Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Cse015 válasza rellif (#248) üzenetére


Cse015
csendes tag

Ja és ha megnyomom a gombot az oldalán mutatja a időt és a töltöttséget

(#252) Cse015 válasza Cse015 (#251) üzenetére


Cse015
csendes tag

ez a quick boot!
De ha ki kapcsolom ezt a quick boot-ot akkor is usb-re csatlakozás után bekapcsol a quick boot-ig.

Tanácstalan vagyok segíts!

[ Szerkesztve ]

(#253) Cse015 válasza rellif (#248) üzenetére


Cse015
csendes tag

Ja a kezelőben megjelenik a MT6582... azt el is tűnik

(#254) Cse015 válasza rellif (#248) üzenetére


Cse015
csendes tag

Elinndult!!!

Bocs a spam-ért én voltam béna

(#255) Imy


Imy
veterán

Még vacilálok, mert nincs a kezemben...
Xiaomi redmi 2 is lenne 47e-ért újan...
Aki megvette az szerint megéri az árát? Jó? A SIM eldobás kicsit elbizonytalanít.

(#256) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok
Ma megpróbáltam frissíteni a telefont, de amikor rányomok a System update gombra akkor azt a hibát dobja fel, hogy a Beállítások alkalmazás leállt.
Így nem tudom frissíteni a szoftvert.
A telefon Kínából lett rendelve. A kérdésem az lenne, hogy van valamilyen offline módja a frissítésnek?
Előre is köszi a válaszokat

A verzió jelenleg most S850.V106

[ Szerkesztve ]

(#257) rellif válasza balpeter04 (#256) üzenetére


rellif
senior tag

Szia!
A leírásod alapján nem ROW Rom van a telefonodon.
Ilyesmit kellene látnod:Verzióadatok-Build szám: S850_ROW_S215_150114
Alapsáv verziója:S850.ROW.V109,2015/01/14 18:24
A S850.V106 a modem driver verzió számát jelzi.

[ Szerkesztve ]

(#258) nirvanna


nirvanna
újonc

Üdv! Nem tudom valóban szükségem van-e a mobile assistant szolgáltatásaira, de kíváncsiságból feltelepítettem a gépemre, egyáltalán nem tudtam megnyitni, azt írta nem sikerült a telepítés.. majd mikor ma bekapcsoltam a gépet és töltés céljából csatlakoztattam a telefont, indult a progi és kínaiul szólított meg... Hmmmm... esetleg valaki tud segíteni, hogyan tudom megváltoztatni a nyelvet.. Előre is nagyon szépen köszönöm :)

(#259) Karcsi1001


Karcsi1001
tag

Szia mindenkinek!

Előre bocsátom, nagyon kuka vagyok a számítástechnikához. A napokban vettem életem első androidos kütyüjét, egy Lenovo s850c-t (Kínából). Windows-al még csak-csak elboldogulok, de Androiddal? Nem megy.
A következő problémáim vannak:

1, egy-két perc beszélgetés után megszakad a telefonvonal.

2, ha telefonon töltök le valamit nem a laptopon, a letöltési sebesség Speedtesttel mérve (routeren Wi-fi, TL-WR841N TP-LINK) leesik 50-ről 1-2 Mbps-re, és csak a Router újraindításával áll helyre.

Az a kérdésem, hogy ez telefon, vagy esetleg Router hiba? Mit lehet kezdeni (ha egyáltalán) vele? Vagy csak beállítás kérdése az egész? Arra gondolni sem merek, hogy kuka!
Kérem azt aki ért hozzá, netán találkozott ilyesmi hibákkal, segítsen tanáccsal-ötlettel, hétköznapi nyelven.

A válasz(oka)t előre is nagyon-nagyon köszönöm!

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#260) rellif válasza Karcsi1001 (#259) üzenetére


rellif
senior tag

Szia!
Remélem csak elírás az S850c.(ilyen ugyanis nincs a Lenovo kínálatában :( )

(#261) Karcsi1001 válasza rellif (#260) üzenetére


Karcsi1001
tag

Szia!

Nem, nem elírás. Lenovo S850c, lehet hogy valami utánzat. An Tu Tu is annak ismeri fel. Kit Kat 4.4.4.
De én nem igazán vagyok otthonos ezekben, úgyhogy minden lehet.

Ezt vettem: http://www.aliexpress.com/item/Original-Android4-4-Phone-Lenovo-A820-w-MTK6592-Octa-Core-1-4Ghz-2GB-ram-4-5/1875675823.html

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#262) rellif válasza Karcsi1001 (#261) üzenetére


rellif
senior tag

Sajnos ennek semmi köze a Lenovo S850-hez :W így nehéz lesz segíteni.
Megszakadt hívást vagy inkább a hálózateldobást viszont ismerik a fórumtársak.
Speedtest méréseire nem kell mérget venni ahány szerver annyi eredmény :K

(#263) Imy válasza rellif (#262) üzenetére


Imy
veterán

De a lenovo logo.
Amúgy full hamisítvány... De ha tudja amit hoz, akkor annyiért lehet nem rossz üzlet.

(#264) Karcsi1001 válasza rellif (#262) üzenetére


Karcsi1001
tag

Nem a Speedtest mérése zavar, hanem az, hogy eddig egy 5 MB-fájl pillanatok alatt lejött, most hosszú percekig tart!
És ráadásul, nemcsak hogy eldobja a hívást, még a Router letöltősebessége is elállítódik (csak akkor áll helyre, ha újra indítom!), hát nem öröm. Azért reménykedek, hátha valaki tud segíteni. Lehet, hogy valami frissítés, vagy újratelepítés segít?

[ Szerkesztve ]

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#265) rellif válasza Karcsi1001 (#264) üzenetére


rellif
senior tag

Nehéz megállapítani melyik "neves" gyártó terméke így nagyon nehéz hozzá való ROM-ot találni.(vagy bármit is)
WiFi-s gond lehet egy terhelt csatorna miatt vagy csak olyan amit nem szeret a telefonod.
Nálam is van olyan csatorna amire nem csatlakozik a tv vagy nagyon lassú a kapcsolat az összes többi eszköz pedig gond nélkül használja max sebességgel :Y

(#266) Imy


Imy
veterán

Kinek mennyire jellemző a 2. SIM eldobása?
Megoldás, ha nem engedélyezem a 3G-t?

(#267) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Mi ez a hálózat eldobása,nekem soha sem csinálta:)
Az én S850 telefonom Media marktban vásárolt nem Kínai piacos

(#268) Imy válasza espi38 (#267) üzenetére


Imy
veterán

Legyen igazad, én ezért óckodok...

Az Euronics szerdára ígérte miután a fogyasztóvédelmet megemlítettem nekik... De nem ért ide. Most holnapra ígérik. Ha nem kapom meg, veszek más telefont...

(#269) rellif


rellif
senior tag

Biztos,hogy vannak "hibás" darabok mint minden más gyártónál.A samsung csúcskészüléke(i) is tudnak érdekes dolgokat produkálni ;) pedig nem egy árkategória.

(#270) Imy


Imy
veterán

Meg van a telefon.

De érdekes dolgot csinál... :W

Mindenkit tudok hívni az 1-es SIM slotból, kivéve a barátnőmet. Ha ebbe a slotba másik SIM kártyát teszek, akkor sem tudom hívni ugyanazt a számot!
De a 2-es slotban megy. Másik telefonról megy... Szóval mintha az 1-es slot nem engedné. Gyári adat visszaállítás volt. Minden más hívás megy... :F

(#271) Imy válasza Imy (#270) üzenetére


Imy
veterán

Ha az 1-es slotot átkapcsoltam 2G-be akkor tudtam hívni... 3G-n nem. :F

(#272) Imy


Imy
veterán

Ha rámegyek a rendszerfisítésre, akkor megint talál valamit: S820_ROW_S215_150114_TO_S850_ROW_S216_150206
Amúgy pár perce frissítettem, és ezt utána találta. :)

(#273) Bosznai5


Bosznai5
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Lenovo S850 telefont, minden nagyon szuper rajta, egy dolgot kivéve, ami elég idegesítő egy ilyen árú telefonnál, meg amúgy is bármilyen telefonon az lenne. Na a hiba az, hogy az érintője egy bizonyos vonalon nem érzékel, görgetés közben azon a ponton ugrik egyet, a tárcsázóba való belépésnél az 1,2,3-as gombot nem lehet megnyomni. Valaki már tapasztalt ilyet? Mit tegyek? Küldjem vissza a telefont?
Előre is Köszönöm a segítségeteket!

(#274) Imy válasza Bosznai5 (#273) üzenetére


Imy
veterán

Nálam az jó, most kipróbáltam. ;) Küldd vissza, az nem jó.

Nekem más problémám van, bizonyos telefonszámokat 3G-s állapotban nem hív, csak 2G-n. (vagyis felhívja, de nem halljuk egymást) Az mitől lehet, valaki már tapasztalt ilyet? :F :W

(#275) Imy


Imy
veterán

Sziasztok, hogyan lehet megvaltoztatni a LENOVO felirat szinet?
Nekem feheren vilagit, de lattam zoldet is tudja (youtube videokon)

(#276) Jim74 válasza Imy (#274) üzenetére


Jim74
nagyúr

Cseréld le a barátnődet :DDD (Nem komolyan mondtam ;)

(#277) rellif válasza Imy (#275) üzenetére


rellif
senior tag

Nem lehet megváltoztatni a logo színét,csak fehéret tud :N

(#278) rellif


rellif
senior tag

A legújabb OTA frissítés elérhető:S850_ROW_S216_150206

(#279) Imy válasza rellif (#278) üzenetére


Imy
veterán

Igen, én fel is tettem... :K

(#280) Imy válasza Jim74 (#276) üzenetére


Imy
veterán

Kísérletek, amiket végeztem...
3G mindkettő:
S850 hívja S Advance: felveszi és nincs hang
S850 hívja egy másik S Advance: felveszi és nincs hang
S850 hívja egy bármi más telefont: felveszi és JÓ
És bárhogy variálom a SIMeket akkor is ez a helyzet... 3 SIM-el próbálkoztam...

Ha S850 vagy S Advance közül bármelyik 2G akkor halljuk egymást

Ha S850-ről bárkit hívok aki nem S Advance akkor is jó... :F

[ Szerkesztve ]

(#281) Jim74 válasza Imy (#280) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ilyen hibáról még életemben nem hallottam... :F

Más: jól tudom, hogy a Telemax szervizeli az itthon forgalmazott Lenovo telefonokat, mármint ők a garanciális szerviz? Van valakinek tapasztalata velük?

(#282) Jim74


Jim74
nagyúr

Hogy tudom a gyári adatok visszaállítását futtatni anélkül, hogy Lenovo fiókot hoznák létre?

A ####8888#, vagy ####7777# kódokra azt írja, hogy csak a fiókokat törli.

Teljesen le szeretném nullázni a telefont, mert a hálózateldobás miatt beküldeném szervizbe. Jelenleg úgyis csak tartalék telefonként hempereg az asztalomon. :U

(#283) Imy válasza Jim74 (#281) üzenetére


Imy
veterán

Már pedig ez a helyzet...

(#284) Jim74 válasza Jim74 (#282) üzenetére


Jim74
nagyúr

Közben rájöttem, hogy ki kell venni a backup data elől a pipát és akkor nem akar lenovo fiókkal szórakozni.

(#285) Imy válasza Jim74 (#282) üzenetére


Imy
veterán

Ezt a hálózateldobást hogy veszed észre, vagy hogy, s mikor csinálja?
nekem is tesztelnem kellene ezt... Egyenlőre egy DOMINO SIM kártya hempereg benne. A régi telfonomat használom, amíg nem jön meg hozzá a tok, amit rendeltem e-bayről. (kb 2 hete)

(#286) Jim74 válasza Imy (#285) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem csak 2 SIM kártyával csinálja és akkor, ha az első GSM/WCDMA autora van állítva. Olyan, mintha meghülyülne attól, hogy váltani kell 2G és 3G között.
Van, hogy látszik a kijelzőn, hogy a térerő nulla és piros X is van a vonalak mellett, de volt már olyan is, hogy úgy nézett ki, mintha lenne térerő, de sem engem nem értek el (nagy süketség, még hangposta se kapcsolt, vagy automata, hogy nem kapcsolható a szám), se én nem tudtam hívni senkit (elindította a hívást, de nem csengett ki a túloldalon, csak néma csend).

Ha bementem a hálózat kezelésekbe és átkapcsoltam az 1. SIM-et csak 2G-re, akkor őjra megtalálta a hálózatot, de csakis ekkor. Ha hagytam, hogy magától próbálja meg megkeresni, akkor nem tudta.

Szerintem egyetlen SIM használatánál nem jelentkezik ez a hiba, illetve csak 2G-re kapcsolva a hálózatot sem. Viszont nekem kell a GSM/WCDMA auto hálózati beállítás és a két SIM is, úgyhogy egyelőre parkolópályára került a készülék. Most egy ZTE V5-öt nyúzok, pedig nagyon tetszett a Lenovo, csak így ebben a formában számomra használhatatlan...

Cseréltettem szolgáltatónál SIM-et is, és utána úgy tűnt, mintha nem csinálná, de aztán újra elkezdte. Már sajnálom, hogy nem vittem vissza 15 napon belül a boltba, ahol vettem, most így szívhatok a szervizeléssel. Bíztam benne, hogy egy firmware frissítés megoldja, de azóta már kettő is volt és a hiba maradt... :(

Külföldi fórumokon sokan panaszkodnak erre a jelenségre, és nem csak az S850-nél :(

[ Szerkesztve ]

(#287) Imy


Imy
veterán

Antutu... Ez jo eredmény?

(#288) rellif


rellif
senior tag

Meglepő,hogy a hazai forgalomba került készülékek között ilyen sok a "hibás" darab. :F
Lehet a Kínaiak az EU-ba a selejteket küldték.

(#289) Imy válasza rellif (#288) üzenetére


Imy
veterán

Majd kiderül, hogy az enyim is jól muzsikál-e....
Csak az a fura, hogy van egy személy akit nem tudok hívni...

Valaki használta már a szám letíltást, működik? (Security centerben lehet, ha jól rémlik)

(#290) rellif válasza Imy (#289) üzenetére


rellif
senior tag

Igen,jól működik a hívásszűrés-tiltás funkció.

(#291) Imy válasza rellif (#290) üzenetére


Imy
veterán

Jól látom, hogy nem lehet a 2 SIM-et külön állítani?

(#292) rellif válasza Imy (#291) üzenetére


rellif
senior tag

Nem lehet külön állítani.(Ha nem szeretném,hogy zavarjanak akkor egyik számon se tegyék.) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#294) Imy


Imy
veterán

Valahogy meg lehet oldani, hogy ha rádugom az USB kábelt, akkor ne csak a DCIM és a Pictures mappát lássam?

(#295) philips20


philips20
aktív tag

Volt nálam nemrég egy ilyen, elég jónak tűnt, nem is gondoltam volna.

(#296) rellif válasza Imy (#294) üzenetére


rellif
senior tag

Ha használsz Total Commander-t akkor wpdplug telepítése után könnyedén tudod a telefon mappáit rendezgetni.USB kapcsolatnál médiaeszköz(MTP) legyen kijelölve a telefonon.

(#297) Imy


Imy
veterán

Valaki hasznalja kocsi kihangositon keresztul?
A Regi Samsung Galaxy S-emnek a telefonkonyvehez hozafert a kihangositom, de errol nem tolti at a nevjegyeket. (Astra J Navi 900)

(#298) Jim74


Jim74
nagyúr

Jelentem ma beadtam garanciális javításra a vásárlás helyén a készüléket a hálózateldobás miatt...
Várom, hogy mi fog történni 30 nap alatt... Remélem nem egy firmware frissítéssel akarnak majd megvezetni, mert akkor morcos leszek... Biztonság kedvéért a legújabb hivatalos rommal adtam be, remélem 30 nap alatt nem jön újabb, mert ez tutira nem rom probléma. Szerintem.

(#299) Imy


Imy
veterán

Csütörtök reggel vettem le a töltőről, és azóta használom. Napi 20-30 perc telefonálás, max 10-15 per wififel netezés, és még 45%-on van. Éjszaka nem kapcsolom ki.
Vagy ilyen jól bírja, vagy nem jól jelzi a töltöttséget. :B

Aksi merülés grafikont ezen hogyan lehet előcsalni? A normál android felületen látni hogyan merül 100%-ról, mikor van ébren, stb... Köszi! :R

(#300) rellif válasza Imy (#299) üzenetére


rellif
senior tag

QuickShortcutMaker-rel lehet előcsalni a százalékos aksi megjelenítést.
Lehet beragadt az aksi visszajelzés vagy jellemzően hívás után visszaugrik a töltésjelző egy magasabb értékre.
Pl.65%-ról visszaugrik 93%-ra :F vigyázni kell mert ezután képes lemerülni percek alatt.Szoftveres galiba de a mai napig ezt sem tudták javítani. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.