Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) M_o_g_y_i válasza HeavyToys (#850) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:Y
Én ki fogom szerintem próbálni, régóta kíváncsi vagyok a MIUI-ra. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#852) SAMYka válasza vlevi (#849) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Koszi
Estleg tudsz megoldast arra is hogy hogyan tudnam a nevjegyeket az asztalra rakkni?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#853) vlevi válasza SAMYka (#852) üzenetére


vlevi
nagyúr

Parancsikonnal.
Hosszan nyomod a képernyőt, és akkor bejön a parancsikon kirakás lehetősége.
Én a Nova Launchert használom, abban így van.
Sőt, mappát is tudsz csinálni, és így a legfontosabb névjegyeket, akár rögtön a tárcsázandó telefonszámmal kiteheted egy mappába.

(#854) SAMYka válasza vlevi (#853) üzenetére


SAMYka
aktív tag

A gyari romnal igy volt de Appelme romjaban csak a hatterkep valasztasi lehetosegek jonnek be

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#855) vlevi válasza SAMYka (#854) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, mert a gyariba (minideal felleben) az apex launcher van. En a novat hasznalom, abban van ilyen lehetoseg.

(#856) SAMYka válasza vlevi (#855) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Es launchert kulon kell feltenni vagy ahoz megint rootolni kell?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#857) vlevi válasza SAMYka (#856) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem kell hozzá root. Play store-ból telepíted, mint bármelyik másik alkalmazást.
Egyes funkcióinak eléréséhez lehet szükség root jogra, de nem létszükséglet.

(#858) SAMYka válasza vlevi (#857) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Oke koszi most mar csak a megfelelot kell megtalalni

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#859) cappa72 válasza SAMYka (#858) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem érdemes ezek közül választani:
Holo launcher (nem a hD verzió)
Nova Launcher
Zeam launcher - nagyon kicsi, puritán és gyors, ámbár már nem fejlesztik.

Persze még ezerkismillió van. Ízlés és pofon ugye más lapra tartozik. ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#860) minifoximaxi


minifoximaxi
tag

Amióta eltávolítottam a Clean Mastert azóta működik a gyári ébresztőóra. Gyanítom kilőtte a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#861) SAMYka válasza cappa72 (#859) üzenetére


SAMYka
aktív tag

A holo jól teszi a dolgát kivéve egy dolgot: ha parancsikont akarok kitenni akkor eltűnnek a feliratok és csak a képek vannak a "menüpontoknál"
Erre van valami megoldás?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#862) vdavid33


vdavid33
csendes tag

Sziasztok,
lassan aktuális lenne nekem is a rendelés de a minideal pont kifogyott a telefonból.
Honnan érdemes még, van még valakinek tapasztalata másik oldallal kapcsolatban?
Akik mostanság rendeltek ki tudták kerülni a vámot?

(#863) hg6idn


hg6idn
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja tapasztaltam, hogy időnként nálam is elkezd a proxy vöröses fénnyel vibrálni. Reboot után természetesen kilalszik.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#864) Blizzardking válasza hg6idn (#863) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem tettél fel valamit ami összefügg vele? Képernyő ki-bekapcsolás, esetleg forgatás érzékelő programot?
Táskábateszem kikapcsol, lefordítom lehalkul ilyesmiket?
Ha a futó programok közül elkezded kilőni egyenként amiket te tettél fel, egyszer csak ki fog aludni, van egy fogadásom.
Én a "tap tap app" nevű programot használom a bekapcsoló gomb megkímélésére (és mert nagyon szar helyen van) az csinálja ezt a proxy szenzorral (mert ez a dolga).
Mellesleg próbálkoztam mindenféle billegtetés, rázás közelítés figyelővel hogy feloldja a kijelzőt mikor nekem kell. Akkuidő és erőforrás szempontból nekem ez a tap tap app vált be legjobban.
Bármi aktiválhatja, ami tudni akarja milyen közel van hozzá az arcod, táskád, asztal stb, ez alapján talán sejthető mit raktál fel ami összefügg ezekkel. :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#865) Mazsika válasza hg6idn (#863) üzenetére


Mazsika
őstag

ilyet nekem is csinál néha, de nem foglalkoztam vele, majd kialszik magától... :)

Dáccsika

(#866) cma8


cma8
csendes tag

Sziasztok,

Elképzelhető, hogy rendelek egy S750-t, melyik boltot javasoljátok? A megbízhatóság és a gyorsaság érdekel.

A telefon élőben mennyire nagy? A videók alapján nem tűnik egy kecses darabnak. Toknak/fóliának van értelme (feleslegesen nem növelném a térfogatát), vagy a GG és a karcálló burkolat elegendő?

Illetve, ha nem nagy kérés egy tulaj leírhatná az esetleges bosszantó hibákat, hiányosságokat (pozitívumot már olvastam eleget).

Köszönöm

(#867) vlevi válasza cma8 (#866) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A telefon élőben mennyire nagy? "
133mm magas. Én lemértem, pont akkora, mint a zsebszámológépem, amíg nem jött meg a teló, azzal "gyakoroltam", szoktattam magam a mérethez :D

(#868) minifoximaxi válasza cma8 (#866) üzenetére


minifoximaxi
tag

Engem sem a mérete zavar, viszont kissé nehéz. Más azt mondta "hű, ebben aztán van anyag":)
Az USB-n ez a kupak leveszem-felteszem kissé macerás, nem tudom meddig fog kitartani.
A bekapcsoló gomb számomra nem túl ideális helyen van.
Működéssel, gyorsasággal nincs gond az akku is javult a használat során, nemkem akár 2-3 napot is kibír.
Persze kellő nyomkodással és telefonálással egy napot sem...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#869) dfilpo


dfilpo
csendes tag

Sziasztok!

1 hete használom a telefont, nagyon tetszik, egy apró bosszantó hibát leszámítva.. Naponta kb 4-5x újraindul magától a készülék, miután feloldom zárolt állapotból, akár teljesen feltöltött állapotban is. Ez az újraindítás összesen kb 30 mp-ig tart. Apeelme romját használom, más is tapasztalt hasonló hibát?

köszii

(#870) hg6idn válasza Blizzardking (#864) üzenetére


hg6idn
csendes tag

Próbáltam leállítani a folyamatokat, mikor vibrált, de csak a reboot segített.
Annyira azért nem zavaró csak kicsit...

(#871) apeelme válasza dfilpo (#869) üzenetére


apeelme
addikt

Mint ahogy látod nem nagyon...Szvsz egy (fos) app okozza. Próbáld ki hogy a rom szűz állapotában hogy viselkedik. Semmi extra app telepítés, max. egy wifi/mobilnet beállítás, és google acc. hozzáad. Ha simán is ezt műveli akkor lehet hardveres gond is.

(#872) HeavyToys válasza apeelme (#871) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Egyébként nálam is van ilyen anomália, hogy újraindulgat néha. Azt már megfigyeltem, ha BT kihangosítón van a készülék és hívást fogadok, amikor felveszem kb minden második alkalommal eldobja a GSM jelet és újra felépül majd a kapcsolat,pár másodperc elteltével.

[ Szerkesztve ]

(#873) tibi-d


tibi-d
tag

Sziasztok!
10 napja nyüstölöm a telefont. Az a "kevés" beépített funkció amivel a teló érkezett, az stabilan funkcionált. Azt a koncepciót követtem, hogy ha egy feltelepített program után valami "megbolondult", akkor töröltem az utolsó telepítést, és kerestem egy hasonló funkcióval rendelkezőt. Azt vettem észre, hogy az akksi egyre tovább bírja. Jelenleg az utolsó töltés óta 2 nap telt el, és még 73% van vissza. Eltart egy ideig, míg teljesen belakom ezt a telefont is.

(#874) ObiWan13


ObiWan13
tag

Sziasztok!

Kb. 1 hónapja van meg a telefon és már 2x írta ki, hogy: Az SD kártya leválasztva.
1x még sikerült a leptopban formatázni, de most már fel sem ismeri( beteszem a gépbe, látom a hardverkezelőben, hogy csatlakoztatva van, de 2-3 perc múlva le is választja). Mint külön meghajtót meg sem jeleníti.
Tapasztalt más is ilyet?
Esetleg segítséget nyújtani?

Köszönöm

(#875) Geresics


Geresics
addikt

Létezik a telefonnak gyártói honlapja? Mert én nagyon nem találom a Lenovo oldalán... :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#876) apeelme válasza ObiWan13 (#874) üzenetére


apeelme
addikt

SD kártya kukába, vagy ha garis cseréltesd.

(#877) rendesadam válasza Geresics (#875) üzenetére


rendesadam
tag

(#878) gyűrű


gyűrű
addikt

Beállt végre az akku is.. nagyon jól működik a telefon , örülök hogy ezt választottam.. :K

(#879) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Az aksinak jót tesz ha leszedem a töltőről mikor feltöltődött? Vagy akár rajtahagyható egész éjjel? Melyikkel lehet az élettartamát kitolni lehetőség szerint?

Gyűrű - a 2% képernyőidő az hogy..? Van egy telefonod használni és vagy egy uptime olimpiai kerettag? :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#880) vlevi válasza Blizzardking (#879) üzenetére


vlevi
nagyúr

Telefonalas kozben lekapcsol a kepernyo. Tehat, ha nem netezel, smsezel vele, csak beszelsz egesz nap, akkor is kb nulla kepernyot hasznalsz.

(#881) Blizzardking válasza vlevi (#880) üzenetére


Blizzardking
őstag

Jó persze de ez akkor se reális használat. Akár félrevezető is lehet. Van egy faliórám, az meg 9 hónapja megy egyetlen feltöltéssel. Azon se netezek meg telefonálok soha.
Csak annyit akarok ezzel mondani hogy ez egy szélsőség, nem többet nem kevesebbet. Akinek az a használat hogy mélyalvásban le van téve a telefon az asztalra, annak maga a cucc szükségszerűsége is kérdőjeles, nyilván Gyűrű is elkezdi majd most használni. Ha meg ez valamiféle score hogy mit bír, akkor ott a 780-as, azt úgyse nagyon nyomja le semmi. Szép eredmény, de kb olyan mintha úgy mérném a kocsim fogyasztását hogy a Mátrából lemegyek a rakpartra és közben minden lejtőn leállítom. No offense, csak a véleményem ezekről a meddig bírja vetélkedőkről :R

Engem inkább a másik kérdés érdekelne, hogy jó-e ha nem marad tovább a töltőn vagy mindegy.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#882) vdavid33


vdavid33
csendes tag

Sziasztok,
aktuális lenne nekem is a rendelés de a minideal pont kifogyott a telefonból.
Honnan érdemes még rendelni, van még valakinek tapasztalata másik oldallal kapcsolatban?

(Minden s750 rendelés vámmal jön mostanság? Egy két ember kínál 60e környékén itthon is, lehet nem szarakodnék a rendeléssel ha mindenképp rajta van a vám.)

(#883) tibi-d válasza Blizzardking (#881) üzenetére


tibi-d
tag

Az akku töltésével kapcsolatban rengeteg írás van a neten, de mindegyik azt írja, hogy a töltés befejeztével vegyük le a töltőről. Én személy szerint úgy csinálom, hogy amikor a telefon kiírja a 100%-ot, még rajta hagyom egy fél órát és utána veszem le a töltőről.

vdavid33:

Én a telefonomat eBay-on rendeltem meg, 3 hét alatt megjött minden gond nélkül.

(#884) gyűrű válasza Blizzardking (#881) üzenetére


gyűrű
addikt

Lehet hogy neked nem reális...

Az eltelt idő alatt (5nap) kb 1 óra telefonálás volt , naponta kb fél órát nyomkodtam a telefont, a wifi úgy volt beállítva hogy reggel mielőtt felkelek aktív legyen, utána egésznap kikapcs, mikorra kb. hazaérek bekapcsoljon és mikor alszom akkor ki. A telefon nem volt kikapcsolva, újraindítva stb. Fényerő automatán. Alvó állapot nem volt, csak sima készenlét . Minden reggel ébresztőóra.Mobilnetem nincs.

Tölteni akkor teszem fel ha lemerülőben van, ill. legtöbbször este, 9 - körül, és reggelig rajta van.

Otthon nem veszem elő, csak nyomkodni mert van tab, pc, laptop stb. Útközben vezetek, tehát akkor sem. Munkahelyemen van net, tehát ott sem.
Tehát nekem ez így jött ki. Remélem nem baj hogy megosztottam.
Tudom hogy extrém használattal akár töredékére is lemehet. Viszont látható hogy telefonként használva lehet több nap is az üzemidő. ;)

(#885) vlevi válasza gyűrű (#884) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is nagyjából így használom.
És még, amit hozzá kell tenni, hogy sokat javít az akku időn, ha a helymegosztás teljes kikapcsolása mellett a 3G hálózatokat is hanyagolja az ember. Persze, aki mobilneten netezik, annak ez utóbbi nem opció, mert 2G-n marha lassú, de ha csak wifi van, akkor majdnem felesleges a 3G.
Hasonló használattal, mint nálad, az én telóm most majdnem 5 nap után még 37% maradt.

(#886) Blizzardking válasza gyűrű (#884) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mondjuk úgy hogy erősen kímélő. Ezért is írtam hogy no offense, remélem nem bántottalak meg.
Én mire beérek kocsival a melóhelyre kb 27-en hívnak és 15 üzenetet meg chatet kapok.
És ha üresjárat van, folyton b@sztatom, játszom, netezek, zenét hallgatok rajta. A screen ontime 10% fölött van általában. Van hogy egy hosszabb autókázás alatt 40-50 perc folyamatos telefonálás van, bluetooth-os.
Használok helyfüggő értesítést, ehhez folyamatosan tudnia kell hol vagyok. Tehát kb pont az ellentéte a Tiédnek. Ja, aktív háttér, csillivilli launcher természetesen :D

Vlevi - a mobilnetre vannak appok, olyat én is használok (én az Internet Commandert, de van kismillió), hogy beállítható időközönként rövid ideig bekapcsolja a mobilnetet. Így ha jön valami viber vagy gtalk üzeneted azt pár perc csúszással megkapod, és a net óránként 4-5 percig megy max. A wifit is tudja kezelni, és beállítható csúcsidő mikor folyamatosan fent van a neten, és pihi mikor nem szabályozza a funkciókat.

Feltettem egy appot ami az órajeleket nézi, illetve bele is tud avatkozni. Az látszik, hogy szépen szabályozza, csak keveset megy maxon. Ha visszaveszem max 400MHz-re, akkor se lassul le jelentősen, főleg ha valaki nem a látványra gyúr. Képzeld akkor mennyit bírna ha nem 1200-on menne :DDD
Ja a halacskás hátterem tök szaggatásmentes 400-on.

Tibi-d - de éjszaka hogy oldod meg? Vagy este töltőre rakod és még elalvás előtt leszeded?
Kéne valami ami kikapcsolja a töltést ha feltöltődött. Hátha jót tesz az aksinak.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#887) gyűrű válasza vlevi (#885) üzenetére


gyűrű
addikt

Köszi vlevi :K

Ezek szerint van még rajtam kívül más is,
aki nem csak orrba-szájba nyomkodja egész nap, ha kell - ha nem.

Lehet hogy ha 20 évvel fiatalabb lennék... ahh nem is írom le.

Mindenesetre láttam nem egy telóba belefeledkezett embert akit elütöttek. :(
Mert a kukikönyvön épp megosztotta, hogy megy haza. :F

Na, nekik naponta kell a töltő. :K

(#888) gyűrű válasza Blizzardking (#886) üzenetére


gyűrű
addikt

Mi vagy te , valami szerverközpont?
Mire beérsz autóval kb 27-en hívnak és 15 üzenetet kapsz???? :Y

Ez nem "normális használat."

..a beszélgetést erre a témára befejeztem.

(#889) tibi-d válasza Blizzardking (#886) üzenetére


tibi-d
tag

Ha otthon töltöm, akkor 17-18 óra körül felteszem, és elalvás előtt leveszem, de ha elfelejtem levenni, akkor sem csinálok belőle lelkiismereti kérdést, mert a telefon elektronikája úgyis lekapcsolja a töltést. Ilyenkor csak a töltő fogyaszt. Ha a munkahelyen fogy ki a szufla, akkor felrakás után 3-3.5 óra múlva leveszem a PC-ről (csak az adatkábelt viszem magammal). Egyébként egy egyszerű konnektorba dugható kapcsolóóra is megteszi.
A mobilhasználattal kapcsolatban gyűrű fórumtárs véleményét osztom. IP 67-es telefont nem az vesz, aki villogni akar mások előtt vele, arra vannak szebb készülékek is, hanem akinek munkája révén fontos, hogy strapabíró, hosszú üzemidejű készüléke legyen megfelelő "tudás" mellett. Aki komplett irodát akar magával vinni, az vegyen almás telefont.

(#890) gyűrű válasza tibi-d (#889) üzenetére


gyűrű
addikt

Jah..

..eddig már 3 kollegám érdeklődött, pedig nem győzködtem őket, csak megmutattam a telefont, menüt, akku használatot. Illetve elmondtam hogy "extrém esetekben" ettől lehet sokkal rosszabb is..
Mind a 3 rendelt magának.. :F

[ Szerkesztve ]

(#891) myk74 válasza gyűrű (#890) üzenetére


myk74
senior tag

Sziasztok!
Ahogy látom még mindig 200 pár dolcsi ez a telefon.
Nem tudjátok, valahol nem akciós?200 alá mehetne már.
Köszönöm

Nincs kéz Nincs csoki!

(#892) Blizzardking válasza gyűrű (#890) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nézd, nem akartalak megbántani, szeretném ha túltennéd magad ezen az extrém eset kérdéskörön. Tibi-d is megmondta hogy az enyém a normálistól eltérő használat, és én ezt elfogadom.
Ha ennyire a lelkedbe gázoltam, bocsánatot kérek ismét.
Felőlem egy Bugatti Veyront is használhat a tulaj aggregátornak, az egész nem ér annyit hogy rossz szájíz maradjon utána. Örülök ha népszerűsíted a készüléket, szerintem is nagyon jó. :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#893) SAMYka válasza Blizzardking (#892) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Nem te vagy az egyetlen :)
Napi 2-6 óra beszélgetés folyamatos bluethoot (vagy kihangosító vagy headset) 2-10 sms 2-10 email játszani már nem igazán van időm mert valamikor dolgozni is kell
Akku 45-55% estére és muszáj töltőre tennem mert nem engedhetem meg hogy lemerüljön.
Ha a péntek nyugis akkor a szombatot kibírja.
Éjszaka tölt. Az akku meg valami Li tehát van töltésvezérlése ezért szerintem annyit számít ha leveszed hogy míg töltőn van addig ugye nem az akkut használja "fő" áramforrásként hanem a töltőt tehát reggel tuti 100% az akku.
Én újraindulást még nem tapasztaltam de most a rom frissítés után 265 órával megzakkant a közelítés érzékelő. Amikor oldalra fordított készülékkel akartam "a" betűt írni akkor elsötétedett. Nem volt kedvem keresgélni fogtam újra indítottam és megjavult.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#894) rendesadam


rendesadam
tag

A GPS-szel valamit kezdenem kell, hamarabb odaértem a célhoz, mint hogy jelet fogott volna :W

(#895) HeavyToys válasza rendesadam (#894) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nálam 0,5-2 perc alatt fog jelet. Titka kocsiban, hogy ablakba teszem ki. Lent a váltónál nehezebben talál jelet. Viszont ha egyszer megvannak fixen a műholdak, onnantól kellően pontos és stabil is a jel. Legalábbis az én készülékemen így van!

(#896) gyűrű válasza Blizzardking (#892) üzenetére


gyűrű
addikt

Semmi gond, peace! :R
Nem népszerűsítem csak van aki látta , megkérdezte, és azóta rendelt.
Ajánlottam jó szívvel, mert szerintem megéri. ;)

(#897) vlevi válasza HeavyToys (#895) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van olyan auto, amiben egy garmin sem kepes rendes jelet fogni, nemhogy telefon. Ennek az oka lehet a femgozolt hovedo uvegezes, gyakorlatilag az egesz auto egy Faraday kalitka. A telefonra viszont sajnos nem lehet kulso gps antennat kotni :-(
Amugy pont tegnap teszteltem a gps-t, nekem motoron nagyon stabil volt. Mentem kb 300km-es karikat motorral, teljesen szuper tracklogot sikerult vele rogziteni. Legalabbis nekem jo.

(#898) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Melyik progit hasznaltad? :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#899) HeavyToys válasza vlevi (#897) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Egyértelmű, ezzel én is tisztában vagyok. Nekem nem fémgőzölt az üveg, emiatt is van meg a jel.

(#900) avirid


avirid
tag

Sziasztok!

Egy hibát jeleznék, amennyire sikerült olvasnom a fórumot még nem találkoztam vele, legalábbis pont ebben a formában:

"Unfortunately, System UI has stopped" hibaüzenet jön elő, megállás nélkül, ha OK-ot nyomok rá, azonnal feljön újra (kb. 0,25 mp-em van menübe lépkedni vagy bármi). Emellett visszaállítja a gyári háttérképet, minden hibaüzenet megjelenésekor újra és újra.

Arra már rájöttem, hogy abban az esetben áll fenn ez a probléma, ha a rendszer nyelvezetét magyarról angolra állítom át. Amint visszaállítom, nem jelenik meg többet a hibaüzenet.

Apeelme romját használom (harmadik napja), ezen felül nem igazán piszkálgattam, progikat már telepítettem fel, ill. a naptárszinkronizáció egyszercsak megint hibát jelzett, de az itt sokszor írt megoldás szerint a megfelelő file-ok bemásolása és jogosultságainak beállítását követően ismét működni kezdett, habár nekem úgy tűnt ugyanazokat a file-okat írtam felül ugyanazokkal..(?)

Most így persze használom magyarul gond nélkül a telefont, csak angolul mindig jobban szerettem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.