Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) eternity0086 válasza rellif (#100) üzenetére


eternity0086
csendes tag

Szerintem a 2.5.3-al próbálkoztam. Ha hazaérek megpróbálom a 2.4.8-al és előtte felrakom a superSU-t.
Köszönöm a segítséget!

(#102) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Végre megérkezett a készülékem :C
S850 - ROW_S210-el kaptam. Merjem frissíteni S211-re?

(#103) rellif válasza Jim74 (#102) üzenetére


rellif
senior tag

Hello!
:C Frissíts nyugodtan ;)

(#104) Jim74 válasza rellif (#103) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, már megtettem. Összeszorítottma a fogamat meg a s*gg*emet és rányomtam a frissítésre :DDD

(#105) rellif


rellif
senior tag


A 850t-n már elérhető a Lollipop. :K

[ Szerkesztve ]

(#106) eternity0086 válasza eternity0086 (#101) üzenetére


eternity0086
csendes tag

Sajnos továbbra sem sikerült rootolnom a készüléket... ehhez úgy látszik most kevés vagyok...valamiért az enyém nem akarja.. úgyhogy egy időre feladom. Egyelőre elvagyok vele így is, de köszönöm a segítséget.

MÁS: Találkozott valaki olyannal, hogy ha a telefont nem használjátok pl.. kikapcsolt kijelzővel le van téve az asztalra akkor nagyon jól bírja az aksi... alig merül. Viszont ha feloldom a kijelzőt és tapizom pl. megnézem a leveleim vagy valamelyik csevegő alkalmazásba írok pár sort esetleg böngészek akkor elkezd rohamosan merülni?? Nálam konkrétan percenként vagy 2 percenként esik egy %-ot. De ez csak addig tart amíg le nem zárom újra. Normális ez, vagy kezdhetek aggódni, hogy kifogtam egy problémás darabot?

Válaszokat előre is köszi!

(#107) Jim74 válasza eternity0086 (#106) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nálam is hasonlóan működik. Szerintem ezzel nem érdemes foglalkozni. Összességében nézd az üzemidőt, hogy hány órát bírta töltés nélkül és ebből mennyi volt a bekapcsolt kijelző idő. Ha ezek az értékek rendben vannak, akkor ne foglalkozz vele, hogy hogy mutatja az akkumerülést.

(#108) vigyori78 válasza Jim74 (#107) üzenetére


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Nekem elég halknak tűnik a hangszóró beszélgetés közben :F
Másnak is halk? Odakel nyomjam a fülemhez,hogy értsem amit mondanak.

(#109) Jim74 válasza vigyori78 (#108) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem nem halk, teljesen jó.
Viszont néha eldobálja a hálózatot... :-(

(#110) vigyori78 válasza Jim74 (#109) üzenetére


vigyori78
őstag

Az nekem is volt.
Frissítés után nyomtam egy gyári visszaállítást utána már nem dobta el,mondjuk én egyenlőre csak az 1-es simet használom.

(#111) vigyori78 válasza rellif (#105) üzenetére


vigyori78
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#112) meazza21 válasza gghrtz (#28) üzenetére


meazza21
csendes tag

Szia. MIlyen teló? És oldalról egy linket kérhetek? Köszönöm

(#113) Jim74 válasza vigyori78 (#110) üzenetére


Jim74
nagyúr

Huhh, most biztos nem tolok gyári visszaállítást :DDD

A linkelt kép a Te telefonodról van??? :Y

(#114) vigyori78 válasza Jim74 (#113) üzenetére


vigyori78
őstag

Nem guglizás közben találtam.

Gyári recovery az hangerő fel + bekapcs?
Valami KÍNAI katyvasz jön be :W

(#115) Jim74 válasza vigyori78 (#114) üzenetére


Jim74
nagyúr

Fogalmam sincs, hogy hogyan jön be a gyári recovery... Szerencsére még nem volt szükség rá.

(#116) rellif válasza vigyori78 (#114) üzenetére


rellif
senior tag

Lenovo recovery Hangerő fel le együtt+bekapcs. :DDD

(#117) rellif válasza Jim74 (#109) üzenetére


rellif
senior tag

Viszont néha eldobálja a hálózatot...
Melyik modem van most neked rajta (v.108)?

(#118) Jim74 válasza rellif (#117) üzenetére


Jim74
nagyúr

Alapsáv verzióra gondolsz?

Az S850.ROW.V108. 2014/09/23 09:42

(#119) rellif válasza Jim74 (#118) üzenetére


rellif
senior tag

Igen.Ha továbbra is dobálna akkor vannak korábbi modemek pl S850_ROW.V106,S850_ROW.V107.
Igaz a garancia miatt nem érdemes cserélgetni...

(#120) Jim74 válasza rellif (#119) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt vettem észre, hogy ez a frissítés után jött elő :(
De lehet, hogy azzal a ROM-mal is előjött volna, amivel kaptam a telefont, csak nem volt annyi időt a készüléken, hogy előjöjjön a hiba. Vagy már az S210-ben is V108-as modem volt?

Egyébként hogyan lehet másik modemet rárakni?

[ Szerkesztve ]

(#121) Jim74 válasza rellif (#119) üzenetére


Jim74
nagyúr

Két, vagy egy kártyával használod?
Csak azért kérdem, mert olvastam, hogy más is panaszkodott ilyen jelenségre, de csak, ha két kártya volt a készülékben.

(#122) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Adott egy ilyen típusú telefon, de sajnos egy hozzá nem értő egyén 'magyarosítani' akarta, így most a telefon konkrétan téglaként szolgál, semmilyen műveletre nem reagál.

Esetleg ötleteket van, mivel tudom visszahozni az életbe?
Plusz utána tudnék olyan ROW ROM-ot feltelepíteni rá, ami magyar nyelvű?

Válaszokat előre is köszi!

(#123) rellif válasza Jim74 (#121) üzenetére


rellif
senior tag

Két kártyával használom.A korábbi ROM-oknál sem dobált le.
Lizardman
Amit linkeltem a #46 hozzászólásban azt tedd fel.Teljesen Magyar nyelvű ROM. :)

[ Szerkesztve ]

(#124) Jim74 válasza rellif (#123) üzenetére


Jim74
nagyúr

Remélem nem hardveres gond lesz és egy gyári visszaállítás helyrerakja... :U
nincs kedvem a Telemax-hoz beadni szervizeltetni :(

Most két napja nem csinálta...

(#125) Lizardman válasza rellif (#123) üzenetére


Lizardman
tag

És az életbe való visszahozása? :/

(#126) Zoty4


Zoty4
őstag

A mediamarktban csak ma 59990

(#127) eternity0086 válasza Jim74 (#124) üzenetére


eternity0086
csendes tag

Én is két kártyával használom, és nálam épp most dobta el a hálózatot a 2. kártyán... de úgy, hogy vissza sem akar jönni.. Már újraindítottam kivettem és visszaraktam a kártyát de még mindig semmi. Három hete megvan a teló és eddig semmi baja nem volt.. Remek ha kifogtam egy hulladékot... Ráadásul nekem sincs kedvem a telemaxhoz rohangálni..
Ötletek esetleg mit tudok még vele kezdeni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#128) rellif válasza eternity0086 (#127) üzenetére


rellif
senior tag

A hálózati beállításoknál:hálózattípus--hálózat mód--csak 3G vagy csak 2G legyen.
Vagy a tárcsázóba beütöd :####5994# és beállítod ott a kívánt hálózattípust.

(#129) eternity0086 válasza rellif (#128) üzenetére


eternity0086
csendes tag

Köszi a segítséget! Ha jól tudom a 2. kártya foglalat az csak 2G-t tud kezelni így azon nem is látok beállítási lehetőséget, bár fura mód az dobta el a hálózatot. Esetleg az 1. kártyán tudom átállítani automatikusról csak 3G-re. Ez esetleg segítség lehet?
Közben egyébként nagy nehezen visszajött de félek, hogy megint el fogja dobni..

[ Szerkesztve ]

(#130) rellif válasza Lizardman (#125) üzenetére


rellif
senior tag

A letöltött ROM-ot Flashtool-al felrakod a telefonra.
Ha letöltötted amit linkeltem az tartalmaz mindent ami a telefon "visszahozásához" kell.
Flash Tool használata,pár lépésben:megnyitod a programot,betallózod a scatter txt-t,DA DL All With...kipipálod,Firmware->Upgrade gombra elindul a folyamat.Ha mindent jól csináltál akkor kb.9 perc alatt végez a program és egy zöld karika jelzi a sikeres flashelést.(A telefon legyen kikapcsolva és ne legyen összekötve a számítógéppel csak amikor a Firmware->Upgrade gombra kattintasz és lefut egy gyors ellenőrzés ezután dugd össze a géppel!) :))

[ Szerkesztve ]

(#131) rellif válasza eternity0086 (#129) üzenetére


rellif
senior tag

Igen a beállítás csak az 1-es kártyafoglalatra vonatkozik.
Esetleg ha van másik SIM kártya érdemes azzal is megnézni.
Pár hasznos kód :DDD
Fejlesztői lehetőségek,beállítások:####537999#
Szoftver verzió szám: ####0000#
Factory Mode: ####1111#
SN Sorszám: ####2222#
IMEI : * #06#
Kernel firmware ####8375#
Modem verzió:####66336#
Gyári visszaállítás:####8888# vagy ####7777#
SAR információk:* #07#

[ Szerkesztve ]

(#132) Jim74 válasza rellif (#128) üzenetére


Jim74
nagyúr

De ha olyan helyen vagyok, ahol nincs 3G, akkor meg az első fog leszakadni a hálóról... :F

Szerintem ez csak két kártya használata esetén jön elő.

Csináltál mostanában szoftver frissítést? Ha igen, akkor utána csináltál factory resetet?

[ Szerkesztve ]

(#133) rellif válasza Jim74 (#132) üzenetére


rellif
senior tag

Nekem eddig nem volt gond szerencsére a hálózatkezeléssel. (3G Telenor,2G Tmobile) a SIM kártyákat pár hónapja cseréltettem.
Rendszerfrissítés után nem szoktam semmilyen resetet csinálni.Factory resetnél szerintem törlődik minden :N
Network Signal Info

[ Szerkesztve ]

(#134) Jim74 válasza rellif (#133) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, hogy az a gond, hogy még fekete fajta a Telenoros SIM kártyám. Bár azt is március körül kaptam. Most pár napja nem volt gondom vele.
Az is érdekes, hogy egy újraindításnál, vagy bekapcsolásnál kb. 1 perc, mire mindkét kártya fellép a hálózatra. Ez normális?

(#135) rellif válasza Jim74 (#134) üzenetére


rellif
senior tag

PIN kód beírása után pár mp. alatt van hálózat.

(#136) Jim74 válasza rellif (#135) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hmm... Lehet, hogy hibás darabot fogtam ki? :O

Szerk.: kipróbáltam, hogy bekapcsoltam a pin-t. Újraindítottam, és valóban volt hálózat pár másodperc után.

Nem értem :F

[ Szerkesztve ]

(#137) rellif válasza Jim74 (#136) üzenetére


rellif
senior tag

Szerintem hamarosan újabb frissítés várható és a jelenlegi hibákat javítják. :K

(#138) Jim74 válasza rellif (#137) üzenetére


Jim74
nagyúr

Vagy jönnek újabbak :DDD

Vicceltem, pozitív hozzáállás :K

Egyébként meg vagyok elégedve a gyári software-rel. Nagyon ötletes megoldások vannak benne. Pl. a kijelző alján elhúzással történő képernyő feloldás fantasztikusan praktikus számomra :C

(#139) rellif válasza Jim74 (#138) üzenetére


rellif
senior tag

Nekem a vezetés app. a kedvenc. :D

[ Szerkesztve ]

(#140) Jim74 válasza rellif (#139) üzenetére


Jim74
nagyúr

Jaj, tényleg az is nagyon jó :R . Csak az elején kiírta valami súgó, hogyan lehet a kamerával felvenni az utat, és nagyon gyorsan eltűnt a szöveg, nem tudtam végigolvasni :DDD Azóta sem tudom, hogyan kell elindítani a felvételt :DDD

(#141) eternity0086 válasza rellif (#131) üzenetére


eternity0086
csendes tag

Szuper :) Köszi a kódokat. A hálózatot azóta tartja..remélem csak egyszeri dolog volt. Amúgy.. tényleg jó kis telefon, sok hasznos megoldás van benne. Egyetlen dolgot hiányolok. Az pedig az értesítő led az elejéről. De most meg kell tanulnom nélküle élni. A design kárpótol. :))

(#142) vigyori78 válasza eternity0086 (#141) üzenetére


vigyori78
őstag

A design kárpótol. :K
Plusz az értesítő led a hátulján :DDD

(#143) eternity0086 válasza vigyori78 (#142) üzenetére


eternity0086
csendes tag

Igaz.. Bár akkor pofára ejtve kell tartani. :D Ami nem gond, viszont az csak elmulasztott hívást és sms-t jelez. Mást sajnos nem. Így folyton kapcsolgatni kell a kijelzőt, hogy volt-e valami esemény. De ez van.. majd visszaszokom rá.

Most inkább ez a hálózat eldobálás dolog aggaszt. Elég gyakran elkezdte csinálni.. most az 1. kártyán. Sok visszajelzést kapok, hogy nem vagyok elérhető.. pedig a hálózat jel az értesítő sávon azt mutatja, hogy van hálózat és semmi baja.. Most rákapcsoltam csak 3G-re. Meglátjuk így mi történik. De ha az sem segít nem tudom egy reset esetleg megoldás lehet-e... bár sok kedvem nincs hozzá..
Kinél, hogy áll ez a történet? Esetleg van rá megoldás vagy kezdhetek barátkozni a szerviz gondolatával..

[ Szerkesztve ]

(#144) _Barbi_


_Barbi_
újonc

Sziasztok!

Vasárnap vettem meg az s850ös telefont az euronicsben, viszont a fotókkal nem vagyok megelégedve..
Fehér tárgyak fotózásakor látszik a legjobban (pl szekrény), hogy ha picit rázoomolok, akkor halvány kékes-sárgás foltok tűnnek fel a felületen.
Illyetve eléggé elmosódnak a vonalak, olajfestmény hatást kelt ha szintén elkezdek rázoomolni. Van aki még ilyet tapasztalt? Vagy ez normális? Hiszen 13mp.. Kicsit csalódott vagyok. :(

Gondoljátok, hogy gyári hibás a kamerája? Ez esetben hány napig vihetem vissza, hogy szó nélkül kicseréljék?

Hallottam olyat is, hogy Sony lencsés (ami elvileg hú de szuper), de erről a leírásokban nem találtam információt, ti tudtok erről valamit?

Az aksija is vészesen merül, reggel 10 órakor volt 98%-on, most pedig 5 perc telefonálás, 15 perc fotózás, és 2 óra játék (ami rajta volt alapból, green farm3 - nem úgy néz ki mint ami igen nagy teljesítményt igényelne, bár nem értek hozzá) után 44%-on van. Ezen kívül hozzá sem értem, az asztalon pihent..

Előre is köszi! :)

(#145) Skrilla


Skrilla
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon szemezgetek ezzel az s850-nel, viszont aggaszt a sok negatív hozzászólás amit külföldi fórumokon is olvasok. Melyek szerint egy idő után állandóvá válik a hálózat eldobása, néha a wifi-é is, és nem veszed észre amíg nem próbálsz meg telefonálni vagy netezni. Tapasztalataitok szerint ez mennyire fedi a valóságot? A másik amire sok rosszat mondanak az az aksija. Olyan 50-70e Ft közötti árkategóriában szeretnék telefont, mivel nagyon sok a versenyző kérlek segítsetek, nem szeretnék árnyékra vetődni. Tudom sokaknak ez nem nagy összeg, de nekem eléggé nehéz volt összespórolni és szeretném élvezni a gyümölcsét. Előre is köszi !

(#146) rellif válasza _Barbi_ (#144) üzenetére


rellif
senior tag

Hello!
A kamera beltérben (gyenge fényviszonyok mellett) sajnos olyan képeket fog készíteni amiket Te is leírtál.
Ha a képeket leméretezed vagy alapból pl. 6MP képet készítesz sokkal jobban fog tetszeni az eredmény.
A beállításoknál érdemes még kísérletezni,lehet nagyon jó képeket is készíteni ideális beállítások mellett.
Az aksit valószínűleg a kijelző szívta le nem a játék. ;)

(#147) rellif válasza Skrilla (#145) üzenetére


rellif
senior tag

Szia!
Wi-Fi problémáról egy helyen olvastam szerintem nem jellemző.Hálózat eldobásról viszont többen írtak már de valószínűleg modem driver cseréjével orvosolható. :K

(#148) Skrilla válasza rellif (#147) üzenetére


Skrilla
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, még túrom a netet info után mielőtt cselekszem. :))

(#149) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Valaki leírná nekem mi a töltőjének a típusszáma.
Köszi.

(#150) Skrilla válasza vigyori78 (#149) üzenetére


Skrilla
csendes tag

436-1381
Output: 5V/1A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.