Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) K82


K82
őstag

Találtam egy jó kis programot, amivel bele lehet piszkálni a telefon lelki világába elég mélyen:

Mobileuncle MTK Tools

Play:
[link]

A GPS-en sokat segít, sokkal hamarabb talál műholdat mint előtte.

Egy kis leírás, mit és hogyan:
[link]

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#152) TaylorPro válasza K82 (#150) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szia!

Én úgy tudom nincs rá gyárilag támogatott magyar rom. Mind úgy van beleintegrálva, és esetenként hiányos, angol a szöveg.

Pixel 8 Hazel

(#153) K82 válasza TaylorPro (#152) üzenetére


K82
őstag

Persze hogy nincs rá gyárilag támogatott magyar ROM. Azt se tudják hol vagyunk. Egyébként a beállításoknál az összes lényeges dolog magyarul van, a "Version Infos" lefordítása gondolom senkinek nem okoz problémát, és ahol még angol szöveget találsz, azt is a JPE módszerrel ki lehet találni mire való.

Azt meg csak én teszem hozzá, hogy nekem az angol szöveg szinte fel sem tűnik, annyi ROM fordult már meg a Defy-on és a Tab2-n.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#154) cappa72 válasza M_o_g_y_i (#146) üzenetére


cappa72
nagyúr

A kiválasztott partícióméret a felhasználótól függ.
Mivel én nem szeretem a belső sd fogalmát (egyetlen praktikussága abban áll, hogy fizikai sd nélkül is lehet üzemeltetni a gépet), ezért a 2.7GB-ot választottam kapásból.

Azt viszont nem árt tudni, ha a 2.7GB-ot választod, akkor is marad egy 14MB-os fennmaradó rész.
Ha ezt nem akarod használni, akkor a /system/vold.fstab-ot is módosítani kell, erről ne feledkezz meg.

Ugye előszür is mentés. Nem csak CWM-mel, hanem a belső sd adataidat is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#155) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Akinek van ilyen készüléke,megírná, hogy melegszik-e a hátulja komolyabb játékok futtatása alatt, vagy wifi-zés közben? A kamerájával készített képeket töltene fel valaki? (a tesztben találhatóakon kívül)

(#156) Mazsika


Mazsika
őstag

érdemes egy a660at lecserelni erre szerintettek?

Dáccsika

(#157) zsozsito


zsozsito
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon tetszik nekem ez a telefon, és úgy döntöttem, hogy szeretnék egy ilyet. Körbenézelődtem a különböző online piactereken, és azt tapasztalom, hogy még ha dhl-es futárral rendelem (mivel fontos lenne, hogy minél kevesebbet idő alatt megérkezzen), akkor is jóval az ottani árak alatt jövök ki. Érdeklődni szeretnék tőletek, hogy valaki aki esetleg ráér, azt lépésről lépésre el tudná-e magyarázni nekem, hogy külföldről honnan érdemes, és milyen konstrukcióban rendelni úgy, hogy utána már ne legyen szükség szoftveres mókolásokra:)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#158) M_o_g_y_i válasza cappa72 (#154) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:R

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#159) teppik_amon válasza K82 (#151) üzenetére


teppik_amon
tag

Esetleg a navigációt is ki tudnád próbálni? Első sorban az érdekelne hogy mennyire pontos a GPS, mekkorát téved.
Amúgy meggyőző a telefon, nagyon rá vagyok kattanva.
Köszi!

(#160) Mazsika


Mazsika
őstag

tmallrol ma megrendeltem en is. jelentkezek ha itt van... ;)

Dáccsika

(#161) K82 válasza teppik_amon (#159) üzenetére


K82
őstag

A helymeghatározással nincs semmi problémája, főleg miután a Mobileuncle-vel kicsit belepiszkáltam a GPS beállításaiba, gyorsabban is talál jelet. Előtte is csak a Defy-hoz képest volt lassabb mire magához tért.

Egy 80km-es úton voltam már vele a hárombetűs navival; szépen, folyamatosan ment a mutatvány. Rövidebb úton a gugli navi is hiba nélkül, pontosan ment.

A magasságban kb. 40m-t csal lefele - a Defy+ meg 50-et csal felfele, szóval mondhatni egálban vannak.

Egy dolog van, ami nem fér a fejembe:
Ulysse Speedometer-t használok a kocsiban, és azt vettem észre, hogy bizonyos megtett távolság után elkezdi veszettül számolni a kilométereket. Pl. 15 km-ig egyezett az autó órájával, de utána valami ilyesmiket számolt a 100m-ek helyett: 15.1 - 15.7 - 16.2 - 16.5 - 17.4 - 18.1 -18.7 stb. A 80km-es útból lett vmi 450km a program szerint :F És ami a még furcsább, hogy a sebesség - magasság végig jó volt. Lehet hogy programhiba, lehet h ezt a készüléket nem komálja, ki tudja... Teszem hozzá, a nyavigátor progi meg szépen írta ki a hátralévő távolságot, a "fordulj jobbra-balra x méter után" is pontos volt.

A MapMyRide teszt még hátravan, kíváncsi vagyok mit fog mutatni a bringa km-órájához képest.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#162) apeelme válasza K82 (#161) üzenetére


apeelme
addikt

MTK "viszonylag" új SoC, nemrég van piacon. Ennek okán - és a hardverből adódóan - bizonyos GPS progik funkciói, főként trackerek nem működnek helyesen. Ezt már pár ilyen appnál a fejlesztői elismerték, módosítások folyamatban...már ahol. Szvsz én nem mondanám hogy hadver hiba, hacsak azt nem rójuk fel neki hogy "friss" belépő (Mediatek), szerencsére egyre elterjedtebb ez vonal is.

[ Szerkesztve ]

(#163) K82


K82
őstag

Megvolt a MapMyRide teszt, igaz rövid tekerés volt mert teli hassal annyira nem jó pedálozni...

Az S750 szerint mentem 11.87 km-t 25.5 km/h-s átlaggal, a bringa órája szerint pedig 11.92 km-t 25.78 km/h-s átlaggal. A Defy is kb. hasonló eltéréssel dolgozott.

Pixel / OnePlus Pad

(#164) K82 válasza apeelme (#162) üzenetére


K82
őstag

Mint most kiderült, inkább programhiba lesz. Ha a MapMyRide jó volt, a navi jó, akkor kizárásos alapon marad az Ulysse...

Pixel / OnePlus Pad

(#165) K82


K82
őstag

Módosítok: a MapMyRide is ma reggel vagy 3km pluszban volt... :O

Éljenek a fejlesztők...

Pixel / OnePlus Pad

(#166) vlevi válasza K82 (#125) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ne bosszantsatok mar, hogy nem mukodik benne a naptar.... :-(
Az email utan a legfontosabb, ami nekem szikseges egy okostelefonban.
Ezek szerint a lenovo telefonokat hanyagoljam?
Tudom, semelyik telefon ne, tokeletes, de ha az alap gugli funkciokat kigyomlaljak (szandekosan, vagy veletlenul), az mar gond.

(#167) cappa72 válasza vlevi (#166) üzenetére


cappa72
nagyúr

Alapesetben a Lenovo-k esetén ez az egyik legnagyobb probléma, legtöbb esetben a naptárszinkronizáció nem szokott működni.
Trükköléssel viszont igen, de hát árban sem ott van, ahol a többi hasonszőrű...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#168) K82 válasza vlevi (#166) üzenetére


K82
őstag

Mivel kínai telefon ahol a Google nem igazán engedélyezett, talán érthető miért van kigyomlálva belőle még az alap funkció is. Egyébként meg, az S750-nél kb. 2 perc alatt működésre lehet bírni a naptárat.

Pixel / OnePlus Pad

(#169) vdavid33


vdavid33
csendes tag

Sziasztok!

Első okostelefonnak szeretném ezt a telót, nagyon nem értek ezekhez, rendelésben és utána személyre szabásban, hogy működjön rajta naptár, meg gps, stb. tud valaki segíteni? Honnan érdemes rendelni?

Van arról hír hogy a Lenovo jön Európába? Mért lehet, hogy a lenovo hivatalos oldalán sem találom ezt a telefont?

Esetleg egy galaxy xcover 2-vel való összehasonlítást tud valaki?

(#170) chab7 válasza vdavid33 (#169) üzenetére


chab7
addikt

A lenovo oldalán a kínai régióban keresd, hisz belpiacos egyelőre ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#171) K82 válasza vdavid33 (#169) üzenetére


K82
őstag

Szia!
A naptár és a GPS leírását megtalálod pár hsz-szel előrébb.
Rendelés: én pl. a minideal.net-ről rendeltem. Ami alap: paypal-os fizetési mód, lekövethető csomagküldő (esetemben a HK Post és a Singapore Post volt). 9 nap alatt a kezemben volt a csomag...

Galaxy Xcover2 teszt pedig van itt a mobilarénán, olvasdd el összehasonlítás gyanánt... ;)

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#172) teppik_amon válasza K82 (#161) üzenetére


teppik_amon
tag

Köszönöm szépen a tesztet! Következő fizukor talán meg is lepem magam vele, nagyon meggyőző a telefon!

(#173) vlevi válasza K82 (#171) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyre inkább mégiscsak valahogy kénytelen vagyok aszondani, kezd tecceni ez a telefon.
A specifikációi alapján. Más (igaz olcsóbb) kínaiaknál hiányolom a leírásokból az iránytűt, és ilyeneket. Ebben van, igaz?
Másik hülye kérdés, tudom, nem lehet, de mégis. A narancssárga szélét nem lehet eltüntetni?

(#174) K82 válasza vlevi (#173) üzenetére


K82
őstag

Minideal-en adnak hozzá szilikon tokot, abból csak a hangerő gombok és a bekapcsológomb környéke látszódik ki egy csöppet.

Pixel / OnePlus Pad

(#175) vlevi válasza K82 (#174) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jaja, láttam már ebayen is, van kemény tok is hozzá.
[link]
Annyiféle telefon van, derohadtnehézválasztani :)

(#176) vlevi válasza K82 (#174) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ráadásul (4 oldalt néztem) a minidealon a legolcsóbb.
Asszem nem szarozok, megrendelem, köszi neked is a hathatós közreműködést.
:K

(#177) vlevi válasza K82 (#174) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még abban kérnék segítséget, hogy hol lehet majd kiválasztani, hogy ne DHL-el küldjék? Mert a minideal is figyelmeztet nagy pirossal, hogy DHL-el vámolva lesz!
Na, ezt én szeretném messzire elkerülni.
Egyelőre itt tartok. Ha a paypalra kattintok, ott fogja kérdezni a szállítást???

(#178) vlevi válasza vlevi (#177) üzenetére


vlevi
nagyúr

Oké, nemszóltam, néhány napig nem firkálok ide hülyeséget :)
Ha rögtön a checkout with paypalra mentem, akkor már nem kérdezett semmit. Viszont a narancssárga proceed to checkoutra kattintva már rendben bejött a további rendelési oldal, szállítási cím, szállítási mód (SG postot választottam, azzal már jött nekem Kínából táblagép), és így rendben van.
Pár napig (amíg meg nem érkezik a teló), ígérem csöndben leszek :)

(#179) K82 válasza vlevi (#175) üzenetére


K82
őstag

Pont ilyen tokot fogsz kapni.

Pixel / OnePlus Pad

(#180) M_o_g_y_i válasza K82 (#179) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:N
Nem 100%. Én fekete szilikon-tokot kaptam hozzá. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#181) K82 válasza M_o_g_y_i (#180) üzenetére


K82
őstag

Egye kukac...

Egyébként eladó lett az S750-em... :D

Pixel / OnePlus Pad

(#182) huan válasza K82 (#181) üzenetére


huan
őstag

Szia!
Miért adod el?

(#183) K82 válasza huan (#182) üzenetére


K82
őstag

Szia!

Azért, mert a két korábban említett program (a MapMyRide és a Ulysse Speedometer) hibásan számolja a távolságot, és mindkét progi ha nem is nélkülözhetetlen, de elég fontosak számomra.

A navigáció hibátlanul működik, ott jó a távolság kijelzése; ha bringázni megyek pedig elég hülyén néz ki a 35 km/h feletti átlag, főleg ha visszanézem a korábbi edzések azonos útvonalait és a hosszban elég jelentős különbségek vannak.

Pusztán ez a bajom vele, különben nem válnék meg tőle :O

Pixel / OnePlus Pad

(#184) gyűrű


gyűrű
addikt

Sziasztok!

Én is a minidealról rendeltem vasárnap, Hétfőn kaptam track-ot.

Sg post: mennyi ideig tartott?

Kérdésem azokhoz akik onnan kapták: etotlalk rom van rajta?

Mi az a mi nem müxik, ill csinált-e valaki rajta rom frissítést?

Pl erre: http://www.needrom.com/mobile/s750-etotalk/ (s750_s026_130517)

Köszönöm előre is.. :)

(#185) vlevi válasza gyűrű (#184) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azthiszem, erről a ROM-ról olvastam, hogy ebben már megberhelték a naptár szinkronizációt.

(#186) K82 válasza gyűrű (#184) üzenetére


K82
őstag

Hétfőn rendeltem, következő hét szerdán jött a csomag.

Rom:
http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s750-2/

Valószínűleg Te is ezzel fogod kapni, mivel az etotalk-os alig két napja került fel. Naptár és egyéb problémák megoldása pár hsz-szel előrébb.

Frissítés:
Nincs mire. Illetve az etotalk ROM-ot felflashelem, kíváncsi vagyok lesz -e változás. Sok különbség nem lehet, mert ugyanaz az alapja mindkettőnek, csak az etotalk-os már hibajavított naptár és szinkronizáció ügyileg.

Pixel / OnePlus Pad

(#187) gyűrű válasza gyűrű (#184) üzenetére


gyűrű
addikt

K82-nek....

Látom hogy árulod.

Én 2 régebbi kártyával, pannonos (kb.8 éves), ill westeles(kb. 3 éves) használnám..
Hogy kezeli a simeket?

Volt vmi gond velük?

Illetve, van bekészítve droidos igóm, esetleg tesztelted azt is? :)

[ Szerkesztve ]

(#188) K82 válasza gyűrű (#187) üzenetére


K82
őstag

Duál SIM megy rendesen, igaz én csak próbaként raktam bele egy másikat. Egyikről ment a beszédhívás, másikról meg a mobilnet; nem zavarták egymást.

A hárombetűs navi gyorsan és pontosan navigál, pillanatok alatt megtervezi az utat (naná hogy ez volt az első amit kipróbáltam, elvégre sokat vezetek sokfele).

Pixel / OnePlus Pad

(#189) Mazsika


Mazsika
őstag

Tmallról rendelt valaki mostanába? 2 napja készitik előfelé a csomagot... bármit rendeltem eddig, már másnap shippelték!

Dáccsika

(#190) K82


K82
őstag

Kis érdekesség a távolságméréses bakihoz:

95 km-ig pontosan számolt az Ulysse Speedometer, aztán kihúztam a töltőt a szivargyújtóból. 1 km-en belül meghülyült és elkezdte a több száz méteres ugrásokat, így az utolsó 10 km-en mentem annyit mint odáig összességében. És ekkor hiába dugtam vissza töltőre, nem javult meg tőle...

Pixel / OnePlus Pad

(#191) huan válasza K82 (#190) üzenetére


huan
őstag

Nincs kedved pár képet lőni vele és megosztani velünk?

(#192) minifoximaxi válasza vlevi (#185) üzenetére


minifoximaxi
tag

Ahhoz nem kell ROM csere, csak 1 fájl hiányzik (CalendarProvider.apk), azt leszeded, bemásolod, beállítod a jogosultságokat, újraindítod és kész.

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#193) minifoximaxi válasza K82 (#186) üzenetére


minifoximaxi
tag

Ne csodálkozz ha a ROM flash után elveszik az IMEI szám, de az is egyszerűen megoldható:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#194) embe


embe
nagyúr

Hopsz! :Y

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#195) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Hali!

Valaki már vásárolt már innét ilyen telcsit
[link]

(#196) M_o_g_y_i válasza polgcsabi (#195) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Aki hülye, talán az! :DDD :W

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#197) polgcsabi válasza M_o_g_y_i (#196) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Mire gondolsz?

(#198) M_o_g_y_i válasza polgcsabi (#197) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Pl. arra, hogy kb. 49500.- Ft helyett 63K+postáért vennéd... :U
Bár ha ennyi többletet megér, hogy az esetleges VÁM-ÁFA terheket "megúszd" (így "csupán" garantált +27%-ot fizetnél rá ;] ), akkor vegyed az illetőtől... :o
Plusz a postázás vagy a közlekedés költsége itthon, amit szintén nem kellene kifizetned, ha a postás hozza ki Neked. ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#199) cappa72 válasza M_o_g_y_i (#198) üzenetére


cappa72
nagyúr

De legalább megadja az esélyt a dupla "vámra" ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#200) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Üdvözlet mindenkinek, az enyém is úton van :C

polgcsabi:

Itt arról van szó - általánosságban - hogy vannak akiknek nehezebben megy az angol, illetve nem szeretnek "rizikózni", őket szolgálják ki az ilyen aukciós eladók. (A rizikót nem véletlenül tettem idézőjelbe. :DDD ) Minden terméknél feltűnnek, ez törvényszerű.
Az hogy rátesz némi lecsót az árra az ügyintézés fejében, az szerintem elfogadható, ráadásul nagyon nem is tudja letagadni mennyit, hiszen mindenki tudja honnan rendeli. Azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy van aki nem meri bevállalni hogy magyarítsa, meg romokat cserélgessen rajta, inkább csak használná. (Nekem is ez lesz az első, picit parázok is).
Ami a fő kérdés, hogy mitől biztonságosabb egy beruházni nem akaró nepper akinek előre utalással kell fizetni, mint egy kínai webáruház paypallal. Ha gikszer van a készülékkel, akkor van aki elhiszi hogy az ember nem fog eltűnni balfenéken? Ha már valaki árrésért szolgáltat, akkor korrektebbnek érzem ha a saját költségén behoz párat, és azt eladogatja utólag. Ez a része kicsit nekem is b_ssza a csőrömet, hogy beruházni nem akar, minden felelősség a vevőé, lenyomozhatatlan, de keresni azt szeretne.
Összefoglalva tehát ha valaki biztos lehetne benne, hogy ügyintézéssel, magyarítással, esetleges garanciális hercehurcával járó szolgáltatást kap a gyártó által megadott garanciális időtartamig, és ezért egy előre tudható felárral kell számolnia, azzal elvileg szerintem nincs probléma.
Aki ilyen helyről veszi, annak azt kell kockáztatnia, hogy magasabb árért cserébe hallgathatja hogy "a hívott szám nem kapcsolható" :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.