Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) gyűrű válasza vlevi (#300) üzenetére


gyűrű
addikt

Ezek valóban szemetek...

A vakokkal nagyon kiszúrnak. De aztán azok is megszokják. :N

(#302) cappa72 válasza vlevi (#300) üzenetére


cappa72
nagyúr

Xperia x8-on is a lenovos kiosztas van... Stb...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#303) vlevi válasza cappa72 (#302) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudom, hogy vegyes a dolog, de pl. itt van a tablagepem, amin nincsenek gombok, csak az erintokepernyo aljan, es azon a legelso gomb a vissza.

(#304) Mazsika válasza vlevi (#300) üzenetére


Mazsika
őstag

nem is értem miért kell a vissza gombot, amit szerintem a legtöbbet használunk, a bal oldalra tenni? mivel jobb kezes vagyok nekem pont a jobb oldalon áll mindig kézre... max a bal kezeseknek jó.

Dáccsika

(#305) heidricha válasza K82 (#285) üzenetére


heidricha
senior tag

Nekem Endomondo, g:hu, Navitel lenne fontos, meg a Google cuccai esetleg. A Te alkalmazásaidnak nem valami oprsz gondja van? Csak ezzel a modellel ilyen furák, vagy esetleg több MTK hardverrel is gondja van?

[ Szerkesztve ]

(#306) heidricha válasza vlevi (#300) üzenetére


heidricha
senior tag

A ZTE is a Lenovo sorrendet használja. :-) legalábbis a GXI biztosan.

(#307) vlevi válasza Mazsika (#304) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az is igaz. Majdnem meggyzőtetetek.
De szerintem ha én jobbkézben fogom a telefont, akkor pont, hogy a bal szélét érem el kényelmesen hüvelykujjal. Mostmár csak azon kell vitatkozni, hogy a vissza gombra van-e szükségem sűrűbben, vagy a másikra :D
De ez már tényleg attól függ, hogy milyen funkciót gondoltak a dizájnerek fontosabbnak, és tettek olyan helyre, ahová tették. Mondjuk az átlag kínai gyártótl nem várom el, hogy nagyon sokat agyaljanak az ilyeneket, de egy Lenovoról már feltételezem.

(#308) K82 válasza heidricha (#305) üzenetére


K82
őstag

Oprendszer gondjuk nem lehetett a programoknak, mert mindegy volt az Android verziója (Defy alatt legalábbis, amin megfordult a Froyo és a Jelly Bean is), a MapMyRide és minden más tracker működött. Mivel az Endomondo is egy a sok tracker közül, nem merném állítani h pontosan fog menni.
Talán cappa írta h az MTK viszonylag új a piacon és nem nagyon vannak hozzáoptimalizálva ezek a progik.

Egyébként a Zasszony P770-ese ugyanezeket a tüneteket produkálja, úgyhogy sztem az MTK lesz a ludas. Illetve a programkészítők, akik nem vették (még) figyelembe az MTK sajátosságait.

Pixel / OnePlus Pad

(#309) heidricha válasza K82 (#308) üzenetére


heidricha
senior tag

Aha... Ez nem annyira jó hír. Van itt egy Zopo C2 egy barátnak, majd jól megkérem, hogy próbáljuk ki!

(#310) rendesadam válasza vlevi (#307) üzenetére


rendesadam
tag

Defy-n is balon van a menügomb, a vissza balról a harmadik, de mivel van még egy keresőgomb is annyira nem zavaró, legalábbis ezt szoktam meg :]

(#311) chab7 válasza rendesadam (#310) üzenetére


chab7
addikt

Sőt, minden telón - de legalábbis legnagyobb részén - jobb oldalon volt a vissza gomb (és még volt egy kereső is pluszban utána) míg ki nem jött a 4-es droid és benne a kijelzős gombok ahol már bal oldalra tették.
Szóval a 4-es droidos csak kijelzős telókon van fordítva (az eredetihez képest) nem pedig a Lenovon ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#312) blasiusveb


blasiusveb
csendes tag

Osmand nevű navigációs szoftvert próbálta már valaki az s750 -en?
Én főként azzal szeretném majd használni, érdekelne, hogy az iránytű működik-e ezzel a programmal.
köszi...

(#313) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Megjött a cucc ma :C
Nagy nehezen felkínlódtam a drivert win7 64-re :O
Fape verziója bizonyult nyerőnek, csak mondom, ha valaki akar keresni akkor ő linkelt egyszer egy jót.
Most készül az MTKdroidtools-os mentésem. Scatter.txt-t már csináltam, épp most mentegeti a többit.
Utána jön egy flashtools-os mentés :)
Ezt a droidtoolost hová teszi? Gondolom a telóban valahova, mert nem kérdezte meg hogy a PC-n hova tegye, de most nem tudom megnézni mert még tart.

szerk: MTKdroidtools V2.4.8 alatt szépen megy minden.
Cappa köszi a leírást, a root-os részeket értelemszerűen átugrottam.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#314) vlevi válasza Blizzardking (#313) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mikor rendelted? Az enyem meg csak "celorszagba megerkezett" allapotban van :-(

(#315) heidricha válasza blasiusveb (#312) üzenetére


heidricha
senior tag

Utánaolvastam kissé. Úgy fest, nincs általános gond a GPS-szel, csak a megtett út/sebesség számítás nem stimmel a legtöbb tracker esetében. Amit jónak írnak, az a RunKeeper, és az OpenGPSTracker, minden más valamiért elrontja a fenti adatokat, holott maga a track teljesen normálisnak tűnik. Nem tudom, hogy "nyers logot" készítettek-e már, de az látszik a neten, hogy a probléma minden- vagy legalábbis többféle Mtk6589 hardverrel azonosan megvan.

(#316) Blizzardking válasza vlevi (#314) üzenetére


Blizzardking
őstag

Augusztus 10.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#317) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Hogyan lehet ellenőrizni, hogy a mentéseim okék-e? :U

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#318) vlevi válasza Blizzardking (#316) üzenetére


vlevi
nagyúr

En 13-n. Akkor meg varnom kell par napot, ugylatszik a korabban emlitett 9 napos szallitas most nem jott ossze..

(#319) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Guruktól kérnék segítséget, nem teljesen világos a memória területek és scatter fájl tartalma közti összefüggés.

Ha betallózok SP flash toolban egy scatter fájlt, akkor ezt látom:

Ha egy scatter fájlt tagolok értelemszerűen, csak az áttekinthetőség kedvéért, ez lesz belőle:
Tehát a nem _alulvonással kezdődő sorok azok, amelyek megjelennek a flashtoolban.

Számomra az nem egyértelmű, hogy ha mentést készítek, kiszámolhatom-e úgy a memória címeket, hogy az _alulvonással kezdődőeket nem rakom külön. Például az EBR1-ből lesz egy EBR1.img, aminek a kezdő címe 0x680000, és a hosszát az Uboot címéből számolom ki, azaz 0x2720000-0x680000 ?
Másként fogalmazva az img fájlok listája az alapján készül el, ahogy az első képen a flashtoolban látszik. Ezt követve nekem ilyen lett az spflashtools-os mentésem: mappa

Vagy kell csinálnom egy olyat, ahol minden egyes scatter fájl-béli területet (illetve azok különbségét) külön fájlba teszem?

További kérdés, hogy a legutolsó a scatter fájlban a Userdata és nem tudom honnan kéne kitalálnom a hosszát :B Hisz utána nem jön semmi amiből ki lehetne vonni.

Az MTKdroidtools mentés után így néz ki a mappám Ez így kóser..?

És az miért van, hogy az MTK-val készült scatter fájlt nem tudom betallózni az SPflashtoollal, mert minden érték 0x00000000 lesz. Ha notepadban megnyitom, és összenézem pl egy needromos oldalról leszedett s750 scatter fájllal, akkor tök egyforma :U

Elnézést a sok kérdésért, ez az első androidos telóm, és addig nem akarok komolyan "nekiállni", amíg nem erősítitek meg, hogy ebből már helyre tudom pofozni akár.

Ha kell még valami akkor megcsinálom este, ha ez így oké akkor megpróbálom rátenni Cappa72 cwm-jét.
:K

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#320) vlevi válasza Blizzardking (#316) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nemszóltam!
Trackinget néztem ma reggel 7-kor, akkor még nem volt, de ma csörgött a postás!

(#321) apeelme válasza Blizzardking (#319) üzenetére


apeelme
addikt

Nagyjából jól mondod a kiszámolósdit. Több esetben viszont bonyolódik a helyzet. Ugyanis előfordul hogy a tényleges kezdőcím nem ott van fizikailag ahol azt a scatter mutatja, hanem máshol, így a pontos meghatározáshoz szükséges a /proc/dumchar_info tartalma is pl.: (más készülékről)

scatter részlet:
PRELOADER 0x0
{
}
DSP_BL 0x40000
{
}
MBR 0x600000
{
}
EBR1 0x604000

dumchar_info részlet:

preloader 0x0000000000040000 0x0000000000000000 2 /dev/misc-sd
dsp_bl 0x00000000005c0000 0x0000000000040000 2 /dev/misc-sd
mbr 0x0000000000004000 0x0000000000000000 2 /dev/block/mmcblk0
ebr1 0x0000000000004000 0x0000000000004000 2 /dev/block/mmcblk0p1

És így már látszik is hogy a kezdőcím az mbr területtől értendő mmcblk0 esetén. Hangsúlyozom hogy ez abban az esetben érdekes ha manuálisan szeretnél dolgozni.

A USRDATA mérete a __NODL_FAT (vagy dumchar_info-ban fat)címig tart.

Mindegyik mentésed megfelelő, nyugodtan ügyködhetsz.

Töltsd fel nekem valahová a két elvileg egyező scatter-t, és küld el priviben, megmondom mi a hiba.

(#322) Blizzardking válasza apeelme (#321) üzenetére


Blizzardking
őstag

Köszönöm a választ.
Nem feltétlenül ragaszkodom manuális módszerhez, csak ezekről találtam leírást. Meg mindenki azt mondja, hogy a lehető legtöbbféle mentéssel érdemes kezdeni, onnantól fél siker.
Arra kellenek, hogy ha garanciális problémám lenne, a kínaiak ne küldjék vissza, mondván hogy nem ezzel a rommal adták ki, illetve ha a cwm telepítése balul üt ki, legyen mihez nyúlni.
Találtam leírást ADB használatáról
Érdemes ebbe belemenni..? Mentés / visszaállítás tárgykörben..? (adb backup)
Olyan megoldás érdekel, amit nem tudok elszúrni azzal hogy melléütök valami címet vagy ilyesmi.

Az MTKdroidos mentést hogy kell visszavarázsolni? Erre való a "recovery and boot" gomb..?

vlevi: :C ;)

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#323) apeelme válasza Blizzardking (#322) üzenetére


apeelme
addikt

Találtam leírást ADB használatáról. Érdemes ebbe belemenni..? - Felesleges. :N

Az MTKdroidos mentést hogy kell visszavarázsolni? - SPFlashtool-al

És még mindig várom a két scattert... :U

(#324) vlevi


vlevi
nagyúr

NNna, fogjuk rá, hogy nem volt rossz választás ez a telefon :) Pl. az iránytű egész pontos. [link]

Néhány aprónak mondható észrevételem van csak. (A tökgyári ROM-t használom, amivel kaptam a telefont, verziószáma alapján május 17-i S750_S026_130517)
- Néhol meg-megjelennek kínai karakterek. Amennyire össze tudom hasonítani, nagyjából ugyanazok. Pl. a híváslistában, a nevek/telefonszámok alatt. Mi lehet az? [link]
- Naptárat sikerült összerakni, köszi a calendar izé apk-t.
- GPS megy, gyorsan talál, az udvaron mászkálva pontosan is követ (nem trackerrel próbáltam, csak gugli térképpel)
- Figyelmeztető LED-et ki lehet kapcsolni valahogy? Vagy csak egy ideig villog?
- Táblagépemen a fejlesztő lehetőségekben tudom állítani az animációkat. Itt is van fejlesztői rész, de szinte üres. Pl. jó lenne, ha a lockscreen widgeteket mindíg teljes méretben hagyná.
- 2G/3G adatkapcsolatot lehet-e állítani? Csak beszélgetésre használom a mobilhálózatot, netezésre csak wifit, elég lenne a 2G is, az kicsit energiatakarékosabb. Ha nem állítható, akkor azt a módszert láttam, hogy mintha a második SIM kártya csak 2G lenne. Lehet átteszem a másik SIM-be.
- Az, hogy külön van a "tárhely", és sdcard0, sdcard1, még nem tudom mi hátrányt okoz nekem, ha csak azt nem, hogy van az a belső sd kártya (sdcard0-nak nevezett valami), amit nem tudom, fogok-e használni valamire. Kamerát át tudtam irányítani a másik sd kártyára. Amíg be nem telik, nem abajgatom, az 1G körüli alkalmazás terület egyelőre elégnek tűnik.

Hát, most hirtelen, fél délután bökdösés után nagyjából ennyi. Asszem, nem bántam meg :)

(#325) K82 válasza vlevi (#324) üzenetére


K82
őstag

Ma ugyan kedves fórumtárs lecsapott a telefonra, de:

- a kínai karakterek valószínűleg a helyet jelölik, ahonnan a hívás érkezett (feltéve persze, ha meg tudja határozni). Külföldről érkező hívásoknál pl. simán meg szokta mondani a várost/régiót/államot (a Lenovo saját telefon alkalmazását lecseréltem a DW Contacts-ra)

- figyelmeztető LED: addig villog amíg meg nem nézed mi az. Biztos van vmi progi amivel le lehet tiltani. Én nem tettem, mert legalább tudtam h vmit elfelejtettem.

- 2G: egyszerűbb átdugni a második slotba

Emlékezetből, nekifutásból hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#326) vlevi válasza K82 (#325) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor majd átdugom a másikba, én is erre jutottam, köszi!
Kár, hogy a figyelmeztető LED-et nem lehet állítani. Ha legalább állítható lenne, hogy milyen alkalmazások értesítéseit jelenítse meg, vagy valami. Mert én tudom, hogy jött egy rakat emil, azért villog, de azokat már elolvastam, csak éppen a telefonon lekapcsol a wifi, ezért nem veszi észre, hogy már nincs olvasatlan levelem, hát villog tovább. Na, mindegy van itthon fekete szigszalag :D

(#327) balazs1979


balazs1979
csendes tag

Tapasztalt valaki olyat, hogy neha ledobja mind2 sim kartyat a halozatrol, es ujra be kell utni a pin kodokat?
Amiota megvan a telo, azota ez fennall, nem tul gyakran, de heti 1x altalaban igen, es eleg kellemetlen. Altalaban akkor, ha ugykodok rajta, es eszre is veszem egybol, de volt mar hogy nem vettem eszre, es az nem tul jo.

(#328) gyűrű válasza balazs1979 (#327) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem 1 napos csak, de minden rendben vele.. Minden tökéletesen müxik, a navigációtól kezdve a filmeken át a játékokig. Mindkét simet stabilan tartja. Tetszik.. :)

(#329) Blizzardking válasza apeelme (#323) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ment PÜ :)
(kicsit belefeledkeztem... :DDD )

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#330) M_o_g_y_i válasza balazs1979 (#327) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Igen... :(((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#331) teppik_amon


teppik_amon
tag

Én jutottam hozzá K82 fórumtárs telefonjához. :) Meg vagyok elégedve, bár a gps teszt későbbre tolódik.

Valakinek sikerült átparticionálnia? A navigációhoz a térképek több mint 2gigát foglalNÁNAK ha beférne a telefon háttértárába, de nem, sd kártyára menne, csak nem tudom hogyan rábeszélni :\
Ötlet? Addig is túrom a netet..

(#332) minifoximaxi válasza vlevi (#324) üzenetére


minifoximaxi
tag

A nevek alatti kínai karakterek a telefonszám automatikus helymeghatározásával kapcsolatosak. Ki lehet kapcsolni ezt a funkciót: info center/location/setting/Display number's location - pipa ki.

2G/3G- csak az 1. SIM slot 3G képes, ez állítható:

beállítások/továbbiak/mobilhálózatok/hálózati mód - a kártya alatt lehet választani:GSM/WCDMA (automatikus mód) vagy csak WCDMA vagy csak GSM. Csak az 1-es kártyát lehet állítani a másik fixen 2G (csak GSM).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#333) minifoximaxi válasza teppik_amon (#331) üzenetére


minifoximaxi
tag

Ha a 3 betűs naviról van szó, akkor azt eleve az SD kártyára kell tenni térképestől mindenestől és onnan telepíteni.

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#334) Blizzardking válasza minifoximaxi (#332) üzenetére


Blizzardking
őstag

Kellett mint egy falat kenyér :C
Nem mondod hogy kínaiul is tudsz :U
:DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#335) teppik_amon válasza minifoximaxi (#333) üzenetére


teppik_amon
tag

Nem a 3 betűsről, hanem a copilot-ról, playen is fent van, megvásárolható, nem warez, ezért merem leírni a nevét. Telepítené szerencsétlen a térképet, csak nem fér fel :\

Mivel az android egy linux, gyakorlatilag, csak emg lehet neki mondani valahogy, hogy a belső háttértárat ne is használja, vagy más néven csatolja fel, a "külső" sd kártya meg legyen az sdcard nevű. Nem? Még nem túrtam a netet elégé mélyen :D

(#336) minifoximaxi válasza teppik_amon (#335) üzenetére


minifoximaxi
tag

Nem vagyok biztos benne hogy ez megoldja a problémádat, de az alapértelmezett tárhely beállítható:
beállítások/tárhely/alapértelmezett írás-lemez: SD kártya

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#337) cappa72 válasza teppik_amon (#335) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vold.fstab-ban felcserelheto a belso es kulso sd csatolasi pontja.
Illetve az mtk-s telefonok atparticiobalhatok, viszonylag konnyen.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#338) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Nagyobb grafikus teljesítményt igénylő játékoknál, vagy nagyméretű wifi-letöltésnél mennyire melegszik a hátulja? ZTE V970-nek eléggé melegedett.
Közeli képeket töltene fel valaki a bekapcsolt kijelzőjéről?

(#339) minifoximaxi válasza huan (#338) üzenetére


minifoximaxi
tag

Screenshot:

[link]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#340) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Gondom van a naptárral :(((
Play, gmail szinkronizálás megy, gtalk megy, de naptárat nem tud se létrehozni, se szinkronizálni.
Sajnos azt se tudom hogy kéne működnie ha jó lenne, mindenesetre a business calendar alatt nem tudok kiválasztani vagy hozzáadni naptárat. Ezt végigcsináltam, de nem lett jó.

huan: semennyire

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#341) huan válasza minifoximaxi (#339) üzenetére


huan
őstag

Köszi,de nem screenshot-ra gondoltam,hanem fényképre, hogy lássam esetleg a pixeleket,fényerőt.

(#342) minifoximaxi válasza Blizzardking (#340) üzenetére


minifoximaxi
tag

Csak a CalendarProvider_v1.1.15.apk hiányzik, ezt másold be megfelelő helyre, állítsd be a jogosultságokat, indítsd újra és elvileg működik. Nekem legalább is így lett jó.
Mint már írtam, a nem gmail-es gyári e-mail kliens sem tökéletes, azt nem tudtam megoldani, másikat használok, de kipróbálhatná más is, most már egyre többen vagyunk tulajok. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#343) Blizzardking válasza minifoximaxi (#342) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mindjárt nézem, köszi!
Nekem tök mindegy melyik naptár lesz csak működjön.
És nekem a root explorer nem tud a systemen belül semmit se csinálni, se jogosultságot állítani, se átnevezni.
Ki akartam szedni a hangot indulásnál meg leállításnál. Végül leszedtem a total commandert, és az mindent azonnal frankón tudott, + egy plugint alátéve ftp és smb fájl másolás is 1 kattintás.

szerk:
nekem a system/app -ban van a CalendarProvider_v1.1.15.apk és a mérete 183,6 kB
jogosultságok: owner minden, többi csak r.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#344) Blizzardking válasza minifoximaxi (#342) üzenetére


Blizzardking
őstag

kifutottam az időből sry; milyen naptárat használsz akkor..? :U

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#345) minifoximaxi válasza Blizzardking (#344) üzenetére


minifoximaxi
tag

Ha megcsinálod amit kell, akkor a gyárilag meglévő "Business calendar" is megy vagy bármely másik. Anélkül viszont egyik se. A root explorerben át lehet (kell) váltani R/O és R/W között (read only or read&write). Az induló hangot én is kikapcsoltam a hangbeállításoknál a "Power audio playback"-nál.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#346) minifoximaxi válasza Blizzardking (#343) üzenetére


minifoximaxi
tag

Így kell beállítani a jogosultságokat:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#347) minifoximaxi válasza Blizzardking (#344) üzenetére


minifoximaxi
tag

E-mail klienst használok másikat, mégpedig az AquaMail-t (angol nyelvű). Ez meg is tudja nyitni az üzeneteket nem csak a fejlécet. Küldeni is lehet vele, ha jól állítod be a kiszolgálókat (POP3/SMTP).

További jó szórakozást, léptem nézni az F1-et :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#348) Blizzardking válasza minifoximaxi (#346) üzenetére


Blizzardking
őstag

Sajnos így van... :F

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#349) minifoximaxi válasza Blizzardking (#348) üzenetére


minifoximaxi
tag

Nálam a root explorer szerint 198,67K a fájl mérete:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#350) Blizzardking válasza minifoximaxi (#349) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha vége a formaegynek, nem tehetnék vele egy próbát valahogy..?
Nem tudnád feltenni valahova?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.