag

Biztosra nem mondhatom,hogy az ED-ban forgalmazott s850-es készülékek ezt a verziót használják,lehet pl. S850 ROW_S205_140729 ez is hivatalos,csak egy korábbi verzió.

(#93) Jim74 válasza rellif (#92) üzenetére


Jim74
nagyúr

De elvileg, ha nem piszkálok semmit, akkor OTA frissítéssel rá tudom rakni a legújabb hivatalost, nem?

(#94) rellif válasza eternity0086 (#91) üzenetére


rellif
senior tag

Az igazság az,hogy nem tudom melyiket lehet büntetlenül eltávolítani,ezért ezeket nem piszkálom.Akku kezelés programon belül lehet alkalmazásokat fagyasztani.Zavaró programoknak érdemes egy mappát csinálni és jól eldugni valahova. :D A lenovo Security-t törölném elsőként... :K

[ Szerkesztve ]

(#95) rellif válasza Jim74 (#93) üzenetére


rellif
senior tag

Automatikusan jelzi ha rendszerfrissítés érhető el és telepíti is azokat.

(#96) Jim74 válasza rellif (#95) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R Várom már, hogy a kezembe kerüljön, remélem nem lesz csalódás...

(#97) eternity0086 válasza rellif (#94) üzenetére


eternity0086
csendes tag

Nekem ez sajnos nem akar összejönni... valamiért nem rootol.. :( El nem tudom képzelni mit csinálok rosszul..
Mikor rákötöm gépre az alábbit írja ki a progi:
--->>> Connect to device <<<---
ATTENTION! File /system/recovery-from-boot.p which restore factory recovery in case of phone switching on in a normal mode Is Found!

Lehet itt van a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#98) rellif válasza eternity0086 (#97) üzenetére


rellif
senior tag

Szerintem nem Meta módban indul újra a telefon.Próbáld Meta módban újraindítani és megnézni,hogy így látja e az MTKDroidtools.(Ha jól emlékszem hangerő le+power gombra lép be)

[ Szerkesztve ]

(#99) eternity0086 válasza rellif (#98) üzenetére


eternity0086
csendes tag

Köszi a tippet. De szerintem úgy is próbáltam. Elindítottam meta módban és rádugtam usb-re.. Így is felismerte a telót.. viszont az IMEi kiírásig nem jutott el.. olyan volt mintha folyton lefagyott volna... csak dolgozott de a root gomb inaktív maradt. Lehet az usb3 nem tetszett neki. Szerintem ma este megpróbálom egy másik gépen.

[ Szerkesztve ]

(#100) rellif válasza eternity0086 (#99) üzenetére


rellif
senior tag

MTKDroidTools 2.4.8-al próbáltad?Első alkalommal nekem ezzel is sikerült a root.A superSU-t nem szokta valamiért jól beolvasni ezért ezt alapból felrakom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.