Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) rendesadam válasza vlevi (#643) üzenetére


rendesadam
tag

Fentebb az áfás/vámos hivatalos árról volt szó, ehhez viszonyítva elgondolkodtató a Nexus 4.
Nekem is annyiért jött, mint neked, így simán megéri, bár ha hamarabb jön az árcsökkenés a Nexusnál, akkor lehet elgondolkodtam volna.

(#643) vlevi: Világos, én is direkt strapabíró típusokat kerestem a Defy utódjául.

(#652) llax válasza rendesadam (#651) üzenetére


llax
senior tag

Nem lehet a Nexus 4-el összevetni az S750-et. Az S750-hez hasonló/azonos hardveres képességekkel van lényegesen olcsóbban is Lenovo telefon.
Viszont az IP67-esek között ár/teljesítmény arányban nem sok vetélytársa akad...

Elvileg az enyém is itt kell legyen jövő hét elejére, akár hétfőre is (vámolják, a kért adatokat már elküldtem)...

[ Szerkesztve ]

(#653) vlevi válasza rendesadam (#651) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ez az áfázás már annyira nem teszi vonzóvá a külföldi rendeléseket. Mert amíg itthon majd kétszerannyiba kerül egy hasonló kategóriás készülék, addíg ha kínából csak minden második működőképes, akkor sem veszetettél semmit. De így már annyira nem.
Én pl. táblagépeket nézegettem, 250 dollár körül van, amit nézegettem, ami nettó áron még rendben van, de ha rájön az áfa, és együtt már 70 körülbe kerül, akkor nem érdemes kínából venni, mert talán néhány forinttal kerül többe az edigitalnál 12havi részletre egy nagyon ugyanolyan, csak más márkanevű, szintén kínai táblagép.
Harmadik dolog pedig az természetes, hogy elektronikai termékeknél ha vársz néhány hónapot, akkor sokkal olcsóbban hozzájutsz. Ez a nexusnál most jött el. De amúgy te mennyiért láttál itthon elérhető nexus4-et, aminek az ára már elgondolkodtató?

(#654) rendesadam válasza llax (#652) üzenetére


rendesadam
tag

Igazad van; csak gondoltam jelzem, hogy az áfás ártól már egy brit Nexus 4 sincs messze. Egyértelmű, hogy a két készülés más irány, és emiatt nehezen összevethető.

(#653) vlevi: Itthon nem láttam, nem is néztem, mint írtam fentebb, egy ismerősöm vesz, akinek az ismerőse pont most jön haza az angoloktól, így szerencsésen alakultak a dolgok.

(#655) vlevi válasza rendesadam (#654) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, ezaz, itthon nincs ilyen. Az azért akkor csak egy egyedi akció.
mert pl. ebayen megvéve bőven háromszáz dollár fölötti áron van, plus szállítási költség (mert nem kína, hanem USA, és onnan drágán jön), plusz még arra is a VÁM.

(#656) minifoximaxi válasza apeelme (#645) üzenetére


minifoximaxi
tag

Nagy a csend, alkotsz valamit mester? :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#657) apeelme válasza minifoximaxi (#656) üzenetére


apeelme
addikt

Részben...azt már látom hogy csak és kizárólag Flashtool-os rom-ok érhetők el a készülékre. Ez eléggé megbonyolítja a módosításokat. Ami biztos hogy nem a Lenovo_S750_S026_lang_en_0624 rom lesz módosítva. És az is biztos hogy ez nem hivatalos frissítés a Lenovo részéről.
Nagy valószínűséggel a S750_S026_130517 lesz megdolgozva, és szeretnék belőle egy CWM zip-et készíteni a könnyebb telepíthetőség miatt.

Amit észrevettem a jelenlegi rendszeren hogy azért bődületesen sok a nem magyarított cucc.

A másik nagy gondom az hogy a gépemben az egyik HDD-m megadta magát csütörtökön este...természetesen ahogy ilyenkor lenni szokott ezen vannak a fontos dolgok android vonatkozásban...mert miért ne. Tegnap beszereztem egy új merevlemezt, azóta új rendszert telepítek, és csak másolok...és másolok...és másolok. :O :(((
Egyelőre úgy néz ki hogy minden cuccom megmenekült, és az is biztos hogy a készülék ez miatt tovább lesz nálam.
Szóval türelem. :B

(#658) vegyszer : Gondolom valamely automatikus módszer...vagy hogyan próbáltátok?

[ Szerkesztve ]

(#658) vegyszer válasza apeelme (#657) üzenetére


vegyszer
addikt

A820 fronton a magyarítás hibát dobott anno. (nem bootolt be) Bizonyos apk-k kifejezetten ellenezték a fordítás/ferdítési procedúrát...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#659) minifoximaxi válasza apeelme (#657) üzenetére


minifoximaxi
tag

Remélem nem veszett el semmi adat, bosszantó, nem régen volt benne részem. Előre is köszönet minden javításért, extra funkcióért, stb., várjuk az eredményt. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#660) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Hol a legolcsóbb jelenleg az S750, beleértve az esetleges "járulékos" költségeket?

(#661) kenny01


kenny01
csendes tag

Sziasztok!
Minideal ROM van a telefonomon, és jelentkezik nálam a com.google.process.gapps folyamat leállt hibaüzenet indításkor. Már írtátok itt, hogy ha ilyen van a com.android.vending-1 fájlt át kell helyezni a system/app mappába, amit meg is csináltam, de a hiba üzenetet továbbra is kapom. A szinkronizálást a leírásotok alapján meg tudtam csinálni, de ez kifogott rajtam. Valakinek ötlet?

(#662) minifoximaxi válasza kenny01 (#661) üzenetére


minifoximaxi
tag

Szerintem ez nem hiba. Ha leállt akkor leállt, hagy jelezze. A "youtube" is szokott ilyet jelezni, mindkettő csak újraindítás után... Gondolom volt valami aktív folyamat a leállításkor.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#663) apeelme válasza minifoximaxi (#662) üzenetére


apeelme
addikt

Ezt nyugodtan lehet hibának hívni...kérdés hogy mitől van. :F

(#661) kenny01 : Az átmásolás után a fájl megfelelő jogosultságait is beállítottad?

[ Szerkesztve ]

(#664) kenny01 válasza apeelme (#663) üzenetére


kenny01
csendes tag

Beállítottam a jogosultságokat. Igazából a hibajelzés ellenére minden működik a telefonon az elindulása után. Az Etotalkos ROM-al nem csinálta, de azon valamiért nehezen bírtam munkára fogni a GPS-t, ezért visszatértem a Minideal ROM-hoz, itt már jobb a helyzet.

(#665) kenny01 válasza apeelme (#663) üzenetére


kenny01
csendes tag

A rend kedvéért rw-r-r jogokat kapott.

(#666) apeelme válasza kenny01 (#664) üzenetére


apeelme
addikt

Ha látnék egy log-ot a hibáról akkor meg tudnám mondani mi okozza...ahogy korábban is tettem. De így képtelenség.

[ Szerkesztve ]

(#667) kenny01 válasza apeelme (#666) üzenetére


kenny01
csendes tag

Apeelme. Küldtem neked log-ot. Köszi, hogy időt szakítasz a problémámra :)

(#668) apeelme válasza kenny01 (#667) üzenetére


apeelme
addikt

Ez micsoda amit küldtél? Mert hogy ez nem a készülék futásidejű log-ja a hibakor az is biztos. Sztem MTKDroidtools logja..

Keress vissza hogy kell ilyet készíteni!

[ Szerkesztve ]

(#669) kenny01 válasza apeelme (#668) üzenetére


kenny01
csendes tag

Feltettem ugyanoda, de az induláskor a hibát le kell okéznom, és csak utána tudom indítani a log progit. Remélem így is használható.

(#670) minifoximaxi válasza apeelme (#663) üzenetére


minifoximaxi
tag

"gapps leállt" üzenet általában újraindításkor jön elő, de hibát nem okoz, sem előtte, sem utánna. Küldenék catlog-ot de a reboot-ot is rögzíti a log?

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#671) apeelme válasza minifoximaxi (#670) üzenetére


apeelme
addikt

Hát nem mindegyik rögzíti sajnos és amit kenny01 küldött az sem teszi ezt. A legegyszerűbb az ADB-n keresztüli debug, mert az mindent mutat. De hagyjátok is mert megszereztem magamnak.

(#672) minifoximaxi válasza apeelme (#671) üzenetére


minifoximaxi
tag

OK, nekem pl. egy elmulasztott ébresztőt "megfogni" sokkal fontodabb lenne...

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#673) gegsite válasza minifoximaxi (#672) üzenetére


gegsite
tag

Etotalkos ROM-mom van mint írtam, és a GPS is (navfree -t használom) meg az ébresztő is szépen jó.
Sőt még a a gyári naptárba is sikeresen szinkronizáltam a gcalendart (neptunos órarendemet).
A proximity is már nem világít, szóval minden szép és jó.
Igaz néha a cleaner felmegy 70-80%-ra valamiért, eddig csak 60-70% volt de gondot nem okoz.

A kameráját próbálgattam most este, elég reménytelen a dolog, sose talál fókuszt..... sötétben haszontalan még vakuval is, mert csak homályos képek lesznek.

Geri

[ Szerkesztve ]

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#674) apeelme


apeelme
addikt

Szeretnék pár dolgot leírni de nem szeretném ha ebből sértődés lenne. Az aláírásomban is közlöm hogy privátra, és email-re nem válaszolok. Ennek ellenére még mindig érkeznek személyes kérések amiknek 99%-a le van írva a fórumban így vagy úgy. A kéréseket természetesen mindig teljesítem, ami után újfent kérem a userek korrekt hozzáállását másokkal szemben is. Hiszen mindenki csak tanulhat abból ha a közös topicban merül fel a kérdése, és itt is kapja meg a választ.
A másik hogy egyszerűen nincs időm személyesen foglalkozni mindenkivel olyan dolgok miatt amit már ezerszer átbeszéltetek itt a topicban, és az az idő amit - jelen esetben - a módosított romra fordítanék, az ilyen esetek miatt (napi 30-40db privát, és kb. ugyanennyi email) elveszik. Értsd: minél többen keresnek személyesen annál később lesz belőle valami!

Tehát megkérnék mindenkit tartsa tiszteletben a kérésem és NE KERESSEN PRIVÁTBAN, ÉS NE ÍRJON EMAILT kivéve ha azt kérem, illetve extrém esetben!
Köszönöm! :R

(#675) minifoximaxi válasza apeelme (#674) üzenetére


minifoximaxi
tag

:R :R :R

Egy kérdésem azért lenne. Terveid szerint az új rom-ban benne lesz a belső tárhely összevonás és külső SD csere?

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#676) vegyszer válasza minifoximaxi (#675) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez nem ilyen egyszerű. Kinek mi az igénye. Az sd tiltó script, az átpartícionálási művelet nem hinném, hogy mindenkinek jó lenne. Ez egyéni döntés kérdése. Szerintem ne várd. De szerintem még lehet oldani.

Az az apk, amit írt linkeltem is, tán meteor név alatt, még tudja tenni. Utána, reboot, format data, restore data az előtte készített mentésből, vagy tiszta telepítés, boot után mindössze egy fájt kell a system mappába emelni. Ennyi. De azért valaki a csatolási pontokat csekkolja nektek.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#677) minifoximaxi válasza vegyszer (#676) üzenetére


minifoximaxi
tag

Igazad van talán nem a romba kellene beépíteni ezt, de én pl. többször, többféleképpen próbáltam. Az összevonásig simán megy, de utána akármit csináltam nincs külső SD (belsőként sem) csak az összevont 2,77GB... Valami a csatolási pontokkal másképp lehet mint a többi telefonon. Erre keresek megoldást, mivel nagyobb appokat nem tudok telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#678) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Honnan érdemes most ilyet rendelni? (megbízható, olcsó, stb) esetleg, van valakinek kupon kódja :P

(#679) vdavid33


vdavid33
csendes tag

Sziasztok!
Keresek olyan embert aki hajlandó lenne némi zsetonért segíteni abban, hogy ez a telefon a legjobban személyre szabható legyen, a sokak által kijavított hibák helyre legyenek hozva benne.
Nekem ez lenne az első okostelóm, és nem akarom én szétbarmolni az oprendszerét, de ha már veszek akkor jól és hiba nélkül tudjam használni.
Ha valaki tud segíteni kérem privátban jelentkezzen.

köszi

(#680) Imote77


Imote77
csendes tag

Sziasztok!
Új S750 tulajként végig olvastam a topicot és javítottam a standard hibákat. Köszönet érte a megfejtőknek! :R

Az én gépemen van még másik 2 zavaró jelenség is, amire nem találtam itt megoldást:
1) Automatikus fényerőn, a fényerő folyamatosan változik +-1 értéket, kb. 2-3 másodpercenként
2) Van hogy scroll közben (pl. fórum olvasgatás) belassul/beszaggat. Ezt kicsit furcsállom, mert a korábbi telefonomon (Lenovo A789) ilyen jelenség szóba sem jött, ez pedig egy cseppet erősebb. Antutu teszt hasít, de alap appokkal is alig marad 500MB szabad RAM (Az A789-n agyonpakolva is maradt mindig kb. 150MB RAM a z 500MB-ból).

Ha van valakinek hasonló tapasztalata, kérem ossza meg. Köszönöm előre is!

(#681) minifoximaxi válasza Imote77 (#680) üzenetére


minifoximaxi
tag

+1

"Automatikus fényerőn, a fényerő folyamatosan változik +-1 értéket, kb. 2-3 másodpercenként"

nekem is villogott, kapcsoltam az automatát:

2. szerintem böngésző függő, valamelyikkel szaggat és homályossá válnak a betűk, van amelyik "hasít".

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#682) vlevi válasza Imote77 (#680) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja. Nalam is valtogatja fenyerot. Foleg sotet helyen sze,betuno, amikor a kozel nulla fenreot idonket feljebb veszi.

(#683) teppik_amon válasza vlevi (#682) üzenetére


teppik_amon
tag

Szintén zenész :\

+ handcent sms-t használok, de sehogy nem bírom kikapcsolni a gyári sms programot, így mindkettő jelenti hogy sms jött. Ráadásul 2x "jön meg" látszólag minden sms. Vagyis egyszerre jön 2 ugyan abból.

A gyári sms programban kilőttem mindent, semmi nincs bepipálva.
Nem nagy gond, együtt lehet vele élni, csak furcsa hogy nem tudom kikapcsolni.

(#684) vegyszer válasza teppik_amon (#683) üzenetére


vegyszer
addikt

A820 esetén a gyári SMS értesítő app nekem némítható. Bele állva a bejövő listába helyi menü gomb, és az értesítést ki lehet kapcsolni. (egy alkalmazás csak belőle tudja a validálási SMS üzeneteket kiolvasni) de a handsent jelez így csak. Hátha neked is jó lenne így...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#685) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

60k -ért még megéri ez a teló?
Vaterán találtam olyat ami már úton van Kínából errefelé.

(#686) apeelme válasza kene84 (#685) üzenetére


apeelme
addikt

Nekem vámmal, áfával 11nap alatt került ennyibe (60.550Ft)...múlt héten érkezett. A jelenlegi S750 árakat figyelembe véve, és azt hogy jelenleg minden csomagot megfognak a vámon, ha ennyiért megvennéd tőle akkor nem keresne semmit rajta az eladó. De igazából te sem jársz se rosszul, se jól.

(#687) kene84 válasza apeelme (#686) üzenetére


kene84
senior tag

Értem, köszönöm szépen, hogy válaszoltál.

(#688) HeavyToys válasza apeelme (#686) üzenetére


HeavyToys
senior tag

De egyébként miért vámolnának meg minden csomagot? Nekem csütörtökön jött be egy telefonom, pont az S750-es, és azt sem vámolták!

(#689) vlevi válasza kene84 (#687) üzenetére


vlevi
nagyúr

Oda kell figyelni. Mert a vateras cuccok sokszor olyanok, hogy az elado megveszi helyetted, de a te cimedet adja meg az eladonak. Tehat te kapod meg kinabol. Ha megkapod. Mert ha nem, es megakad a vamon, akkor neked kekl fizetni az afat. Az ilyen vataeras elado az nem is elado, csak kozveto. Jogialg nem is tudom, hova lehetne oket soroln.

(#690) apeelme válasza HeavyToys (#688) üzenetére


apeelme
addikt

Miért vámolnak meg minden csomagot? :F Mert ők sem hülyék, és még ha hihetetlenül is hangzik Ők is olvasnak PH-t, Ők is szoktak fórumozni. Az meg hogy kétpofára ordítja itt mindenki hogy "mekkora hülyék má'!"..."meg simán megéri így átb@szni Őket" csak felgyorsította a folyamatokat!
Ha téged nem kaptak el akkor örülj neki egy vagy a nagyon sok közül, imádkozz hogy ne kelljen gariztatni, és visszafelé újfent ne fogják meg...mert akkor te is fizethetsz.

[ Szerkesztve ]

(#691) kene84 válasza vlevi (#689) üzenetére


kene84
senior tag

Elméletileg a kezembe adja személyesen a telot, ha minden igaz, akkor 2-3 nap és ide is ér Kínából.
Azt írta ez a teljes összeg, erre más már nem jön rá.

[ Szerkesztve ]

(#692) vegyszer válasza kene84 (#691) üzenetére


vegyszer
addikt

Az jó, ha nem csak neked rendeli meg. De van, aki csak a te címed adja meg, és váltig állítja, hogy rendben lesz a vám. Ha nem, az a te bajod...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#693) HeavyToys válasza apeelme (#690) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem gondolnám, hogy ők hülyék lennének és tudom, hogy sok helyen tájékozódnak. Nem is ez volt a kérdésem lényege. Azt hittem, a minden csomagot vámolnak dolgot úgy érted, hogy szó szerint, tételesen átnéznek minden egyes cikket.

(#694) apeelme válasza HeavyToys (#693) üzenetére


apeelme
addikt

Nem, nem úgy értettem. De miért is tennék alaphelyzetben? Mutasd be a számlát(egyebet) róla és kész. De ez másik topicba való. :U

(#695) gyűrű válasza apeelme (#694) üzenetére


gyűrű
addikt

Hogy áll a rom átdolgozás kedves apeelme? ;)

(#696) apeelme válasza gyűrű (#695) üzenetére


apeelme
addikt

Haladok...haladok...

Szombat kora este végeztem az adatvisszaállításaimmal, így még aznap neki is fogtam a munkának.
Az S750_S026_130517 rom lesz lemódosítva. A legelső probléma a flashtool-os ROM verzió volt, így azzal kezdtem hogy egy könnyen, CWM-ből telepíthető zip-et készítsek. Megtörtént.
A ROM azóta deodexelve, a magyar nyelv alapértelmezett, a Budapesti időzóna hozzá lett adva és alapértelmezetté lett téve, az Engineer mode a Fejlesztői lehetőségek közé került, A Beállítások - Telefonról menü átrendezve, legördített állapotsorra kikerült a teljes dátum, a Lenovo-s launcher kidobva, helyette a CM romokban használatos Trebuchet launcher lesz alapértelmezett, ez le lett módosítva hogy menjen ezen a rom-on is...de úgy is mindenki majd telepít saját Launcher-t Play-ből.
Eközben elkezdtem az app-ok teljes magyarítását is, ebben nagy segítségemre lett vegyszer fórumtárs által biztosított A820-as anyag, innen is köszönet érte :R ...persze nem tökéletesen illeszkedik de mégsem a nulláról kell fordítani.

Egyelőre ennyi...csinálom...minden szabadidőmet erre fordítom jelenleg.

(#697) HeavyToys válasza apeelme (#696) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ezek nagyon jó hírek!

Annyi kérdésem lenne, hogy van a Lenovo Lotus nevezetű képernyő app, azt meg tudod tartani így, hogy kidobod a Lenovo Lanuchert?

Illetve még nekem egy nagyon hiányzó alkalmazás a Lenovo Energy Smart, ami az A820-on olyan jól teszi a dolgát: CPU órajel beállítás, "gombsor" világítás ki-be kapcsolás, adatkapcsolatok beállítása stb. Ezt lehetséges integrálni?

Valamint lenne még egy kérdésem, megfigyeltem, hogy pl egy ZTE Blade 3-on CM 10.1-el, az 512 mega memóriából 200-300 szabadon marad, de itt az 1 gigát is belakja a rendszer. Ez az android sajátja, úgy ahogy a Linux is nagyjából belakja a számára adott memóriát, vagy az a rendszer könnyebb és jobban bánik az erőforrásokkal. Ha ez a második, akkor te tervezel ilyen irányú optimalizációt?

(#698) apeelme válasza HeavyToys (#697) üzenetére


apeelme
addikt

1. Nem, és nem is akarom.

2. Nincs tervben.

3. Mindig van aki hasonlót kérdez és ide kanyarodunk vissza. Értsük már meg hogy NEM az a jó ha minél több szabad RAM van, hanem ha minél kevesebb! Annál gyorsabb, és erőforrás barátabb állapotot nem tudsz generálni.
A két készüléket, és rendszert megpróbálni összehasonlítani csak azért mert android butaság. :((
És nem, nem tervezek hasonló optimalizációt...mert teljesen felesleges...nincs mit csinálni ilyen téren.

A CM10.1 B3 esetében inkább jó ha <200MB a szabad RAM...ha használod normálisan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#699) HeavyToys válasza apeelme (#698) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Okés, köszönöm a válaszodat!

Én amit csak hiányolnék belőle az csak az Energy Smart, de azért előre is köszönöm a munkádat! :)

(#700) gyűrű válasza apeelme (#696) üzenetére


gyűrű
addikt

A Trebuchet-et nem ismerem.. az apex benne marad?

Jó munkát! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.